Ratujemy FORUM!

Tu rozważamy propozycje zmian na forum oraz oceniamy już zachodzące.

Re: Ratujemy FORUM!

Postprzez KamilSz96 » N kwi 01, 2012 6:43 pm

Szczerze mówiąc to ja nie piszę (nie pisałem?) na forum z powodu braku dawniejszych dyskusji, nowych interesujących tematów, a przede wszystkim nie ma z kim pisać. Na forum została garstka osób. Błędy mi szczególnie nie przeszkadzają (chociaż chciałbym zobaczyć swój avatar :P), ale o dziwo (i na szczęście) z wirusami się jeszcze nie spotkałem.
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil
GG: 0

Postprzez Maciek! » Cz sie 16, 2012 2:07 am

Ja nie pisałem bo najpierw jakiś czas zwyczajnie nie miałem czasu - studia, studia, studia, praca, studia studia, studia, praca - a później przez kilka miesięcy (dwa minimum) nie chciało mi się forum zalogować... ale dzięki interwencji kolegi Lisa wróciłem i zaraz ożywię wszystko buhahahahaha :lol:
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Semmko » N sie 26, 2012 2:35 am

Pozwolę sobie skorzystać z okazji i również potwierdzić, że wciąż żyję, że odwiedzam to forum i że bardzo chciałbym zwiększyć na nim swoją aktywność. :-)

jupix napisał(a):Z czasem jednak duża część świetnych użytkowników zaczęła odchodzić, jak Jakijajah czy Semmko.

Semmko powróci, wkrótce! ;-)
Semmko

Imię: Ziemek

Postprzez kuperkowo » Śr lis 21, 2012 5:53 pm

Też zauważam,że na forum jest coraz mniej aktywnych( to znaczy regularnie piszących postów) użytkowników oraz bardzo mało aktywnych tematów(aktualnie nie ma ich wogóle).
Czy to aż taki problem napisać jeden post na(niech już wam będzie) dwa tygodnie.A co do propozycji zmian:Uważam,że na forum jest zdecydowanie ZA DUŻO wątków i nowi użytkownicy mogą się mylić.Proponuję te najstarsze po prostu usunąć.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez Scarpomaniak » Śr lis 21, 2012 6:03 pm

kuperkowo napisał(a):Też zauważam,że na forum jest coraz mniej aktywnych( to znaczy regularnie piszących postów) użytkowników oraz bardzo mało aktywnych tematów(aktualnie nie ma ich wogóle).
Czy to aż taki problem napisać jeden post na(niech już wam będzie) dwa tygodnie.A co do propozycji zmian:Uważam,że na forum jest zdecydowanie ZA DUŻO wątków i nowi użytkownicy mogą się mylić.Proponuję te najstarsze po prostu usunąć.

What?
Chcesz usunąć najstarsze posty?
"Najgenialniejszy" pomysł jaki słyszałem.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez kuperkowo » Śr lis 21, 2012 6:07 pm

W 3/4 z nich ostatnie posty były rok,dwa lub więcej lat temu.Uważam,że zaśmiecają forum i zniechęcają nowych użytkowników.Można przecież je zacząć od nowa.
Dziś dodam kilka wątków,aby rozruszać forum.
kuperkowo

Postprzez Scarpomaniak » Śr lis 21, 2012 6:25 pm

kuperkowo napisał(a):W 3/4 z nich ostatnie posty były rok,dwa lub więcej lat temu.Uważam,że zaśmiecają forum i zniechęcają nowych użytkowników.Można przecież je zacząć od nowa.

Przepraszam cię kuperkowo, lecz twoje wątki są do niczego i powinny być skasowane przez moderację.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez kuperkowo » Śr lis 21, 2012 6:27 pm

Scarpomaniak napisał(a):
kuperkowo napisał(a):W 3/4 z nich ostatnie posty były rok,dwa lub więcej lat temu.Uważam,że zaśmiecają forum i zniechęcają nowych użytkowników.Można przecież je zacząć od nowa.

Przepraszam cię kuperkowo, lecz twoje wątki są do niczego i powinny być skasowane przez moderację.

Dlaczego ,,do nieczego''?
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Śr lis 21, 2012 6:38 pm

Scarpomaniak napisał(a):
kuperkowo napisał(a):Też zauważam,że na forum jest coraz mniej aktywnych( to znaczy regularnie piszących postów) użytkowników oraz bardzo mało aktywnych tematów(aktualnie nie ma ich wogóle).

What?
Chcesz usunąć najstarsze posty?
"Najgenialniejszy" pomysł jaki słyszałem.

Zobaczymy co sądzą inni użytkownicy. Zapraszam do wzięcia udziału w ankiecie: viewtopic.php?f=12&t=3022
kuperkowo

Postprzez Pahan » Cz lis 22, 2012 6:25 pm

Pomysł usunięcia starych tematów z wartościowymi postami, aby zastąpić je nowymi to czysty idiotyzm. Dlaczego nie pomyślisz w drugą stronę? To właśnie nowe, wtórne tematy zaśmiecają forum. Jeżeli chcesz rozbudzić dyskusję na jakiś temat, po prostu odnajdź istniejący temat (jeżeli taki jest) i wyraź w nim to, co chcesz przekazać. W ten sposób go podbijesz, i być może zainteresujesz innych. Zalewając forum pustymi, śmieciowymi duplikatami nie zyskasz nic, oprócz niechęci użytkowników.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Angus McKwacz » So kwi 13, 2013 9:10 pm

