Jaki jest Wasz ulubiony film Disney'a?

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Re: Jaki jest Wasz ulubiony film Disney'a?

Postprzez kendo » Cz gru 19, 2013 3:02 pm

1. Zaplątani - Za wszystko, w tym przetworzenie tej baśni tak, aby historia była bardziej realna. Jestem skrajnie zachwyconym tym filmem. Jak go pierwszy raz oglądałem, to nie wiedziałem gdzie jestem. Przesłanie, muzyka Menkena, mimika postaci, same postacie w tym najlepsza księżniczka ever, historia, dubbing Kamińskiej, animacja itd. Perła w koronie Disneya.
2. Lilo i Stitch - Za najlepszą postać dziecięcą w historii animacji, za najlepsze w historii filmów animowanych relacje rodzeństwa, czyli Lilo i jej siostry, za akwarelki w tle, za doskonały humor, za muzykę i niesamowite wprowadzenie do hawajskiej części filmu. Oraz oczywiście za bardzo pomysłowe trailery z postaciami z innych filmów Disneya.
3. Kraina lodu - Za niezwykle wzruszający utwór pt. Vuelie na samym początku filmu, za Ulepimy dziś bałwana, za popową Mam tę moc i tupnięcie obcasem Elsy w czasie jej śpiewania, za głęboką i do bólu prawdziwą historię miłości dwóch sióstr, za zwroty akcji, za lód i za śnieg, za to, że to doskonały musical, a ja kocham musicale. Za zaskakująca końcówkę.
4. Dzwonnik z Notre Dame - Za to, że jest filmem dla dorosłych, za Hellfire, za scenę niemal erotyczną wąchania włosów Esmeraldy, za muzykę, monumentalne sceny z katedrą, za jedno z najlepszych intro w historii kina.
5. Wall-E - Za to, że Pixar zrobił film będący chyba w top 10 najlepszych filmów sci-fi w ogóle. Za to, że przez pierwszą połowę filmu nic nie mówią, jest spokój, a ja bardzo cenię niespieszną atmosferę. Za to, że choć druga połowa filmu jest gorsza, to i tak jest świetna, za sprawą satyry na konsumpcjonizm ludzkości w XXI wieku.
6. Piękna i Bestia - Za muzykę, za Bellę i jej książki, a ja lubię dziewczyny czytające książki, za najlepszy zamek w historii kina, za animację róży, za to, że zapoczątkował najlepszą serię udanych filmów w historii Disneya
7. Król Lew - Za intro, za to, że jest adaptacją Szekspira, którego dzieła kocham, za nawiązania do nazistów w Przyjdzie czas, za to, że widziałem już dziesiątki razy i nigdy mi się nie znudzi. I za sceny pędzącego stada przez wąwóz. Za piosenkę Eltona.
8. Pocahontas - Za Virginia Company i Steady As The Beating Drum, za scenę skoku, za animację wodospadu w czasie trwania Dzicy są, za piosenkę Górniak, za Mine, mine, mine. Za to, że ma jeden z najlepszych soundtracków Menkena ever. Za to, że raczej źle się kończy.
9. Fantazja - Za muzykę klasyczną mistrzów, za pierwsze w moim życiu dinozaury, za to, że nic nie mówią, tylko gra muzyka, za doskonałą animację. Za to, że bałem się tego filmu w dzieciństwie.
10. Dumbo - Za to, że płakałem na nim w dzieciństwie jak bóbr, za sceny z różowymi słoniami, jak z narkotycznego snu, za to, że jest taki ciepły.
kendo

Imię: Krzysztof
GG: 0

Poprzednia strona

Powrót do Filmy