Strona 1 z 1

Potrzeba rozwiązania problemu marnowania transferu.

PostNapisane: Pn sty 02, 2017 6:03 pm
przez ShFil
Hej, pod koniec grudnia witał nas komunikat o wykorzystaniu transferu. Brzmi to trochę śmiesznie, zważywszy na ilość aktywnych użytkowników.
Plagą natomiast są botnety skanujące internet(w tym dp) w poszukiwaniu użytecznych informacji. Serwisy bez firewalla, odrzucającego niepotrzebne zapytania, szczególnie "obrywają".

Rozwiązanie:
Najprościej skorzystać z darmowego frontendu(https://cloudflare.com), warto tu nadmienić o flexible https, który co prawda nie szyfruje end to end. Jednak rozwiązuje problemy podsłuchiwania w hotspotach.

Zapraszam do dyskusji i proszę administrację o działanie. ;) Hej.

Re: Potrzeba rozwiązania problemu marnowania transferu.

PostNapisane: Pn sty 02, 2017 8:33 pm
przez kuperkowo
Myślisz, że nowy serwer coś zmieni i frekwencja na forum wzrośnie? Czy darmowe hostingi nie mają mniejszej pojemnośći? Nie wydaje mi się zmiana hostingu potrzebna . Jeśli tak (tutaj administracja mogłaby podać jak os technicznej strony to wygląda ) to może cba.pl ?

Re: Potrzeba rozwiązania problemu marnowania transferu.

PostNapisane: Pn sty 02, 2017 8:47 pm
przez ShFil
Pod względem samego serwera nic się nie zmieni. Chodzi tu o "dodatkowe bramki" na drodze do serwera.
W sensie, frontend to serwery cachujące i blokujące niepotrzebne zapytania. Wystarczy ustawić domenę na darmowy cloudflare, który następnie będzie przekierowywał na serwer DP.

Re: Potrzeba rozwiązania problemu marnowania transferu.

PostNapisane: Śr cze 28, 2017 2:20 pm
przez kuperkowo
Warto nadmienić jeszcze jeden problem forum : rejestracja nowych użytkowników. Nie wiem czy to zamierzone działanie, brak czasu czy trudnorozwiązywalny problem , ale od dłuższego czasu rejestracja na forum jest wyłączona i/lub nie działa . Ostatni użytkownik zarejestrował się na forum dwa lata temu (dokładnie 25 września 2015r. ).
Czy są podejmowane jakieś próby naprawy tego problemu i czy rzeczywiście mam rację , że obecnie rejestracja nie działa (bo istnieje jeszcze teoretyczna możliwość, że rejestracja działa ale nikt nie jest nią zainteresowany i nikt się nie rejestruje, ale w to raczej wątpię by nie było ani jednej rejestracji od dwóch lat. Mogłoby być mało, ale jakaś chyba zawsze, choćby jakieś boty czy konta reklamowe ).