Forum faktycznie podupada. Sam ostatnio jestem bardzo rzadko aktywny. Komiksy z uniwersum Kaczora Donalda przestałem czytać ponad rok temu, zresztą podobnie jak wielu innych fanów, patrząc na wyniki sprzedaży KD. Spadek popularności komiksów = spadek popularności forum. Jeśli chodzi o zmiany w forum to moim zdaniem przydałby się nowy moderator. Moim zdaniem idealnym kandydatem do objęcia tego stanowiska jest Scarpomaniak - użytkownik od dawna związany z forum, aktywny, piszący z sensem.
Angus McKwacz

Postprzez lamero » N kwi 14, 2013 11:41 am

Hm, ale do czego przydałby się nowy moderator w chwili, gdy na forum pojawia się maksymalnie pięć postów dziennie?
lamero

Postprzez Scarpomaniak » N kwi 14, 2013 11:56 am

Tak jak lamero sądzę, że w obecnej chwili nie jest nam potrzebny nowy moderator, lecz tego co widzę jest lepiej niż na przykład na początku 2012 roku, wówczas posty pojawiały się rzadziej, czasami były naprawdę dużo przerwy. A ostatnio - w ciągu ostatnich 400 dni (posiadam takie informacje) na forum pojawiało się codziennie 6,5 posta, co nie jest aż tak złą liczbą, w ciągu roku średnio pojawia się prawie 2,5 tysiąca postów, a średnia całej historii forum to jakieś 4 tysiące, więc nie jest źle, jest spadek zainteresowania, lecz forum jest tylko gatunkiem wymierającym, a nie ginącym.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Eguaroc » Śr sie 14, 2013 1:35 am

Witam wszystkich.

Forum to przeglądam już od dłuższego czasu, kiedyś miałem tutaj konto, chyba nawet coś pisałem, ale jeśli już to niewiele. Nie chce mi się teraz szukać danych tamtego konta, postanowiłem więc założyć nowe, żeby dodać coś od siebie. Z komiksami o Kaczorze Donaldzie mam styczność od 2004 roku, czyli jeszcze trochę i stuknie 10 lat. Zbierać kolekcję na poważnie zacząłem jakoś początkiem 2005 roku, pamiętam jak kiedyś był tylko KD co tydzień i Gigant raz na miesiąc, potem stopniowo pojawiało się tego więcej, były trzy pierwsze "Kaczogrody", były "Komiksy Przygodowe", był "Gigant Extra" (którego nawet kupiłem dwa razy), pewnego dnia w KD zobaczyłem zapowiedź pierwszych dwóch "MegaGiga", wtedy nie siedziałem w internecie, więc nie wiedziałem tak jak teraz, kiedy i co ma się ukazać, a takie MGG początkowo wychodziło dość nieregularnie, w sumie to było piękne uczucie wejść do kiosku i zobaczyć nowy tom na półce, pamiętam jak się ucieszyłem na "Strrraszne rzeczy", bo myślałem, że będą tylko dwa tomy. Potem mieliśmy swoisty boom, doszedł "Gigant Mamut", próbowano z "Komiksami z Kaczogrodu", niestety to szybko się skończyło i jak na razie nie jest najlepiej, KD dwutygodnikiem, grubsze tomy tylko parę razy w roku, tylko "Gigant" się trzyma. Przyznam, że na jakieś 1,5 roku dałem sobie spokój z kupowaniem komiksów o Kaczorze, ale wszystko co miałem, dalej trzymam i nie zamierzam się pozbywać, a jak jestem w sklepie, często spoglądam na półkę z "Gigantami" i mocno kusi, żeby powrócić do tej pasji i chyba niedługo to zrobię, na razie zacząłem sobie powtarzać posiadane komiksy.

Ale mniejsza z tym, rozpisałem się, a właściwie chciałem tylko napisać, co sądzę o obecnej kondycji forum. No i niestety jak pogorszyła się sytuacja na rynku, tak pogorszyło się tutaj. Pamiętam, że kiedyś naprawdę był porządek, były ciekawe dyskusje, był kontakt z redakcją. A teraz? Teraz jak wejdę w dział Komiksy widzę całą masę bezsensownych tematów, z bezsensownymi postami, niestety ale wygląda jakby nawet moderacja dała sobie spokój z robieniem tam porządku. Widzę wykłócające się ze sobą dzieci, które nawet nie potrafią napisać jednego sensownego posta, ale zgrywają wielkich ekspertów, bo potrafią wejść na INDUCKS i sprawdzić, co będzie w następnym tomie "Giganta". Nie mówię tu o wszystkich użytkownikach, bo nie ukrywam, że nadal jest tu sporo osób, które piszą z sensem, nie będę nikogo wymieniał, bo chyba każdy widzi, jak kto się wypowiada. No sorry, ale jeśli obecna korespondencja z redakcjami pism jest prowadzona tak niechlujnie, jak poświęcony jej temat na forum, to nie dziwię się, że redaktorom nie chce się odpowiadać. Wiem oczywiście jaki jest target KD, ale kiedyś nie było tu takiego bałaganu. Szkoda, bo to forum to jedno z niewielu miejsc, które ma szanse skupiać, niewielki bo niewielki, fandom KD. Szkoda, że KD jest w Polsce postrzegany jak jest, że daleko nam krajów skandynawskich, gdzie nie ma problemu z wydaniem 30 tomów "Hall of Fame" czy do USA, gdzie mają kolekcje Barksa, Rosy czy Gottfredsona. Niestety, ale u nas mało jest osób, które dorastały z KD i poszły dalej, które że tak powiem weszły na ten "wyższy level" fanostwa i nie ma dla kogo wydawać u nas takich publikacji. Naprawdę przydałoby się stworzyć miejsce, które porządnie skupiłoby ten polski fandom, to forum może być takim miejscem, ale wydaję mi się, że trochę się pogubiło.
Eguaroc

Poprzednia strona

Powrót do Opinie, propozycje zmian