Historia forum

Tu rozważamy propozycje zmian na forum oraz oceniamy już zachodzące.

Historia forum

Postprzez lis » Wt sie 19, 2008 10:37 am

Obrazek
Kalendarium

8 stycznia 2003 - Powstaje lista mailingowa Disney Polska! Pierwszą, historyczną wiadomość pisze lis. Nosi ona tytuł: "Test, czyli pierwsza historyczna wiadomość grupy dyskusyjnej Disney Polska!". Ten rozdział historii DP! zarchiwizowaliśmy tutaj.

11 stycznia 2003 - Powstaje pierwsze logo Disney Polski!

Obrazek

I na szczęście nie ostatnie.

6 lutego 2003 - Tego dnia na listę trafiają 53 wiadomości. To rekord, choć niektórzy uznają go za niechlubny. Warte podkreślenia jest, że gros z nich napisało dwóch użytkowników.

2 listopada 2003 - w głowie Retlawa rodzi się pomysł zrzeszenia, które zostanie później nazwane D.pl

27 lutego 2004 - lista przenosi się z Coollist.com na Hydepark.pl

20 listopada 2004 - lista staje się forum dyskusyjnym. Naszym pierwszym serwerem jest darmowy Lycos, a dziewiczy temat zakłada Maciek!

30 listopada 2004 - Nowe logo! Później drobnego liftingu dokonuje Retlaw i voila:

Obrazek

19 lutego 2006 - Nowym moderatorem zostaje Humperdink...

1 lipca 2006 - ... do którego wkrótce dołączają Arcer i Maciek!

5 grudnia 2006 - Po przeprowadzce forum ląduje na serwerze jor.pl Zamiast denerwujących reklam mamy teraz częste awarie.

14 sierpnia 2008 - Kolejna i jak na razie ostatnia zmiana serwera. Przy okazji przesiadamy się z phpBB2 na phpBB3 i zmieniamy logo:

Obrazek

1 września 2008 - Forum zyskuje w pełni profesjonalny adres - http://www.disneypolska.pl

28 lipca 2009 - Do grona moderatorów dołączają dwaj zasłużeni użytkownicy - Pahan i Fergus.

29 sierpnia 2009 - Arcer awansuje na stanowisko administratora.

C.D.N.

Disney Polska! - Forum z Tradycjami :-)
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Re: Historia forum

Postprzez Arcer » Wt wrz 09, 2008 6:46 pm

Za namową Semmko postanowiłem wspomnieć co nieco o historii naszej (tj. ekipy) znajomości poprzedzającej czasy Disney Polski. Niestety, możecie zapomnieć o obiektywizmie :-). Z mojego pnktu widzenia wyglądało to tak:

Mój pierwszy kontakt z Disneyem w Internecie nastapił w 2001 roku, jeszcze zanim dostąpiłem zaszczytu korzystania z wdzwanianego dostępu do internetu :-). Wtedy to znalazłem trzy strony: Disney.com, Egmont.pl i KaczaPaczka.prv.pl. Już wcześniej jednak (od grudnia 2000) próbowałem robić prymitywne strony w html, i przez cały 2001 rok próbowałem stworzyć stronę godną umieszczenia w sieci. Od lutego 2002 (gdy kupiłem modem) prace nabrały tempa i 17 marca umieściłem stronę "Disney Gablota"* na serwerze free.of.pl, a po kilku tygodniach na strony.wp.pl, gdzie istniała przez kilka miesięcy.
Obrazek
Pod koniec maja 2002 umieściłem na stronie dział "Streszczenia kreskówek", który podtrzymuję do dziś na DisneyZone. Niedługo potem, bo 25 czerwca, gdy kończyłem szkołę podstawową, otrzymałem pierwszą wiadomość od Mateusza (wtedy to też zobaczyłem jego stronę - Disneymanię). Wymieniliśmy się bannerami i rozpoczęliśmy współpracę. Był dla mnie (i nadal pozostaje :) ) guru w kwestii komiksów, gdyż był to dla mnie drugi rok bez KD (próba reaktywowania kolekcji w styczniu 2002 nie dała rezultatu). Podziwiałem podlinkowane na Disneymanii okładki najnowszych numerów KD i GP (kupiłem je dopiero 5 lat później), zwiedzałem zagraniczne strony z Linków na Disneymanii, chłonąłem tę wiedzę jak gąbka :-).
Już niedługo potem, bo 24 lipca 2002 po raz pierwszy napisał do mnie Maciek, wtedy jeszcze jako ggk - napisał poprawkę do jednego z haseł Encyklopedii, wtedy jeszcze bardzo okrojonej. Owocem współpracy z Mateuszem i pomocy Maćka była nowa odsłona mojej strony, która pod nazwą DisneyZone.tk zaczęła działać 2 listopada 2002 roku. Następnie nawiązałem kontakt z Michałem "Gumisiem", stało się to zaraz po tym jak kupiłem pierwszą kartę TV do komputera (Sylwester 2002) i pytałem o rady z ta kwestią związane. Kilka dni potem pojawiło się w mojej skrzynce zaproszenie do listy dyskusyjnej (w rozmowie z Mateuszem początkowo skazane na skasowanie jako potencjalny spam :-). Od tamtego czasu większość przędsięwzięć robiliśmy razem, pod egidą Disney Polski, a potem także D.pl...

