Zbuduj swój Kaczogród!, Kaczki i Myszy i inne

Tu wymieniamy uwagi na temat gier Disneya - zarówno planszowych, jak i komputerowych.

Re: Zbuduj swój Kaczogród!, Kaczki i Myszy i inne

Postprzez gibon1916 » Wt sie 09, 2011 7:26 pm

Witam serdecznie,

Ze względu na to że bardzo mi zależy na kartach "zbuduj swój Kaczogród" chciałbym zapytać czy ktoś z Was nie miałby do sprzedania kart, lub skanów tych kart w wysokiej rozdzielczości (aby można było je wydrukować)

Możemy załatwić wszystko przez allegro aby nie było przekrętów.

Pozdrawiam
gibon1916

GG: 0

Postprzez Maciek! » Cz sie 16, 2012 1:34 am

Yoł.

Ktoś wie może gdzie mogę znaleźć (najlepiej kompletne) skany tych kart (kaczki i myszy)?

W ogóle jestem zszokowany slash zaskoczony, że nie ma nich na ich temat w INDUCKS'ie... :shock:
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Arcer » Cz sie 16, 2012 6:37 am

Nie sposób określić, kto jest ich twórcą. Część rysunków pojawiła się w KD jako okładki w drugiej połowie 2000 roku, ale tylko mogę się domyślać, że te mysie obrazki mógł narysować Peter Haardfeldt. Nigdy ich dotąd nie widziałem w tym całym ogromie zasobów Inducks.
Dziś miałem w planach uzupełnić skany gier z MM / DD, potem może wezmę się za karty.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Maciek! » Cz sie 16, 2012 12:35 pm

Było kilka rysunków co były ewidentnie wycięte z komiksu (np. ten Złotki był z Back to Klondike) ale przez większość czasu jest to faktycznie całkiem zagadką... :shock:
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Arcer » Pt sie 17, 2012 11:52 am

Zgodnie z zapowiedzią załączam skany:
[1-14] [15-34] [35-54] [55-74] [75-94] [95-114] [115-132]

Oczywiście puste pola to karty, których do dziś nie udało mi się uzbierać - ale na pewno ktoś z Was je posiada. Poza tym są widoczne ich miniaturki na stronach z zasadami gry w KD.
To jak, szukamy pochodzenia tych rysunków? :) Ułatwiłoby to również pracę nad indeksami KD - w 2000 roku wydano kilka okładek pochodzących z tych kart, również na gazetkach dołączonych do jednego z numerów. Niestety, do dziś nie udało mi się namierzyć źródła.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Maciek! » Pt sie 17, 2012 12:24 pm

Oczywiście Forsanta z Kwakerfellerem musieli pomylić bo by chorzy byli... ;)

BTW -> Dzięki zaskany. Od dawna nie mogłem tego nigdszie znaleźć...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Scarpomaniak » Pt sie 17, 2012 12:39 pm

Kwak O'Key podpisany jako Lola Pieprzyk? Kto coś takiego mógł zrobić.

Może ktoś na DCF-ie pokaże te zdjęcia, może w jakimś europejskim kraju także ukazały się te ilustracje?
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Maciek! » Pt sie 17, 2012 1:20 pm

Jak Ja się cieszę, że imię "Klotylda O'Kurcze" nie przetrwało...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez KamilSz96 » Pt sie 17, 2012 5:38 pm

Ja z kolei zastanawiam się dlaczego nie dodadzą takiej karcianki do tygod... (wróć!) dwutygodnika. Nie wydaje mi się to czymś niemożliwym skoro już kilka razy i to w dodatku w niewielkich odstępach czasu dali normalne karty do gry. Może warto będzie zaproponować coś takiego p. redaktor, jeżeli udało by się nawiązać z Nią kontakt.
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez Scarpomaniak » Pt sie 17, 2012 6:45 pm

Oczywiście, lecz najpierw trzeba z nią nawiązać kontakt (co może być problemem). Ja mogę spróbować powysyłać na różne maile wiadomość, lecz dopiero jak na forum uzgodnimy jakąś wiadomość typu.

Witam,

Jestem przedstawicielem forum DisneyPolska!
(bla, bla, bla - co chcemy, to że kontaktowaliśmy się z redakcją od kilku lat).
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez lis » Pt sie 17, 2012 9:05 pm

Nawet wyszukiwanie obrazem odsyła wyłącznie do strony KD. Tak, jakby tych grafik nie opublikowano nigdzie indziej.
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Young_McDuck » Pt sie 17, 2012 9:44 pm

Niestety, już mało kto pamięta o grze "Zbuduj swój Kaczogród" i o wizerunkach postaci z tych kart. Jak widać nawet Google. Szkoda, w końcu odbyły się nawet mistrzostwa Polski w tej karciance.
Maciek! napisał(a):Oczywiście Forsanta z Kwakerfellerem musieli pomylić bo by chorzy byli... ;)

Ja to z kolei pamiętam tą pomyłkę (czyt. Forsant, którego nazwali Kwakerfellerem) z ostatniego $kneru$a w komiksie "Ostatni Władca Eldorado". Śmiać mi się chce z takich błędów. Mogliby zastanowić się, co publikują.

