Strona 1 z 1

Potrzeba rozwiązania problemu marnowania transferu.

PostNapisane: Pn sty 02, 2017 6:03 pm
przez ShFil
Hej, pod koniec grudnia witał nas komunikat o wykorzystaniu transferu. Brzmi to trochę śmiesznie, zważywszy na ilość aktywnych użytkowników.
Plagą natomiast są botnety skanujące internet(w tym dp) w poszukiwaniu użytecznych informacji. Serwisy bez firewalla, odrzucającego niepotrzebne zapytania, szczególnie "obrywają".

Rozwiązanie:
Najprościej skorzystać z darmowego frontendu(https://cloudflare.com), warto tu nadmienić o flexible https, który co prawda nie szyfruje end to end. Jednak rozwiązuje problemy podsłuchiwania w hotspotach.

Zapraszam do dyskusji i proszę administrację o działanie. ;) Hej.

Re: Potrzeba rozwiązania problemu marnowania transferu.

PostNapisane: Pn sty 02, 2017 8:33 pm
przez kuperkowo
Myślisz, że nowy serwer coś zmieni i frekwencja na forum wzrośnie? Czy darmowe hostingi nie mają mniejszej pojemnośći? Nie wydaje mi się zmiana hostingu potrzebna . Jeśli tak (tutaj administracja mogłaby podać jak os technicznej strony to wygląda ) to może cba.pl ?

Re: Potrzeba rozwiązania problemu marnowania transferu.

PostNapisane: Pn sty 02, 2017 8:47 pm
przez ShFil
Pod względem samego serwera nic się nie zmieni. Chodzi tu o "dodatkowe bramki" na drodze do serwera.
W sensie, frontend to serwery cachujące i blokujące niepotrzebne zapytania. Wystarczy ustawić domenę na darmowy cloudflare, który następnie będzie przekierowywał na serwer DP.

Re: Potrzeba rozwiązania problemu marnowania transferu.

PostNapisane: Śr cze 28, 2017 2:20 pm
przez kuperkowo
Warto nadmienić jeszcze jeden problem forum : rejestracja nowych użytkowników. Nie wiem czy to zamierzone działanie, brak czasu czy trudnorozwiązywalny problem , ale od dłuższego czasu rejestracja na forum jest wyłączona i/lub nie działa . Ostatni użytkownik zarejestrował się na forum dwa lata temu (dokładnie 25 września 2015r. ).
Czy są podejmowane jakieś próby naprawy tego problemu i czy rzeczywiście mam rację , że obecnie rejestracja nie działa (bo istnieje jeszcze teoretyczna możliwość, że rejestracja działa ale nikt nie jest nią zainteresowany i nikt się nie rejestruje, ale w to raczej wątpię by nie było ani jednej rejestracji od dwóch lat. Mogłoby być mało, ale jakaś chyba zawsze, choćby jakieś boty czy konta reklamowe ).

Re: Potrzeba rozwiązania problemu marnowania transferu.

PostNapisane: Wt lip 31, 2018 12:51 pm
przez kuperkowo
Czy coś ruszyło jeśli chodzi o przywrócenie możliwości rejestracji nowych użytkowników na forum ?

Re: Potrzeba rozwiązania problemu marnowania transferu.

PostNapisane: Wt lip 31, 2018 11:55 pm
przez Semmko
kuperkowo napisał(a):Czy coś ruszyło jeśli chodzi o przywrócenie możliwości rejestracji nowych użytkowników na forum ?

Na pewno ruszyło się w sprawie dostępności DP! w internecie, bo od kilku dobrych miesięcy (ponad sześciu, chyba) nie zauważyłem ani jednego przypadku downtime'u. Szybkość działania forum (wykonywania jego skryptów, a przede wszystkim prezentowania tudzież dostarczania strony głównej do internauty) jest, moim skromnym zdaniem, znakomita, wręcz niesamowita, jak na dzisiejsze standardy.
Najwyraźniej Lis nie chce otrzymywać już więcej ode mnie fejsbukowych zgłoszeń na temat krytycznych problemów technicznych Disney Polski!. :-P

A jeśli chodzi o mechanizm rejestracji nowych użytkowników, to będę go niebawem gruntownie sprawdzał pod kątem poprawności działania. Nie chciałem robić tego wcześniej, żeby nie wyjść na oszołoma, ale teraz nadarza się bardzo dobra okazja, ponieważ przygotowuję obszerny i wnikliwy tekst na temat stanu tego forum (powiedziałbym naszego forum, ale nie chcę tu ewentualnie wchodzić w drogę ani ludziom, ani ideom), zgodnie z moją niedawną zapowiedzią czy wręcz obietnicą.

Pamiętam również o innym moim zobowiązaniu, aczkolwiek chciałbym uprzedzić, że jego realizacja (podobnie jak wykonywanie wszelkich nieco bardziej wymagających zadań) będzie się u mnie ciągnęła tygodniami i miesiącami. Gdybym miał tę moc życiową, pozwalającą załatwiać takie sprawy od razu, to i Disney Polska!, i cały nasz fanowski światek inaczej by wyglądały. :-(

-----------------------------------------------
MAKE DISNEY POLSKA! GREAT AGAIN
-----------------------------------------------