Toy Story 3 (Pixar 2010)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Re: Toy Story 3

Postprzez Maciek! » Śr kwi 28, 2010 12:56 pm

http://www.youtube.com/watch?v=iGjmUWsU9ks - Japoński zwiastun. Ujawnia nieco więcej.

http://img51.imageshack.us/img51/2347/t ... tional.jpg - i nowy plakacik.
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Maciek! » Pn maja 31, 2010 1:57 pm

Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Mędrek1937 » Pt cze 11, 2010 5:24 pm

Na stopklatce ukazała się recenzja filmu. Bardzo pozytywna, a film będzie chyba najlepszą częścią trylogii.

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wyd ... k=zobtakze
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek
GG: 0

Postprzez Scarpomaniak » Pt cze 11, 2010 6:00 pm

Mędrek1937 napisał(a):Na stopklatce ukazała się recenzja filmu. Bardzo pozytywna, a film będzie chyba najlepszą częścią trylogii.

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wyd ... k=zobtakze

I jeszcze mówi, że krótkometrzówka "Day & Night" jest po prostu genialna. Już nie umiem się doczekać, więc (prawdobodobnie) pójdę na "Toy Story 3" już 20 czerwca do katowickiego Imaxu (pierwszy film Pixara w Imaxach).
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Maciek! » Pt cze 18, 2010 4:53 pm

RECENZJA :

CO WY W KINACH NIE ROBICIE!? :wink:

Pixar nie przestanie mnie nigdy zadziwiać! Co nowy film przebija wszystkie ostatnie i ten nie jest wyjątkiem.
Nie wiem od czego nawet zacząć, to taka idealna mieszanka... W sumie jeszcze nie ochłonąłem po filmie (widziałem go raptem trzy godzinny temu) więc postaram się streścić .

Szczerze mogę powiedzieć, że lepszy niż wcześniejsze dwa razem wzięte. I ciekawiej wykorzystany sam motyw zabawek mających własne życie (powiedziałbym wręcz, że w tej części wreszcie nabrało dla mnie 100% sensu dlaczego tak bardzo im zależy na byciu z właścicielami), jak także samo wykorzystanie potencjału poszczególnych zabawek (np. Pan Bulwa) o niebo ciekawsze i bardziej zaskakujące.... Apropo zaskoczenie, to fabuła kręta, pełna niespodzianek, dopracowana i nie szczędząca w świetnie połączonych całościom wątkach pobocznych.
Humor świetny (zwłaszcza sceny między Kenem i Barbie są przekomiczne, jak i jedna rewelacyjna scena gdzie Buzz wykonuje hiszpański taniec) ale mniejsza o humor...
Film budzi silne emocje! Poruszone wątki i problemy są strasznie dojrzałe jak na film dla dzieci... Tfu! Prawdę mówiąc, ciężko mi to filmem dla dzieci tak naprawdę nazwać bo podobnie jak na „UP”, „Iniemamocnych” i „Wall-E” tak naprawdę na filmie najlepiej bawili się dorośli widzowie, do których humor jak i poruszone problemy lepiej trafiają.

Ostatnia 1/3 filmu jest po prostu genialna! Całość ogląda się jak wyśmienity film o uciekinierach z więzienia i trzyma w napięciu każdą sekundą.
Podoba mi się w jak sposób ten film, choć zaczyna się jak najbarwniej, stopniowo robi się coraz mroczniejwszy, w pewnym momencie robi się wręcz bardzo mroczny, później (zadziwiająco) jeszcze mroczniejszy, później jeszcze bardziej, aż w pewnym momencie myślisz sobie...
– Łoł! Chyba, już ostrzej być nie może bo to w końcu film dla... O PSIA KREW!!!!! TEGO SIĘ NIE SPODZIEWAŁEM!
Po prostu arcydzieło!
Jakiś minus...
Mhhhhh... SPOILER! Nic mega wielkiego ale... SPOILER!
Nie będę wnikał w detale, ale jest czarny charakter w tym filmie którego tożsamość jest niespodziewanym zwrotem akcji... który niestety jest już oczywisty w zwiastunach, gdyż... Prawie ten sam twist zrobili w dwójce. Ta postać jest jednak o wiele ciekawsza i... podlejsza. Jest moment w którym robi coś co jest tak niesmacznie podłego , że „kara” którą dostaje na końcu wydaje się jak „lekki klapsik” dla kogoś komuś się należy porządne obicie papy.

RAZ JESZCZE GORĄCO POLECAM!
Każdy kto nie pójdzie mówiąc – „Pchi, to film dla dzieci” traci wiele!