*Disney Gablota - nazwa ta przyszła mi do głowy jeszcze za szczeniackich czasów. Pierwszą kompletna strona www, z jaką miałem okazję się zapoznać, była strona o Jamesie Bondzie w wersji offline na CD magazynu .net . Dotąd nie korzystałem z przeglądarek internetowych i zdziwiło mnie, że nie mogłem dowolnie usuwać czy przestawiać tekstu, jak to ma miejsce w Wordzie czy innych edytorach tekstu. Podobnie jak muzealne gabloty - można tylko obejrzeć i przeczytać, ew. zrobić zdjęcie :-). Ot, taka dziecięca logika :D

P.S. Nie, nie zapomniałem o Humperdinku - po prostu dużo później było nam dane się poznać (w wirtualnej rzeczywistości, bo jak dotąd na żywo nie znam nikogo z tego forum, ale to się zmieni :-)).
Arcer
el moderatoro

GG: 0

Postprzez Spooky » So wrz 20, 2008 4:16 pm

Od dłuższego czasu chciałem zadać to pytanie, a to jest chyba odpowiedni temat. Pytanie to dotyczy 20 kwietnia 2008, kiedy to na forum było 273 użytkowników w tym samym momencie! Co się wtedy wydarzyło?
Z góry dzięki za odpowiedź
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Postprzez esio » So wrz 20, 2008 5:49 pm

Najprawdopodobniej atak botów.
użytkownik przechodzi kryzys kaczkofaństwa
esio

Postprzez Gęgul » Cz lut 10, 2011 6:53 pm

Wpadłem na pomysł podzielenia historii DP! na różne epoki. Mam nadzieję, że wykonałem to dobrze :).

Od 8.01.2003. (założenie listy dyskusyjnej) do 2.11.2003 (idea stworzenia D.pl) - STAROŻYTNOŚĆ

Od 2.11.2003 do 20/30.11.2003 (nowe logo/powstanie forum) - SCHYŁEK STAROŻYTNOŚCI (czyli starożytność mogła trwać tak naprawdę do utworzenia forum)

Od grudnia 2003 roku do lipca 2006 (moderatorzy) - CHĘCI (coraz większa aktywność użytkowników)

Od lipca 2006 do końca 2008 roku - KLASYKA (najwięcej treści i postów z sensem. Dlaczego do końca roku 2008? Wytłumaczenie na końcu)

Od stycznia 2009 do 29 sierpnia 2009 - BAROK (lekki powrót do CHĘCI, mniej rzeczowości, coraz więcej nowych użytkowników - stara "gwardia" się wykrusza - kończy się awansem Arcera na administratora oraz atakiem niejakiego Lugęga)

Od września 2009 do końca 2010 roku - ZAINDEKSOWANIE (INDUCKS przejmuje kontrolę praktycznie nad całym forum za wyjątkiem filmów i seriali i niestety mam wrażenie, że też z winy mojej osoby :eeyore:)

