Moja strona o Donie

Fajną stronę wczoraj widziałem...

Czy dobrze zrobiłem, że wstawiłem linki do komiksów?

Tak
18
64%
Nie
10
36%

Liczba głosów : 28

Postprzez Mateusssz » So sie 09, 2008 7:12 pm

Teraz idę do II klasy gimn.
A co do strony - to był najzwyklejszy kit - nadal nie mam jakiś wspaniałych umiejętności graficznych, jednak strona lepiej wygląda.
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz
GG: 0

Postprzez KTZ » N sie 10, 2008 6:23 pm

Nie no, nie przesadzaj ;). Twoja strona była ładna w poprzedniej wersji, teraz stała się trochę uboższa. Spróbuj więc może zrobić coś podobnego do v2.0 jednak by napisy były bardziej czytelne, daj zamiast białego np. brązowy. ;)

PS. Jesteśmy w tym samym wieku :P
KTZ

Postprzez Mateusssz » N sie 10, 2008 7:21 pm

A może ta ci się spodoba :D To już by była wersja 4.1.0 ;) Ona mi się jeszcze najbardziej podoba, no ale cóż - logo :? Nad nim jeszcze muszę popracować a tak wydaje mi się całkiem ok. Menu nad logiem zostało porzucone - jakoś mi się nie podobało. Oto skany:
Obrazek
Obrazek
P.S. Nad logiem popracuję kiedy skończę całe przemiany - tak naprawdę wcale nie miała być zmieniana skórka tylko tabele wyprostowane, obrazki wycentrowane itp. A skończyło się na tym :D Kolory znowu nie takie same z powodu Painta.
Mateusssz

Postprzez KTZ » Pn sie 11, 2008 8:31 am

Hmm... ciekawy styl, taki morski :D
Popracuj trochę nad logiem i może usuń zdjęcie Dona, które znajduje się pomiędzy napisami "Don" i "Rosa". ;)
KTZ

Postprzez Mateusssz » Pn sie 11, 2008 9:29 am

Aj, nie czytasz uważnie :D Nad logiem popracuję już nawet po wysłaniu całej strony na serwer - co to za problem CSS'a i jeden obrazek wysłać :D - na pewno je poszerzę.
P.S. Nieoficjalna informacja - Strona już 13 sierpnia będzie na serwerze :D

P.S.2 - Jakiej wielkości jest serwer "go.pl" i jaki jest limit plików?
P.S.3 - Ważna wiadomość dla każdej osoby która ma stronę na cba.pl - Pewnie już zauważyliście brzydki link na dole strony? Da się go usunąć po wklejeniu do CSS'a takiej oto formułki:
Kod: Zaznacz cały
.cbalink {
display:none;
}
Mateusssz

Postprzez KTZ » Pn sie 11, 2008 9:58 am

Jakiej wielkości jest serwer "go.pl" i jaki jest limit plików?

Hmm... nie istnieje serwer "go.pl", lecz "xt.pl", który do niedawna udostępniał takową domenę i ja się załapałem :D.

Bo w rzeczywistości moja strona znajduje się na yoyo.pl, a alias go.pl założyłem po to, by mieć podobny adres do oficjalnej strony Disney'a - disney.go.com.

Legenda:

Go.com - serwer The Walt Disney Internet Group, na którym znajdują się oficjalne strony strony Disney'a i ABC Network.

Go.pl - darmowa, polska domena udostępniana niegdyś przez stronę będącą własnością yoyo.pl - xt.pl.

PS. Nie da się szybciej? Jestem już teraz ciekaw efektów Twojej pracy w realu :D
KTZ

Postprzez Mateusssz » Pn sie 11, 2008 10:28 am

Jezu, całą stronę to ja wyślę dopiero gdzieś 23 :D Zły klawisz :?
A na specjalne życzenie - http://www.donrosa.cba.pl/donrosa/index.php - oto gotowy index :D

P.S. Menu zostało zrobione w programie "Sothink DHTML Menu". Mimo, że wersja demonstracyjna ma jedynie możliwość umieszczenia trzech linków, to przy umieszczeniu ich właśnie i dobrym poogladniu kodu zobaczycie, że da się to ominąć :D Jakby ktoś chciał a nie umiał - proszę pisać do mnie na PW, GG lub emaila.
Mateusssz

Postprzez KTZ » Pn sie 11, 2008 12:06 pm

Dzięki za demo :)
KTZ

Re: Moja strona o Donie

Postprzez Mateusssz » So sie 23, 2008 9:05 pm

Jeszcze nowsza wersja pojawiła się: http://www.donrosa.cba.pl/new/dzien.php

Wysłanie nowej wersji najwcześniej 29 sierpnia :? Na pewno nadgonię przez trzy dni, kiedy najlepszego kolegi nie będzie :D
Jestem dopiero w kopiowaniu wiadomości z komiksów, potem czeka mnie jeszcze dodawanie wszystkich opisów, dodanie zdjęć, ukończenie galerii i poszukanie małego (20 mb) serwera bez limitu pliku - chodzi o wstawienie wywiadu - Rapid i Speedyshare usuwają pliki a Free Unlimited Web ma transwer że łohoho :?
A potem zajmę się czymś równie ciekawym o ile każdy z Disneyomaniaków może brać w tym udział... Jedyny wie o tym WDCmaniak któremu się niechcący wygadałem :D Choć jeśli będziecie nalegać..

EDIT: Nad logiem popracuję ;)
Mateusssz

Postprzez KTZ » Pn sie 25, 2008 9:35 am

No no, bardzo ładna wersja, i faktycznie, jak popracujesz nad logiem, to wyjdzie ci całkiem ładny serwis ;)

Mateusssz napisał(a):PHP umiem ale nie mam do niego zaufania :D

Mateusssz napisał(a):Zresztą - ja mam swoje metody, by za sprawą jednego pliku zrobić szybiej niż za sprawą PHP :D

Mateusssz napisał(a):Jest to coś bardzo łatwego - na co prawie każdy by wpadł ;) gdyby pomyślał.

Ale z ciebie hipokryta :D Piszesz, że nie korzystasz z php, a jednak to robisz :)
Przykład: menu wstawione na wszystkie podstrony za pomocą php include
KTZ

Postprzez Mateusssz » Pn sie 25, 2008 3:17 pm

Oj, nie oto mi wtedy chodziło. Jednak kiedy po połowie skopiowania informacji ze starej wersji skapnąłem się że nie dałem jednej kategorii - zdenerwowałem się (mało powiedziane - tu nie wolno przeklinać :D) i zrobiłem tego php. Niestety mam już go dość ale cóż...
Mateusssz

Postprzez Mateusssz » Pn wrz 08, 2008 7:06 pm

Po raz wtóry przepraszam za podwójny post, ale muszę, bo nikt mnie nie zauważy.

Zmieniła się szata graficzna strony oraz kilka rzeczy :)

Proszę o komentarze.
Mateusssz

Postprzez KTZ » Pn wrz 08, 2008 8:05 pm

Wygląda na to, że ja będę pierwszy. :D
Tak więc, strona pod względem graficznym jest teraz miła dla oka. Nowa wersja jest o wiele lepsza od poprzedniej i strona dzięki niej wygląda profesjonalniej. Ogółem layout jest bardzo porządny i mam nadzieję, że utrzyma się na dłużej. :)
Jedyne do czego mogę się teraz przyczepić to niewielkie błędy w artykułach pod względem... optycznym :P
Przykład: http://www.donrosa.cba.pl/informacje.php - do merytorycznego aspektu nie mam zastrzeżeń, jednak estetyki....
Problemem jest niewielka przerwa między jednym tematem a drugim.

donrosa.cba.pl napisał(a):(...) Po studiach wydał komiksy z Pertwillabym Papersem i Kapitanem Kentucky. W 1980 roku ożenił się z Ann Payne, która pomaga czasami mu w pracy i jest bardzo wyrozumiała.
Kaczory - to jest to!
Amerykańskie wydawnictwo The Another Rainbow uzyskało licencję na wydanie wszystkich komiksów Carla Barksa pod tytułem "The Carl Barks Library". (...)

A czytelniej wyglądałoby przynajmniej z jednym <br> więcej ;)

(...) Po studiach wydał komiksy z Pertwillabym Papersem i Kapitanem Kentucky. W 1980 roku ożenił się z Ann Payne, która pomaga czasami mu w pracy i jest bardzo wyrozumiała.

Kaczory - to jest to!
Amerykańskie wydawnictwo The Another Rainbow uzyskało licencję na wydanie wszystkich komiksów Carla Barksa pod tytułem "The Carl Barks Library". (...)

Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, to tylko takie moje fikuśne wyobrażenie. :lol:

Podsumowując: strona jest świetna, jednak warto to i owo dopracować. :)

PS: Dzięki za zamieszczenie linka do mojej strony, odwdzięczę się tym samym niebawem.;)
KTZ

Postprzez Mateusssz » Wt wrz 09, 2008 12:58 pm

Dzięki za informację, zaraz to poprawię.
P.S. Jak pisałem w którymś newsie - miałem wstawić link z miesiąc wcześniej, lecz zawsze coś było innego :D
Mateusssz

Postprzez WDCmaniak » Wt wrz 09, 2008 4:01 pm

Nowa wersja mi się podoba :D, aczkolwiek w FF nie widzę efektów flasha w menu (w Operze jest OK).
Jest lepsza niż poprzednia, białe tło do niej nie pasowało (ale żaden inny kolor tymbardziej by nie pasował). IMHO biel w Internecie sprawdza się tam, gdzie jest litera po literze, dużo tekstu, albo użyta jest czcionka imitująca ten nawał (vide www.gazeta.pl)
Mam nadzieję, że pozbędziesz się działu "Po angielsku", ponieważ tłumaczenia pójdą Ci gładko :wink: (sam przerabiam nawał roboty).
Czekam na update techniczny, o którym pisałeś dwa dni temu w newsach i na pułapkę na dzieci neo...
(Choć słyszałem, że w "Dzień dobry TVN" pokazali zdjęcie Miecugowa z fanowskiej strony o tej stacji :!: Razem z logo).
WDCmaniak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strony internetowe