WDComics-Stories

Fajną stronę wczoraj widziałem...

Re: WDComics-Stories

Postprzez Mateusssz » So paź 18, 2008 3:31 pm

A jakby ustawić kolorek tła na bardziej bielszy? :D
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz
GG: 0

Postprzez WDCmaniak » So paź 18, 2008 3:59 pm

Nie. Bo będzie nijaki.

A teraz taki komunikat:
Uprzejmie informujemy, że nie planujemy żadnych zmian w oprawie strony internetowej i składzie redakcji na najbliższe pół roku.
WDCmaniak

Postprzez Fergus » Śr paź 29, 2008 8:10 pm

Strona wygląda na pewno lepiej niż poprzednia wersja. Najbardziej wyewoluowały przyciski, BTW teraz są bardzo ładne :-) Tło faktycznie trochę gryzie się z tekstem, może tak jak radził Mateusz lepiej by było je trochę rozjaśnić, chociażby tylko w ramkach/tabelkach tam gdzie jest tekst. Nie wiem, czy będzie nijaki, czy nie ale wg mnie to lepsze niż mało czytelne artykuły, a szkoda, żeby je marnować (nie wszystkim też chce się ściągać PDF-y)
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Superkwęk - meho » Śr paź 29, 2008 8:30 pm

Moim zdaniem numer 5 dosyc dobry. Na pewno jest w pierwszej trójce dotychczasowych nr, ale jest też gorszy od 4. Komiksy dosyc dobre. Komiks Barksa nawet fajny. Miło sie czyta. Raczej nie ma błędów w tłumaczeniu. Bardzo dobry komiks z Mikim i Goofy`m. Podobają mi się detekstywiczne komiksy. Czytanka o Plucie miejscami śmieszna a komiks z Chipem i Dally`m też dobry. Ogólnie numer oceniam w skali do 5 na: 4,1.
Brak podpisu, gdyż litery wyjechały na wakacje...
Superkwęk - meho
Heros forum

Postprzez WDCmaniak » Pt paź 31, 2008 9:21 pm

Komiks Barksa nawet fajny.

Komiks Barksa "Zagubieni w Andach" to arcydzieło komiksu disneyowskiego.

nie wszystkim też chce się ściągać PDF-y
One są leciutkie, 70-80 kilobajtów, jak już to te o Taliaferro i Gottfredsonie mają po dwa mega.

Cóż, czyli trzeba będzie pokombinować z tym tłem... :roll:
WDCmaniak

Postprzez Fergus » Śr lis 19, 2008 10:23 pm

Czytałem już 6. numer, i tak:

"Zagubiony na pustynnej wyspie" - Komiks ciekawy i zabawny. Humor dość nietypowy (charakterystyczny dla scenariusza pisanego przez samego Walta ;-)) bardziej przypomina ten z kreskówek (w sumie nie bez powodu) niż komiksowy, tzn. co mam na myśli... mówię tu o takich żartach jak np. sposób w jaki Miki wykorzytsuje psa: gag z pierwszych kadrów historyjki, od razu skojarzyła mi się "Steamboat Willie" i brutalne wykorzystywanie zwierząt przez Mikiego. Takie "nierealne" żarty raczej rzedko spotykałem w innych komiksach z Mikim, jeśli w ogóle kiedykolwiek gdzieś spotkałem. W ogóle cały komiks przypomina jedną, dłuższą kreskówkę. Czekam na część II. :-)
"Czarny Rycerz" - szczerze mówiąc bardziej podobał mi się sequel tego komiksu "Czarny rycerz powraca", pod względem rysunków, i scenariusza chyba też. Ale raczej nie jest to wina tłumaczenia. To co mi się podoba i co odróżnia Cię od całkiem amatorskich tłumaczeń, to to, że starasz się dodać w komiksach coś od siebie, jakieś żarty, nawiązania i tu nie wystarczy sama, nawet perfekcyjna znajomość języka. Chociaż akurat tutaj, trochę machnąłeś się na str. 13. mówię tu konkretnie o żarcie z dwóch ostatnich kadrów.

Dalej są dwa komiksy z Mikim, Mordkiem i Ferdkiem, a następnie dochodzimy do kolejnego nietypowego komiksu "Cichy dzień na plaży" (rys. Scarpa). Tutaj trochę odpocząłeś ;-)

Na koniec dobra historyjka z Chapsem, i debiut Goofy'ego "Pomoc domowa". I Muszę przyznać, że Goofy z nowych komiksów na tle tego z powyższej historyjki wygląda na naprawdę mądrego i zrównoważonego gościa ;-)
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez WDCmaniak » Wt lis 25, 2008 9:59 pm

Dzięki za komentarz.

od razu skojarzyła mi się "Steamboat Willie"
Komiks jest w znacznej części adaptacją "Plane Crazy", ale gagi w środku to już inwencja twórcza Wujka Walta specjalnie na potrzeby historyjki.

