Ogłoszenia drobne (dawniej: Kilka spraw)

Tu rozważamy propozycje zmian na forum oraz oceniamy już zachodzące.

Re: Kilka spraw

Postprzez Gęgul » Śr gru 08, 2010 5:57 pm

Lis pojawia się sporadycznie. Ale Arcer ma chyba te same uprawnienia co Lis.
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor
GG: 0

Postprzez Arcer » Śr gru 08, 2010 11:01 pm

Akurat w skórce subsilver2 też się pojawia ten problem (używam tylko tej skórki, bo tej drugiej nie trawię). Te problemy nie wynikają jednak z ustawień, na które mamy jakiś wpływ. Jeśli będzie się to utrzymywać, pozostaje tylko zmiana dostawcy.
Arcer
el moderatoro

Postprzez niejaki don jm » Pt gru 10, 2010 7:59 pm

W subsilver2 nie ma problemu. Ale nie lubię tego stylu. Tym niemniej ważne, że jakiś jest :)
niejaki don jm
Byłem hardkorem ;)

Imię: Jacek

Postprzez lis » So gru 11, 2010 11:20 am

Prosilver już działa.
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Minky » So gru 11, 2010 1:57 pm

Ha! Dziękuję. ;-)
Minky

Imię: Magdalena
GG: 1372890

Postprzez niejaki don jm » So gru 11, 2010 2:59 pm

Dziękuję !
niejaki don jm
Byłem hardkorem ;)

Postprzez lis » Pt gru 24, 2010 11:47 am

Problem z prosilver powrócił, dlatego styl ten został zdezaktywowany do czasu uniknięcia awarii. A ponieważ do końca nie wiem, co jest powodem awarii, nie jestem w stanie określić, kiedy uda się ją usunąć. Za problemy serdecznie przepraszam.
lis
administrator

Postprzez niejaki don jm » Pt gru 24, 2010 10:50 pm

Szkoda, tym niemniej Wesołych Świąt :)
niejaki don jm
Byłem hardkorem ;)

Postprzez Gladstone » Pn gru 27, 2010 2:55 pm

Dziwna sprawa - piszę post, niby wszystko jest ok, pokazuje, że w temacie jest nowy post ale gdy wchodzę w temat to go nie ma. Gdy piszę od nowa to w przeglądzie tematu jest ten stary niewyświetlony więc wychodzę a w temacie postu nie ma. Wie ktoś o co chodzi?
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Postprzez Magdalena » Pn gru 27, 2010 3:33 pm

Nie widzę nowych postów w temacie DiPol :(
Magdalena

GG: 6880009

Postprzez Gladstone » Wt gru 28, 2010 10:02 am

Post jest widoczny kiedy na dole strony w Wyświetl posty z poprzednich zamiast Wszystkie da się np. 1 rok - w ten sposób można chociaż przeczytać post, kto chce przeczytać niech tak zrobi w temacie DiPol w dziale Komiksy.
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Postprzez Semmko » Cz sty 20, 2011 7:48 am

Scarpomaniak napisał(a):Co się dzieje z tymi znikającymi postami? Dopiero piąty (ten co widzicie) się wyświetlił!
Chodzi o to, że forum nie jest tym, na co z pozoru wygląda. Użytkownik widzi (albo i nie...) estetycznie rozmieszczone elementy graficzne i tekstowe (przyciski, awatary, treść postów, reklamy), ale to tylko efekt działania skryptu, czyli mechanizmu, który wykonuje zadania na podstawie konkretnych poleceń, zwykle ukrytych „pod hiperłączami”. Na szczęście komendę można wydać ręcznie, wpisując odpowiednią instrukcję w adresie strony.

URL tematu DiPol wygląda tak:
Kod: Zaznacz cały
http://disneypolska.pl/viewtopic.php?f=2&t=1792
Skrót „http” oznacza zamiar otworzenia strony internetowej. Nazwa „disneypolska.pl” określa serwis, który tę stronę udostępnia. W pliku „viewtopic.php” zawarte są definicje działań, które może wykonać odwiedzający. Po znaku zapytania następuje ciąg komend („f=2” oznacza „forum nr 2”, a „t=1792” to „temat nr 1792”). Zostanie wyświetlona pierwsza strona wybranego wątku (maksymalnie 15 postów). Jeżeli chcemy ujrzeć inne wiadomości, np. te, które się przed nami ukrywają, trzeba dodać (poprzez znak &) polecenie „start=” oraz dopisać odpowiedni numer.

Kod: Zaznacz cały
http://disneypolska.pl/viewtopic.php?f=2&t=1792&start=9
Instrukcje, zawarte w powyższym adresie, spowodują wygenerowanie strony, zawierającej 15 kolejnych postów (z tematu DiPol), rozpoczynając od dziewiątego. Pokażą nam się również wszystkie wiadomości widmo.

