"A jaką Grę TY byś chciał zobaczyć" ?

Tu wymieniamy uwagi na temat gier Disneya - zarówno planszowych, jak i komputerowych.

Postprzez Arturro » Pt wrz 30, 2005 8:57 pm

Ja bym chicał, żeby stworzono taką dobrą gierke odtwarzającą przygody Sknerusa z "Życia i czasów Sknerusa McKwacza", część też z innych komiksów mistrza Dona. Taka fajna przygodówka, z elementami łamigłówek, zręcznościówek itp. To by była dopiero gra :D
Arturro

Imię: Artur
GG: 0

Postprzez Doniek » Pn paź 03, 2005 4:09 pm

Arturro napisał(a):Ja bym chicał, żeby stworzono taką dobrą gierke odtwarzającą przygody Sknerusa z "Życia i czasów Sknerusa McKwacza", część też z innych komiksów mistrza Dona. Taka fajna przygodówka, z elementami łamigłówek, zręcznościówek itp. To by była dopiero gra :D

Ja też, ja też!!! Wyobrażam to sobie :D to byłoby coś fantastycznego.
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

Postprzez Hyzio » N mar 26, 2006 7:13 pm

Retlaw napisał(a):Ja bym wolał żeby to był coś bardziej jak GTA ze sknerusem, żeby można było po całym Kaczogrodzie chodzić i kupować budynki wykonywać misje które doprowadzałyby do wzrosty gotówki w skarbcu
Albo GTA z braćmi Be . Już każdy wie o co chodzi. Okradać wszystko planować skoki itp. to było by super. Ale pomysł z GTA o Sknerusie też mi się podobał. Najfajniej by było ochraniać skarbiec. A ostatni pomysł to gra z SuperKwękiem. Powstrzymywać bandytów itp.
Ostatnio edytowano N gru 27, 2009 8:18 pm przez Hyzio, łącznie edytowano 3 razy
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

Postprzez Retlaw » N mar 26, 2006 9:47 pm

Hyzio napisał(a): A ostatni pomysł to gra z SuperKwękiem. Powstrzymywać bandytów itp. :idea:

Taka gra już istnieje ale tylko na PS
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez Młody Skaut » Pn mar 27, 2006 1:14 pm

Hyzio napisał(a):Albo GTA z braćmi Be . Już każdy wie o co chodzi. Okradać wszystko planować skoki itp. to było by z*j******. Ale pomysł z GTA o Sknerusie też mi się podobał.

Pozostaje pytanie czy grze, którą opisujesz można by używać przemocy, tudzież zabijać, bo zgoda na to raczej, nie przysporzyłaby Disneyowi przyjaciół.
"Pecunia non olet" - "Pieniądze nie śmierdzą"
"Divide et impera" - "Dziel i rządź"
Młody Skaut
Generalny naddrużynowy

Postprzez Hyzio » Cz mar 30, 2006 10:27 am

Młody Skaut napisał(a):
Hyzio napisał(a):Albo GTA z braćmi Be . Już każdy wie o co chodzi. Okradać wszystko planować skoki itp. to było by z*j******. Ale pomysł z GTA o Sknerusie też mi się podobał.

Pozostaje pytanie czy grze, którą opisujesz można by używać przemocy, tudzież zabijać, bo zgoda na to raczej, nie przysporzyłaby Disneyowi przyjaciół.
Nie! TAk wogóle to nie pamiętam wogóle żeby w jakimś komiksie Bracia BE kogoś zabili. :mad: :smile:
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

Postprzez tapir » So lis 25, 2006 4:52 pm

Co do takiego GTA ze Sknerusem, to chyba nie mówiemy o przawdziwm, bo napewno Sknerus nie był by przestępcą.

Ja bym chciała taką przygodówką al'a Syberia, tylko, że w 2D. Najlepiej na podstawie komiksów Dona. Np. kowboj badlandów: rozmawiej z przestępcami, oni włożą palce do szczęki, walnij w nią, zabierz, bo będzie ci potrzebna na sprzedrz, gdy zabraknie ci kasy (...) Znajdź Roosvelta, pogadj z nim, wykombinuj zasadzkę...

