Książę i Żebrak (1990)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Książę i Żebrak (1990)

Postprzez Maciek! » Pn wrz 03, 2007 10:08 am

Pół godzinny film Disneya z 1990 roku na motywach klasycznej książki Marka Twaina. Fabuła znana chyba każdemu : Książe któremu znudziło się pałacowe życie spotyka żebraka który jest do niego łudząco podobny i zamienia się z nim miejscami... W obie role wcielił się Miki. Goofy, Pluto, Donald, Pete i reszta postaci też się pojawia.
Jeśli mam być szczery jakościowo (jeśli o animacje, fabułę, humor ect. chodzi) mimo iż krótszy prezentuje się o niebo lepiej niż „Trzej Muszkieterowie” z Mikim, Donaldem i Goofym w rolach głównych.
Definitywnie jeden z najlepszych filmów z tytułową Myszą jaki widziałem…
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Pahan » Pn wrz 03, 2007 11:16 am

Ja osobiście filmu nie widziałem, ale mam książkę (tzn. tekst na tle rysunków) "Książę i żebrak", wydaną przez Egmont w 1995 roku. Opiera się ona na tym właśnie filmie, a tłumaczył Jeremi Przybora. Może ktoś pamięta tą serie? Format jak KD; ok. 100 stron, ukazywały się tam różne adaptacje, np. "Bambi", "Mała syrenka" czy "Król Lew".
Pahan

GG: 0

Postprzez backpack » Pn wrz 03, 2007 3:12 pm

Bajka niczego sobie, naprawdę fajna, podobnie jak adaptacja "Jasia i ziarenka fasoli" z myszką w roli głównej. Bajka (KiŻ) została umieszczona na pierwszej płycie z serii "Baśniowy Świat". Tak więc jeśli ktoś nie oglądał to szybko do sklepu :P tym bardziej, że na tej samej płytce znajduje się znakomita animowana adaptacja "Jeźdźca bez głowy" ("Legenda o sennej dolinie") i sama seria jest teraz w niekończących się promocjach przez co płytkę można dostać za grosze ;) pozdr.
backpack

Imię: Bartek

Postprzez Sophia » Pn wrz 03, 2007 10:05 pm

Ja osobiscie uwielbiam ta historie, wiec i ksiazke czytalam kilka razy i po wersje Disney'a tez nie raz siegalam :) Historia moim zdaniem jest naprawde urzekajaca i niezeleznie od wersji mozna sie wzruszyc :)
Sophia

Postprzez jupix » So lip 12, 2008 12:19 pm

znacie stronę gdzie można obejrzeć ten film?
jupix

Imię: Wojtek

Re: Książe i Żebrak

Postprzez jupix » Pn gru 27, 2010 11:08 am

Gdzieś przeczytałem, że ten film puszczano w kinach przed Bernardem i Bianką w krainie kangurów. Ale to trochę dziwne, żeby puszczali tak film półgodzinny :?:
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Re: Książe i Żebrak

Postprzez Pahan » So sty 22, 2011 11:27 pm

Czy ja wiem czy takie dziwne?
"Bernard i Bianka w Krainie Kangurów" i tak nie jest zbyt długi, razem trwają ok. 100 minut, czyli tyle, ile przeciętnie zwykły film. A puszczono go pewnie też dlatego, że przed "The Rescuers" w 1983 (podczas ponownego wprowadzenia go na ekrany) wyświetlano "Mickey's Christmas Carol" - film w podobnym, średnim metrażu.

Aha, i żeby nie było wątpliwości - tę informacje potwierdza zarówno Disneyshorts.org jak i Wikipedia.
Pahan

Powrót do Filmy