Strona 1 z 2

ShoutBox

PostNapisane: Pt lis 17, 2006 6:34 pm
przez Hyzio
Chciałbym zapytać użytkowników, a przede wszystkim moderację, czy można by zamieścić na naszym forum ShoutBox (taki czat na dole forum). Według mnie, było by to nie najgorsze. 8)

PostNapisane: Pt lis 17, 2006 6:37 pm
przez mentor
Dla mnie to jest obojętne. Ale myślę, aby raczej nie wstawiać, ponieważ wtedy użytkownicy wypowiadają się w ShoutBoxie a nie na forum. A poza tym to chyba niemożliwe na tym forum, bo jest ono mniej zaawansowane.

PostNapisane: Pt lis 17, 2006 6:55 pm
przez Humperdink
Shoutbox byłby o tyle dobry, że trafiały by tam krótkie bezwartościowe teksty. Dzisiaj mieliśmy takowych przykładową serię. Na szczęście niezbyt długą.

Może i warto stworzyć taki czat, na którym mogliby pisać ci, którzy lubią, a nie mają o czym.

PostNapisane: Pt lis 17, 2006 7:22 pm
przez LKM
Może byc. Mi to nie będzie pszeszkadzało.
A będa mogli w nim pisac ci co lubia takie nowinki.

PostNapisane: So lis 18, 2006 11:05 am
przez esio
Ja dla szałtboksów mówię zdecydowane NIE! To jest zazwyczaj dyskusja o niczym, a forum traci. Jak chcecie pogadać o bzdurach, to są czaty od tego.

PostNapisane: So lis 18, 2006 3:35 pm
przez rysownik
Popieram esia, na fora.pl było bardzo wiele forów, na który owy czat był,
a na samym forum były 3 posty.

PostNapisane: Cz gru 21, 2006 4:02 pm
przez rysownik
Chociaż z drugiej strony na forum -

http://www.lwiaziemia.net/forum/index.php

ShoutBox jest, a forum trzyma się świetnie, spójrzcie na ilość postów i userów. I ciągle rośnie!

Re: ShoutBox

PostNapisane: Pn lip 19, 2010 9:06 am
przez maniakdonald
Lecz widac po wynikach w ankiecie ze wiekszosc osob chce.
Moze warto wrocic do tej starej sprawy...

Re: ShoutBox

PostNapisane: Pn lip 19, 2010 10:36 am
przez Gęgul
a) Po co odkopywać stare tematy?
b) Nadal nie jest to dobry pomysł, w szczególności, że forum przeżywa niejaki kryzys, a taki shoutbox jeszcze bardziej osłabiłby poziom dyskusji

Re: ShoutBox

PostNapisane: Pn lip 19, 2010 2:44 pm
przez Mateusssz
Ja tam nic nie chcę mówić, bo i sam powoli wypadam z tematu komiksów, ale Shoutbox zawsze pozytywnie wpływał na relacje użytkowników.

Re: ShoutBox

PostNapisane: So sie 21, 2010 9:59 am
przez niejaki don jm
Gęgul napisał(a):a) Po co odkopywać stare tematy?
b) Nadal nie jest to dobry pomysł, w szczególności, że forum przeżywa niejaki kryzys, a taki shoutbox jeszcze bardziej osłabiłby poziom dyskusjiMiałem -set pomysłów na kontrowersyjne tematy, w którym jeździłem po TWDC i żadnego nie napisałem, bo wiedziałem, że i tak skończy się na tym kto ma więcej skanów. Więc nie obraź się Gęgulu (szanuję jak ty próbujesz rozkręcić forum, czy akcje Scarpomaniaka, ale może to I.N.D.U.C.K.S. hamuje forum ;) ) A gdy spróbowałem w temacie o ŻiC$MK zrobić offtop o ekranizacji, wyraziłem swoje "kontrowersyjne poglądy, by to była animacja 3D na pierwszy post odpowiedział Retlaw i KamilSz96 dodał jakąś uwagę :P, na drugi nikt. Zero. Null. Czy więc to użytkownicy nie chcą podejmować takich tematów, czy też te tematy hamuje I.N.D.U.C.K.S. o którym łatwiej dyskutować?

Mateusssz napisał(a):Ja tam nic nie chcę mówić, bo i sam powoli wypadam z tematu komiksów, ale Shoutbox zawsze pozytywnie wpływał na relacje użytkowników.


Zgadza się. Na pewnym forum, jedna osoba siedziała 8 godzin - tylko w SB (nie, nie ja) i tam się więcej żartuje nie ma powagi. ZA!

Re: ShoutBox

PostNapisane: So sie 21, 2010 2:28 pm
przez rysownik
niejaki don jm napisał(a):Miałem -set pomysłów na kontrowersyjne tematy, w którym jeździłem po TWDC i żadnego nie napisałem, bo wiedziałem, że i tak skończy się na tym kto ma więcej skanów. Więc nie obraź się Gęgulu (szanuję jak ty próbujesz rozkręcić forum, czy akcje Scarpomaniaka, ale może to I.N.D.U.C.K.S. hamuje forum ;) (...) Czy więc to użytkownicy nie chcą podejmować takich tematów, czy też te tematy hamuje I.N.D.U.C.K.S. o którym łatwiej dyskutować?


Good point. Niestety takie uwagi, apele, czy nawet open-letter, który niedawno pisaliśmy, nic nie dają. Naprawdę, forum tonie w bezsensownych tematach, nie chodzi już o same komiksy, ale o wszystko inne. Nawet w dziale "Filmy" większość tematów to "nowa okładka, nowe wydanie DVD, stara okładka", gdzie dyskusja ogranicza się do podania daty wydania, ceny i ewentualnego "poprzednia okładka była ładniejsza", tylko w wątkach dotyczących najnowszych premier można przeczytać ciekawe recenzje, posty bogate w treść merytoryczną, wymianę argumentów między użytkownikami. Rozumiem, że dla niektórych wrzucanie informacji dotyczących nowych wydań na I.N.D.U.C.K.S jest bardzo ważne, ale naprawdę, jeden/dwa tematy by wystarczyły (i to oznaczone jako przyklejone, żeby nie plątały się wśród innych tematów), nie trzeba przenosić go na inne "właśnie wrzuciłem skany ostatniego Giganta", "podaję skład najnowszego numeru + (w tym miejscu masa odnośników na inducks)", "nowy KD kosztuje xx" i tak dalej. Wchodzę na to forum z nadzieją, że ktoś w końcu napisze coś ciekawego, do czego będę mogła się ustosunkować, bo nie oszukujmy się, każdy człowiek potrzebuje od czasu do czasu inteligentnej wymiany zdań, dyskusji z innymi ludźmi, którzy się danym tematem interesują. Przy czym można dowiedzieć się czegoś ciekawego, a nie tylko "lubię tego rysownika, jak chcecie zobaczyć jego komiksy wejdźcie na inducks : )", to co teraz przytoczyłam z całą pewnością jest przesadą i nigdy nie miało miejsca, ale IMHO forum idzie w takim kierunku.
Może to i offtop, ale naprawdę NIE MA na forum miejsca, żeby coś na ten temat powiedzieć i nie zostać zignorowanym.

b) Nadal nie jest to dobry pomysł, w szczególności, że forum przeżywa niejaki kryzys, a taki shoutbox jeszcze bardziej osłabiłby poziom dyskusji