"Czarny Rycerz" - szczerze mówiąc bardziej podobał mi się sequel tego komiksu "Czarny rycerz powraca", pod względem rysunków, i scenariusza chyba też. Ale raczej nie jest to wina tłumaczenia.
Tak. Ja przyznam szczerze, że "Czarny Rycerz Powraca" to jak dla mnie najlepszy komiks Rosy i po przetłumaczeniu "Czarnego Rycerza" bałem się że zauważycie ogromną różnicę (która istnieje, może nie jest ogromna, ale jest jeszcze spora) pomiędzy moimi tłumaczeniami a p. Drewnowskiego. Ten komiks, podobnie jak "Uniwersalny Rozpuszczalnik" wydaliśmy, tylko aby Czytelnik "CRP" ułożył sobie mini-sagę w głowie.
Dalej są dwa komiksy z Mikim
Jeden. "Mechaniczny Czarodziej Goofy'ego" Dicka Mooresa, bardzo dobry pod względem scenariusza, ale nie za bardzo pod względem rysunków - kreska pana M. była uboga i rysunek nie zawierał wielu szczegółów - czasem, gdy Goofy jest trochę oddalony jego oczy to jedna czarna plamka.

Co do numeru siódmego - będzie trochę niespodzianek, ale o tym w WDC Info 1 grudnia. Aha, ponieważ nie chcę tu pisać co chwila "nowy tekst" "nowe info" etc. uruchomiliśmy Kanał RSS, rzecz bardzo przydatną moim zdaniem. Jak ktoś ma wolne łącze nie musi co chwila przeszukiwać działów "O, ciekawe czy dodali wreszcie ten tekst!" tylko odbierać wiadomości o aktualizacjach z RSS-a :)

PS Zna ktoś XML-a trochę? Mam kłopoty przy mapie strony, chętnych proszę o kontakt na gg (5634337) albo PW.
WDCmaniak

Postprzez WDCmaniak » Śr gru 24, 2008 10:28 am

No i macie prezent. Zamknąłem WDC PL, ponieważ i tak poziom zainteresowania pismem z miesiąca na miesiąc spadał, a Wy nie umiecie doceniać naprawdę dobrych komiksów... Niektórzy tak, ale większość nie. Nie było sensu dalszego kontynuowania tego dla 10 osób. Zmieniłem "branżę". Tematu proszę nie zamykać, jestem ciekaw czy ktoś w ogóle zauważył że siódmy numer ma 160 stron. Chciałem dać "Pluto Saves the Ship" ale pomyślałem sobie "Chłopie, po co ty to robisz jak i tak nikt tego nie przeczyta od deski do deski"... I proszę bardzo :< Za to doceńcie resztę naprawdę dobrych komiksów z tego numeru.
WDCmaniak

Postprzez rysownik » Cz sty 01, 2009 2:06 pm

Czy ktoś w ogóle zwrócił uwagę na powyższy post? Ewentualnie widział nowe wydanie WDC&S Info? :?
rysownik

Imię: Agata

Postprzez Mateusssz » Cz sty 01, 2009 5:02 pm

Widzieliśmy, widzieliśmy... Ale to co zobaczyłem, zamknęło mi buźkę...
Mateusssz

Postprzez esio » Cz sty 01, 2009 5:21 pm

Mikołaju - wybrałeś sobie taką dziedzinę, w której na jakieś ogromne zainteresowanie nie było co liczyć.
A to pisanie "nie potraficie docenić dobrych komiksów" jest naprawdę niepotrzebne. Robiłeś konkretną rzecz, jakiej wcześniej w Polsce nie było. Ale nie możesz uważać się za wyrocznię w dziedzinie poziomu komiksów. Każdy am swój gust i nie możesz powiedzieć "czytacie inne komiksy niż ja wam proponuję - nie macie gustu". Wiadomo, WDC&S to była twoja zabawa i możesz zrobić z tym co chcesz. Ale zainteresowanie samo nie przyjdzie, a to forum to nie jest miejsce z którego przyciągniesz na swoją stronę tysiące odwiedzających.
użytkownik przechodzi kryzys kaczkofaństwa
esio

Postprzez WDCmaniak » Cz sty 01, 2009 8:33 pm

esio napisał(a):Mikołaju - wybrałeś sobie taką dziedzinę, w której na jakieś ogromne zainteresowanie nie było co liczyć.
A to pisanie "nie potraficie docenić dobrych komiksów" jest naprawdę niepotrzebne. Robiłeś konkretną rzecz, jakiej wcześniej w Polsce nie było. Ale nie możesz uważać się za wyrocznię w dziedzinie poziomu komiksów. Każdy am swój gust i nie możesz powiedzieć "czytacie inne komiksy niż ja wam proponuję - nie macie gustu". Wiadomo, WDC&S to była twoja zabawa i możesz zrobić z tym co chcesz. Ale zainteresowanie samo nie przyjdzie, a to forum to nie jest miejsce z którego przyciągniesz na swoją stronę tysiące odwiedzających.

OK, ale dlaczego kula ziemska kręci się wokół Rosy? dop. po 5 minutach O pagerank i linkowanie dbałem z miesiąca na miesiąc coraz bardziej, a zainteresowanie spadało.
WDCmaniak

Postprzez rysownik » N paź 18, 2009 2:44 pm

rysownik

Imię: Agata

Postprzez Mateusssz » N paź 18, 2009 2:58 pm

Nowa wersja nowa wersja tralalalalalla!
Miało być o 18 tak właściwie - co to za jakieś oszustwa terminowe, co?

Nic się nie zmieniło, ale skąd macie kontakt z Daigle-Leach i Gerstwinem?
Mateusssz

Postprzez WDCmaniak » N paź 18, 2009 3:00 pm

To były nieoficjalne przecieki, o których miałeś się nie dowiedzieć, a z moich eksperymentów mało co wyszło :twisted:

Gersteinem. Ano, szuka się różnych rzeczy, proszę Ciebie.
WDCmaniak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strony internetowe