Runaway brain (krótki metraż, 1995)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Runaway brain (krótki metraż, 1995)

Postprzez Jakijajah » N sty 02, 2005 2:30 am

W topicu zagadkowym pojawila sie krtokometrazowka "Runaway brain". Skad ja znacie? Ja natknalem sie na nia calkiem przypadkiem - kiedys przeczytalem jakas wzmianke w jakims mlodziezowym pisemku dla uczacych sie angielskiego, to bylo wieki temu - jeszcze w podstawowce. A widzialem ja po raz pierwszy calkiem niedawno.

W stanach leciala przed "Goofym na wakacjach". Czy u nas tez?
Obrazek
Jakijajah

Postprzez lis » N sty 02, 2005 1:31 pm

Ja jak przez mgłę pamiętam, gdy kiedyś, w zamierzchłych latach 90., w telewizji pojawił się krótki dokument o tej krótkometrażówce, zaprezentowany został bodajże przed niedzielną wieczorynką. W pamięci utkwiły mi dwa obrazy - plakat filmowy oraz scena, w której Miki jest przytwierdzany do fotela. I aż do roku 2004 nic o tym filmie nie słyszałem ani nie czytałem, kiedy to przypadkiem natrafiłem na zdjęcia z niego na jednej ze stron internetowych. "To przecież ten film!" - powiedziałem do siebie i natychmiast ukradłem go przez sieć.

Byłem w kinie na "Goofym na wakacjach", ale nie przypominam sobie, żeby ta krótkometrażówka była przed nim zaprezentowana. Prawdę mówiąc, wątpie w to.
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez kondzior » N sty 02, 2005 1:43 pm

w Polsce coraz rzadziej puszcza się krótkometrażówki przed filmem.
kondzior

Postprzez Jakijajah » N sty 02, 2005 3:20 pm

Wlasciwie nigdy.

A szkoda - ominely nas dwie perelki.

Zanim sie zbuntowal Roy E. chcial wyprodukować muzyczny film w rodzaju Fantazji... moze nawet pt. Fantazja III albo Fantazja 2006 lub 2010, tylko z muzyka napisana specjalnie do niego zamiast klasycznej.

Powstaly 3 segmenty - czyli polowa filmu! :(

"One by one" trafilo na DVD "Czas Simby" - jesli nie widzieliscie, radze pojsc do wypozyczalni. Serce topnieje jak sie oglada te historyjke. Piosenka One by one powstala do "Krola lwa" na Broadwayu.

"Lorenzo" - rezyserowana przez Mike'a Gabirela (Pocahontas) krotkometrażówka z kotem i jego ogonem w roli glownej.

Tu jest zwiastun:
http://mag.awn.com/issue9.02/9.02clips/Lorenzo.mov

a tu klatki:
http://www.animationartconservation.com/lorenzo.html

Lorenzo byl w stanach wyswietlany przed filmem Touchstone "Mama na obcasach" z Kate Hudson, ale u nas nie. Lorenzo bedzie pewnie nominowany do Oscara w kat. animacji krotkiego metrazu. Trzymama kciuki.

"Destino" - w "Fantazji 2000" jest gadka Bette Middler o pomyslach jakie artysci zglaszali do nowych sekwencji Fantazji. Bette nabija sie z Salvadora Dali i jego bejzbolowego rysunku.

Walt i Dali pracowali nad Destino jakis czas ale nie skonczyli. Roy E. postanowil to dokonczyc po latach i sie udalo. "Destino" lecial w stanach przed "Dziewczynami z kalendarza" - a w Europie nie. :(

tu sa dwa fragmenty:
http://www.npr.org/templates/story/stor ... Id=1462300
Obrazek
Jakijajah

Postprzez Maciek! » Pn sty 03, 2005 5:21 pm

A ja o nim przeczyczytałem na jednej stronie potem poszukałem na "KaZiee" i ściągnołem.

Nawet zabawny.
Maciek!
Dr Moderator

Powrót do Filmy