Moja strona o Donie

Fajną stronę wczoraj widziałem...

Czy dobrze zrobiłem, że wstawiłem linki do komiksów?

Tak
18
64%
Nie
10
36%

Liczba głosów : 28

Moja strona o Donie

Postprzez Mateusssz » N maja 11, 2008 2:51 pm

Od dawna chciałem mieć własną stronę, lecz najlepsza była zarezerwowana - przez Fergusa. Jednak kiedy powiedział, że zamyka stronę o Donie pomyślałem "Tak być nie może!" i zacząłem uczyć się html'a. Przy okazji kilka razy zawracałem głowę Fergusowi (w końcu nie od parady ma dwie strony) i tak powstała moja skromna strona.
www.donrosa.cba.pl

Bardzo bym was prosił o pomoc w napisaniu lepszych opisów. Jako że nie mam to takich spraw głowy, bezczelnie skopiowałem dwa czy trzy opisy Pahana z ZiCSM.(mam nadzieję, że się nie obrazisz).
Proszę o komentarze, wypisanie błędów i opinie :)
Strona jest uboga graficznie bo nie jestem zbyt w tym dobry.
Proszę też bardzo o odpowiedź w ankiecie
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz
GG: 0

Postprzez Fergus » N maja 11, 2008 5:22 pm

Będę pierwszy ;-)

Hmm... pod względem graficznym wcale nie jest źle. Przydałoby się trochę powiększyć te skany z pierwszych kadrów w "Komiksach Dona" poszczególnych historyjek. Bo na tych, które są teraz niewiele widać.
Fajnie, że każdy jest osobno opisany, ułóż je tylko w jakieś kolejności.

Teraz co warto zmienić:
Co do opisów, to wydaje mi się, że skoro stronka jest jak sam piszesz Twoja to opisy i artykuły na niej zawarte też powinny być Twojego autorstwa. Próbuj napisać coś swojego, wcale nie musi być tego dużo.
Oczywiście możemy/mogę trochę pomóc, ale nie licz na to, że ktoś napisze cały artykuł za Ciebie, chyba, że chcesz go mianować "współwłaścicielem" stronki :-)
Warto dodać więcej własnych skanów. To co jest w galerii, to po prostu zkopiowana zawartość z innych stron. W przeciwieństwie do Barksa ilustracjii Dona wydano w Polsce naprawdę sporo, można zeskanować kilka z nich i wstawić na stronę.
Dodaj trochę więcej linków do obcojęzycznych stron. Na pewno znasz ich bardzo dużo.

Dobra to na tyle. Popraw to, a stronka będzie naprawdę bardzo fajna ;-)

PS. Co do Komiksów Online - jestem, hmmm... trochę tak trochę nie. Wiesz to w końcu Twoja strona, skanowanie historyjek wadanych w Polsce naprawdę dawno, jeszcze z Mickey Mousów może być. Ale np. skany całego "Kaczogrodu", który można jeszcze łatwo kupić to duuuuża przesada :?
Ostatnio edytowano N maja 25, 2008 8:12 pm przez Fergus, łącznie edytowano 1 raz
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Mateusz Kubiak » N maja 11, 2008 5:32 pm

Tak w celu sprostowania. Widzę, że na stronie zamieściłeś linki moich skanów komiksów. Mogę Cię prosić abyś usunął (moje linki oczywiście) z tej stronki?
Mateusz Kubiak
Ostatni z klanu McKwaczy

Postprzez Mateusssz » N maja 11, 2008 5:49 pm

Oczywiście. Zapomniałem cię o tym poinformować - wszystkie linki skopiowałem ze swojego bloga, o którym cię powiadomiłem, a zapomniałem że to twoje. Jednak że muszę wrócić do domu (jestem na razie u wujka) bo tam mam program do editu stron i stanie się to jutro, dobrze?

EDIT: Dziękuję za przychylne słowa Fergusie i bardzo za wszystko dziękuję.

Z opisami miało być tak. Jeśli komuś coś nie pasowało to mnie prosił co zmienić i już ;)

EDIT2: Mateuszu, możesz powiedzieć które to? Szczerze nie pamiętam :)
Fergusie, w KD jedynie (z tego co wiem) były tylko dwie okładki i obydwu nie mam :) a największe źródło rysunków Dona to Inducks.
Mateusssz

Postprzez Fergus » N maja 11, 2008 9:58 pm

Mateusssz napisał(a):Fergusie, w KD jedynie (z tego co wiem) były tylko dwie okładki i obydwu nie mam :) a największe źródło rysunków Dona to Inducks.

Jest jeszcze "Kaczogród"*, a tam kilka ilustarcji, jak i sama okładka, której autorstwa jest Don. Drzewo genealogiczne*, wydane w 96 i dosyć niedawno ponownie. Plakat "Przyjaciele i wrogowie Sknerusa McKwacza"* z 97r. Okładki $kneru$'ów* , ilustracje do poszczególnych rozdziałów "Życia i Czasów..."*. Trzeba tylko trochę poszukać... (ostatnio zauważyłem też, że obrazki/fragmenty komiksów Dona są czasem "przemycane" do takich działów KD jak Figle Figlarzy, czy Parada Żartów, nie pamiętam dokładnie z których numerów, ale w "Paradzie", był np. Sknerus z "Najeźdźców z Kosmosu").

* Jeśli nie masz tych wydań, warto zainwestować! W końcu jako autor strony, o Donie, powinieneś mieć jego komiksy i plakaty w swojej kolekcji ;-)
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Postprzez Mateusssz » Pn maja 12, 2008 12:00 pm

Powinienem mieć, lecz rodzice się nie zgadzają :evil: Jednak na szczęście w środę mamy szkolną wycieczkę i dostanę trochę kasy - zaoszczędzę i Sknerusy powinny być.
P.S. Rysunek Dona jest także w numerze o 60 urodzinach Sknerusa
P.S 2 O Kaczogrodzie nie pomyślałem (chociaż go mam :))
Mateusssz

Postprzez Mateusssz » So maja 24, 2008 9:09 pm

Strona przeszła gwałtowną przebudowę (w cztery godziny!!)
Zmiany:
Zmieniony wygląd
Podświetlają się linki :)
Zostały poprawione obrazki.
Nie ma działu download
Zostały poprawione literówki
Została dodana zapowiedź kolejnych działów :D
Zostały poprawione opisy i linki do komiksów.

I jak teraz wam się podoba?
Mateusssz

Postprzez Pahan » N maja 25, 2008 8:45 am

Wygląd bardzo fajny, dobra robota. Mam tylko jedno zastrzeżenie: linki, listy komiksów itp. za bardzo się ze sobą zlewają. Myślę, że lepiej wyglądały by w jednej lub dwóch kolumnach. :)
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Arcer » N maja 25, 2008 9:01 am

Teraz jest już całkiem nieźle, muszę Ci to przyznać. Strony wygląda ładnie, i zawartość też niczego sobie. Ale jednak dwie sugestie: daty wydania polskich wersji komiksów by się przydały, no i nie ma takiej strony, jak coa.inducks.pl :-). coa.inducks.org jeśli już :)
Arcer
el moderatoro

Postprzez Mateusssz » N maja 25, 2008 2:41 pm

Adres poprawiony :D
Pahanie, nie rozumiem o co ci chodzi - przecież są w kolumnie ustawione alfabetycznie - i w dziale Komiksy i w dziale o numerach. Linki będą w stylu stronki Fergusa.
Mateusssz

Postprzez Fergus » N maja 25, 2008 3:17 pm

Duża zmiana, strona o wiele bardziej mi się podoba :D Mała uwaga: robienie zbyt dużej ilości linków do działów/podziałów (?) np. Ewolucja Stylu w podstronie "O Donie" jest trochę bezsensu. W końcu cała strona jest o Donie ;-) Lepiej umieścić taki odnośnik w głównym menu.

Co do tego zlewaniaja ja mam takie odczucie na tej stronie: Klik. Lepiej, żeby tytuły i nazwy czasopism były odzielone jakimś większym odstępem i trochę wyrównane. Albo wrzuć to w tabelkę :roll:
Fergus

Postprzez Pahan » N maja 25, 2008 5:34 pm

Mateusssz napisał(a):Pahanie, nie rozumiem o co ci chodzi - przecież są w kolumnie ustawione alfabetycznie - i w dziale Komiksy i w dziale o numerach.

U mnie widać to tak:
Obrazek

A ja miałem na myśli taką listę:

Bilioner z ponurego wzgórza
Choinka jak marzenie
Dawnych wspomnień czar
Diodakowy wynalazek
itd.

I to w dwóch lub jednej kolumnie tekstu.

Ps. A może u mnie coś się źle wyświetla? :)
Obrazek
Pahan

Postprzez Mateusssz » N maja 25, 2008 6:25 pm

A niech cię! Teraz muszę robić wszystko od nowa :D Coś ci się źle wyświetla :) U mnie jest wszystko ok :) Może coś nie tak z Mozillą (jeśli ją masz)
Obrazek
Mateusssz

Postprzez Pahan » N maja 25, 2008 6:52 pm

Chyba rzeczywiście coś z Firefoxem, bo dalej mam to samo. :) Ale grunt że ogólnie dobrze działa.
Obrazek
Pahan

Postprzez Mateusssz » N maja 25, 2008 7:30 pm

Zobacz teraz dział o numerach komiksów - została tam zrobiona kosmetyczna zmiana.
Mateusssz

Następna strona

Powrót do Strony internetowe