Nowy serwer.

Tu rozważamy propozycje zmian na forum oraz oceniamy już zachodzące.

Re: Nowy serwer.

Postprzez Wojtas » Pt sie 15, 2008 11:20 am

E tam... chyba będzie się można przyzwyczaić... w końcu teraz jest sporo nowych funkcji :)
Wojtas

Imię: Wojtek
GG: 0

Postprzez Doniek » Pt sie 15, 2008 12:39 pm

Bez przesady. Chłopaki bardzo się namęczyli, żeby forum wyglądało tak jak teraz. Najpierw narzekaliśmy, że przydałoby się coś nowego, a kiedy Moderatorzy stosują zmiany, mówicie, że stare było lepsze. Poza tym jeśli nie podoba wam się "prawostronność" avatarów (czy to naprawde taki problem) to, jak pisał lis, możecie zmienić wygląd w Panelu użytkownika. Ja tak zrobiłem i jest git! Naprawdę zmiany bardzo mi się podobają, nowy image też, a że coś nie działa, albo nie ma logo, toż to normalne. Nie od razu Rzym zbudowano.
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

Postprzez Lone Star » Pt sie 15, 2008 2:45 pm

Wybacz, ale ja o żadne zmiany nie prosiłem... -,-

No ale jest jak jest moim zdaniem jest tu za dużo zbędnych dodatków ale jest jak jest, ważne są posty.
Pozdrawiam, Lone Star
“Tajemnicą długiego życia jest czerpanie przyjemności ze swej pracy.” Carl Barks
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.” James Dean
Pierwsza polska strona o Flintstonach
Lone Star
Fan Barksa

Imię: Artur

Postprzez KTZ » Pt sie 15, 2008 3:17 pm

Zastanawiam się nad postami typu:

"Nowy image bardzo mi się podoba. oczywiście wszystko to kwestia przyzwyczajenia. moje gratulacje"

"Chłopaki bardzo się namęczyli, żeby forum wyglądało tak jak teraz"

Nie jestem chamski czy coś, ale tej skórki przecież nie oni zrobili. :P Ja osobiście gratuluję bezbłędnego przeniesienia forum, bowiem wszystko działa jak należy :D

EDIT: Teraz logo wygląda bardzo dobrze, bo szczerze mówiąc przebywam tu już od dłuższego czasu i widziałem wszelkie zmiany :D
KTZ

Postprzez Doniek » Pt sie 15, 2008 10:26 pm

KTZ napisał(a):Nie jestem chamski czy coś, ale tej skórki przecież nie oni zrobili.

No nie gadaj! Przecież same stare forum nie przeskoczyło na nowy serwer. Nic samo się nie dzieje. A mi chodziło o "budowanie" forum nie ze strony graficznej, tylko technicznej.

lLone Star napisał(a):Wybacz, ale ja o żadne zmiany nie prosiłem...

Ty może akurat nie, ale inne osoby owszem.
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

Postprzez Mateusssz » So sie 16, 2008 8:30 am

Ale przecież nikt nic nie mówi "To jest be trzeba zmienić całą skórkę". Jedyne co to "Trzeba się będzie przyzwyczaić do avatarów po prawej stronie" oraz że trzeba ikonki zmienić.
Masz rację, admini odwalili kawał roboty, ale w końcu coś można zmienić?
P.S. Ładne logo :)
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez KTZ » So sie 16, 2008 8:57 am

Doniek napisał(a):A mi chodziło o "budowanie" forum nie ze strony graficznej, tylko technicznej.

Wybacz, źle cię zrozumiałem, po prostu post tego typu: "Chłopaki bardzo się namęczyli, żeby forum wyglądało tak jak teraz" wyglądał mi jak pochwała strony graficznej a nie technicznej. ;)

Doniek napisał(a):Przecież same stare forum nie przeskoczyło na nowy serwer.

To chyba każdy wie :D Tak więc i ja, ponownie pochwalę dokładne przeniesienie forum i wybranie ciekawej skórki. :D

P.S. Doniek, nie gorączkuj się tak, wybacz, że się pomyliłem :oops: , każdemu może się zdarzyć.
KTZ

Postprzez Superkwęk - meho » So sie 16, 2008 8:25 pm

Moim zdaniem ciężko będzie się przyzwyczaic ale z czasem się wszyscy przyzwyczaimy!
Brak podpisu, gdyż litery wyjechały na wakacje...
Superkwęk - meho
Heros forum

Postprzez Gigomaniak » Pn sie 18, 2008 5:01 pm

Mnie tam za bardzo nie przeskadza nowe(choć stare :wink: )forum. Racja, lepiej dane użytkownika prezentowały się po lewej stronie(może to przez przyzwyczajenie), ale nie ma co nad tym rozpaczać!
Gigomaniak
Gość z PG-ku :D

Postprzez Fergus » Pn sie 18, 2008 6:35 pm

Naprawdę nie rozumiem skąd Wasze narzekania. Przecież komu przeszkadzają avatry po prawej stronie może (od kilku dni) zmienić sobie w profilu styl, na starą skórkę (gdzie avatry itp. sa po lewej stronie). Więc o co właściwie chodzi :?
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Mateusssz » Pn sie 18, 2008 7:09 pm

Mi też się bardziej nowa skórka podoba. Nie ma powodów do narzekania - to że avatary są po prawej stronie to (dla mnie) nie kłopot - ja czytam zawsze od lewej do prawej, a zresztą da się rozpoznać styl pisma użytkownika dosyć łatwo.
P.S. Czy mi się nie wydaje, że został otworzony dział dla użytkowników niezarejestrowanych?
Mateusssz

Postprzez Semmko » Śr sie 20, 2008 12:45 pm

Novitas communis

Gratuluję! Zmiana serwera i wyglądu forum oraz poszerzenie jego możliwości to bardzo dobry pomysł. Oczywiście najważniejsze, że ten pomysł się w pełni urzeczywistnił i – wygląda na to – nie niesie ze sobą żadnych poważnych negatywnych konsekwencji.
To co w nowych warunkach musi ulec zmianie należy zazwyczaj do grona spraw uciążliwych, a obecnie tylko przesunięcie kolumny autorów postów mogłoby pretendować do takiego miana, choć – jak się wydaje – przede wszystkim z konieczności zmiany przyzwyczajenia. Teraz, w pewien sposób, ważniejsze jest to, co jest napisane, niż to, kto jest tych słów autorem. Nie powinniśmy się obawiać tej zmiany, bo nie pociąga ona z sobą większych niebezpieczeństw niż – w każdej innej dziedzinie – demokratyzacja.

Pisząc o zmianie, jaką przeszło nasze forum, nie powinienem zapominać o zrzeszeniu D.pl. Kiedyś wydawało mi się, że ten projekt będzie coraz bardziej statyczny – osób tworzących strony o Disneyu było mało, za to każda z nich była bardzo zaangażowana, poszerzając tematykę swojej witryny we wszelkich możliwych kierunkach. Wydawało się, że ci ludzie tak dobrze opracują swoje strony, iż każda nowa będzie w mniejszym lub większym stopniu plagiatem, a zrzeszenie zmieni swoją funkcję i zamiast bronić wysiłku twórców, stanie się narzędziem represji. Oczywiście pozorne „zapędy imperialistyczne” były tylko reakcją na trudny dostęp do materiałów na tematy szczegółowe. Z czasem, z różnych przyczyn, dotychczasowi autorzy zaczęli się skupiać na węższym kręgu zagadnień, przybywało też tych, którzy chcieli tworzyć strony wyłącznie o jednym serialu, postaci, twórcy. Pomiędzy autorami zrzeszonymi w D.pl widać współpracę, co więcej, nie widać nikogo, kto chcąc tworzyć własną stronę w sposób poważny, nie chciałby należeć czy to do D.pl, czy też do DisneyPolski. Oby tak dalej.

Podobno schyłek lata to dobry czas na postanowienia, zmiany. Nasze forum właśnie jedną przeszło, a liczne pozytywne reakcje oznaczają, że wiele osób widzi w tym szansę na duży rozwój, a szczególnie na pozytywne skutki z niego płynące. Od pewnego czasu zastanawiałem się nad kilkoma pomysłami. Przede wszystkim chodzi o nowe formy aktywności osób interesujących się twórczością Disneya. Oczywiście mam na myśli DisneyPolskę i D.pl, jako projekty wyróżniające się dobrą organizacją, najlepszą chyba w „polskim internecie”, jeśli mowa o zrzeszeniu fanów Disneya.
Moje pomysły to projekty, których realizacja z pewnością trwałaby dość długo, ale przyniosła bardzo doniosłe korzyści. Przedsięwzięcia te mogą wydawać się, delikatnie mówiąc, marzycielskie, ale kto pomyślałby kiedyś, że powstaną DisneyPolska i D.pl, oraz że będą one miały poważny wpływ na internet, a nawet niezależne komercyjne czasopismo, że tak powiem, naturalizowane.

Dzisiaj stworzenie gry komputerowej nie jest już tak trudne jak dawniej. Wspólnym wysiłkiem moglibyśmy coś takiego osiągnąć. Praca sprowadzałoby się do stworzenia scenariusza, grafiki, kodu źródłowego programu i angielskiej wersji językowej. Patrząc na design stron z D.pl nie wątpię, że z grafiką (niebanalna 2D) problemu by raczej nie było, podobnie z przekładem językowym. Programistę mamy przynajmniej jednego (tak, to deklaracja). Scenariusz w rzeczywistości byłby sprawą najważniejszą, z chęcią współpracowałbym przy jego tworzeniu. Jest to praca przynajmniej na rok, ale przyjemna i – jak sądzę – warta włożonego wysiłku.

DisneyPolska jest niezwykła, zwłaszcza, że powstała, że tak powiem, w „polskich warunkach”. Bardzo różni się trud stworzenia forum tematycznego w kraju, gdzie można to zrobić łatwo, przy współpracy wielu ochoczo nastawionych ludzi, od trudu analogicznej pracy gdzieś, gdzie, jak to się mówi, są ważniejsze sprawy. Temu forum się udało, a może się udać znacznie więcej. Strony poświęcone twórczości Disneya w dużej części są napisane w języku angielskim przez fanów z USA. Oczywiście Europa ze Skandynawią na czele to także rejon dużego zainteresowania Disneyem, podobno o wiele większego niż za oceanem, ale nie przekładającego się bardzo na aktywność internetową fanów, specyficzną aktywność. Moglibyśmy zapoczątkować europejskie zrzeszenie miłośników twórczości Disneya poprzez współpracę z autorami stron tematycznych lub for o Disneyu z innych krajów naszego kontynentu. To odważne, ale DisneyEuropa byłaby wspaniałym rozwiązaniem szczególnie dla tych regionów, gdzie młodzi ludzie interesują się Disneyem, ale gdzie z różnych przyczyn nie wytworzyło się środowisko podobne do naszego. Pamiętajmy, że przesłanie (zwłaszcza filmów) Disneya jest ogólnoludzkie, pozytywne; bez względu na wszystkie negatywne aspekty disnejowskiej komercji, powinniśmy mieć na uwadze przyczynianie się do propagowania tego dobrego przesłania, bo tak naprawdę to ono leży u podstaw nawet naszego własnego zrzeszenia. Nie chciałbym, by DisneyEuropa była powieleniem na większą skalę DisneyPolski, ale by forum podobne do DP było znaczącą częścią DE. To także praca na długi czas; warto przynajmniej się nad tym zastanowić.

Poza tymi dwoma olbrzymimi projektami zastanawiałem się także nad utworzeniem niewielkiej strony naszego forum. Myślę, że byłoby to pomocne – w jednym miejscu skupione byłyby m. in. informacje na temat D.pl, DP, jej historii i działalności, a także archiwalne wiadomości (o czym wciąż myślę) z czasów, kiedy DisneyPolska była listą dyskusyjną (i którą należałoby oznaczyć, chyba, DisneyPolska 1.0 beta).
Gdyby udało się nam zrealizować coś niezwykłego z pewnością zacieśniłyby się nasze kontakty z „komercyjnym Disneyem”, a to byłby wielki sukces i nadzieja na przyszłość.

Wybaczcie, proszę, za ten monolog. Mam nadzieję, że w miarę czytelnie przedstawiłem moje opinie i pomysły. Lepiej, chyba, że znalazły się w jednym poście. Czekam na komentarze.
Semmko

Imię: Ziemek

Postprzez Mateusssz » Śr sie 20, 2008 12:55 pm

Czy ja wiem czy potrzebna jest Disney Europa? Jest w końcu DCF i to wszystkim wystarcza ...
Jedyna wada, że jest to tylko o komiksach :|
P.S. Gra komputerowa jest już w połowie tworzenia - zapytaj o dokładny stan Kaczorexa i Bielo.
Mateusssz

Postprzez mentor » Śr sie 20, 2008 2:15 pm

Aktualnie jesteśmy w fazie planowania gry ;) Piszemy scenariusz gry (misje itd.). Powiem (tak na marginesie :) ), że w tworzenie scenariusza wciągnąłem 3 osoby. Ale proszę ich o nie ujawnianie się ;) Mam nadzieję, że wykażą się i gra będzie dla Was przyjemna pod względem fabularnym.

A ja, jako programista gry, piszę jej silnik. I właściwie jest on gotowy, pozostały 3 kwestie - poprawa kolizji gracza z terenem (zjeżdża ze wzgórza, na którym stoi skarbiec), cykl dnia i nocy (zrobiony w połowie) oraz cykl pogody.
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez Semmko » Śr sie 20, 2008 3:00 pm

Coraz bardziej zbaczamy z tematu nowego serwera, dlatego niech to będzie ostatni post w tym temacie odnoszący się do pomysłów, o których pisałem.

Racja, SimDuckburg. Mam wrażenie, że będzie to gra wzorowana na GTA (>=3); mój pomysł był inny – 2D, podstawą (bardzo) dobry scenariusz, zbliżone do RPG, tworzone przez zorganizowaną grupę (min. 8 osób). Nie znaczy to, że nie popieram SimDuckburg, przeciwnie, życzę sukcesu. Niestety, wszyscy mamy ograniczone możliwości, dlatego przed przystąpieniem do realizacji każdego poważnego przedsięwzięcia powinniśmy najpierw poważnie podyskutować na jego temat, a prace prowadzić wspólnie na miarę możliwości. Aby tak było musimy się, chyba, lepiej zintegrować.

DisneyEuropa to idea raczej na długie przemyślenia, niż szybką decyzję. To projekt, w którym nie „tworzymy sobie”, ale (1) współpracujemy na dużą skalę, nie o wybranych dziedzinach sztuki disnejowskiej, ale (2) o całej twórczości Disneya, oraz w którym nie toniemy we wzajemnych zapożyczeniach, ale (3) podnosimy rangę dzieł fanów Disneya i wzmacniamy kontynentalnie więź pomiędzy ludźmi, których osobistą pasją jest Disney. Znaczenie DP, a w szczególności D.pl wzrosłoby wtedy bardzo... korzystnie. Projekt miałby dotyczyć tylko Europy jako wspólne dzieło fanów; zakładałbym brak komercji z wyłączeniem tzw. „zarabiania na siebie” strony/forum.
Semmko

Imię: Ziemek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie, propozycje zmian