Finansowe wsparcie forum

Tu rozważamy propozycje zmian na forum oraz oceniamy już zachodzące.

Finansowe wsparcie forum

Postprzez Arcer » Pt sie 14, 2009 1:27 pm

Trochę głupio się czuję w tej sytuacji, ale jednak zdecydowałem, że warto dać możliwość wsparcia forum osobom, które się do tego poczuwają :-).
Prawdopodobnie o tym już wspominaliśmy, obecnie wygląda to tak: ja opłacam serwer, natomiast lis domenę disneypolska.pl. Koszt serwera wynosi 96 zł z groszami w skali roku, natomiast domeny, o ile pamiętam, ok. 61 zł. W tym momencie chciałbym prosić o wsparcie mnie w tej opłacie, oczywiście sam również chcę mieć jakiś wkład w tę kwotę, ale myślę że ok. 25-30% wystarczy :-). W kwestii opłaty za domenę jeszcze z lisem nie rozmawiałem, ale zapewne nie obrazi się, jeśli również tę ideę poprze grono użytkowników.

W chwili obecnej stan zbiórki wynosi 20 zł i to właśnie ta kwota (wpłacona wczoraj, bez konkretnej namowy) natchnęła mnie do tego, by problem ten rozpisać na forum.

Dane do przelewu można znaleźć w tym miejscu.

Myślę że nie ma sensu ustalać jakichś zakresów kwot, po prostu jeśli ktoś ma ochotę, wrzuca jakieś drobniaki na ten szczytny cel :-). O stanie zbiórki będę informował na bieżąco. Jeśli ktoś życzy sobie podanie jego nicka jako ofiarodawcy, niech również da znać :-).

Nadwyżki z chęcią przekażę lisowi, oraz przeznaczę na oddzielny rachunek, z którego opłacony zostanie kolejny rok działania forum (aktualna umowa wygaśnie w sierpniu 2010 r.)

Myślę, że z całą świadomością mogę zaoferować w zamian nieco miejsca na serwerze osobom, które będą tego miejsca potrzebować, przy obecnej ofercie hostingowej mamy pewien zapas miejsca i transferu, myślę że spokojnie ok. 1-2 GB przy transferze miesięcznym znacznie powyżej 100 GB rocznie (wraz z dostępem do MySQL, konto w domenie nazwa.disneyzone.pl). W tej kwestii prosiłbym o kontakt przez PW.
Arcer
el moderatoro

GG: 0

Re: Finansowe wsparcie forum

Postprzez Arcer » Pn sie 17, 2009 3:57 pm

Obecnie stan zrzutki wynosi 35 zł - wpłaty:
- 20 zł
- 15 zł
dają w obecnej chwili tę kwotę, która stanowi 36% kwoty hostingu. Dalej utrzymuję słowa, że zachowam swój 30-procentowy wkład, więc 70% od użytkowników wystarczy (reszta pójdzie na domenę).

Dziękuję ofiarodawcom :wink:
Arcer
el moderatoro

Postprzez lis » N sie 23, 2009 8:44 pm

Pozwolę sobie podbić ten temat - być może głos administratora zwróci uwagę większej liczby potencjalnych darczyńców. ;)

Koszt utrzymania serwera, jak podał powyżej Arcer, wynosi 96 zł, natomiast koszt przedłużenia domeny o kolejny rok to dokładnie 73,08 zł. Jak łatwo policzyć daje to kwotę niemal 170 zł. Oczywiście nie mogę i nie chcę nikogo zmuszać do partycypowania w kosztach, jednakże przy tak dużej liczbie aktywnych użytkowników (nawet jeśli są to osoby niezarabiające na siebie) sądziłem, że odzew na apel Arcera będzie większy. Pamiętajcie - nawet drobna suma, oczywiście pomnożona przez odpowiednią liczbę darczyńców, pomoże w rozwiązaniu obu problemów (tj. "problemu 96 zł" i "problemu 73 zł").
Jeśli nie uda nam się uzbierać tej sumy, forum oczywiście nie zniknie, ani nie zmieni adresu. Ale będziemy wtedy musieli zastanowić się nad innym sposobem jego finansowania (np. z reklam Google, które gościły na DP! bardzo krótko i nie spotkały się, co zrozumiałe, ze szczególnie entuzjastyczną reakcją Forowiczów).
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Arcer » Cz wrz 03, 2009 6:18 pm

Wpłaty:
- 20 zł
- 15 zł
- 20 zł
dają w obecnej chwili kwotę 55 zł, czyli 57% kwoty hostingu. Oczywiście, kolejne wpłaty będą przyjmowane nadal, a gdy przekroczą 67 zł, to reszta będzie szła do lisa na opłacenie domeny.
Arcer
el moderatoro

Postprzez jupix » So wrz 05, 2009 4:36 pm

A tak z ciekawości. Ile dostajecie za reklamy google?
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez lis » So wrz 05, 2009 5:08 pm

Dzisiaj: 5 centów (1 kliknięcie przy 1619 wyświetleniach).
Wczoraj: 18 centów (2 kliknięcia przy 2574 wyświetleniach).

