Mała sugestia

Tu rozważamy propozycje zmian na forum oraz oceniamy już zachodzące.

Mała sugestia

Postprzez Lucas » Cz maja 28, 2009 10:33 pm

Przeglądałem sobie dzisiaj forum i rzuciła mi się w oczy jedna, w zasadzie mało istotna rzecz. Otóż pod avatarem, mamy ilość postów no i to felerne:
,,dołączenie", moim zdaniem dużo lepiej brzmiałoby ,,dołączył" ew. ,,dołączyła" w zależności od płci, chociaż dołączył jest bardziej uniwersalne, bo może być skierowane do użytkownika (nie używa się przecież terminu: użytkowniczka). Poza tym forum przypadło mi do gustu, odpowiedni poziom zachowany :mickey: .
Pozdrawiam wszystkich fanów Disney'a
Łukasz
Lucas

Re: Mała sugestia

Postprzez Mateusssz » Pt maja 29, 2009 12:44 pm

To wymaga zmiany w kilku linijkach kodu, chyba że Lis się "wyspryci" i da "Dołączył/a" :)
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz
GG: 0

Postprzez lis » Pt maja 29, 2009 1:01 pm

Co to za wymysł, że nie używa się terminu "użytkowniczka"?

I nie uważam, żeby "dołączenie" było niepoprawne, a zmiana warta zachodu.
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Lucas » Pt maja 29, 2009 1:16 pm

Pod tym względem racja- termin użytkowniczka jest używany, ale mało popularny. Według słownika języka polskiego: użytkownik to osoba(nie określa się płci) lub instytucja użytkująca coś lub osoba lub instytucja biorąca w użytkowanie cudzą własność na podstawie umowy lub aktu administracyjnego. Dlatego uważam, że "dołączenie" brzmi dziwnie, w końcu nie piszę się "urodzenie: 4 maja 1950" a urodzony/a. Ale tak jak pisałem na początku, to są tylko moje spostrzeżenia i nie zmuszam nikogo, żeby to zmieniał, tym bardziej, że 98% użytkowników tego forum, pewnie nawet nie zwróciło na to uwagi :P .
Pozdrawiam wszystkich fanów Disney'a
Łukasz
Lucas

Powrót do Opinie, propozycje zmian