Wikipedia

Fajną stronę wczoraj widziałem...

Re: Wikipedia

Postprzez niejaki don jm » Pn wrz 28, 2009 3:01 pm

Gęgul napisał(a):Może to ja jestem psychiczny, ale zobaczcie, jaką ksywę ma wg. Wikipedii Ferdynand Kiepski (tabelka z boku) :D :D :D

$kneru$ McKwacz zasłynął ciężką pracą i bogactwem. Natomiast Ferdynand Kiepski jest leniuchem (mało powiedziane ;) ) i biedakiem. Na skutek przewrotności ludzkiej jak i popularności $kneru$a F.K. jest tak nazywany ponieważ jest jego przeciwieństwem :)

PS Ładnie to brzmi Ferdynand Kiepski vel $kneru$ McKwacz ;)
niejaki don jm
Byłem hardkorem ;)

Imię: Jacek
GG: 0

Postprzez Gęgul » Pn lis 02, 2009 5:48 pm

Jest duża szansa na wypromowaniu w Wiki artykułów "okołokaczkowych". Stworzyłem hasła Mickey Mouse (czasopismo) (niedługo pojawi się ujednoznaczenie na stronie o Mikim, gdyż wpisanie Mickey Mouse prowadzi do Mikiego), Donald Duck (czasopismo) (taka sama sytuacja, jak u Mikiego) oraz Kaczor Donald i wehikuł czasu. Jeszcze dziś powinien pojawić się "Kaczor Donald - wydanie specjalne". Przy okazji chciałbym dowiedzieć się, kiedy po nr. 1 "Kaczora i wechikułu" pojawił się drugi.

Co do wypromowania - staram się dporowadzić, aby artykuł "Mickey Mouse (czasopismo)" ukazał się w tabelce "Czy wiesz, że...". W tym też artykule jest adres naszego forum.

W najbliższym czasie postaram się, by wszystkie o kaczkach bądź myszach były przejrzane (oczywiście, tematy o Gigantach, MegaGiga i twórcach też).

niejaki don jm napisał(a):
Gęgul napisał(a):Może to ja jestem psychiczny, ale zobaczcie, jaką ksywę ma wg. Wikipedii Ferdynand Kiepski (tabelka z boku) :D :D :D

$kneru$ McKwacz zasłynął ciężką pracą i bogactwem. Natomiast Ferdynand Kiepski jest leniuchem (mało powiedziane ;) ) i biedakiem. Na skutek przewrotności ludzkiej jak i popularności $kneru$a F.K. jest tak nazywany ponieważ jest jego przeciwieństwem :)

PS Ładnie to brzmi Ferdynand Kiepski vel $kneru$ McKwacz ;)

To jednak nie wandalizm - kto oglądał dziś odcinek pt. "Szkoła rzycia*" mógł coś zauważyć... :wink:

*-to nie błąd, nie martwcie się ;)
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Gęgul » Cz lis 19, 2009 6:33 pm

Wielka zmiana w artykułach o postaciach Disneya na Wiki! Zjedźcie na sam dół w tymartykule! ;)

Aha, mam duże szanse na status redaktora na Wiki. Jeżeli go dostanę, powiem Wam :P!
Gęgul

Postprzez Gęgul » Cz gru 31, 2009 11:10 pm

Pierwszym artykułem na Wikipedii w 2010 roku jest mój (nie chwaląc się) artykuł o profesorze Kwaczyńskim! :D
Gęgul

Postprzez WDCmaniak » So sty 02, 2010 12:22 am

Gladiusza Kwaczyńskiego stworzyli amerykańscy twórcy Bob Karp i Al Taliaferro 24 września 1961 roku.
Nie - 24 IX został opublikowany pasek z nim. To co innego niż proces twórczy.

Postać ta według komiksowego przesłania jest wszechwiedząca. Podczas swojego życia zdobyła wiele dyplomów plus jeden za największą ich liczbę, każdy na innej uczelni. Jest dobrym przyjacielem Donalda oraz jego rodziny.
Dobrze, że usunąłeś fragment o 999 dyplomach - każdy scenarzysta robi co chce, więc nie można tego traktować jako czystą informację. Ponadto - przesłanie nie jest tu odpowiednim słowem, a co do przyjaźni z Donaldem - wątek ten nie jest zbyt szczególnie uwzględniony i teoretycznie każdy scenarzysta może postawić Donalda za wroga LVD. Proponowałbym Jest zwykle przedstawiany jako osoba nastawiona przyjacielsko do Kaczora Donalda
Zawsze ubrany w zielony płaszcz i czerwony kapelusz, nosi okulary.
- Zależy od coloringu. Załóżmy że komiksy trafią do republiki bananowej na nieznanym kontynencie - w wersji czarno białej - ale wydawca zatrudni kolorystów, którzy nie znają schematów i co wtedy :> ? W USA w paskach niedzielnych też było inne (chyba niebieski płaszcz, nie pamiętam - teraz patrzę na kolorowy pasek dzienny Boba Fostera z lat 80-tych i tutaj akurat płaszcz jest szary).
WDCmaniak

Postprzez Scarpomaniak » So sty 02, 2010 6:59 am

WDCmaniak napisał(a):
Gladiusza Kwaczyńskiego stworzyli amerykańscy twórcy Bob Karp i Al Taliaferro 24 września 1961 roku.
Nie - 24 IX został opublikowany pasek z nim. To co innego niż proces twórczy.

Postać ta według komiksowego przesłania jest wszechwiedząca. Podczas swojego życia zdobyła wiele dyplomów plus jeden za największą ich liczbę, każdy na innej uczelni. Jest dobrym przyjacielem Donalda oraz jego rodziny.
Dobrze, że usunąłeś fragment o 999 dyplomach - każdy scenarzysta robi co chce, więc nie można tego traktować jako czystą informację. Ponadto - przesłanie nie jest tu odpowiednim słowem, a co do przyjaźni z Donaldem - wątek ten nie jest zbyt szczególnie uwzględniony i teoretycznie każdy scenarzysta może postawić Donalda za wroga LVD. Proponowałbym Jest zwykle przedstawiany jako osoba nastawiona przyjacielsko do Kaczora Donalda
Zawsze ubrany w zielony płaszcz i czerwony kapelusz, nosi okulary.
- Zależy od coloringu. Załóżmy że komiksy trafią do republiki bananowej na nieznanym kontynencie - w wersji czarno białej - ale wydawca zatrudni kolorystów, którzy nie znają schematów i co wtedy :> ? W USA w paskach niedzielnych też było inne (chyba niebieski płaszcz, nie pamiętam - teraz patrzę na kolorowy pasek dzienny Boba Fostera z lat 80-tych i tutaj akurat płaszcz jest szary).

Fragment o 999 dyplomach został usunięty przez ze mnie!
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Lone Star » So sty 02, 2010 11:01 am

Czy ty musisz wszystko nadmieniać, co jest twoją "wspaniałą" zasługą i czasem zasługą twojego pro-skanera? To już się robi troszkę denerwujące - skromności trochę...
Pozdrawiam, Lone Star
“Tajemnicą długiego życia jest czerpanie przyjemności ze swej pracy.” Carl Barks
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.” James Dean
Pierwsza polska strona o Flintstonach
Lone Star
Fan Barksa

Imię: Artur

Postprzez Scarpomaniak » So sty 02, 2010 1:07 pm

Nie, bo WDCmaniak myślał, że to Gęgul poprawił! Poza tym w tym temacie więcej przechwala się Gęgul!
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Scarpomaniak » Cz mar 04, 2010 6:54 am

Od wczorajszej nocy - jestem redaktorem Wikipedii!
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Gęgul » N mar 07, 2010 12:50 pm

Chyba pomyśleliśmy o tym mniej więcej w tym samym momencie, bo gdy chciałem złożyć wniosek patrzę - Scarpomaniak z wnioskiem ;). Tak czy kwak, od dzisiaj też nim jestem :)
Gęgul

Postprzez kuperkowo » Pn lut 17, 2014 2:25 pm

Na stronie w wikipedii o profesorze Kwaczyńskim jest informacja, że jego tysięczna praca to ,,Pleśniologii[6] (tysięczna praca).''.
Czy to nie jakaś pomyłka? Niby w jakim komiksie to było? A to nie jest tak, że jego tysięczna praca była za to, że posiada wszystkie inne możliwe prace (zapomniałem w którym komiksie to było, ale chyba tak było). Jaka jest prawda ?
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Pn lut 17, 2014 4:41 pm

Wiem, że post pod postem , ale cóż.
Dodałem do wikipedii artykuł o rysowniku Paulu Murriemu. Jak go oceniacie? Są jakieś błędy ? Dodam, że artykuł jest prawie w 100 % tłumaczeniem istniejącego artykułu z angielskiej wikipedii.

Oto link: https://pl.wikipedia.org/wiki/Paul_Murry

PS. W angielskiej wikipedii było, że jego 1 komiksem z Myszką Miki był ten komiks: http://coa.inducks.org/story.php?c=W+VP ... er%20Whale a Inducks i mój artykuł wskazuje chyba, że 1 był ten komiks: http://coa.inducks.org/story.php?c=YM+065
Murry narysował tam tylko kilka pasków ale zawsze to coś. Dobrze zrobiłem , że zmieniłem ten komiks czy trzeba było zostawić tak jak było w angielskiej wikipedii ?
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez Pahan » Pn lut 17, 2014 6:35 pm

Nie owijając w bawełnę: przede wszystkim radziłbym gruntowanie poprawić ortografię, bo aż boli. Masa literówek, błędów w interpunkcji i odmianie angielskich nazw oraz imion/nazwisk. Ogólnie rzecz biorąc, hasło napisanie bardzo niechlujnie. Sama treść raczej w porządku.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Poprzednia strona

Powrót do Strony internetowe