KamilSz96 napisał(a):Ja z kolei zastanawiam się dlaczego nie dodadzą takiej karcianki do tygod... (wróć!) dwutygodnika. Nie wydaje mi się to czymś niemożliwym skoro już kilka razy i to w dodatku w niewielkich odstępach czasu dali normalne karty do gry. Może warto będzie zaproponować coś takiego p. redaktor, jeżeli udało by się nawiązać z Nią kontakt.

Z bólem serca przyznaję, że nie widzę szans na wydanie takiej gry. Nie pasuje to do obecnej polityki gadżetowej KD, która opiera się na chińskich zabawkach. I kiedy po raz ostatni w ogóle dodali jakieś karty do gry?! W 2007 roku. Minęło 5 lat, zmieniali się redaktorzy naczelni. Może pani Wielądek postanowi zrewolucjonizować KD... Ale do tego potrzeba mnóstwo szczęścia. No i samo nawiązanie kontaktu nie będzie łatwo sprawą.
Young_McDuck

Postprzez Maciek! » Pt sie 17, 2012 9:54 pm

lis napisał(a):Nawet wyszukiwanie obrazem odsyła wyłącznie do strony KD. Tak, jakby tych grafik nie opublikowano nigdzie indziej.

Well gang, looks like whe have another mystery on our hands...

O tyle mnie to intryguje, że na wiele z tych postaci (te co są już na białych tłach) nawet się w Inducksie nie natnołem więc nie wiem czy to są jakieś postacie kompletnie epizodyczne/przypadkowe co wybrali czy jakieś co de facto jakiś czas egzystowały na ramach więcej niż jednej-dwóch historii....

Też mam teorię patrząc po kolejności etc. że np. w oryginale ta karta z Braćmi Be na maszynie czy Hyziem Dyziem Zyziem jako indianami w oryginalne dotyczyła się grupy postaci (patrzcie, że żadna konkretna nie jest tu wyeksponowana jako ta do której nawiązuje tytuł karty) więc mam wrażenie że pierwotna intencja rysunku tyczyła się grupki ale uznali, że jak rozbiją grupkę na wszystkie postacie więcej kart będzie... Oh, wiecie co mam na myśli ;)

Mam nieśmiałą sugestię wrzucić te linki na zaprzyjaźnione angieslko-języczne forum -
http://dcf.outducks.org/viewforum.php?id=2
I zobaczyć czy się znajdzie ktoś z jakimś głębszym ifo (poza USA są tu ludzie z Niemiec, Włoch, Francji...)

Tj. Jak nikt nie będzie miał obiekcji to zaraz tak zrobię... ;)

P.S. 2 - I jak zapowiedziałem to zroimy... Zobaczymy co z tego wyniknie ;)
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Scarpomaniak » So sie 18, 2012 5:05 am

Young_McDuck napisał(a):Z bólem serca przyznaję, że nie widzę szans na wydanie takiej gry. Nie pasuje to do obecnej polityki gadżetowej KD, która opiera się na chińskich zabawkach. I kiedy po raz ostatni w ogóle dodali jakieś karty do gry?! W 2007 roku. Minęło 5 lat, zmieniali się redaktorzy naczelni. Może pani Wielądek postanowi zrewolucjonizować KD... Ale do tego potrzeba mnóstwo szczęścia. No i samo nawiązanie kontaktu nie będzie łatwo sprawą.

W tym roku były piłkarskie karty do gry z postaciami Disneya (Sknerus, Donald, Daisy), 2 miesiące temu.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Young_McDuck » So sie 18, 2012 9:55 am

A rzeczywiście były. Ale miałem na myśli nie takie "tradycyjne", tylko "nowe", tj. specjalnie stworzone na potrzeby pisma. Pisałem o tych dołączonych do tego KD http://coa.inducks.org/issue.php?c=pl/KD+2007-09 Takie karcianki są niesamowitą rzadkością. Bo te "tradycyjne" ukazują się regularnie (raz na rok?). Aczkolwiek miło by było zobaczyć wznowienie "Zbuduj swój Kaczogród". Ale czy są na to jakieś szanse? Ja ich, niestety, nie widzę.
A wydanie jako dodatków do KD jakiejś kolekcji kart mogłoby poprawić sprzedaż. Wiele osób znalazłoby powód do wydania prawie 7 zł na gazetkę, która oferuje jedynie komiksy (czasami i one są słabe). Rodzice ogólnie zachęcają dzieci do grywanie w gry planszowe i karciane. A te z reguły sporo kosztują. Jednak kiedy są dodawane do pisma w formie kolekcji, to rodzic inaczej na to patrzy. Oby redakcja przejrzała na oczy.
Young_McDuck

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry