Strona 1 z 1

Strona poświęcona Ojcowi Kaczek

PostNapisane: N sie 29, 2010 1:46 pm
przez ShFil
Od jakiegoś czasu chciałem wykonać stronę o Barksie, na razie udało mi się stworzyć tylko kod i wygląd( carlbarks.cba.pl ) Aktualnie strona jest pusta. Potrzebuję pomocy przy jej wypełnieniu a zaraz zaczyna się szkoła i czasu będzie mniej. W dwójkę zapełnić stronę zajmie dużo czasu (Gladstone zgodził się pomóc) Liczę na waszą pomoc, nie musisz znać się html lub css, samą pomocą może być dodawanie news'ów na temat komiksów Barksa wydanych w KD. Carl Barks sam zbudował cały Kaczogród i powinien mieć choć jedną polską stronę o nim.

Oto cel i plan strony:

Cel strony: popularyzacja twórczości CB, edukacja o jego twórczości, utworzenie swoistej "encyklopedii", zamieszczenie tego, czego nie znajdziesz na Beru.
Cel perspektywiczny: zwiększenie liczby fanów CB, przez to zwiększenie liczby sprzedanych czasopism z jego komiksami (głównie "Komiksów z Kaczogrodu" jeśli wyjdą) aby wytworzyć odbiorców dla jakiegoś zbiorczego wydania jego komiksów w formie Carl Barks Library lub saemlede verk w Polsce.
Działanie: utworzenie bogatej merytorycznie strony i rozreklamowanie jej.

Plan strony:
1.Aktualności - co nowego na stronie, zapowiedzi wydania komiksów Barksa w Kd lub innych pismach
2.Biografia + zdjęcia(lub osobny punkt: Galeria)
3. Przegląd twórczości:
a)komiksy - na stronie nie będzie komiksów, będzie odnośnik do Beru i polskich stron z komiksami
b)szkice, rysunki dla fanów, storyboardy itp.
c)okładki
d)obrazy olejne
e)styl rysowania
f)komiksy do których stworzył scenariusz ale nie rysunki
4)Artykuły:
a)na temat postaci, komiksów z cbarks.de
b) artykuły z Carl Barks Library, z pism z USa
c)własne np. Komiksy Carla w Polsce
5.Ciekawostki np. ze strony seriesam lub jakieś inne

Osoby które chciały by pomóc przy projekcie proszę o wpisanie się tu, lub na shoutboxie. (najlepiej z dodaniem w czym mogły by pomóc)

Re: Strona poświęcona Ojcowi Kaczek

PostNapisane: N sie 29, 2010 1:51 pm
przez Gęgul
Pewnego czasu Fergus prowadził stronę o Barksie, aż pewnego dnia postanowił, że ją przebuduje (czy coś w tym stylu) i ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

Re: Strona poświęcona Ojcowi Kaczek

PostNapisane: N sie 29, 2010 3:39 pm
przez ShFil
..., że niestety zaprzestał z powodu braku czasu. :(

Re: Strona poświęcona Ojcowi Kaczek

PostNapisane: Wt paź 12, 2010 5:01 pm
przez Gladstone
EDIT: na stronie carlbarks.cba.pl pojawiła się pierwsza podstrona o Bohaterach - są to Bracia Be klik. Zachęcam do przedstawienia swoich uwag, opinii, dostrzeżonych błędów co do treści, bo forma (różna wielkość czcionka) powinna w przyszłości zostać poprawiona.


Takiej strony brakuje, dlatego wspólnymi siłami zróbmy coś w tym kierunku. Na początek dajcie znać na shoutboxie na carlbarks.cba.pl lub w tym temacie, że chcecie pomóc żeby można było zobaczyć na czym stoimy: czy znajdzie się grupa ludzi chcących coś zrobić czy będzie trzeba się mozolić w dwie, trzy osoby.

Jeszcze moja refleksja: lepiej tłumaczyć artykuły niż komiksy. Dlaczego? Nie robi się konkurencji KD :) , teksty więcej wnoszą i są chętniej czytane.
Przykład: na mediafire wrzuciłem kilka komiksów Barksa i artykuły. Ściągalność przedstawia się następująco:

Komiksy:
Stonka z Ameryki -9
Dzieciakom trzeba pozwalać na wszystko-8
Spadkobierca Sknerusa-6
Pies z rodowodem-5
Spokojne wakacje-5
Wyznawca rzucizmu-4
Listy miłosne-2
z każdego należałoby odjąć jeszcze 2, na ściągnięcia Skarpomaniaka i rav815 na swoje strony (czyżby nazwa listy miłosne tak odstraszała, że nikt nie chce czytać tego komiksu? :D )

Artykuły:
Q-CB 1 o Dangerous Disguise - 21
Suplement - 13
oryginał - 9 (co jest zrozumiałe)
Q-CB 2 o okładkach - 7 (mniej interesujący temat)

Gdyby przewaga nie była tak znaczna, można by to zwalić na różne czynniki, ale 3-krotnie większa ściągalność daje do myślenia.

Re: Strona poświęcona Ojcowi Kaczek

PostNapisane: Śr paź 13, 2010 12:46 pm
przez KamilSz96
Mi się wydaje, że mała ilość jest spowodowana po prostu tym, że istnieje strona rav'a i nie ma potrzeby pobierania. A artykuł jest fajny, bo skupia się też na drobnych szczegółach, ale kilka błędów jest. (gramatycznych)

Re: Strona poświęcona Ojcowi Kaczek

PostNapisane: Pn lis 22, 2010 6:57 pm
przez Gladstone
Planuję zrobić konkurs na tekst na temat komiksów Disneya (najlepiej Carla Barksa). Można pisać o czym się chce, wśród nagród byłyby KD, giganty a może nawet Donald Ducki i tom Władcy Smoków. Byłyby dwie nagrody: jury i publiczności.
Pytanie tylko czy znajdzie się tyle osób żeby było z czego wybierać i żeby miał kto głosować. Żeby nie było jak z listą propozycji do redakcji KD - trzy osoby odpowiedziały na mój post zgodnie z treścią (podając swoje głosy).
Gdyby było kilka tekstów, można by złożyć z nich pierwszy numer fanzinu, ale jak będzie jak zawsze - czarno to widzę. Tak czy siak, proszę o info na PW jeżeli ktoś jest zainteresowany, chcę wiedzieć czy jest sens robić konkurs czy nie.

Re: Strona poświęcona Ojcowi Kaczek

PostNapisane: Wt lis 30, 2010 7:51 pm
przez Gladstone
Nowe podstrony na http://carlbarks.cba.pl/

Re: Strona poświęcona Ojcowi Kaczek

PostNapisane: Pt sie 31, 2012 10:52 pm
przez ShFil
Po długim czasie dodałem pełną listę postaci z opisami. Zastosowałem kilka stylów obrazków. Otwarte kadry (brak w dobrej jakości trzeba by samemu wycinać), farby olejne (na razie malutkie), kadry z komiksu (trzy ostatnie). Jakie dać i ile jeden aby było przejrzyście czy kilka?
No i link: http://carlbarks.cba.pl/bohaterowie.php Mam jeszcze wątpliwości czy pani stempel nie jest rosy.
Nowy adres http://carlbarks.ugu.pl Na cba denerwował mnie brak dostępu do .htaccess. Czyli między innymi brak możliwości zmiany stron błędów.

Re: Strona poświęcona Ojcowi Kaczek

PostNapisane: Pt paź 21, 2016 6:25 pm
przez ShFil
Taki mały up. Zapraszam na http://carlbarks.ml . Coś od czasu, do czasu postaram się wrzucić. ;)