Epic Mickey

Tu wymieniamy uwagi na temat gier Disneya - zarówno planszowych, jak i komputerowych.

Epic Mickey

Postprzez Mateusssz » So sie 01, 2009 12:04 am

Szukając informacji na temat gier, wpadłem na Gamezilli na taki artykuł:
Gamezilla napisał(a):Epic Mickey - świat Disney'a jakiego nie znacie

Ta gra może być naprawdę ciekawa. Wszystko za sprawą twórcy, którym jest Warren Spector, człowiek odpowiedzialny za Deus Ex. Nadchodzi Epic Mickey, czyli Myszka Mickey w wersji steampunk. O Epic Mickey świat usłyszał w w zeszłym roku. Wszystko traktowane było jako plotka. Jak się okazuje niesłusznie, bo na stronie Freda Gambino, człowieka odpowiedzialnego za grafikę, pojawiły się prawdopodobne artworki z gry.

Dlaczego tytuł może być bardzo ciekawy? Głównie przez to, że postacie i miejsca znane z kreskówek zostały potraktowane w niespotykany dotąd sposób. Człowiek, który stworzył Deus Ex (tak na marginesie, podobno Deus Ex 3 ma się dobrze) na pewno nie tworzy gry dla najmłodszych graczy.

Po samym opisie nie widać nic ciekawego. Popatrzcie jednak na screen-shoty:
http://www.gamezilla.pl/category/tags/epic-mickey

Czy nie zmierzamy w stronę Disney Cuties i oddalamy się od starych, dobrych wizerunków postaci?
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz
GG: 0

Re: Epic Mickey

Postprzez dokil » Pn sie 10, 2009 9:07 am

Co sie tam do licha stało?! Bomba atomowa, czy co?!
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa." - Arystoteles
dokil

Imię: Daniel

Postprzez Mateusssz » Pn sie 10, 2009 11:34 am

Nie wiem, za mało danych. Jak będzie więcej wiadomości, poinformuję.
Mateusssz

Postprzez dokil » Pn sie 10, 2009 12:03 pm

Powiedziałem to tylko retorycznie. Miałem na myśli, że to jest po prostu paskudne.
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa." - Arystoteles
dokil

Imię: Daniel

Postprzez Brat Be 761 » Pn sie 10, 2009 1:32 pm

EPIC MICKEY? Pozwólcie, że poprawię tytuł : EPIC FAIL jak na razie.
Nienawidzę takich odskoczeń w grach, że Miki i spółka są wojownikami, magami, nawalają się itp. Przecież ze zwykłych przygód postaci Disney'a też się da zrobić grę. Ile razy myślał nad komiksami :"Ech, fajna była by gra opiera na tym komiksie". Dla mnie to wygląda nie za ładnie, bo od razu kojarzy mi się z takimi grami, których nie cierpię.
Brat Be 761
D'Oh!

Imię: Igor

Postprzez fan kaczek » Pn sie 10, 2009 6:46 pm

Epic Mickey to wielka bzdura!Potwierdzam słowa Brata Be 761!Epic yo może być FAIL!
Małysz na prezydenta!
fan kaczek
Moje życie. Kaczki i myszy!

Imię: Patryk

Postprzez Mateusssz » Pn sie 10, 2009 7:29 pm

A ja Wam powiem, że pomysł mi się podoba. Inne ukazanie świata disneyowskiego, takiego bardziej realistycznego, a na pewno innego.
Jeśli gra będzie w normalnej cenie (czyt. do 50 zł) na pewno znajdzie się w mojej kolekcji.
Mateusssz

Postprzez Pahan » Pn sie 10, 2009 7:36 pm

fan kaczek napisał(a):Epic Mickey to wielka bzdura!Potwierdzam słowa Brata Be 761!Epic yo może być FAIL!

Może i bzdura, ale wygląda ciekawie. Klimat tych rysunków koncepcyjnych kojarzy mi się z filmem "Planeta skarbów". Nie osądzałbym projektu na tym etapie (a nazywanie go porażką na podstawie kilku obrazków to już zakrawa o żart) - na razie to tylko artworki.
A postapokaliptyczne motywy pojawiały się niejednokrotnie w komiksach - np. "Gdy nadejdzie koniec".

Mateusssz napisał(a):Czy nie zmierzamy w stronę Disney Cuties i oddalamy się od starych, dobrych wizerunków postaci?

