Toy Story 3 (Pixar 2010)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Re: Toy Story 3

Postprzez Retlaw » Cz lip 01, 2010 8:54 am

Moi drodzy sam nie wiem co napisać, ale w końcu się odważyłem. Dla mnie seria Toy Story jest najlepsza i nie do pobicia, ale ostatnia część.... nic mnie tak nigdy nie wzruszyło i rozczuliła jak Toy Story 3. Wspaniały film. Muszę przyznać kolegom, że momenty trzymające w napięciu niesamowite, nawet jak wiesz że wszystko powinno się dobrze skończyć, to sceny są tak zrobione że w fotel wciska.
Bardzo pouczający, ale rzeczywiście o ile nie ma scen brutalnych, lub nieodpowiednich w jakikolwiek sposób dla dzieci, to jednak film jak najbardziej z nastawieniem dla starszej publiki.
Spoiler:

Bardzo nostalgiczny dla fanów, pomimo iż wszystko się dobrze kończy,
Spoiler:

Brakowało mi niektórych postaci
Spoiler:
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

GG: 0

Postprzez Scarpomaniak » Cz lip 01, 2010 9:05 am

Oto nowe statystyki oglądalności Toy Story 3:
18-20.06.2010 - 134 657 widzów
21-24.06.2010 - 97 873 widzów
25-27.06.2010 - 71 403 widzów
Łączna liczba widzów podczas pierwszych 10 dni: 303 933
Wg mnie to słaby wynik (jak na Pixara), ponieważ Odlot po tylu samu dniach miał już 481 799 widzów, ale poczekajmy.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Retlaw » Cz lip 01, 2010 9:53 am

Wydaje mi się że ludzie czekają na późniejsze terminy, żeby ominąć tłumy, z drugiej strony okres wakacyjny się zaczyna
Retlaw

Postprzez Maciek! » Cz lip 01, 2010 2:47 pm

Co do postaci z wcześniejszych zęści które się nie pojawiły - no właśnie, mogłyby sie chociaż w jakiejś króciutkiej retrospekcji pojawić [lub przynajmniej w czasie tej sceny ns początku pokazującej jak Andy dorasta], ale samo wspomnienie w sumie lepsze niż gdyby je mieli kompletnie zignorowa.
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez FanToyStory2 » Cz lip 01, 2010 5:46 pm

A kwestia TOY STORY 4 nie ruszona...
FanToyStory2

Imię: ANDRE

Postprzez Retlaw » Pt lip 02, 2010 6:39 am

Ciężko powiedzieć czy zrobią Toy Story 4, wszystko zależy od finansów, dobrego pomysłu, odpowiedniej kadry i oczywiście zapotrzebowania na taki film. Przypuszczam że jak już to trzeba będzie poczekać.
Retlaw

Postprzez Maciek! » Pt lip 02, 2010 7:11 am

Mi by "Toy Story 4" nieco popsuło... Bo to taka idealna trylogia. Kolejny byłby przedobrzeniem - Mogą robić jakieś krótkie filmy albo jakiś "Toy Story Christmas Special" ale niech to się nie nazywa "Toy Story 4"....
Serio! Nie będę spoilerował, ale jak patrzę na zakończenie "Toy Story 3" to fakt by powstała jeszcze jedna część brzmi jak jakaś parodia...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez EVE11 » Pt lip 02, 2010 9:20 am

Racja! Niech nie psują trylogiii...
A ja widziałam 3 część - super:D Warto obejrzeć :D
Jeśli chcesz być wielkim, zaczynaj od rzeczy małych. - św. Augustyn
EVE11