Ale muszę też zaznaczyć, że pierwszego dnia po powrocie reklam na forum wyklikaliście 5,11 $ (51 kliknięć przy 3386 wyświetleniach)
Łącznie od momentu udostępnienia powierzchni reklamowej (gdy forum było jeszcze na na jor.pl) na koncie uzbierało się 10,82 $. Pieniądze będzie można wypłacić, gdy kwota przekroczy 100 $. Tak więc jeśli ktoś myśli, że w okolicach Łomaz i Kielc powstają obecnie olbrzymie skarbce do składowania niebotycznych sum zarobionych dzięki tym reklamom, ten jest w błędzie. Tak naprawdę forum działa na płatnym serwerze już trzeci rok i dotychczas opłacany był z kieszeni mojej i Arcera (oraz, w ostatnim czasie, tych kilku szczodrych ofiarodawców, którym w swoim imieniu przy okazji serdecznie dziękuję).
lis
administrator

Postprzez Yua » So wrz 05, 2009 5:18 pm

lis napisał(a):Dzisiaj: 5 centów (1 kliknięcie przy 1619 wyświetleniach).

To chyba ja ;)
Ale powinni ciekawsze reklamy umieszczać,to by było więcej kasy z tego ! Albo chociaż bardziej dotyczące Disneya :?
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Postprzez Scarpomaniak » So wrz 05, 2009 6:16 pm

Lisie, czy możesz pisać ile w dany dzień forum zarobiło?
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez lis » N wrz 06, 2009 8:53 am

Rozumiem potrzebę transparentności, ale nie wydaje mi się, żeby takie codzienne raporty były konieczne. Ze swej strony gwarantuję, że środki te nie zostaną zmarnowane. ;) A jeśli klikalność utrzyma się na poziomie z wczoraj (3,17 $), to nadwyżkę można by spożytkować na animację forowej społeczności (=konkursy). Co Wy na to?
lis
administrator

Postprzez Gęgul » N wrz 06, 2009 9:02 am

Jak na lato :wink:. A co by było jako nagrody?
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez lis » N wrz 06, 2009 9:24 am

Jakiś komiks, albo DVD? W bieżącej chwili wolałbym niczego nie deklarować. :)
lis
administrator

Postprzez Lone Star » N wrz 06, 2009 10:25 am

Lisie, korzystam ze stylu forum "subsilver", lecz żeby zobaczyć reklamy, muszę zmienić styl na "prosilver". Mógłbyś jakoś temu zaradzić? Czy nie chce Ci się w to bawić? Bo chętnie bym czasem kliknął w coś ciekawego, a jednocześnie wsparł forum, lecz ciągłe zmienanie skinu (przezwyczaiłem się do "subsilvera") jest trochę uciążliwe ;)
Pozdrawiam, Lone Star
“Tajemnicą długiego życia jest czerpanie przyjemności ze swej pracy.” Carl Barks
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.” James Dean
Pierwsza polska strona o Flintstonach
Lone Star
Fan Barksa

Imię: Artur

Postprzez lis » N wrz 06, 2009 10:59 am

Zrobione!
lis
administrator

Postprzez Arcer » Cz wrz 10, 2009 6:22 pm

Cztery wpłaty w wysokości kolejno:
- 20 zł
- 15 zł
- 20 zł
- 10 zł
dają 65 zł, więc kolejne wpłaty skierowane na podany wyżej rachunek będą kierowane do lisa, albo proszę pytać go o dane do przelewu (myślę, że umieszczanie ich w tak ogólnodostępnym miejscu jak temat na forum to drobna przesada :roll:).

Serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom i zachęcam do klikania w reklamy, sam wyrabiam sobie takie przyzwyczajenie :)
Arcer
el moderatoro

Postprzez Arcer » Pn wrz 13, 2010 11:01 pm

Ponawiam zeszłoroczną prośbę o pomoc. Serwer i domena zostały opłacone na kolejny rok działania, a jeśli ktoś z Was, użytkowników, wyraża chęć wsparcia tego dzieła, zapraszamy do przejrzenia pierwszego posta w tym topiku. Wszystkie dane do wpłaty pozostają te same. Pomoc zostanie proporcjonalnie rozdzielona pomiędzy oba te dzieła - zarówno utrzymanie serwera, jak i naszej domeny.
Arcer
el moderatoro

Następna strona

Powrót do Opinie, propozycje zmian