Od 1.01.2011 do teraz - KLASYCYZM (próby powrotu do KLASYKI, bardzo widoczne)

Jeżeli ktoś uważa, że coś powinno być zmienione - czekam na posty! :ears:

PS. Dlaczego koniec 2008 roku wyznaczyłem koniec klasyki? Zarejestrowałem się wtedy i - powiem szczerze - naniosłem trochę zamętu na forum. I w moje ślady poszło też kilka userów. Zaczęło też pojawiać się wiele postów pisanych "jak na czacie".
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Maciek! » Cz lut 10, 2011 7:52 pm

Aż się łezka kręci w oku :)

Jetem dumny, że mogłem być częściom tej "instytucji" od samego początku! :cheshire:
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez lis » Cz lut 10, 2011 9:15 pm

Gęgulu, super! Rozczulił mnie ten podział na epoki, wydaje mi się, że jest w nim nawet sporo prawdy. Tylko ta starożytność sprawia, że czuje się w tym gronie cokolwiek sędziwie. Chyba pozostało mi tylko przywdziać togę i udawać forumowego mędrca. :timon:
lis
administrator

Postprzez Arcer » Cz lut 10, 2011 11:22 pm

Albo zasiąść w fotelu i jako babcia ze swego avatara, opowiadać, jak to było za Twoich czasów :)

Trochę podłamał mnie fakt, że upadek rzeczowości treści poruszanych na forum zbiegł się z moim przemianowaniem na czerwonego. Mam nadzieję, że jedno z drugiego nie wynikało :roll:.

BTW, skoro starożytnością określamy pierwsze miesiące istnienia społeczności pod tytułem DisneyPolska (wówczas to słowo nie było jeszcze na miejscu, jeśli odnieść je do wielkości grupy), to mamy już wszelkie warunki, by nazywać się dinozaurami :). Naprawdę wiele się zmieniło od tamtej pory... osiem lat to wbrew pozorom kawał życia :wink:
Arcer
el moderatoro

Postprzez lis » Pt lut 11, 2011 9:51 am

Arcer napisał(a):Albo zasiąść w fotelu i jako babcia ze swego avatara, opowiadać, jak to było za Twoich czasów :)

Myślę, że byłbym do tego zdolny... Jedno zastrzeżenie: w moim avatarze to nie babcia siedzi w fotelu. :)
lis
administrator

Postprzez Arcer » Pt lut 11, 2011 10:04 am

Domyślam się, to był czysty sarkazm ;)
Arcer
el moderatoro

Postprzez niejaki don jm » Cz lut 17, 2011 8:36 am

Biedny ze mnie barokowiec. Ale jak jest barok to gdzie to :) ?

No i powrotem, odrodzeniem był renesans, barok sprzeciwem wobec renesansowemu klasycyzmowi. A za mojego debiutu forum było Rosiasto-Barksowe ;) No i klasycyzm mocno wynika z renesansu, a zaindeksowanie było sprzeciwem. Więc (moja polonistka mnie zabija mówiąc NIE ZACZYNA SIĘ ZDANIA OD >>WIĘC<< )

Gęgul + nie kursywą dopiski ndj-a napisał(a):Od stycznia 2009 do 29 sierpnia 2009 - BAROK RENESANS (lekki powrót do CHĘCI, mniej rzeczowości, coraz więcej nowych użytkowników - stara "gwardia" się wykrusza - kończy się awansem Arcera na administratora oraz atakiem niejakiego Lugęga )

Od września 2009 do końca 2010 roku - ZAINDEKSOWANIE
BAROK (INDUCKS przejmuje kontrolę praktycznie nad całym forum za wyjątkiem filmów i seriali i niestety mam wrażenie, że też z winy mojej osoby )

Od 1.01.2011 do teraz - KLASYCYZM (próby powrotu do KLASYKI
i usprawidlenie braku rzeczowości RENESANSU dobrą wolą napływających (m.in. spamer i flamer niejaki don jm ) , bardzo widoczne)

Wiem, czepiam się.
niejaki don jm
Byłem hardkorem ;)

Imię: Jacek

Powrót do Opinie, propozycje zmian