ShoutBox

Tu rozważamy propozycje zmian na forum oraz oceniamy już zachodzące.

Czy mógłby być ShoutBox na tym forum?

Tak
24
65%
Nie
9
24%
Oboętnie :|
4
11%

Liczba głosów : 37

ShoutBox

Postprzez Hyzio » Pt lis 17, 2006 6:34 pm

Chciałbym zapytać użytkowników, a przede wszystkim moderację, czy można by zamieścić na naszym forum ShoutBox (taki czat na dole forum). Według mnie, było by to nie najgorsze. 8)
Ostatnio edytowano So wrz 01, 2007 5:32 pm przez Hyzio, łącznie edytowano 1 raz
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

GG: 0

Postprzez mentor » Pt lis 17, 2006 6:37 pm

Dla mnie to jest obojętne. Ale myślę, aby raczej nie wstawiać, ponieważ wtedy użytkownicy wypowiadają się w ShoutBoxie a nie na forum. A poza tym to chyba niemożliwe na tym forum, bo jest ono mniej zaawansowane.
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez Humperdink » Pt lis 17, 2006 6:55 pm

Shoutbox byłby o tyle dobry, że trafiały by tam krótkie bezwartościowe teksty. Dzisiaj mieliśmy takowych przykładową serię. Na szczęście niezbyt długą.

Może i warto stworzyć taki czat, na którym mogliby pisać ci, którzy lubią, a nie mają o czym.
Humperdink

Postprzez LKM » Pt lis 17, 2006 7:22 pm

Może byc. Mi to nie będzie pszeszkadzało.
A będa mogli w nim pisac ci co lubia takie nowinki.
LKM
Matik

Postprzez esio » So lis 18, 2006 11:05 am

Ja dla szałtboksów mówię zdecydowane NIE! To jest zazwyczaj dyskusja o niczym, a forum traci. Jak chcecie pogadać o bzdurach, to są czaty od tego.
esio

Postprzez rysownik » So lis 18, 2006 3:35 pm

Popieram esia, na fora.pl było bardzo wiele forów, na który owy czat był,
a na samym forum były 3 posty.
rysownik

Imię: Agata

Postprzez rysownik » Cz gru 21, 2006 4:02 pm

Chociaż z drugiej strony na forum -

http://www.lwiaziemia.net/forum/index.php

ShoutBox jest, a forum trzyma się świetnie, spójrzcie na ilość postów i userów. I ciągle rośnie!
rysownik

Re: ShoutBox

Postprzez maniakdonald » Pn lip 19, 2010 9:06 am

Lecz widac po wynikach w ankiecie ze wiekszosc osob chce.
Moze warto wrocic do tej starej sprawy...
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Imię: Juliusz
GG: 10884073

Postprzez Gęgul » Pn lip 19, 2010 10:36 am

a) Po co odkopywać stare tematy?
b) Nadal nie jest to dobry pomysł, w szczególności, że forum przeżywa niejaki kryzys, a taki shoutbox jeszcze bardziej osłabiłby poziom dyskusji
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Mateusssz » Pn lip 19, 2010 2:44 pm

Ja tam nic nie chcę mówić, bo i sam powoli wypadam z tematu komiksów, ale Shoutbox zawsze pozytywnie wpływał na relacje użytkowników.
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz
GG: 11346401

Postprzez niejaki don jm » So sie 21, 2010 9:59 am

Gęgul napisał(a):a) Po co odkopywać stare tematy?
b) Nadal nie jest to dobry pomysł, w szczególności, że forum przeżywa niejaki kryzys, a taki shoutbox jeszcze bardziej osłabiłby poziom dyskusji

Miałem -set pomysłów na kontrowersyjne tematy, w którym jeździłem po TWDC i żadnego nie napisałem, bo wiedziałem, że i tak skończy się na tym kto ma więcej skanów. Więc nie obraź się Gęgulu (szanuję jak ty próbujesz rozkręcić forum, czy akcje Scarpomaniaka, ale może to I.N.D.U.C.K.S. hamuje forum ;) ) A gdy spróbowałem w temacie o ŻiC$MK zrobić offtop o ekranizacji, wyraziłem swoje "kontrowersyjne poglądy, by to była animacja 3D na pierwszy post odpowiedział Retlaw i KamilSz96 dodał jakąś uwagę :P, na drugi nikt. Zero. Null. Czy więc to użytkownicy nie chcą podejmować takich tematów, czy też te tematy hamuje I.N.D.U.C.K.S. o którym łatwiej dyskutować?

