Piorun (2008)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Chris Sanders już nie reżyseruje "Psa" w 2D

Postprzez Jakijajah » Wt gru 26, 2006 1:21 pm

News nie jest jakoś szczególnie świeży, ale warto wspomnieć, że w studiu dzieją się ciekawe rzeczy.

Ze dwa tygodnie temu Chris Sanders (reżyser "Lilo i Stich") został odsunięty od swojego kolejnego projektu, który miał się nazywać "American Dog". To był w miarę autorski projekt Sandersa, podobnie jak Stich, i w sumie bardzo mi go szkoda. Podobno film miał problemy ze scenariuszem i po kilku ostrzeżeniach Lasseter stracił cierpliwość. (to już mu się zdarza drugi raz - wymienił Jana Pinkavę na Brada Birda za sterami "Ratauj".

"American Dog" jest w fazie preprodukcji, więc właściwa "robota" nad nim się jeszcze nie zaczęła. Ciekawe jest to, że zbiega się to w czasie z ploktamu, jakoby John Lasseter chciał całkowicie przerzucić Walt Disney Feature Animation z powrotem do animacji tradycyjnej, żeby ich filmy odróżniały się od Pixara. Według mnie pomysł jest sensowny, tylko szkoda tej pracy, którą już podobno włożono w "Roszpunkę". Ekipa Glenna Keane'a obiecywała jakiś przełom. Miał to być film CGI, który wygląda jak "ruchome malowidło", cokolwiek to by miało znaczyć.

Poczekamy zobaczymy.
Obrazek
Jakijajah

Postprzez Inuitka » Wt mar 13, 2007 5:55 pm

A to ten film miał być w 2D? Czy od początku w tym stylu, co Roszpunka? Bo teraz podobno robią go w taki sposów.

A przykład takich "ruchomych malowideł" można zobaczyć w filmie "What Dreams May Come" z Robinem Williamsem. W ogóle zastanawiam się czy takie podejście do animacji przemówi do przeciętnego widza, czy uzna on, że jest za bardzo udziwnione przez tę swoją artystyczność.
I jeszcze, ten taki mały preview Roszpunki co krąży po Internecie, niestety nie wygląda za bardzo na "ruchome malowidlo" lecz po prostu na normalny film 3D. Ale może w lepszej jakości dopiero widać różnicę :)
i have almost forgotten the way it felt when he held out his hand for mine...
Inuitka

Postprzez Jakijajah » Wt mar 13, 2007 9:50 pm

Kiedy Chirs pracował nad American Dog to była animacja komputerowa. Teraz zdaje się też.

Co ciekawe, nowy scenariusz jest dramatycznie zerżnięty ze 101 dalmatynczyków 2: londyńska przygoda.

Szkoda gadać.

Natomiast nie zgodzę się co do tego testu z Roszpunki. Moim zdaniem jak na 2 sekundy animacji, to było niesamowicie ekspresyjne i bardziej "żywe" niż jaka kolwiek ludzka postać jaką widziałem 3D.
Obrazek
Jakijajah

Piorun (2008)

Postprzez Sparkling1986 » Pn paź 29, 2007 7:43 pm

"Film animowany twórców "Lilo & Stich". Czarująca i zakręcona historia psiej gwiazdy telewizyjnej, która przypadkiem utknęła w jednym z najbardziej zapomnianych miejsc, w okolicach Nevady, z wielkim króliczkiem i rozdrażnionym kotem."

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Premiera w USA 26 listopada 2008 roku. Głosu w bajce będą użyczać m.in. John Travolta i Hugh Grant. Teaser trailer wyjdzie 21 grudnia - przed filmem Skarb Narodów 2.

Co o tym myslicie? Wg mnie to przypomina Kurczaka Małego:)
500 days of magic, of distance, of tenderness.
500 days of intimacy, of awkwardness, of passion.
500 days of fury, of ecstasy, of uncertainty, of Summer.
Sparkling1986

GG: 0

Postprzez Sknerus Mckwacz » Cz lis 29, 2007 1:03 pm

Pojawiło się zdjęcie materiału promocyjnego umieszczonego w Disney’s California Adventure theme park.

Obrazek
Sknerus Mckwacz
Sowizdrzał

Imię: Przemek
GG: 4828934

Postprzez Jakijajah » Cz lis 29, 2007 8:48 pm

Dla przypomnienia, to jest film, który kiedyś nazywał się American Dog. Został wymyślony przez Chrisa Sandersa - twórce Sticha.

Niestety John Lasseter zdjął Chrisa z projektu i Chris po kilkunastu latach odszedł z Disney'a do Dreamworks. Bolt scenariuszowo BAAAARDZO przypomina 101 Dalmatynczykow 2: Londyńską przygodę.

Projekt postaci z obrazka jest z bardzo wczesnej wersji. Nie wiadomo, czy tak będzie wyglądał Bolt.
Obrazek
Jakijajah

Postprzez Jakijajah » Pt gru 28, 2007 9:05 pm

Niestety moje obawy się potwierdziły. Dzisiaj Disney pokazał pierwszy promocyjny obrazek z Bolta.

Wygląda naprawdę fatalnie... głównego bohatera całkowicie przeprojektowano. Wielka szkoda.

Obrazek
Obrazek
Jakijajah

Postprzez Sparkling1986 » So gru 29, 2007 10:13 pm

Nie widać Twojego obrazka, ale znalazłem coś na wikipedii :D

Obrazek
Sparkling1986

Postprzez Jakijajah » So gru 29, 2007 11:17 pm

A u mnie się wyświetla :) Ten sam i w tym samym rozmiarze.
Obrazek
Jakijajah

Postprzez mentor » So gru 29, 2007 11:33 pm

E tam, postać jest teraz wręcz do du**. Niestety, pierwsza wersja była jednak lepsza, ale może ta druga wygląda bardziej na gwiazdora...
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez Sparkling1986 » Cz maja 29, 2008 1:11 pm

Pojawiło się kolejne zdjęcie Bolta :D

Obrazek
Sparkling1986

Postprzez Sparkling1986 » Pt cze 27, 2008 2:41 pm

Pojawił się zwiastun, możecie go obejrzeć i pobrać tutaj:

http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=33353&mpozycja=1&pokaz=tak&sekcja=mmedia

Jest też już plakat-teaser

Obrazek
Sparkling1986

Postprzez Sparkling1986 » Cz lip 24, 2008 1:40 pm

Zdaję się, że będziemy mieli polski tytuł bajeczki- "Piorun". Zobacz
źródło
Sparkling1986

Postprzez duśka » Pn sie 11, 2008 9:32 am

Gdzieś mi śmignęło przed oczami w necie, że premiera "Pioruna" w Polsce ma być 28 listopada 2008???
Mogę się mylić - nie mam jak potwierdzić tej informacji. Nie mogę znaleźć strony na której to widziałam :oops:
duśka

Re: Bolt (2008) - 47 klasyk Disneya

Postprzez myszka_chan » Cz sie 21, 2008 8:18 pm

Będąc na "WALL-E", miałam okazję obejrzeć zwiastun do "Bolta": film zapowiada się bardzo ciekawie. Na pewno na niego pójdę :).
myszka_chan

Następna strona

Powrót do Filmy