Skorzystam z okazji i nawiążę do kilku innych problemów.
dokil napisał(a):U mnie bez przerwy temat "Przeboje ekranu" pokazuje, że jest nowy post, patrzę, a tam nic nie ma , a nadal jest temat czerwony. Tak samo jest z "Forum dla niezarejestrowanych".
Zmiana koloru sygnalizuje, że w danym temacie jest przynajmniej jeden nowy post, jednak forum go/je ukrywa, np. nie tworząc nowej strony wątku, mimo że taka powinna się pojawić. Na szczęście można sobie z tym poradzić metodą albo moją, albo Gladstone'a. Niestety trafił się tu wyjątek - „Forum dla niezarejestrowanych” sygnalizuje niekiedy błędnie, że wciąż jest tam jeszcze jakiś nieprzejrzany post. Pozostaje chyba tylko jedno rozwiązanie: „Oznacz tematy jako przeczytane”.

jakopo napisał(a):PS. Przepraszam za podwójnego posta, ale forum coś się psuje i nie mogę usunąć tamtej wiadomości.
Po wysłaniu wiadomości, powinna pojawić się informacja, że post został dodany. Czasem jednak wyświetlany jest komunikat o błędzie. Wówczas post ukazuje się na forum, ale są z nim problemy – nie wlicza się do statystyk, nie przyjmuje statusu „nowy” lub pozostaje niewidoczny. Co gorsza znika „X”, zatem wadliwej wiadomości usunąć nie można. A jednak można, choć trzeba zrobić coś ryzykownego. Należy w tym samym wątku publikować nowe wiadomości aż do momentu, w którym jedna z nich zostanie wysłana poprawnie. Ona będzie już posiadała ów „X”. Kiedy się ją usunie, w poprzedniej również pojawi się upragniony przycisk. I tak po kolei da się, chyba, usunąć wszystkie. Mnie się udawało.

Miałem również do czynienia z sytuacjami, w których mimo wejść na temat, nie zwiększała się jego liczba wyświetleń lub strona nie tworzyła się w całości („urywała się” na jakimś większym elemencie – poście lub ramce subforum); także data dodania niektórych z moich starych postów przekształciła się w znacząco młodszą (i, choć nie jestem pewny, miałem wrażenie, że kilka zmian, jakie w nich wprowadziłem, cofnęło się) – problem okazał się raczej chwilowy. Obecnie jednak niepokoi mnie fakt, że wiadomości nie trafiają czasem tam, gdzie trzeba, choć może to tylko wynik nieuwagi autorów (1, 2). Na szczęście techniczny stan forum jest bieżąco znacznie lepszy, niż jeszcze pod koniec poprzedniego roku.
Semmko

Imię: Ziemek

Postprzez Pahan » Pt lut 04, 2011 12:19 pm

memberlist.php?mode=viewprofile&u=2486

Ban dla niego, pliiiis! :!: Usunąłem chyba właśnie z 20 tematów rosyjskiego spamu od tego czegoś/kogoś.

Nasila spam na forum, ostatnio usuwałem go kilka dni pod rząd.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez lis » Śr lut 09, 2011 4:22 pm

Uruchomiłem ponownie styl prosilver z nadzieją, że wszelkie problemy z nim mamy już za sobą. :)
lis
administrator

Re: Ogłoszenia drobne (dawniej: Kilka spraw)

Postprzez lis » Pt lut 11, 2011 10:33 am

Być może już zauważyliście, ale warto to podkreślić w osobnym poście: nadszedł czas wielkich porządków na forum.

Na pierwszy ogień poszedł dział "Filmy", z którego wyodrębniono część tematów i przeniesiono do nowego subforum "Wydania DVD i Blu-Ray". Oprócz tego połączono tematy poświęcone tym samym filmom (np. topik poświęcony "Autom" sklejono z trzech).
Powstała również lista filmów, o których rozmawialiśmy na forum. O, tutaj.

Myślę, że powyższe zmiany wpłyną na zwiększenie czytelności forum, ułatwią poruszanie się w jego odmętach i zachęcą do większej aktywności.

PS Jest wielce prawdopodobne, iż kompilując ww. spis mogłem się gdzieś "walnąć", a niektóre tematy będą wymagały jeszcze połączenia lub podzielenia. Będę wdzięczny za wszelkie poprawki, uzupełnienia oraz wytknięcia. A ponieważ tamten temat jest zamknięty, poprawiać, uzupełniać oraz wytykać proszę tutaj albo przez PW.

PPS Jak moglibyśmy uporządkować pozostałe fora? Macie pomysły na subfora w innych działach? Czekam na sugestie.
lis
administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie, propozycje zmian