Mateusssz napisał(a):Ja tam nic nie chcę mówić, bo i sam powoli wypadam z tematu komiksów, ale Shoutbox zawsze pozytywnie wpływał na relacje użytkowników.

Zgadza się. Na pewnym forum, jedna osoba siedziała 8 godzin - tylko w SB (nie, nie ja) i tam się więcej żartuje nie ma powagi. ZA!
niejaki don jm
Byłem hardkorem ;)

Imię: Jacek

Postprzez rysownik » So sie 21, 2010 2:28 pm

niejaki don jm napisał(a):Miałem -set pomysłów na kontrowersyjne tematy, w którym jeździłem po TWDC i żadnego nie napisałem, bo wiedziałem, że i tak skończy się na tym kto ma więcej skanów. Więc nie obraź się Gęgulu (szanuję jak ty próbujesz rozkręcić forum, czy akcje Scarpomaniaka, ale może to I.N.D.U.C.K.S. hamuje forum ;) (...) Czy więc to użytkownicy nie chcą podejmować takich tematów, czy też te tematy hamuje I.N.D.U.C.K.S. o którym łatwiej dyskutować?

Good point. Niestety takie uwagi, apele, czy nawet open-letter, który niedawno pisaliśmy, nic nie dają. Naprawdę, forum tonie w bezsensownych tematach, nie chodzi już o same komiksy, ale o wszystko inne. Nawet w dziale "Filmy" większość tematów to "nowa okładka, nowe wydanie DVD, stara okładka", gdzie dyskusja ogranicza się do podania daty wydania, ceny i ewentualnego "poprzednia okładka była ładniejsza", tylko w wątkach dotyczących najnowszych premier można przeczytać ciekawe recenzje, posty bogate w treść merytoryczną, wymianę argumentów między użytkownikami. Rozumiem, że dla niektórych wrzucanie informacji dotyczących nowych wydań na I.N.D.U.C.K.S jest bardzo ważne, ale naprawdę, jeden/dwa tematy by wystarczyły (i to oznaczone jako przyklejone, żeby nie plątały się wśród innych tematów), nie trzeba przenosić go na inne "właśnie wrzuciłem skany ostatniego Giganta", "podaję skład najnowszego numeru + (w tym miejscu masa odnośników na inducks)", "nowy KD kosztuje xx" i tak dalej. Wchodzę na to forum z nadzieją, że ktoś w końcu napisze coś ciekawego, do czego będę mogła się ustosunkować, bo nie oszukujmy się, każdy człowiek potrzebuje od czasu do czasu inteligentnej wymiany zdań, dyskusji z innymi ludźmi, którzy się danym tematem interesują. Przy czym można dowiedzieć się czegoś ciekawego, a nie tylko "lubię tego rysownika, jak chcecie zobaczyć jego komiksy wejdźcie na inducks : )", to co teraz przytoczyłam z całą pewnością jest przesadą i nigdy nie miało miejsca, ale IMHO forum idzie w takim kierunku.
Może to i offtop, ale naprawdę NIE MA na forum miejsca, żeby coś na ten temat powiedzieć i nie zostać zignorowanym.

