WDComics-Stories

Fajną stronę wczoraj widziałem...

WDComics-Stories

Postprzez Arcer » N maja 25, 2008 10:22 am

Temat o komiksach online i tak jest już kolosem, więc opinie o stronie założonej przez WDCmaniaka proszę zamieszczać tutaj.

Osobiście uważam, że idea jest bardzo trafna, bo niestety niemal pewnym jest, że większość z tych komiksów nigdy nie będzie w Polsce oficjalnie wydana. Obawiam się jednak, że zapał może się szybko skończyć (choć sam bym tego nie chciał). Tłumaczenie komiksów jest jednak dosyć czasochłonne, a przecież nie warto swojego hobby, które przynosi spokoj i ukojenie, zmieniać w niewolnicza pracę, która w dodatku będzie "opłacona" jedynie dobrym słowem.
Przyszła mi też do głowy straszna myśl, że WDComics może podzielić los strony "napisy.org" - napisy robili za darmo entuzjaści kina, a te były potem bezczelnie wykorzystywane przez pożal się Boże tłumaczy oficjalnych wydań.
Najgorsze co może sie stać z tą ideą, to bierność czytelników. Między innymi dlatego upadły magi internetowe, nawet te nigdyś prężnie działające (np. @t).
Arcer
el moderatoro

GG: 0

Postprzez WDCmaniak » N maja 25, 2008 10:56 am

Dzięki, Arcerze :wink: - głupim napisałem o tym w "Komiksach online" i później zorientowałem się że to nie było najlepsze posunięcie, ale nie chciałem zakładać nowego tematu, bo już o tym raz pisałem (a nie jestem taki jak Adam_Disney, czy Marcinek).
Do rzeczy: Mam nadzieję że stronka nie zostanie zamknięta, pomimo jej pirackiego charakteru. Ale w Polsce to są pryszcze w porównaniu z tym co się dzieje w USA. Nie będę tu prezentować linków do wszystkich numerów "Walt Disney's Comics and Stories", czy "Uncle Scrooge" (ale możecie o nie pytać na PW). Mam zamiar zwalczać kopiowane z wdcomics-stories linki do pisma na blogach, stronach internetowych, ale to nie powinno mieć miejsca zwłaszcza że ani ja, ani Rysownik nie mamy pomysłu jak wypromować komiks.
Co do tłumaczeń - to dzięki Barksowi one mi się nie nudzą i mam nadzieję że nie będą nudzić. Polubiłem tę robotę i można to zawsze tak rozłożyć, że nie będzie czasochłonne - 64str. dzielone na 30 dni w miesiącu = ~2 str./dzień, więc nie jest tak strasznie, zwłaszcza że niektóre komiksy (tak jak "Editor-in-grief" w nr I-szym i drugim) są w trzech rzędach na stronę, a nie czterech, jak większość komiksów Barksa. Osobiście po przetłumaczeniu 2 stron w jednym dniu czuję pewien niedosyt :)...
Bierność czytelników - no właśnie tego się obawiamy... Nie wiemy, czy to się ludziom podoba i dlatego pomysł wydaje nam się być niewypałem na starcie...
WDCmaniak

Postprzez Fergus » N maja 25, 2008 11:25 am

Swoje zdanie przedstawiłem już wcześniej na maila, ale żeby trochę rozruszać ten temat, nie zaszkodzi się powtórzyć ;-)

Też uważam, że pomysł bardzo dobry. Co do tłumaczenia w jedną osobę. Skoro mówisz, że nie jest to zbyt męczące to pewnie (jak na razie bo zbliża się dużo wolnego ;-)) tak jest, ale mimo wszystko na Twoim miejscu rozejżałbym się później za kimś do pomocy.
Podoba mi się także, luźno i zabawnie przeprowadzony wstęp i wywiad, który prowadził McKwacz :D Mam nadzieję że gazetka będzie utrzymywana w podobnym klimacie (jakieś słowo wstępne od redakcji, na pierwszej stronie czy coś w tym stylu).

Pomysł popieram, życzę sukcesów! Czekam na pierwszy numer, wtedy zobaczymy jak to się ma w praktyce :-)
Ostatnio edytowano N maja 25, 2008 3:01 pm przez Fergus, łącznie edytowano 1 raz
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Mateusssz » N maja 25, 2008 12:07 pm

Pomysł jest bardzo ciekawy i nie mogę się doczekać efektów. Pomysł z wywiadem był fajny i mi się spodobał ;) Jedyne co mi się nie podoba to wygląd strony ale to nie jest najważniejsze :D
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez Lone Star » N maja 25, 2008 3:40 pm

W Komiksach on-line potwierdziłem zdanie Mateusssza. Wywiad jest zdecydowanie super :) Mam pytanie ile czasu robiłeś TV studio ? ;)
Lone Star
Fan Barksa

Imię: Artur

Postprzez WDCmaniak » N maja 25, 2008 5:11 pm

Studio robiłem dawno temu, w ferie zimowe i zajęło mi to chyba 1-2 dni. Nie pamiętam dokładnie, bo robiłem wtedy też 313-tkę i mogło mi się pomieszać. Modele pochodzą z seite42.de. W dodatku nie jest to cały model (brakuje części z trzeciego archiwum, których albo nie chciało mi się robić, albo zabrakło mi tuszu w drukarce).
Co do strony - założyłem ją na stronygratis.pl i to jest właściwie taki ulepszony blog i mam zamiar to zmienić. Dostępne są tam gotowe szablony, więc na razie nie będziemy go zmieniać. Po wakacjach, albo pod koniec wakacji strona powinna być przebudowana. Szperajcie na niej dokładnie, bo kolor linków jest taki sam jak tekstu, a ukryłem (nie chciałem tak, to właśnie jest jedno z niedopracowań szablonu) tak linki np. do amazonu, pisząc o "Libraries".
Co do drugiego tłumacza - na razie nie, może się nad tym zastanowię pod koniec roku - problem jest w tym, że szkoła w pewnym momencie zacznie ode mnie wymagać więcej i więcej i dopiero wtedy może rozpocznę poszukiwania nowego tłumacza. Nawet jeśli znalazłbym kogoś to musiałbym go przemęczyć na początku komiksem Dona, później dwoma dłuższymi Barksa, aby zyskał trochę doświadczenia w tej dziedzinie.
Co do wywiadu, to będę musiał się wysilić, bo w przyszłym tygodniu wydanie poprowadzi Kaczka Daisy, a nie mam pomysłu na jakieś gagi z nią :D.
WDCmaniak

Postprzez mentor » N maja 25, 2008 5:49 pm

Popieram ideę, choć nie wiem jak będzie z wykonaniem i w ogóle, czy strona przetrwa. Na pewno spędzę przy niej trochę czasu, czytając sobie komiksy ulubionych twórców :) Trzymam kciuki i mam nadzieję, że wszystko będzie w jak najlepszym porządku :wink:
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez WDCmaniak » Śr maja 28, 2008 6:56 pm

Zapraszam na nowe wydanie serwisu informacyjnego z Kaczką Daisy.
Dodałem także rozpiskę komiksów na numer czwarty i piąty.
WDCmaniak

Postprzez rysownik » N cze 08, 2008 8:51 pm

Zapraszam na stronę... ukazał się tam nowy artykuł, w świeżutkim dziale "Artykuły". Obejrzyjcie też nowe WDC Info... szkoda, że nikt nie zainteresował się poprzednim, bo tam jest małe co nie co o mnie. D: No i muszę też wspomnieć, że na początku tygodnia były dwa wydania specjalne WDC Info.
rysownik

Imię: Agata

Postprzez Mateusssz » Pn cze 09, 2008 1:24 pm

Ach, ty! Nic nie powiedziałaś, że wysyłałaś list do Dona i że ci odpisał :D
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez WDCmaniak » Pn cze 09, 2008 6:52 pm

Dodałem trochę ilustracji... Powinno się Wam spodobać :D .
EDIT: Jeśli chcecie zobaczyć je w większym formacie to kliknijcie je prawym przyciskiem myszy, wybierzcie "Kopiuj adres obrazka" i wklejcie w następnej zakładce/następnym oknie przeglądarki :wink:. Do zmniejszania ich wielkości zmusza nas ten @#$% szablon ze stronygratis.pl
WDCmaniak

Postprzez Fergus » Pn cze 09, 2008 7:58 pm

Artykuł naprawdę na szóstkę! Bardzo mi się podoba, dużo informacji, bardzo rozbudowany :D Nic dodać nic ująć, mam nadzieję, że będzie takich więcej :D

Widzę, że ukazał się także kolejny serwis informacyjny i znowy dużo fajnych gagów, sam się zastanawiałem jakie moga być zabawne teksty z Mikim (bo w nowych komiksach jest ich niewiele). Tobie się udało, gratuluję :-)
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez WDCmaniak » Wt cze 10, 2008 10:05 am

Klik! Zapraszam do przeczytania dwóch nowych (krótkich) tekstów. Sa to tak naprawdę tłumaczenia z reklamówek "The Wise Little Hen". Do tego modele Donalda z 1934.
Fergusie, dzięki za pochwałę :D .
WDCmaniak

Postprzez tapir » Wt cze 10, 2008 5:13 pm

Znalazłam literówki (chyba):
Następna era jest krótka – trwa rok. Streszczając ją wystarczy powiedzieć: „Teraz jest wojna – kto handluje ten żyje – A Gladstone nie przeżył i przyszedł Diisney Coomics”.

Ogólnie jest świetnie. Bardzo mi się podoba studio WDC info.
Chcę się tylko zapytać, czy jest możliwość umieszczania archiwalnych informacji.
tapir

Postprzez WDCmaniak » Wt cze 10, 2008 5:24 pm

Wielkie dzięki, Tapir! Nie zauważyłem tego.
Co do archiwalnych wydań - one będą, ale nie na stronygratis.pl. Po wakacjach na pewno. Wtedy będzie gotowa strona pisma w HTMLu. Jak widzisz, dziś wrzuciłem te dwa teksty i strona się będzię ciągnąć i ciągnąć jak będzie tego więcej, nie wiem, czy ten ich cały interfejs pozwala na robienie podstron :lol:. Tak samo z informacjami. Kiedy tydzień temu były wydania specjalne o Donie, podmieniliśmy tylko logo na to z napisem "Wydanie specjalne" i tak będzie w podobnych przypadkach (tzn. główny serwis ze środy zostaje). WDC info jest zawsze co środę (więc następne jutro).
WDCmaniak

Następna strona

Powrót do Strony internetowe