Jak pokazują screeny, oddalamy się, ale w zupełnie przeciwną stronę.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Maciek! » Pn sie 10, 2009 9:28 pm

[Tak na wstępie : Prawdę mówiąc nie interesuje się grami komputerowymi już od kilku lat. Mam na komputerze, że dwie gierki, które okazyjnie odpalam jak mi się mega-nudzi, ale generalnie nie siedzę w nowościach i w sumie mnie nie kręci co nowego na rynku.]
Wiecie za jakim gatunkiem gier tęsknie? Za przygotówkami. Tak, jest. Wiem, że było przez lata sporo krytyki, ale osobiście swego czasu strasznie grywałem w rozmaite przygotówki [seria o Larry'm Laferze, Książę i tchórz, King Quest, Ufos, Runaway, ta seria o Różowej Panterze, Tony Touht , Chłopaki nie Płaczą 2, Wooldor and the Schinbel of Azymuth – czy jakoś tak i wiele innych] Jasne! Większość przygotówek ma tę wadę, że jak się już raz przejdzie to trzeba poczekać parę ładnych lat by zagrać ponownie by przynajmniej częściowo zapomnieć rozwiązania zagadek – ale jeśli są porządnie rozbudowane/urozmaicone, zagadki nie są na odpowiednim poziomie (czyt. Nie są banalne, ale też nie są na absurdalnie niedorzecznym poziomie), no i przede wszystkim jest w nich solidna dawka humoru to mogą być świetną zabawą nawet i na kilka tygodni zabawy.
Do czego zmierzam, to jest to – że gdy w przypadku takich bohaterów jak Miki, Donald i Goofy, to spece od Disneya zamiast lecieć w gry z kategorii „Bohater biegnie, zbiera przedmioty i rozwala co mu na drodze stanie” (co jak dla mnie ma się ni jak do tych bohaterów, zwłaszcza w jakiejś pseudo-epickiej otoczce) poszli by właśnie w inną stronę i zrobili by właśnie jakąś porządną serię przygotówek. Kurcze, jak już lecą w pomysły z cyklu „Miki i reszta skaczą po znanych filmach Disneya, tak jakby większość bohaterów z ich filmów racje co-egzystowania miało” (patrz. „Cafe Myszka” i "Kingthdom of Hearts") to klasyczna przygotówka (w ładnym 2D a nie jakieś 3D szkaradztwa) jak dla mnie jest w sam raz do tego stworzona.

Takie tylko moje przebąkiwania, ale naprawdę nie podoba mi się w jaką stronę te gry z Mikim i resztą idą ostatnimi czasy..
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Yua » Śr sie 12, 2009 10:58 am

Bardzo mnie to zaciekawiło.Myślę,że do takiej gry pasowałyby postacie z lat 20,najlepiej czarno-białe. Ale gdy ujrzałam Mikiego oraz figurkę z owej gry,moje wizje legły w gruzach.Bałabym się normalnie w to grać :lol: .Najgorszą jednak wiadomością jest to,że gra będzie na konsolę Wii,której niestety nie posiadam:(.
Mimo wszystko będę z niecierpliwością wyczekiwać kolejnych wieści na ten temat.
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Postprzez Pahan » Śr sie 12, 2009 1:20 pm

Figurka i kadr, które zalinkowałaś pochodzą z filmu "Runaway Brain" z 1995 roku. Z grą Epic Mickey nie mają nic wspólnego (chyba że o czymś nie wiem). :)
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Mateusssz » Śr sie 12, 2009 1:30 pm

Mateusssz

Postprzez Yua » Pt sie 14, 2009 7:27 am

Pahan napisał(a):Figurka i kadr, które zalinkowałaś pochodzą z filmu "Runaway Brain" z 1995 roku. Z grą Epic Mickey nie mają nic wspólnego (chyba że o czymś nie wiem). :)

Znalazłam je na jakiejś stronce o Epic Mickey,pewnie podali błędne informacje :P
Widziałam jeszcze kilka screenów z jakimiś robotami z uszami Mikiego i Goofy'ego z takimi...metalowymi nogami :)
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Postprzez Maciek! » Pt sie 14, 2009 12:03 pm

Nie wiem czy to de facto szkic z gry czy jakaś parodia, ale....
http://www.otakugaijin.com/wp-content/u ... cident.jpg
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez speiderman » Wt wrz 15, 2009 5:40 pm

Maciek! napisał(a):Nie wiem czy to de facto szkic z gry czy jakaś parodia, ale....
http://www.otakugaijin.com/wp-content/u ... cident.jpg

Napis nie, szkic tak.

Naprawdę mnie to zaskoczyło. Słyszałem o steampunkowej otoczce, ale takich artów się nie spodziewałem. Wygląda to jak jakaś nowa animacja Tima Burtona. Czekam na jakieś filmy z gameplayu. Prawdopodobnie w nowym numerze Game Informer wyjdzie więcej informacji.
Obrazek
speiderman

Imię: Patryk

Następna strona

Powrót do Gry