A nie przyszło Ci do głowy że shoutbox jest o wiele lepszym miejscem dla wiadomości typu "jutro wychodzi nowy Gigant!" czy "przed chwilą kupiłem nowy numer KD, zaraz zabieram się do czytania" i inne wypowiedzi, które są pisane pod wpływem emocji, niż forum? Nie wiem zresztą co w chwili obecnej nazywasz na forum "dyskusją", bo kiedy w temacie "Pierwsza dziesięciocentówka" pojawiła się dłuższa i bardziej rzeczowa wymiana zdań, nazwałeś to "chryją", a była to chyba jedna z ciekawszych rozmów na forum od dłuższego czasu. Każdy kulturalnie wypowiedział się na ten temat, nie było w tym nic nieodpowiedniego, można było się w końcu zorientować kto ma jakie poglądy na temat komiksów, naprawdę byłoby dobrze gdyby takich tematów było więcej. Nie atakuję Cię, ale po prostu wszędzie gdzie zaczyna się większa dyskusja zaraz wkraczasz chcąc wszystkich uspokoić, tak jakby działo się coś złego. :|

I oczywiście jestem w 100% za tym, aby na forum pojawił się shoutbox, z powodów, które wymieniłam wyżej jak i tego, który podał Mateusssz.
rysownik

Postprzez Pahan » So sie 21, 2010 4:41 pm

Czytałem wszystkie podobne wypowiedzi, także list otwarty. Nie zabierałem głosu, ponieważ zwyczajnie... nie wiedziałem co powiedzieć. Podobnie dzisiaj. Też zauważam te rzeczy, o których pisałaś, też wolałbym ciekawe dyskusje od zdawkowych postów informacyjnych. Tylko, że nie bardzo wiem jak to osiągnąć.
Żeby podnieść poziom merytoryczny forum, nie możemy przecież nakazać pisania tylko postów typu "ciekawe" (a szkoda :wink:). Potrzebne są jakieś konkretne propozycje zmian (czy nie tak nazywa się ten dział?), bo wskazanie wad to nie wszystko.
Proponuję wypisać takie propozycje w tym temacie (chyba najbardziej odpowiedni z istniejących). Ja napisałem już coś od siebie, także zapraszam!

Co do shoutboxu, mam stosunek obojętny. Może rzeczywiście ograniczyłby niepotrzebne posty.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez rysownik » So sie 21, 2010 4:53 pm

Pahan napisał(a):Żeby podnieść poziom merytoryczny forum, nie możemy przecież nakazać pisania tylko postów typu "ciekawe" (a szkoda :wink:). Potrzebne są jakieś konkretne propozycje zmian (czy nie tak nazywa się ten dział?), bo wskazanie wad to nie wszystko.

Pahanie, zdaję sobie sprawę, że tak jak wiele osób jest niechętnych do pisania w tematach inducksowych, tak wiele niezbyt rwie się do dyskusji. :wink: I oczywiście nie da się nikogo zmusić do wypowiadania w tematach, które go nie insteresują, ale forum to nie tylko kilku użytkowników i wydaje mi się, że gdyby coś zaczęło się tutaj dziać, każdy chciałby się wypowiedzieć, nawet niezbyt "ciekawie". Chodzi po prostu o to, żeby DisneyPolska! była forum w pełnym znaczeniu. No, ale koniec już z offtopem.
rysownik

Postprzez Retlaw » Śr wrz 29, 2010 1:17 pm

Rysowniku, myślę że nie chodzi w tym forum o to żeby dużo się działo, mnie zadowala, kiedy dzieje się coś ciekawego i wartościowego, a czasem wchodzi się w cekawy temat i 3 strony są o niczym, 90% wypowiedzi nic nie wnosi. Dla ludzi takich jak ja (ograniczonych czasowo) wejście na forum i przeczytanie 2 tematów, gdzie większość postów jest stratą czasu, jest mniej atrakcyjne niż przeczytanie 4 tematów zawierających merytoryczną wypowiedź. Lepiej jeśli dzieje się mniej, ale tematy są poruszane w związku z jakimś wydarzeniem, niż lanie wody na siłę. Myślę że nie tylko ja chętniej wchodzę na forum jak mam wrażenie że jest warto to robić, niż jak mi się wydaje że trace czas
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Następna strona

Powrót do Opinie, propozycje zmian