WDComics-Stories

Fajną stronę wczoraj widziałem...

Re: WDComics-Stories

Postprzez niejaki don jm » Pn paź 19, 2009 5:37 pm

Scarpomaniak napisał(a):
niejaki don jm napisał(a):>>> jak miałem wiedzieć skoro są to tajne źródła :).

To nie są tajne zródła!

To miał być żart :)
rysownik napisał(a):
niejaki don jm napisał(a):Ja bym proponował - udało nam się przeprowadzić wywiad z ... (a i taki mały off od tego offa -wywiad będzie na stronie? Bo jeśli w czasopiśmie (fakt lepiej brzmi e-magazynie, czy ze względu na mały zakres popularności tematu e-zinie) to widzę tu drobny błąd merytoryczny :) )

Wywiad jest już na stronie od wczoraj (podobnie jak kilka nowych tekstów) w dziale "Teksty". :scrooge: A dokładnie tu: http://wdcs.cba.pl/teksty/tekst32.html

Qrcze, wiem, że jestem ślepy no, ale żeby aż tak :?:

Mały błąd w 70-leciu PB
Dreszczyk emocji przy Fantomenie utrzymywał się cały czas, tymbardziej, że dotarł on do nowego medium: animacji! W Kaczych Opowieściach (odcinek "All Ducks on Deck") kradnie on hydroplan sprzed dzioba Kaczora DOnalda.

Powinno być Donalda. To tak jak POlska (z tym że to drugie to gra słow :))
niejaki don jm
Byłem hardkorem ;)

Imię: Jacek
GG: 0

Postprzez WDCmaniak » Wt gru 22, 2009 11:29 pm

Voila - jest już ósmy numer. Przy okazji, zapraszam każdego do tego, niezwiązanego z WDC PL topiku o fanzinie, jaki planujemy utworzyć.
WDCmaniak

Postprzez rysownik » So paź 02, 2010 11:34 pm

http://wdcs.cba.pl/index.php?option=com ... &Itemid=59
Polecam również zajrzeć na stronę główną. :wink:
rysownik

Imię: Agata

Postprzez WDCmaniak » N lut 20, 2011 11:25 pm

Coś miłego dla oka

Proszę o zgłaszanie błędów na stronie, ostatnio znalazłem niedziałające obrazki w artykułach (pozostałości po cba.pl) i bardzo mnie to zdziwiło.
WDCmaniak

Postprzez Arcer » Pn lut 21, 2011 11:01 am

Bardzo pouczające... Ciekaw jestem, czy Jippes mówił serio, bo wynika z tego, że to nerwus i frustrat :).

Czy może udało Ci się odtworzyć zdjęcia z MFK w Łodzi?
Arcer
el moderatoro

Postprzez WDCmaniak » Pn lut 21, 2011 2:11 pm

Też odnoszę takie wrażenie mając przed sobą oryginał. Dużo wykrzykników, wyróżnień caps lockiem, itd.
Co do zdjęć - jeszcze nie, cierpliwości ;D.
WDCmaniak

Postprzez niejaki don jm » Pt lut 25, 2011 7:32 pm

WDCmaniak napisał(a):
Proszę o zgłaszanie błędów na stronie.

Skoro prosisz. W wywiadzie z Jippesem raz zjada pole komentarza, a raz nie. Dziwne.

WDCmaniak napisał(a):Też odnoszę takie wrażenie mając przed sobą oryginał. Dużo wykrzykników, wyróżnień caps lockiem, itd. Co do zdjęć - jeszcze nie, cierpliwości ;D.

Mógłbym prosić ( w zasadzie prosić zawsze można - głupie jakieś to stwierdzenie, więc poprawniej)... Poproszę łaskawie (tzn. jeśli mógłbyś oczywiście) o nawet dwu-trzy zdaniową próbkę tego stylu.
niejaki don jm
Byłem hardkorem ;)

Postprzez WDCmaniak » So lut 26, 2011 10:16 pm

niejaki don jm napisał(a):Skoro prosisz. W wywiadzie z Jippesem raz zjada pole komentarza, a raz nie. Dziwne.

Sprawdzałem na różnych przeglądarkach, różnych OSach i nie spotkałem się z tym. Czasem natomiast chowa się przycisk "wyślij" - ale zastępuje go skrót klawiaturowy ctrl+enter.

niejaki don jm napisał(a):Poproszę łaskawie (tzn. jeśli mógłbyś oczywiście) o nawet dwu-trzy zdaniową próbkę tego stylu.

Oczywiście.
NAAH! Because I`m not familiar with the medium that is oil-paint, you see.
And: it`s STATIONARY art; it won`t communicate more than ONE particular situation.

OK. Aktualizacji ciąg dalszy. Są obiecane już dawno zdjęcia, dokończyłem również wreszcie kategorię z obrazami olejnymi Barksa.
A na dziś coś specjalnego, wywiad z Patem Blockiem. Już dawno temu pisałem że ma "to coś" :) i nie da się przejść koło niego obojętnie. Jeżeli odczuwaliście jakiś niedosyt po lekturze wywiadu z Jippesem, to dziś akurat się nie załamiecie; odpowiedzi są wyczerpujące, jest sporo ciekawostek (m.in. o wydanym w Polsce komiksie "Ucieczka z kina samochodowego").
WDCmaniak

Postprzez niejaki don jm » Wt mar 01, 2011 8:40 pm

WDCmaniak napisał(a):
NAAH! Because I`m not familiar with the medium that is oil-paint, you see.
And: it`s STATIONARY art; it won`t communicate more than ONE particular situation.