Ocena :
79 na 10... No, dobra! 80. A, niech im będzie ;)

P.S.
A, tak! Film budzi wręcz morze nostalgii dla fanów 1 i 2 w niesamowicie satysfakcjonujący sposób.
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Scarpomaniak » Pt cze 18, 2010 6:12 pm

Maciek! napisał(a):CO WY W KINACH NIE ROBICIE!?

A MYŚLISZ, ŻE WSZYSCY CHCĄ IŚĆ W PIĄTEK!
Ja osobiście (najprawdobodobdniej) pójdę (a raczej pojadę), na Toy Story 3, jutro do Katowickiego Imaxu.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Maciek! » Pt cze 18, 2010 6:48 pm

Aj! Ta wypowiedź miała być z przymrużeniem oka... więc dodałem je do postu na wszelki wypadek ;)
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez lis22 » So cze 19, 2010 5:31 pm

Ja pójdę / pojadę / dopiero w poniedziałek do Katowickiego Cinema City w Silesii gdzie wyświetlają wersję 2D / niestety,w Sosnowcu tylko 3D :? /.
lis22

Postprzez Maciek! » So cze 19, 2010 8:20 pm

Właśnie, o 3D nie wspomniałem... Przyznam się szczerze w ogóle nie trafia do mnie ten cały fenomen, bo nie licząc niektórych filmów jak np. Avatar co faktycznie miał pewne momenty gdzie robiło to wrażenie, w „Toy Story 3”... no, cóż. Przyznam szczerze, że przez cały film nie było ani jednego momentu, gdzie głębia powalała, albo coś wyskakiwało z ekranu – całość mogła być równie dobrze 2D i nie zrobiłoby to różnicy.
Animacja oczywiście na mistrzowsko świetnym poziomie, swoją drogą.
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Pahan » N cze 20, 2010 1:46 pm

Film obejrzany wczoraj, więc też będą to wrażenia na świeżo (od których, mam nadzieję, się w przyszłości nie zdystansuję :wink:)

Zacznę od 3D. Ogólnie najlepiej wypadło 3D w zwiastunie "Step Up 2" przed filmem. W "Toy Story" było raczej zbędne, ale nie uważam żeby jakoś specjalnie mu zaszkodziło (tyle, że jak zwykle z okularów boli głowa).

"Day & Night" - świetna krótkometrażówka. Bardzo dobry pomysł, a zrealizowany o tyle ciekawie, że z użyciem także tradycyjnej animacji.
Danie główne - po powrocie do domu, jedną z pierwszych rzeczy które zrobiłem, było postawienie "Toy Story 3" 10/10 na Filmwebie. :D Bez wątpienia wyszło panom z Pixara arcydzieło, które przebija poprzednie części. Jak wspominał Maciek!, mamy mix idealny. Nie wiem tylko czy idealny dla wszystkich, bo większość widowni stanowiły mniejsze dzieci (3-6 lat) z rodzicami. Podejrzewam, że mogły się troszkę nudzić. Mamy co prawda akcję i zabawę, ale także sporą dawkę melancholijnego klimatu i poczucia końca, ostateczności (jak to już ktoś określił w swojej recenzji). Czasami robi się też stanowczo zbyt mrocznie dla tak młodych widzów
Spoiler:
Oczywiście nie jest tak, że kiedy jest mrocznie lub melancholijnie, to humor gdzieś pryska. Śmiesznych, a nawet bardzo śmiesznych tekstów jest w filmie co nie miara (prym wiodą w tym temacie Hamm i Rex), a do rozpuku można zaśmiewać się z
Spoiler:

Ostatnie sceny są rzeczywiście baaardzo przejmujące. Łezka powinna zakręcić się w oku większości z was (mi się zakręciła :)). Myślę, że film najlepiej trafi do osób w wieku 16-30 lat, które wychowały się na poprzednich odsłonach cyklu. Widać też, że nie jest to film zrobiony wyłącznie dla zysku, jak większość kontynuacji. Uczucie jakie włożyli weń twórcy wylewa się z każdej klatki.
Świetni są wszyscy nowi bohaterowie. Od zabawek z przedszkola, poprzez zabawki Bonnie, na samej Bonnie, która wyszła uroczo, kończąc. Szkoda, że film nie trwał dłużej, aby bardziej ich rozwinąć (namiastkę otrzymujemy podczas napisów).
Polski dubbing bez zarzutów, bardzo solidny. Bardzo dobrze wypadł Andrzej Grabowski jako Tuliś.