A nie przyszło Ci do głowy że shoutbox jest o wiele lepszym miejscem dla wiadomości typu "jutro wychodzi nowy Gigant!" czy "przed chwilą kupiłem nowy numer KD, zaraz zabieram się do czytania" i inne wypowiedzi, które są pisane pod wpływem emocji, niż forum? Nie wiem zresztą co w chwili obecnej nazywasz na forum "dyskusją", bo kiedy w temacie "Pierwsza dziesięciocentówka" pojawiła się dłuższa i bardziej rzeczowa wymiana zdań, nazwałeś to "chryją", a była to chyba jedna z ciekawszych rozmów na forum od dłuższego czasu. Każdy kulturalnie wypowiedział się na ten temat, nie było w tym nic nieodpowiedniego, można było się w końcu zorientować kto ma jakie poglądy na temat komiksów, naprawdę byłoby dobrze gdyby takich tematów było więcej. Nie atakuję Cię, ale po prostu wszędzie gdzie zaczyna się większa dyskusja zaraz wkraczasz chcąc wszystkich uspokoić, tak jakby działo się coś złego. :|

I oczywiście jestem w 100% za tym, aby na forum pojawił się shoutbox, z powodów, które wymieniłam wyżej jak i tego, który podał Mateusssz.

Re: ShoutBox

PostNapisane: So sie 21, 2010 4:41 pm
przez Pahan
Czytałem wszystkie podobne wypowiedzi, także list otwarty. Nie zabierałem głosu, ponieważ zwyczajnie... nie wiedziałem co powiedzieć. Podobnie dzisiaj. Też zauważam te rzeczy, o których pisałaś, też wolałbym ciekawe dyskusje od zdawkowych postów informacyjnych. Tylko, że nie bardzo wiem jak to osiągnąć.
Żeby podnieść poziom merytoryczny forum, nie możemy przecież nakazać pisania tylko postów typu "ciekawe" (a szkoda :wink:). Potrzebne są jakieś konkretne propozycje zmian (czy nie tak nazywa się ten dział?), bo wskazanie wad to nie wszystko.
Proponuję wypisać takie propozycje w tym temacie (chyba najbardziej odpowiedni z istniejących). Ja napisałem już coś od siebie, także zapraszam!

Co do shoutboxu, mam stosunek obojętny. Może rzeczywiście ograniczyłby niepotrzebne posty.

Re: ShoutBox

PostNapisane: So sie 21, 2010 4:53 pm
przez rysownik
Pahan napisał(a):Żeby podnieść poziom merytoryczny forum, nie możemy przecież nakazać pisania tylko postów typu "ciekawe" (a szkoda :wink:). Potrzebne są jakieś konkretne propozycje zmian (czy nie tak nazywa się ten dział?), bo wskazanie wad to nie wszystko.


Pahanie, zdaję sobie sprawę, że tak jak wiele osób jest niechętnych do pisania w tematach inducksowych, tak wiele niezbyt rwie się do dyskusji. :wink: I oczywiście nie da się nikogo zmusić do wypowiadania w tematach, które go nie insteresują, ale forum to nie tylko kilku użytkowników i wydaje mi się, że gdyby coś zaczęło się tutaj dziać, każdy chciałby się wypowiedzieć, nawet niezbyt "ciekawie". Chodzi po prostu o to, żeby DisneyPolska! była forum w pełnym znaczeniu. No, ale koniec już z offtopem.

Re: ShoutBox

PostNapisane: Śr wrz 29, 2010 1:17 pm
przez Retlaw
Rysowniku, myślę że nie chodzi w tym forum o to żeby dużo się działo, mnie zadowala, kiedy dzieje się coś ciekawego i wartościowego, a czasem wchodzi się w cekawy temat i 3 strony są o niczym, 90% wypowiedzi nic nie wnosi. Dla ludzi takich jak ja (ograniczonych czasowo) wejście na forum i przeczytanie 2 tematów, gdzie większość postów jest stratą czasu, jest mniej atrakcyjne niż przeczytanie 4 tematów zawierających merytoryczną wypowiedź. Lepiej jeśli dzieje się mniej, ale tematy są poruszane w związku z jakimś wydarzeniem, niż lanie wody na siłę. Myślę że nie tylko ja chętniej wchodzę na forum jak mam wrażenie że jest warto to robić, niż jak mi się wydaje że trace czas