Ciekawy styl. MUSZĘ wypróbować!!!!!!!!!!!!! :)

Przeczytałem. wywiad ŚWIETNYYY!!!

PS Zagłosowałem w SONDZIE!!!
niejaki don jm
Byłem hardkorem ;)

Postprzez WDCmaniak » So mar 05, 2011 4:00 pm

niejaki don jm napisał(a):PS Zagłosowałem w SONDZIE!!!

Dziękuję, składam pokłony, etc...
Nie chcę specjalnie tutaj *spamować*, zakładam że są tacy, którzy i tak od czasu do czasu wchodzą na stronę, ale pozwólcie mi raz jeszcze... Mianowicie, chciałbym prosić każdego PT forowicza o zagłosowanie w ww. sondzie, nie bójcie się wyrazić swojego zdania, zwłaszcza że 1) to nic nie kosztuje; 2) jest kompletnie anonimowe; 3) sonda jest sondą, nie trzeba się specjalnie wysilać dla dwóch kliknięć. A redakcja będzie szczęśliwa że jednak komuś zależy na przyszłości strony.
Z góry dziękuję, kłaniam się.

PS Dzisiejszy update to notka o J. Bradburym.
WDCmaniak

Postprzez rysownik » N mar 27, 2011 7:24 pm

Dzisiaj miała miejsce kolejna aktualizacja, nie ukrywamy, że impulsem do jej umieszczenia była 110 rocznica urodzin Carla Barksa. Zainteresowanych serdecznie zapraszam - klik! Miłej lektury.
rysownik

Imię: Agata

Postprzez Pahan » N mar 27, 2011 7:51 pm

Świetny artykuł, gratuluję! Naprawdę profesjonalnie napisany, na podstawie "poważnych" źródeł (szczerze mówiąc, na początku myślałem, że korzystaliście jedynie z innych stron o Barksie - a tu miła niespodzianka). Również bardzo fajnie opisane etapy zmian stylu rysowania, no i dodana galeria obrazów olejnych - to się chwali. :)

Chciałbym z tego miejsca pogratulować konsekwencji w tworzeniu strony. Cały czas stoi na wysokim poziomie, a materiały autorskie i ekskluzywne wywiady to już w ogóle WOW! :o
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez WDCmaniak » So paź 22, 2011 5:00 pm

3 kwi 2011, 20:09
Dziękujemy :). Pamiętajcie, Disneymaniacy, że bez Waszego wsparcia by nas nie było.

Na dziś tekst od Rys - rozważania o różnicach między "największymi z największych".

W przyszłym tygodniu postaram się przytoczyć Wam wywiad z Gottfredsonem - najprawdopodobniej najdłuższy; padają w nim m.in. te słowa. Oczywiście, w pierwszej kolejności chciałem przełożyć inną rozmowę. Niestety, wersja z "Carl Barks Conversations" jest ucięta, sam dysponuję trzema różnymi fragmentami (z CBC, z płyty dołączonej do MMIC i z 7 numeru "Nemo Classic Comics Library"), pełna wersja (z dwóch spotkań - z 1982 i 1983) została opublikowana jedynie w edycji deluxe "Mickey Mouse in Color" (z tego co dowiedziałem się od Didiera Gheza - a nie mam podstaw, by mu nie wierzyć, w końcu jest prawdziwym ekspertem na tym polu). Jeśli wśród nas znajduje się szczęśliwy posiadacz "większego" wydania MMIC i byłby skłonny podzielić się wspomnianym tekstem - proszę o kontakt na pw :wink:

dodano 22 paź
Operacja zakończyła się sukcesem.
Wszystkim, którym udało się dotychczas przeczytać pierwszą część rozmowy (BTW, umknęło mi, że obiad wydany w 1982 r. oficjalnie odbył się z okazji "połączonego stulecia pracy Carla i Floyda dla Disneya") , dziękujemy za cierpliwość. Oto część druga. Dowiecie się z niej m.in. dlaczego Bill Walsh otrzymał przezwisko "Cecil B. DeWalsh", jakie stworzone przez siebie historyjki twórcy uważają za najlepsze, dlaczego Ray Bradbury chciał spotkać się niegdyś z Floydem, oraz jakie są gusta czytelnicze i muzyczne mistrzów. Serdecznie zapraszamy do lektury.

I niniejszym kieruję kolejną prośbę/zapytanie, tym razem do posiadaczy "Life and Times of Scrooge McDuck Companion" (obojętnie czy Boomu, czy Gemstone) - do zamknięcia rozdziału "tłumaczenia komentarzy Rosy do ŻiCZSMK" brakuje nam drugiej strony komentarza do "Cowboy Captain of Cutty Sark". Będziemy wdzięczni za przesłanie zdjęcia zagubionej stronicy :)
WDCmaniak

Poprzednia strona

Powrót do Strony internetowe