Podejrzani użytkownicy

Tu rozważamy propozycje zmian na forum oraz oceniamy już zachodzące.

Re: Podejrzani użytkownicy

Postprzez kuperkowo » Cz paź 24, 2013 4:29 pm

Rzeczywiście. Dużo pojawia się użytkowników o dziwnych nickach z 2-5 postami postami, którzy piszą posty typu : ,,Podoba mnie się'' ,,Czekam na ten film'' (zwłaszcza w dziale filmy dużo tego jest).
Zacytuje tu sobie fragment tematu ,,Tworzenie animacji:
romerko napisał(a):Maciek! Jesteś świetny! Twoje animacje są super :)
daisy10 napisał(a):Jestem pod wrażeniem, chciałbym tak umieć!
pasiasta1 napisał(a):Jestem pod wielkim wrażeniem :shock:
skazany12 napisał(a):Fantastyczne :P
kibic12 napisał(a):Świetna robota :)
wiesiek12 napisał(a):Jestem pod wielkim wrażeniem :)

Każdy z tych postów napisała inna osoba i oprócz niego napisała jeszcze może 4 równie bez sensu.
Moje propozycje jak z tym walczyć:
-aby się zarejestrować trzeba przepisać kod z ramki i potwierdzić swój dres e-mail
- jest niby pytanie z wiedzy o disneyu ale za chyba tylko 1 (dałbym ich różne, żeby nie każdy miał to samo)
-jak ktoś zaznacza kraj inny niż Polska to pytanie ma w języku który zaznaczył (o Disneyu np. o nazwy postaci)
- osoby, które reklamują strony niezwiązane z Disneyem dostają ostrzeżenie, że mają 2 tygodnie na usunięcie i potem ich konto jest kasowane, ip i adres e-mail blokowany
- użytkownicy, którzy są na forum od co najmniej roku i nie napisali żadnego posta są usuwani

Użytkownicy do usunięcia dlatego, że reklamują jakieś firmy i strony niezwiązane z Disney (kasacja konta, ban IP i e-maila):
martynikk11,NataliaB,maadonnabw,emako ,Igor,xnicki12,mariajarosz,jajulcia,joker21,Pasisia (mają 2 tygodnie na usunięcie stron www z profili a jak tego nie zrobią to proponuje kasację konta).
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

GG: 0

Postprzez Arcer » Cz paź 24, 2013 5:51 pm

kuperkowo napisał(a):-aby się zarejestrować trzeba przepisać kod z ramki i potwierdzić swój dres e-mail
- jest niby pytanie z wiedzy o disneyu ale za chyba tylko 1 (dałbym ich różne, żeby nie każdy miał to samo)
-jak ktoś zaznacza kraj inny niż Polska to pytanie ma w języku który zaznaczył (o Disneyu np. o nazwy postaci)
(...)
- użytkownicy, którzy są na forum od co najmniej roku i nie napisali żadnego posta są usuwani
Zastanawiałem się nad tym, ale z drugiej strony system Recaptcha daje tak niewyraźne hasła, że sam miałbym problem z ich wpisaniem. Prawdopodobnie jednak to zrobię.
Co do pytań - owszem, pojawia się jedno, ale jest losowane z puli, więc bot tego nie robi. Niestety, blokada IP tutaj się nie sprawdzi, bo numery się nie powtarzają.

Co jakić czas wykonuję okresowe czyszczenie, ale ostatnio usuwałem użytkowników kilka miesięcy temu. Na dniach przyjrzę się temu procederowi.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Pahan » Pt paź 25, 2013 10:58 am

Boję się, że captcha wiele nie da... W większości przypadków, nie mamy bowiem do czynienia z botami, ale z ludźmi rejestrującymi się ręcznie. Pytania - kto będzie chciał, odpowiedź znajdzie dwoma klikami myszki. Adresy IP zmienne. Czyżby rzeczywiście pozostało tylko sukcesywne czyszczenie? Jest jeszcze opcja potwierdzania rejestracji przez admina, ale chyba dużo z tym tzw. chrzanienia się. Nie ma także pewności, czy przepuszczona osoba nie wstawi reklamy w sygnaturkę już po rejestracji... :?

A jest to dość uciążliwe, ponieważ za każdym razem gdy odwiedzam forum i sprawdzam nowe posty, pojawia się ich milion i nie sposób wszystkiego ogarnąć. Ostatnio np. ominęło mnie kilka ciekawych wiadomości w tematach, które ignorowałem bo spam. Myślę, że inni mają podobne problemy.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Arcer » Pt paź 25, 2013 4:43 pm

Domyślam się, że winnym może być jedna osoba. Wczoraj usunąłem kilkadziesiąt kont - w większości nieużywane, ale również te, z których pojawiały się bezsensowne posty. Ciągłość wątków gdzieniegdzie może być utracona, ale chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie polemizuje z takim spamerem, więc nie przejmuję się tym.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Hyzio » Pn lis 25, 2013 8:25 pm

Dzisiaj było tego trochę, jeszcze tu zostało. A właśnie, skoro są podejrzenia, że to ta sama osoba, to nie da się zablokować jej IP? Z tego co wiem taka opcja jest chyba od dawna na forach.
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

Poprzednia strona

Powrót do Opinie, propozycje zmian