To by bylo piękne. :roll:
tapir

Postprzez mentor » So lis 25, 2006 5:05 pm

Czyli chciałbś grę o Życiu i Czasach Sknerusa McKwacza, mówiąc w skrócie.

Może zadowoli was fakt, że zamierzam zostać programistą (programowanie gier itp.), więc wtedy (a może nawet wcześniej, gdy chociaż poznam Javę) w wolnych chwilach, hobbystycznie, zrobiłbym grę według tego pomysłu SimDuckburg. Ale jak ktoś z was zna Delphi, albo Javę, czy C++, to za jakiś rok lub dwa (góra cztery) zrobiłbym jakąś grę. Ale na razie was ostudzę, bo dopiero zaczynam się uczyć programowania. Może jednak zacznę od Javy?

Nie nabijaj postów! połączyłem twoje ostatnie wypowiedzi w tym topiku w jedną.
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez Retlaw » Cz sty 18, 2007 9:23 am

robienie gier to nie taki pikuś jak się wydaje. Powinieneś się zacząć uczyć od Pascala, albo Fortrana, żeby umiec programować trzeba też znać asemblera żeby wiedzieć o co chodzi, a do robienia poważnych gier sama Java nie wystarczy, poza tym jest cos takiego jak C for g (Cg), czyli język programowania dla kart graficznych. Nie oszukujmy się, ale fajną mini grę disneya można zrobić we Flashu najprościej(i to tez nie jest bułka z masłem), np tak jak sknerus broni skarbca
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez mentor » Pt sty 19, 2007 11:01 pm

Tak o tych trudnościach to wiem. Na razie wyjściem zrobienia takiej mini-gierki są specjalne programy, np. The Games Factory. Gdyby jednak dłużej posiedzieć przy takim programie to można by zrobić nie taką złą grę.
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez tapir » So sty 20, 2007 9:31 am

The games factry, to chyba coś w stylu tej gry co robi się kreskówki, tyle, że robi się gry. Nigdy tego nie widziałam, ale jeśli jest tam opcja kreownia bohatera, a nie wybierania z kartoteki, z uwzględnieniem dzioba i kupra, to może by się coś dało wykombinować.
tapir

Postprzez mentor » So sty 20, 2007 1:06 pm

W tym programie można robić gry 2d. Można importować grafikę, którą wcześniej można zrobić w jakimś programie graficznym, potem planuje się poziomy i w Edytorze zdarzeń, wybierasz zdarzenie, co ma się stać, gdy bohater np. dotknie przeciwnika. Program ogólnie jest fajny, ale pełna wersja kosztuje. Myślę, że lepszym rozwiązaniem do tworzenia gier jest program Multimedia Fusion. Podobny do The Games Factory, ale można w nim robić gry 3D!
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez Arcer » So sty 20, 2007 1:44 pm

kaczorex napisał(a):Program ogólnie jest fajny, ale pełna wersja kosztuje. Myślę, że lepszym rozwiązaniem do tworzenia gier jest program Multimedia Fusion. Podobny do The Games Factory, ale można w nim robić gry 3D!

Mam pełną wersję The Games Factory 1.04 PL z "Niezbędnika" Komputer Świata nr 4/2002. Co prawda od dawna jest już wersja 2, ale co pełna wersja to pełna wersja :-). Krążek kosztował 7,50 zł (na stronie KŚ jest sklepik, ale już nie mają tego numeru). Gdyby ktoś chciał, mogę podrzucić (jest też plik "zangielszczający" i instrukcja wewnątrz gazety). Nie można jedynie sprzedawać takich gier - chyba, ze kupi się wersję komercyjną (w 2002 roku kosztowała 80 złotych, może teraz byłaby tańsza)
Arcer
el moderatoro

Postprzez mentor » So sty 20, 2007 4:59 pm

Jeśli mógłbyś, to chciałbym, abyś przesłał mi The Games Factory na mój email: rado335@wp.pl Z góry dzięki
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez Arcer » So sty 20, 2007 5:42 pm

Instalator zajmuje 200 MB, jak na moje warunki transferowe to olbrzymia objętość. Tak więc nie widzę, niestety, możliwości udostępniania tego przez internet.
Arcer
el moderatoro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry