Jaki jest Wasz ulubiony film Disney'a?

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Postprzez Jakijajah » Pt mar 24, 2006 11:53 am

"Friend like me" czyli "Kumpel jak ja" zdaje sie.
Obrazek
Jakijajah

Postprzez Pahan » Pt mar 24, 2006 1:21 pm

No co wy? Przecież chodzi o piosenke z Aladyna! :)
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Arcer » Pt mar 24, 2006 3:34 pm

Jakijajah napisał(a):W ramach poprawnosci encyklopedycznej nadmienie, ze piosenka z Mulan o ktorej piszesz to "Zrobie z was mezczyzn".

Dzięki - pisałem cokolwiek z pamięci, nie chciało mi się zaglądać do filmu.

Inuitka napisał(a):OK, a ja nie wiem z kolei co to za piosenka "Takich dwóch jak jeden ja"... :oops:

Piosenka Dżina - tytuł też wziąłem na chybił trafił, był tam taki fragment, bodaj na końcu piosenki.
Arcer
el moderatoro

GG: 0

Postprzez Inuitka » So mar 25, 2006 6:39 am

Jakijajah napisał(a):"Friend like me" czyli "Kumpel jak ja" zdaje sie.

Tak, "Kumpel jak ja" to oficjalny polski tytuł :)
i have almost forgotten the way it felt when he held out his hand for mine...
Inuitka

Postprzez Arcer » So maja 13, 2006 8:21 am

Nie chcę tworzyć nowego topiku, wiec zapytam tutaj (bo i tak rozmowa o muzyce rozwinęła się tu najbardziej :-)) - Czy mieliście kiedyś okazję usłyszeć w jakiejkolwiek stacji radiowej jakąś piosenkę z filmu Disneya? Akurat dziś rano usłyszałem w RMF-ie "Ca You Feel The Love Tonight", ale to akurat piosenka, którą słyszę dość często - raz na 2-3 miesiące :-). A inne? Aha, telewizja też może być :-).
Arcer
el moderatoro

Postprzez Pahan » So maja 13, 2006 8:25 am

"Can You Feel the Love Tonight" słysze badzo często w radiu. Co najmniej 4 razy w miesiącu.
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Meriones Minor » So maja 13, 2006 2:43 pm

Mi tez się często zdarza to słyszeć... W sumie jest dużo piosenek, które pochodzą z bajkowych soundtracków (niekoniecznie Disneya)... Na przykład "Here I am" Bryana Adamsa... kiedyś leciało w jakims radiu i nie wiedziałam wtedy jeszcze, że to z "Mustanga" :?
"Cały świat będzie ci nieprzyjazny, Książę o Tysiącu Wrogów, i ktokolwiek cię schwyta, zabije cię"
~Richard Adams, "Wodnikowe Wzgórze"
Meriones Minor

Imię: Marta
GG: 2200395

Postprzez Hyzio » So maja 13, 2006 7:30 pm

Odpowiedź do tem.

Jedne z najfajniejszych to Iniemamocni i Gdzie jest Nemo !!
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

Postprzez myszka_chan » Cz paź 05, 2006 8:48 pm

Witam wszystkich! Jestem tutaj nowa i to mój pierwszy post na tym forum :).

Moimi ulubionymi filmami Disney'a są:

1. Król Lew - to pierwszy film na jakim byłam w kinie (miałam wtedy niecałe 5 lat).
2. Dzwonnik z Notre Dame
3. Pocahontas
4. Kubuś Puchatek (zarówno stary film jak i Nowe Przygody)
5. Mulan
myszka_chan

Postprzez Bajkofil » Pn sty 08, 2007 2:46 pm

--------
Archeolodzy na forum wskazali całkiem ciekawy temat to go odkopałem :)
--------
Za młodu nie miałem za dobrego dostępu do tych starych Disneyowskich produkcji i tj.każdy z was
"Król lew" , "Alladdin" , "Alladdin i król złodzieji" , "Herkules" , "dzwonnik z Notre Damme" , "Mulan" , "Toy Story" , "Goofy na wakacjach" , "Pocahontas" się oglądąło i ogląda nadal lecz moim ulubionym za dziecka był prawdziwy klasyk z krwii i kości :
101 Dlamatyńczyków o którym zapomnieliście całkowicie a to taka sympatyczna pełnometrażówka :)
Nie tak dawno obejrząłem po raz pierwszy : "Królewnę śnieżkę" , "Pinokia" ,"Dumbo" , "Bambi" i sądzę że ten ostatni film to jest sedno sprawy , czysty Disney.Natomiast pierwsze trzy odkryłem za późno i są , co tu się rozpisywać, lekko nudnawe w szczególności Dumbo.
Niemniej polecam każdy film ze studia Walta Disneya. :D
Bajkofil

Ulubony??

Postprzez monlip » Wt mar 27, 2007 1:37 pm

Ulubiony? Krol Lew!
Aczkolwiek nie oglądałam wszystkich... :D
Ostanio próbowałam uzupełnić moje braki :D
Tylko koleżanka tak jakoś dziwnie patrzyła... :D
Trzeba będzie zacząć kożystać z wypożyczalni...
Oprócz KL lubię jeszcze Pocahontas (pierwszy film Disney'a jaki dostałam na kasecie video i przez to najwięcej raza go widziałam) Herkulesa

i z nowszych Mulan!!
monlip

Postprzez leskul » N paź 28, 2007 11:09 am

dla mnie oczywiszcie "Auta"!!!!!
ale aladyn to Obrazek
leskul

Postprzez Jurandek » Śr sty 09, 2008 6:19 pm

oczywiscie Bambi - najlepsza animacja wszech czasow i jeden z najlepszych filmów wszech czasów!
Jurandek

Re: Jaki jest Wasz ulubiony film Disney'a?

Postprzez Trojden » Śr wrz 04, 2013 7:28 pm

Zdecydowanie "Fantazja". Arcydzieło z największą dozą artyzmu spośród wszystkich dzieł tej wytwórni. Aż dziwne, że jeszcze nikt jej nie wymienił.

A jeśli uwzględnić tylko filmy "jednolite", które mają ciągłą historię o liniowej akcji, to na pierwszym miejscu niewątpliwie jest "Król Lew" - animacja, historia, postacie, tła, kolory, dźwięk, muzyka, odgłosy zwierząt, idealne odzwierciedlenie plenerów Afryki - również arcydzieło. Może i w fabule jest parę dziur, o których była już mowa w temacie o tym filmie, ale "Król Lew" jest tak wielkim filmem, że trudno odmówić mu miano znakomitego i kultowego.

Na drugim miejscu znalazłaby się "Piękna i Bestia", a na trzecim "Piotruś Pan".

Natomiast wspomniany "Brat niedźwiedź" był jak dla mnie dość nudny. To znaczy: początek i koniec były pełne akcji, ale środek był nudny. Poza tym, bohater zamieniony w niedźwiedzia na końcu podjął głupią - moim zdaniem - decyzję.

"Dzwonnika z Notre Dame" lubię i cenię, ale nie uważam za tak doskonałe dzieło jak te, które wymieniłem na początku. Książka Victora Hugo nie była adresowana do dzieci, a Disney zmienił przesłanie, robiąc film. Film skupia się na relacjach dzwonnika z Esmeraldą i na tym, że brzydki nie oznacza zły, a książka traktowała o korupcji w Kościele i nadużywaniu władzy przez duchownych. No i w oryginale Frollo był księdzem, a nie sędzią, jak w filmie. Szkoda, że twórcy "Dzwonnika" nie zrobili Frolla księdzem. I szkoda, że wstawili ożywione gargulce, w dodatku tak brzydkie. Przez te gargulce film był zbyt infantylny dla dorosłych, a przez tematykę stosunku Frolla do Esmeraldy był zbyt dorosły dla dzieci. Niemniej, szanuję twórców za podjęcie ryzyka i za zrobienie naprawdę ładnego pod względem technicznym filmu - katedra Notre Dame świetna, sceny z ogniem świetne, dobra muzyka i piosenki.

A jednym z najbardziej ulubionych krótkometrażowych filmików Disneya jest "Mickey's service station" (nie pamiętam dokładnie polskiego tytułu, coś w stylu "Centrum naprawy samochodów", czy jakoś tak) - po prostu najlepszy slapstick na świecie. Chyba najzabawniejsze 7 minut w historii kina. Genialne jest też "Fire chief" z Kaczorem Donaldem i siostrzeńcami.
Czy mieliście kiedyś okazję usłyszeć w jakiejkolwiek stacji radiowej jakąś piosenkę z filmu Disneya?

Ja nieraz słyszałem w radiu "Go the distance" z filmu "Herkules", w wykonaniu Michaela Bolotina vel Boltona.

A w telewizji pod koniec 1997 lub na początku 1998 roku widziałem klip i piosenkę "Ani słowa" - również z "Herkulesa".
Trojden

Re: Jaki jest Wasz ulubiony film Disney'a?

Postprzez Retlaw » Cz wrz 26, 2013 9:40 am

Wracając do muzyki, RMF Classic często puszcza kawałki z filmów disneya
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Filmy