Moja strona o Donie

Fajną stronę wczoraj widziałem...

Czy dobrze zrobiłem, że wstawiłem linki do komiksów?

Tak
18
64%
Nie
10
36%

Liczba głosów : 28

Re: Moja strona o Donie

Postprzez Mateusssz » Wt lip 07, 2009 11:07 am

Cholerna niekompatybilność IE. Pod Operą, FF, Chrome i Safari działa idealnie. Co najdziwniejsze, na IE 7 sprawdzałem - było OK. Teraz też jest przerwa. Biorę się za naprawę i dziękuję za zgłoszenie błędu.
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz
GG: 0

Postprzez Mateusssz » Śr sie 19, 2009 7:12 pm

Przepraszam za double-post, ale chcę być zauważony.

Z związku z planowanym przeze mnie generalnym remoncie strony, mam do Was wielką prośbę:

Jakie zmiany chcielibyście zobaczyć na donrosa.pl?

Prosiłbym o wszystko, co rzuca wam się w oczy.

I oczywiście, lista zmian, które chcę ja przeprowadzić:
1. Polepszenie stanu kodu strony (przejście na div'y)
2. Zmiana i dodanie kilku stron
3. Zabezpieczony na hasło shoutbox i komentarze (wystarczy rejestracja, by nikt nie ukradł wam nicku i się pod was nie podszywał)
4. Nowe skrypty wyszukiwarki, systemu newsów, shoutboxa i forum (jedna rejestracja do wszystkiego)
5. Nowy wygląd.

Zmiany można zobaczyć tutaj.
Pozdrawiam i dziękuję.
Mateusssz

Postprzez Mateusssz » N maja 22, 2011 8:37 pm

Welcome everybody!

Po miesiącach nieaktywności wracam ze zdwojoną siłą :). Jakieś dwa tygodnie temu na GG otrzymałem od WDCmaniaka prośbę o wznowienie starej wersji donrosa.pl - niestety, jako iż tych plików nie miałem, postanowiłem zrobić nową, lepszą wersję DR.cba.pl.

Odzyskałem hasła do domeny donrosa.cba.pl (odzyskanie donrosa.pl graniczy z cudem, chyba że uzbieramy składkę ~500 zł) i zająłem się tworzeniem layoutu. Po zrobieniu pierwszej, kiepskiej wersji, wyszła mi druga - całkiem przyzwoita moim skromnym zdaniem.

Teraz trwają prace wykończeniowe - szlifuję design oraz koduję interfejs użytkownika. W planach są:
    logowanie z CAPTCHA
    porządny system newsów z komentarzami
    wyszukiwarka
    profile użytkowników
    zmieniające się co odświeżenie logo (jedynym problemem jest wycięcie obrazków, strasznie żmudna robota)
    treść eksportowana do MySQL - tu też się pojawiają małe problemy, między innymi brak tej treści.

Tu też pojawia się prośba do Was - starajcie się podrzucać co nieco na mojego maila (mateuszsobieski@op.pl) jakieś ciekawe, rzadkie treści - głównie zdjęcia Rosy albo rysunki dla fanów.

I oczywiście proszę o ocenę wyglądu strony - www.donrosa.cba.pl :P
Kodowanie strony powinno się zakończyć w tym tygodniu, najpóźniej w sobotę, później ruszamy z treścią.
Mateusssz

Postprzez Scarpomaniak » Pn maja 23, 2011 5:23 am

Gratulacje!

Wielkie dla ciebie brawa! Strony Disneymaniackie powracają w wielkiej formie.

Na początku roku była tylko strona rava oraz dwie rzadko aktualizowane: moja i WDCmaniaka, obecnie na mojej jest co 2-3 dni news oraz opisuje najnowsze publikacje Disneya w Polska, a na wdcs.pl pojawia się czasami zbiór newsów, a częściej artykuły, a jeszcze twoja strona powróciła. Więc na chwilę obecną mamy 4 strony Disneymaniaków w Polsce!

PS: (Odpowiedz na PW) W niedzielę ukazuje się 13. numer USPL, czy mogę zareklamować w nim stronę oraz jak ta reklama może wyglądać?
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Gęgul » Pn maja 23, 2011 12:33 pm

No ja nie mogę powiedzieć niczego oprócz wielkiego plusa, ale...

Jest rok 2011. Pojawia się nowa strona o DR i już jest zamieszanie.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec aliquet, elit at rutrum congue, mi mauris lobortis tellus, at tempus diam velit nec mauris. Proin at magna massa. Morbi dui enim, pharetra et mollis in, fermentum ut mauris. Quisque elementum est turpis. Fusce eu nisl tristique ipsum ullamcorper posuere. Etiam diam eros, tincidunt nec dignissim quis, gravida at sem. Ut sapien orci, vehicula ut rhoncus in, mattis eu turpis. Duis ut nisi in nulla placerat mattis. Donec posuere nibh at libero varius rhoncus pretium dolor lacinia. Nulla dictum, arcu a posuere sodales, lorem eros malesuada lacus, a lobortis dolor odio a diam. Vivamus faucibus nibh id felis posuere porta. Suspendisse sit amet mi ullamcorper dui egestas tempus non at ligula. Sed arcu odio, suscipit nec tempor quis, imperdiet vitae elit. Maecenas lectus massa, pulvinar quis mattis vel, vehicula vel elit.

Maecenas lectus massa - masa mecenasa Lektusa
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Mateusssz » Pn maja 23, 2011 1:36 pm

@Scarpomaniak - Reklamować możecie ile wlezie, tyle że na razie oprócz designu i podwalin rejestracji nie ma nic :)
@Gęgul - to jest Lorem Ipsum, ja tego nie pisałem :D
Mateusssz

Postprzez Mateusssz » N maja 29, 2011 5:46 pm

Cóż, miałem spore opóźnienia z witryną - przede wszystkim sporo nauki było, a i troszkę innych powodów :). Ale wracam do pracy :).
Mam do Was prośbę - możecie poświęcić minutkę i sprawdzić rejestrację? Przede wszystkim czy dochodzą wszędzie maile z aktywacją i nie wyświetlają się tam błędy - bym był bardzo wdzięczny.
Mateusssz

Postprzez niejaki don jm » Wt cze 21, 2011 8:46 pm

Końcówka .net jest dostępna. 38 zł.
niejaki don jm
Byłem hardkorem ;)

Imię: Jacek

Postprzez Mateusssz » Cz sie 15, 2013 6:37 pm

Uff, długo się nad tym zastanawiałem, ale pora chyba ogłosić to szerszemu gronu :).
Powolutku pracuję nad wznowieniem strony o Donie, gdyż za niedługo twórca przyjeżdża do Polski (to ma być taki hołd ode mnie, dla Rosy, za dzieciństwo ;)), a po zawirowaniach z hostingami i domenami cała treść zniknęła z internetu... A ja głupi, nie miałem kopii zapasowej! Chociaż może to i dobrze, gdyż to, nad czym teraz pracuję, jest chyba o wiele porządniejsze i poważniejsze aniżeli wszystkie moje wcześniejsze wersje tej strony. Ze zmian jakie powolutku wprowadzam:
- usunięcie działu Artykuły - ponieważ cała treść tych trafi do poszczególnych opisów komiksów, co prawda okrojona, ale zawierająca całą wartość, z ciekawszymi cytatami.
- usunięcie wszelakich bezużytecznych skryptów, jak komentarze pod newsami, szukajki, forum profile użytkowników itp. itd. - jest to całkowicie niepotrzebne, zaśmiecające i nie mające żadnej wartości. Na dodatek na samej disneypolsce ruch zamiera, to co dopiero tam by się działo!
- znaczne rozbudowanie opisów komiksów - siedzę po bazach, forach, dcml'ach oraz INDUCKS szukając nawiązań do Barksowskich dzieł i nie tylko - zajmuje to sporo czasu, ale jest tego warte!

Jak do tej pory, udało mi się skompletować całą galerię, powolutku opisuję komiksy i wreszcie stworzyłem naprawdę rozsądny sposób zarządzania treścią, lekko oparty na PHP ale jednocześnie całkowicie zabezpieczony przed ingerencją osób trzecich - im prostsze rozwiązania tym lepsze!

Dlaczego piszę do was, kiedy strona jest w takim stanie? Nie umiem wykombinować żadnego sprytnego wyglądu strony, znaleźć żadnej inspiracji - jedyne, z czego jestem zadowolony, to wybór czcionki (Roboto Condensed) oraz ramki do obrazków, podświetlające się dynamicznie - czyli praktycznie nic. Aktualnie, strona wygląda tak: klik! A cała reszta kompletnie leży ;). Kolejnym moim problemem są skany tytułowych stron - zastanawiam się, czy na pewno zależy mi, żeby strony tytułowe były w języku polskim, bo jeśli tak, to znowu potrzebuję Waszej pomocy - szczególnie przy nowszych wydaniach, których nie posiadam w języku polskim.

Dajcie mi znać, czego oczekujecie i jak wyobrażacie sobie wygląd strony!
Mateusssz

Postprzez Jonki1997 » Cz sie 15, 2013 7:28 pm

Nic ci nie doradzę, ale życzę powodzenia. Mam nadzieję, że będzie to super strona.
Jonki1997

Postprzez Mateusssz » So wrz 21, 2013 8:14 pm

Cześć wszystkim!
Wydaje mi się, że to dobry moment, by otworzyć stronę już dla wszystkich. Strasznie zależało mi, by finalna wersja ukazała się jeszcze przed przyjazdem Dona do Polski i prawie mi się udało. Dlaczego prawie? Najważniejsze rzeczy są ukończone, jednak czeka mnie jeszcze naprawdę sporo pracy (muszę ładnie opisać lwią część komiksów oraz do mnogości z nich dołączyć obrazki), lecz jeszcze większa część jest funkcjonalna. Trzeba zrobić jeszcze chat (takie naprawdę podstawowe funkcje już napisałem, pozostaje douczyć się trochę AJAX'a i będzie okej) oraz pokombinować nad stroną główną (wydaje mi się zbyt pusta). Zmieniłem całkowicie początkową wizję strony, którą Wam wysyłałem - wygląda całkowicie inaczej.

Zresztą, co ja będę dużo gadał, sami zobaczcie ;)
http://www.donrosa.cba.pl/
Mateusssz

Poprzednia strona

Powrót do Strony internetowe