Mickey, Donald, Goofy: Trzej muszkieterowie (2004)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Mickey, Donald, Goofy: Trzej muszkieterowie (2004)

Postprzez lis » Pn sty 03, 2005 8:37 pm

Oglądałem sobie katalog filmów Disney'a firmy Imperial i przy wspomnianym w temacie filmie "Trzej Muszkieterowie" zauważyłem adnotację "animacja CGS". Co to znaczy CGS? Computer-generated and Stylized? Computer Generated Sh...? (to drugie moim zdaniem bardziej pasuje) Nie mogłem nigdzie znaleźć rozwinięcia tego skrótu.
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Inuitka » Wt sty 04, 2005 2:03 am

O, to ciekawe. A oglądałeś może film? Animacja w nim się czymś wyróżnia?
i have almost forgotten the way it felt when he held out his hand for mine...
Inuitka

Postprzez kondzior » Wt sty 04, 2005 7:35 pm

film dość ciekawy ale raczej dla młodszych widzów
kondzior

Postprzez lis » Śr sty 05, 2005 2:56 pm

Inuitka:
O, to ciekawe. A oglądałeś może film? Animacja w nim się czymś wyróżnia?

Oglądałem film, jeśli chodzi o fabułę to nawet niezły, ale na kolana mnie nie powalił - jak na film z taką reklamą, opierającej się głównie na haśle "pierwszy film pełnometrażowy z Mikim, Donaldem i Goofym w rolach głównych", to spodziewałem się czegoś lepszego.

Jeśli chodzi o temat animacji, to zacytuję swoją własną wypowiedź z września tego roku:
Animacja jest bardzo ładna, krystalicznie czysta i kolorowa. Tylko jak dla mnie za dużo użyto przy produkcji komputerów, a za mało było tam ludzkiej ręki.

Taaa... użycie komputerów w tej produkcji, mimo, że to film 2D, jest bardzo widoczne. Moim zdaniem za bardzo.

Aha, napisy końcowe są bardzo fajne. :-)
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Maciek! » Śr sty 05, 2005 7:17 pm

Podobało mi się ale jakiś super rewelacyjny nie był.

The Best była scena z Goofym na moście... Chociaż uwarzam że Claraberla do niego nie pasuje.

Kolory faktycznie ładnie. Bardzo przyjemne napisy końcowe (takie kolorowe).

No i wreście od dłuszego czasu wykorzystali Braci Be w jakimś filmie animowanym.
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez tapir » N lis 05, 2006 9:29 pm

mi się strasznie podobał, obejrzałam kilka razy, a jak wyjdzie z przyjaciółką to go chyba kupie.
tapir

GG: 0

Postprzez Maciek! » N lis 05, 2006 9:38 pm

To tak ponowię swoją recenzję gdyż obejrzałem sobie ten film ponownie jakiś czas temu.
Całość faktycznie za krótka. Piszą że "pierwszy film Pełnometrażowy Mikim, Goofym i Donaldem" a całość nie trwa nawet godzinny. Bardziej prezentuje się jak rozciągnięta wersja jakiegoś odicnka "Producji Myszki Mickey".
Fabuła prosta a od strony humorystycznej faktycznie mogło być o niebo lepiej.

Acha. Gdzieś czytałem że w filmie jest trochę ukrytych smaczków dla wiernych fanówi Mikiego, Donalda i Goofego. Ktoś znalazł jakieś?

Jedyne co zauwarzyłem to gdy Pete ogłasza że jest królem, plakat który pojawia się za nim, z jego głową, wygląda jak te ryusnki które pojawiały sie w oppeningu w większości krótkometrażówek...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Arcer » Pn lis 06, 2006 4:11 pm

Maciek! napisał(a):Acha. Gdzieś czytałem że w filmie jest trochę ukrytych smaczków dla wiernych fanówi Mikiego, Donalda i Goofego. Ktoś znalazł jakieś?

Oglądałem film jakiś czas temu i nie zwracałem uwagi na takie drobiazgi, ale ze smaczków "non-Donald-Miki-Goofy" na pewno da się zauważyć kwestię Czarnego Piotrusia w momencie, gdy Miki zostaje uwięziony:
>>Przedstawienie nosi tytuł "Strasznie już być tym królem chcę!" <<
Arcer
el moderatoro

Postprzez tapir » Pn lis 06, 2006 6:32 pm

Jest też więcej takich powtórnyh tekstów z innch filmó... No... tak przynajmiej myśle..., bo gdzieś, nie w disneyu, był tekst: "Za króla!". Ale przecierz co do muszkieterów, to większa prawdobodobność, bo ta sama wywórnia.
tapir

Powrót do Filmy