Imię: Ewa Klara

Postprzez jupix » Wt lip 20, 2010 9:02 am

Andy, nie dorastaj!
W ciągu mojego dzieciństwa zawsze towarzyszyło mi Toy Story. W latach 1998-2001 puszczano cały czas w telewizji pierwszą część. Na drugiej części byłem osobiście w kinie. Nie tak dawno zakupiłem obie na dvd. A teraz, gdy mam 17 lat (tyle co Andy) moja przygoda z Toy Story dobiega końca, a wraz z nią całe moje dzieciństwo.
Najnowsze dzieło Pixara jest czymś niezwykłym. Pierwsze sceny przywodzą nam na myśl poprzednie części i beztroską zabawę Andy'ego. Po chwili jednak widzimy, że wszystko się zmieniło. Andy dorósł, ma iść na studia. Jego zabawek niewiele już zostało, a i te mają być wyrzucone na strych. Nie chciałbym tutaj zdradzać fabuły. Zwrócę tylko uwagę na kilka aspektów filmu.
Scenariusz - arcydzieło! Pixar znów daje nam film akcji z domieszką humoru (zwłaszcza Barbie i Ken) dużą nutą melancholii i (po raz pierwszy) bardzo, ale to bardzo mrocznym tłem. Niektóre postacie już napawają strachem np. Bobo. Cała postawa Tulisia jest przerażająca. Stary misiek postanowił mścić się na innych z powodu własnych kompleksów. Był ulubioną zabawką swojej właścicielki, przez co uważał się za coś lepszego. Nie mógł zrozumieć, że ktoś inny zajął pierwsze miejsce w jej sercu (trochę jak Chudy w jedynce). Gdy trafił do przedszkola chciał tylko jednego, by inni mieli od niego gorzej. A dlaczego niektóre zabawki poszły za nim? Cóż, a dlaczego ludzie poszli za dyktatorami systemów totalitarnych?
W bardzo mrocznym tonie utrzymana jest także cała ucieczka zabawek. A punkt kulminacyjny, a więc wydarzenia w spalarni są jak z horroru. Najpierw obrzydzająca postawa Tulisia, który pokazał, że po prostu nie ma serca. Później moment, w którym wszystkie zabawki są już pogodzone z losem. Chudy, który zawsze miał jakiś pomysł poddał się. Wszyscy złapali się za ręce, czekali na śmierć. W tej scenie miałem cały czas ciarki. Takiej sceny w całej historii kina, nie przypominam sobie. Dość nieprawdopodobne szczęśliwe zakończenie tej sceny i mała kara dla Tulisia to wyraźny ukłon w stronę młodszego widza. ,,Było strasznie, ale nie bójcie się, to tylko film"
Wreszcie wzruszające zakończenie. Andy oddaje zabawki małej dziewczynce. Wcześniej jednak musi się po raz ostatni z nimi pobawić, pożegnać. Wie, że wyjeżdżając na studia skończy się ważny etap w jego życiu - dzieciństwo. Wie, że zaczyna się dla niego ten trudniejszy czas. Żeby zrozumieć tę scenę trzeba przejść to samo. Ja jestem właśnie w takim wieku. Zrozumiałem, że dodawanie sobie lat, udawanie starszego nie ma sensu. Zawsze będę pragnął wrócić do tamtych lat. Odkryłem także po raz pierwszy w życiu, że czas biegnie bardzo szybko. Dlatego na końcu popłynęły mi łzy.
Cieszę się bardzo, że Toy Story 3 zajęło godne miejsce najlepszych filmów z cyfrą 3. Pixar pokazał po raz kolejny, że oprócz pieniędzy i prostych środków dającyh pewne zyski (choć 3D tego filmu służyło jedynie wzrostu cen biletów i zysków), istnieje jeszcze sztuka w kinie animowanym. Bo takie dzieło, wywołujące tak różne emocje: od strachu, przez śmiech, po łzy; zasługuje na miano sztuki.

P.S. Brawo też za Dzień i Noc. Wyobraźni autorom nie brakowało :)
Ostatnio edytowano Śr lip 21, 2010 1:05 pm przez jupix, łącznie edytowano 1 raz
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez maniakdonald » Wt lip 20, 2010 9:56 am

Retlaw napisał(a):Moi drodzy sam nie wiem co napisać, ale w końcu się odważyłem. Dla mnie seria Toy Story jest najlepsza i nie do pobicia, ale ostatnia część.... nic mnie tak nigdy nie wzruszyło i rozczuliła jak Toy Story 3. Wspaniały film. Muszę przyznać kolegom, że momenty trzymające w napięciu niesamowite, nawet jak wiesz że wszystko powinno się dobrze skończyć, to sceny są tak zrobione że w fotel wciska.
Bardzo pouczający, ale rzeczywiście o ile nie ma scen brutalnych, lub nieodpowiednich w jakikolwiek sposób dla dzieci, to jednak film jak najbardziej z nastawieniem dla starszej publiki.

Tak, moze nie jestem specem od filmow Disneya ale bylem na seansie i musze przyznac, to znaczy...poprzec z calym sercem powyzsze slowa Retlawa.
Lecz troche sie zdziwilem z dwoch powodow.
1.Andy mial wziasc na studia Chudego ale jednak nie wzial gdy zobaczyl go w pudle z innymi.
2. Gdy Andy dawal tej malej sasiadce zabawki,pod koniec,powiedzial :
"A oto Buzz Astral , najfajniejsza zabawka na swiecie" a gdy trzymal w rekach Chudego powiedzial "Wiesz...bo my...ja i Chudy...jestesmy kumplami...no,od zawsze".To mnie calkowicie zdezorientowalo ( :?: ),
bo w koncu nie wiedzialem czy najbardziej lubi Chudego czy Buzza.
Tak czy siak, film genialny.Szkoda, ze nie widzialem pierwszej czesci.Tylko jej nie widzialem.Ale na pewno jest fajna.
FanToyStory2 napisał(a):A kwestia TOY STORY 4 nie ruszona...

