Finansowe wsparcie forum

Tu rozważamy propozycje zmian na forum oraz oceniamy już zachodzące.

Re: Finansowe wsparcie forum

Postprzez lis » Wt wrz 28, 2010 2:35 pm

Rozmyślałem trochę nad umożliwieniem Disney Polsce! zarabiania na siebie (w tym roku po raz kolejny zarówno Arcer, jak i ja, opłacaliśmy serwer i domenę głównie z własnych kieszeni). Jak pamiętacie, pomysł z GoogleAds nie wypalił. Na świecie popularna jest metoda tzw. "affiliate marketing", czyli linkowanie do produktów w sklepach internetowych. W ten sposób działa np. ultimatedisney.com. Niestety, póki co niewiele polskich sklepów jest zainteresowanych tym rodzajem współpracy.
Inne wyjście to organizacja konkursów smsowych. W przypadku DP! nagrodami mogłyby być np. filmy DVD/BD, komiksy - także te sprowadzane z zagranicy. Koszt jednego takiego SMSa wyniósłby max. 2 zł + VAT. Czy bylibyście zainteresowani uczestnictwem w takich konkursach? Jakie nagrody byłyby dla Was najbardziej atrakcyjne (proszę nie odpowiadać "te najdroższe" ;))? A może macie jakieś inne pomysły na finansowanie forum?
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez rav815 » Wt wrz 28, 2010 2:48 pm

Świetny pomysł z tym smsami.
Wielką nagrodą byłyby dla mnie archiwalne komiksy KD. Chętnie wyślę jednego takiego smsa raz w miesiącu.
rav815
Bo$$ of Beagle Boy$

GG: 0

Postprzez KamilSz96 » Wt wrz 28, 2010 3:26 pm

tak tak na pewno jakiegoś by się wysłało. Fantastyczny pomysł
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez Arcer » Wt wrz 28, 2010 4:55 pm

Pomysł z smsami trafny, ale wykonanie może być dość kłopotliwe. Każdy wysłany przez użytkownika forum SMS za 2 zł + VAT dałby nam 0,82 zł (a więc 1 zł brutto, i jest to zawsze 50 % ceny sms-a netto pomniejszone o VAT). Ile smsów musielibyśmy odebrać, by uzbierać na opłaty hostingowe i ewentualne nagrody? Pocieszające jest to, że stałe opłaty musimy wnosić tylko raz w roku :wink:.
Z tego co wyczytałem, uruchomienie takiej usługi jest już o wiele prostsze niż parę lat temu, ale nadal potrzebne jest oczekiwanie na aprobatę operatora GSM (czy raczej operatorów). O ile mi wiadomo, jest to związane z planowaną opłacalnością takiej usługi dla operatora - po prostu nie chce im się uruchamiać takich usług dla stron o niewielkiej liczbie odwiedzin :). Prawdopodobnie należy też ustalić czas trwania takiej "akcji". Przykładowa oferta Premium Rate SMS - tutaj.

Ogólnie jest to dobre rozwiązanie, by wykorzystać potencjał użytkowników, którzy z uwagi na swój młody wiek nie mają jeszcze kont bankowych, a posiadają już komórki. Boję się trochę, czy takie smsy by się nie zmarnowały :). Kwestia wypłaty zgromadzonych środków jest potraktowana w tym regulaminie trochę po macoszemu.

PS. Dziękujemy za wpłaty dla Semmko, Minky i Retlawa!
Arcer
el moderatoro

Postprzez Spooky » Wt wrz 28, 2010 6:18 pm

Bardzo dobry pomysł. Tak, jak pisał rav - archiwalne numery byłyby na pewno kuszącą propozycją i wielu z nas wzięłoby udział w czymś takim. Nawet jeśli sms-y kosztowałyby więcej niż jest wspomniane; także bym się skusił :wink:
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Postprzez lis » Śr wrz 29, 2010 9:56 am

Cieszę się z tak pozytywnego odzewu w sprawie organizacji konkursów SMSowych. Teraz będziecie musieli uzbroić się w cierpliwość, gdyż załatwienie wszystkich formalności trochę potrwa. Konkursy SMS powinny wystartować już wkrót... ekhem, już niebawem.

Jak zapewne zauważyliście, DP! została partnerem dwóch księgarni internetowych: Selkar.pl i InBook.pl. Szczegóły współpracy z tą pierwszą umieściłem w osobnym linku, teraz parę słów o InBook. DP! otrzyma 5% kwoty dokonanych zakupów, które są skutkiem odwołań ze stron DP! (czyli z ramki na górze strony). Oznacza to 5% pełnej kwoty zakupionych produktów, nie tylko tych zareklamowanych powyżej.

Już niedługo do tych dwóch sklepów powinien dołączyć KDC.pl
lis
administrator

Postprzez Retlaw » Śr wrz 29, 2010 12:54 pm

Z tymi SMS-ami to mam podobne zdanie do Arcera, wydaje mi się że zbyt mała część kwoty wydanej na smsa wpadłoby do skarbnicy DP! W przykładowym przeliczeniu: forumowicze wydają 100zł na esy, z czego tylko 50 zł (przyjmowane 50%) wpada do portfela, a 50zł przepada na rzecz operatora. W przypadku zakupu komiksów z programu partnerskiego, przynajmniej mamy komiks, z wysłania esa, ktoś wygra nagrodę, ale większość nie będzie miała nic (poza zabawą). Może pomysł dobry dla idei zabawy, ale raczej nie dla finansowania.

Mój pomysł: wstawienie nr konta gdzieś na wierzchu, żeby był widoczny i przypominał, że czasem warto zrobić przelew. Mnie osobiście bardzo to umyka, a przecież mam możliwości finansowe żeby się dorzucić. Wydaje mi się że trzeba też liczyć głównie na grono które ma możliwości żeby wspierać finansowo forum, niż na zasadę że wszyscy się powinni dorzucać.
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez Arcer » Śr wrz 29, 2010 5:46 pm

Retlaw napisał(a):Mój pomysł: wstawienie nr konta gdzieś na wierzchu, żeby był widoczny i przypominał, że czasem warto zrobić przelew. Mnie osobiście bardzo to umyka, a przecież mam możliwości finansowe żeby się dorzucić. Wydaje mi się że trzeba też liczyć głównie na grono które ma możliwości żeby wspierać finansowo forum, niż na zasadę że wszyscy się powinni dorzucać.

Może trochę nieładnie przypomnę numer konta:
dane do przelewu można znaleźć w tym miejscu.
Co prawda są umieszczone na początku tego tematu, ale mało kto tu zagląda.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Retlaw » Cz wrz 30, 2010 11:15 am

Chodziło mi raczej o wstawienie tego gdzieś np na górze tak jak inbook, gdzie byłby widoczny niezależnie od odwiedzanego tematu, bo po sobie wiem że wchodzę w tematy na które mam głód :-] (filmy, komiksy...) a sprawy administracyjne schodzą na plan dalszy i po prostu umyka to gdzieś.

EDIT
Może dobry pomysłem byłoby wstawienie takiego licznika, który informowałby że wymaganej kwoty zebrało się np 70% i uaktualnianie tego co jakiś czas, co też w jakiś sposób zwracałoby uwagę, że funkcjonowanie forum zależy od tych funduszy.
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez jupix » Cz wrz 30, 2010 1:40 pm

Pomysł z sms jest dobry, ale nie musi być w formie konkursu. Ja nie mając konta nie mogę wspomagać forum (a bardzo bym chciał). Z przyjemnością wysłałbym 3-4 SMSy. Bo przecież DisneyPolska.pl to NASZE forum.
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez WDCmaniak » So paź 02, 2010 8:10 pm

@jupix: Zawsze można skorzystać z przekazu pocztowego, czyli przelewu przez pocztę polską (wada - płacisz poczcie drobną prowizję).
WDCmaniak

Postprzez lis » Śr paź 06, 2010 8:00 am

Tylko do 10 października kupując w księgarni Selkar.pl można skorzystać z 10% zniżki. Wystarczy podczas składania zamówienia wpisać w odpowiednie pole poniższy kod:

Kod: Zaznacz cały
6urodziny
lis
administrator

Postprzez lis » Pn paź 11, 2010 9:44 am

Nie ustając w próbach zachęcenia Was do skorzystania z usług księgarni Selkar.pl, zapraszam do skorzystania z kolejnego kodu rabatowego. Poniższy ważny jest do 17 października i uprawnia do skorzystania z darmowej przesyłki, niezależnie od kwoty zamówienia i wybranego sposobu płatności (możecie wybrać np. brakujący tom "Gigant Poleca" i przesyłkę kurierską płatną przy odbiorze).

Kod: Zaznacz cały
a65911

Kod należy wpisać w odpowiednie pole na stronie selkar.pl przy dokonywaniu wyboru płatności. Każdy użytkownik może skorzystać z kodu tylko raz.
lis
administrator

Postprzez KamilSz96 » Śr paź 13, 2010 2:26 pm

A będzie kod działał jeśli na selkar nie jestem zarejestrowany tylko po prostu wpisze adres i ten kod?
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez rav815 » Śr paź 13, 2010 3:04 pm

Ja także mam pytanie. Chciałbym zamówić książkę "Z mgły zrodzony" sandersona. Mogę kupić ją z rabatem (darmowa przesyłka) czy tylko komiksy? Mogę zapłacić przy odbiorze?
rav815
Bo$$ of Beagle Boy$

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie, propozycje zmian