Podsumowując: CO WY W KINACH NIE ROBICIE!? :D

Ps. Jeszcze co do sceny otwierającej - po prostu magia! :D Tzw. 'rogal' tudzież 'banan' nie schodził mi z twarzy przez cały czas jej trwania.
Ps2. Jeśli chodzi o końcową
Spoiler:
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Scarpomaniak » N cze 20, 2010 3:06 pm

Pahan napisał(a):CO WY W KINACH NIE ROBICIE!? :D

SIEDZIMY I OGLĄDAMY!

Byłem już wczoraj na nim w Katowickim Imaxie i podzielam opinię Pahana, dużo tego 3D nie było, ale Imax za to ma plus, że się ogląda film na wielkim ekranie i podczas napisów końcowych, bardzo wyrażnie widać obraz. Sam film jest bardzo ciekawy, smutny, zabawny i śmieszny, po prostu Pixarowi wyszło arcydzieło, ale czy pamiętacie jakiś film Pixara który nie był arcydziełem? Nie, bo takiego nie było.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Maciek! » Pn cze 21, 2010 7:59 pm

Pahan napisał(a):
Spoiler:

Odpowiadając na pytanie ;
Spoiler:

Pahan napisał(a):
Spoiler:

Też jestem ciekaw. Słyszałem o podobnych przypakdach, gdzie np. mieli postać która nawija po niemieckim i w niemieckim dubbingu zrobili, że nawija po Francusku, także może coś podobnego zrobili w tym przypadku... Z drugiej strony to byłoby bez sensu ze względu na manieryzm i muzykę. Może poprostu jakiś dialekt mu dodali czy coś...

Pahan napisał(a):
Spoiler:

Spoiler:

A! Mam takie pytanie do tych co widzieli film :
Spoiler:
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez jupix » Wt cze 22, 2010 12:48 pm

Na film się wybieram, a póki co zaobserwowałem jedno: marketing. Dawno nie było filmu, który dosłownie wszędzie jest reklamowany. W samych kinach Chudy i Buzz są co krok: od zabawek, przez plakaty, po naklejki na szybach, schodach. Myślę jednak, że taka inwestycja się zwróci (zyski już są świetne).
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez lis22 » Wt cze 22, 2010 1:52 pm

Ja już byłem w kinie ( wczoraj ) i powiem że to bardzo dobry film ale czy najlepszy film Pixaru? i czy najlepsza część " Toy Story ? " - ten film jest chyba trochę zbyt " inny ' od dwóch poprzednich części i jest raczej bardziej skierowany do dorosłych niż do dzieci ( zresztą,spora część filmu jest jakby nie dla dzieci ),nie ma też takiego ... hmm ... radosnego klimatu,tego ciepła ... to chyba dlatego ze ta część porusza bardzo poważne problemy - problem egzystencjonalny,przemijania,dorastania,rozstania,zmian,itp.
Poprzednie części opierały się na różnicach pomiędzy bohaterami / Chudy i Buzz ) oraz na przyjaźni ( Ty druha we mnie masz ) lecz zawsze po serii zwariowanych przygód podczas których bohaterowie ową siłę przyjaźni odkrywali udawało im się wrócić do przyjaznego,znajomego i ciepłego domu - tutaj jest inaczej,nie ma już tego azylu ...
Przesłaniem filmu oprócz siły przyjaźni i tego że trzeba trzymać się razem jest chyba to żeby szanować swoje zabawki - i nie chodzi mi tu o poszanowanie fizyczne / nie niszczenie ich / ale o inny rodzaj szacunku,szacunku w podzięce za lata niesamowitych zabaw i dziecięcych przygód.
Swoją drogą,film w USA zarobił już przez pierwszy weekend ponad sto milionów dolarów ... nieźle - i Shrek pokonany! :P :)
lis22

Postprzez Scarpomaniak » Wt cze 22, 2010 4:10 pm

Zabawki mają haka na disco robaka
Toy Story 3 podczas weeknendu miało widownie 134 657 os., to choć 2x mniej niż Odlot na otwarciu (250 tysięcy), ale w ciągu pierwszego tygodnia (tzn. pon-czw) będzie też miało dużą widownie, ponieważ (przynajmniej w Rybniku) mnóstwko szkół na to chodzi, ale jak obliczyć oglądalność w okresie pon-czw? Trzeba po prostu wejść (za tydzień w środe lub czwartek) na box office na Stopklatce i zobaczyć jaką miał widownie film przez pierwsze 10 dni (tzn. "w sumie" koło drugiego tygodnia), a od tego odjąć wyniki z pierwszego i drugiego weekendu, i wyjdzie wynik.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Filmy