A cos sie tak przeczepil do tej 4 ??? Ja nie chcialbym zeby byla,bo:
Maciek! napisał(a):Mi by "Toy Story 4" nieco popsuło... Bo to taka idealna trylogia. Kolejny byłby przedobrzeniem

Dlatego.
jupix napisał(a): Niektóre postacie już napawają strachem np. Bobo. Cała postawa Tulisia jest przerażająca.

Ahhhhh, Bobo w sumie nie byl taki straszny tylko troche dziwne uczucie mnie przeszlo na scenki z nim...
PS. Jupix- genialna recenzja filmu. :wink:
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Imię: Juliusz
GG: 10884073

Postprzez jupix » Śr lip 21, 2010 1:04 pm

maniakdonald napisał(a):1.Andy mial wziasc na studia Chudego ale jednak nie wzial gdy zobaczyl go w pudle z innymi.

Zrozumiał, że lepiej, aby zabawka miała właściciela, który będzie się nią bawił.
maniakdonald napisał(a):2. Gdy Andy dawal tej malej sasiadce zabawki,pod koniec,powiedzial :
"A oto Buzz Astral , najfajniejsza zabawka na swiecie" a gdy trzymal w rekach Chudego powiedzial "Wiesz...bo my...ja i Chudy...jestesmy kumplami...no,od zawsze".To mnie calkowicie zdezorientowalo ( ),
bo w koncu nie wiedzialem czy najbardziej lubi Chudego czy Buzza.

Najfajniejsza zabawka na świecie nie musi być ulubioną. Swoją drogą Andy miał duży sentyment do Chudego. Kto wie, może dostał go od kogoś ważnego np. własnego ojca.
jupix

Postprzez Mędrek1937 » Pt lip 23, 2010 7:54 am

Czy Toy Story 3 jest jeszcze w kinach?
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek

Postprzez jupix » Pt lip 23, 2010 9:25 am

W mulipleksach jak najbardziej. W mniejszych kinach niekoniecznie.
jupix

Postprzez Mędrek1937 » N lip 25, 2010 4:14 pm

Toy Story 3... cóż powiedziec. To najwspanialszy :D , najgenialniejszy :D , najsmutniejszy :cry: , najbardziej pomysłowy :idea: najbardziej zaskakujący :shock: i wyciskający łzy :cry: (płakałem 3 razy, przy czym trzeci raz można uznac za trzy, zatem 6 razy) film animowany i nie tylko (dla mnie). Cały film to idealna mieszanka wszystkiego co towarzyszy nam w naszym życiu. Któż bowiem nigdy nie rozpaczał za ukochaną przez siebie osobą lub zabawką, nie bał się o własne życie, starał uciec od miejsca gdzie czuł się źle. Bohaterom filmu przytrafiają się nasze codzienne kłopoty, a Andy to uosobienie mijającego nam życia. Kto z nas chce pożegnac dzieciństwo i odejśc w świat dorosłości, zostawiając wszystko za sobą. Każdą chwile dzieciństwa, każdą przygodę którą przeżyliśmy z naszymi zabawkami. Musimy się jednak pogodzic z tym i "przekazac" młode lata dalej, pożegnac je i "odjechac" wyczekując jak nowych zabawek przygód dorosłego życia.
Jeszcze nigdy nie widziałem tak perfekcyjnego filmu, którego każda scena aż tak by mnie zaskakiwała i zachwycała. Toy Story 3 to bezapelacyjnie najlepsza częśc tak perfekcyjnej trylogii, najlepszy film PIXARA, i (ale muszę jeszcze zastanowic) chyba najlepszy film w historii kina jaki udało mi się zobaczyc. To bezprzeczne arcydzieło, które zasługuje na uznanie w oczach wszystkich.

Wzracam się z prośbą do Macka, by pomógł mi odpowiedziec na to pytanie:
Spoiler:

Ps. Day & Night staje się moją ulubioną krótkometrażówką. Brawa dla twórców, którzy zrobili coś naprawdę fenomenalnego.
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek

Postprzez Maciek! » N lip 25, 2010 10:00 pm

W odpowiedzi na pytanie przedmówcy :
Spoiler:
Maciek!
Dr Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona