Księżniczka i Żaba/The Princess and the Frog (2009)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Re: The Frog Princess (2009)

Postprzez Rachel » Śr sty 27, 2010 6:06 pm

Może się postarają i u nas pojawi się do końca marca. A jak nie, to w kwietniu.
Rachel

GG: 0

Postprzez ICspotsM » Cz sty 28, 2010 2:49 am

Polska premiera na Blu i DVD będzie w czerwcu - na dzień dziecka.
Odnoszę wrażenie, że większość osób udzielających się na tym forum wychodzi z założenia - lubię ten film = ten film jest dobry; nie lubię tego filmu = ten film jest kiepski. Odczucie względem filmu to nie to samo co jego ocena podparta argumentami.
ICspotsM

Postprzez Mędrek1937 » Cz sty 28, 2010 8:57 am

Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek

Postprzez Rachel » Cz sty 28, 2010 9:07 am

ICspotsM napisał(a):Polska premiera na Blu i DVD będzie w czerwcu - na dzień dziecka.

Skąd wiesz?
Jak w czerwcu, to sobie poczekamy... :|
Rachel

Postprzez robinkate » Cz sty 28, 2010 1:22 pm

Właśnie wracam z kina :) świetna bajka!

dopiero w czerwcu....buuu... :cry:
robinkate

Imię: Kasia
GG: 2049740

Postprzez ICspotsM » Cz sty 28, 2010 1:25 pm

Rachel napisał(a):
ICspotsM napisał(a):Polska premiera na Blu i DVD będzie w czerwcu - na dzień dziecka.

Skąd wiesz?
Jak w czerwcu, to sobie poczekamy... :|

Moje źródła pragną pozostać anonimowe... ;) Ostatecznego terminu jeszcze nie ma, ale Disney Polska chce to wypuścić na dzień dziecka..
Odnoszę wrażenie, że większość osób udzielających się na tym forum wychodzi z założenia - lubię ten film = ten film jest dobry; nie lubię tego filmu = ten film jest kiepski. Odczucie względem filmu to nie to samo co jego ocena podparta argumentami.
ICspotsM

Postprzez robinkate » N sty 31, 2010 1:13 pm

wiecie skąd można ściągnąć polską ścieżkę dźwiękową z tego filmu? znalazłam tylko "Prawie udało się" - Karolina Trębacz (w oryginale "Almost there"), a bardzo bym chciała mieć "Człowiekiem gdybym był". pomóżcie.
robinkate

Imię: Kasia
GG: 2049740

Postprzez Mędrek1937 » N sty 31, 2010 1:25 pm

Nie będe pisał nowej recenzji tylko przekopiuje tu moje zdanie o filmie z filmwebu:

Od dzieciństwa uwielbiam Disneya. Zaczęło się od Kubusia Puchatka, potem był Piotruś Pan, 101 dalmatynczyków, Aladyn. Wiele razy zmieniał mi się ten najcenniejszy film. Jednak odkąd obejrzałem Piękną i Bestię, to było dla mnie arcydziełem. Nigdy potem już nie zobaczyłem TAKIEGO filmu... aż do teraz.
Kiedy dowiedziałem się, że Disney nie będzie już robił filmów 2D bardzo się zasmuciłem, jednak miałem jakąś nadzieje, że studio może nas jeszcze zaskoczyc. I spełniło się. Wiadomośc o Księżniczce i żabie, była dla mnie objawieniem. Niestety nie mogłem wybrac się do kina. Film udało mi się obejrzec poprzez link który podał pare tematów niżej nasz filmwebowski kolega(dzięki filmaniak2!). Jakośc oglądania nie była za wysoka, ponieważ głos był opóźniony i czasem się zacinało, ale co tam. Film jest absoludnie cudowny. Różni się i to znacznie od mojego ideału (Piękna i Bestia), jednak posiada tą magię Disneya, której tak dawno nie było. Piękna animacja , czadowe piosenki (szczególnie Dig a little deeper), piękna muzyka. Czegósz więcej chciec.
Co do polskiego dubbingu... Był bardzo udany. Nie podobał mi się jedynie głos Tiany w dialogach, a cała reszta (szczególnie Charlotta) była wspaniała.
Film ten mogę polecic każdemu, kto kocha stare, dobre disneyowskie animacje, a jakże tym co chcą się przekonac co to prawdziwy FILM ANIMOWANY. Z pewnością mogę go nazwac arcydziełem i DRUGIM TAKIM FILMEM oprócz Pięknej i Bestii.
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek

Postprzez Princess Tiana » N sty 31, 2010 9:47 pm

ICspotsM napisał(a):Ostatecznego terminu jeszcze nie ma, ale Disney Polska chce to wypuścić na dzień dziecka..

Dokładnie siódmego maja, o ile filmweb.pl się nie myli. Ale jak dotąd mnie nie zawiódł, jeśli chodzi o dni premiery.
Princess Tiana

Postprzez ICspotsM » N sty 31, 2010 11:38 pm

Princess Tiana napisał(a):
ICspotsM napisał(a):Ostatecznego terminu jeszcze nie ma, ale Disney Polska chce to wypuścić na dzień dziecka..

Dokładnie siódmego maja, o ile filmweb.pl się nie myli. Ale jak dotąd mnie nie zawiódł, jeśli chodzi o dni premiery.

O, fajnie. Dzięki za uściślenie. :)
ICspotsM

Postprzez Tiana » Pt lut 05, 2010 10:47 am

Bardzo podobne nicki mamy xD
A co do filmu : Obejrzałam i jestem pod wieeelkim wrażeniem.Jestem w podobnej sytuacji co Mędrek - Piękna i Bestia jest dla mnie najpiękniejszym filmem disneya,i absolutnym arcydziełem.Teraz każdy film porównuję do PiB ale żaden nie dorównał.Nie będe oryginalna jeżeli powiem że podobała mi się postać Charlotty :D Ogólnie film oceniam na 5+.6 jest zarezerwowana dla Pięknej i Bestii :D
'-Ty jestes..
* Przerazajacy! Sliczny?
-Tyci!
* No jasne! Bo jestem formatu kieszonkowego, gdybym byl normalnej wielkosci twoja krowa zdechlaby ze strachu.. siad Beczka!' - Mulan
Tiana

Postprzez Semmko » So lut 06, 2010 1:26 am

Po obejrzeniu polskiej wersji piosenki Dr. Faciliera odczułem pewien niedosyt. Oczywiście nic nie mogę zarzucić profesjonalizmowi tłumaczenia czy wykonania, ale żałuję nieco, że w porównaniu do podobnych fragmentów, pochodzących ze stworzonych wcześniej filmów Disneya, całość prezentuje się „zbyt lekko”. Postanowiłem stworzyć własną wersję i chciałbym się dowiedzieć, co o niej sądzicie. Nie mam złudzeń, że jest lepsza niż jest. Chodzi mi tylko o to, czy uważacie, że ten kierunek jest słuszny.

Friends On The Other Side, wersja moja
Spoiler:

Friends On The Other Side, wersja oryginalna (polska)
Spoiler:

Friends On The Other Side, wersja oryginalna (angielska)
Spoiler:
Semmko

Imię: Ziemek

Postprzez Maciek! » So lut 06, 2010 1:38 pm

Twoje tłumaczenie nie jest złe, ale problem z nim taki, że pewne słowa rymują się w pewnych momentach, gdzie nie rymowały się w oryginalnym tekscie, plus chwilami mam wrażenie, że są przydługie/za wiele słów;

Np.
Zasiądźcie przy tamtym stoliku niespiesznie.
Zrelaksujcie się i umysły odprężcie.
Kiedy się to w końcu stanie,
Ułatwicie mi zadanie,
Bym mógł swobodnie zmieniać stan rzeczy wreszcie.

względem :
Sit down at my table.
Put your minds at ease.
If you relax it will enable me to do
Anything I please.

To jednak spora różnica.

Albo :
Lalki voodoo i mikstury,
Tudzież rytualne kury,

względem :
I got voodoo,
I got hoodoo,

Też mi się jakoś nie widzi...
Uważam, że byłeś na dobrym torze ale jednak przedobrzyłeś.
Tak na plus to fragment gdy Dr. Facilier mówi o zieleni, bo w orygiale chodzi o to, że gdy mówi o "zielonym" Neven myśli, że On mówi o pieniądzach, a mu chodzi o coś innego, a w Polskiej wersji nie wysili się i wprost mówi o forsie... Trochę psuje to cały podstęp...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Maciek! » Pn lut 08, 2010 4:56 pm

Ach! To może się o samym filmie wypowiem.
Co mogę powiedzieć? Po prostu przepiękny! W sumie stylem wydał mi się bliższy „Mulan” niż „Pięknej i Bestii”... Cała masa świetnych postaci, w tym świetna bohaterka (Pracoholiczka – tego jeszcze nie było), kilka przekomicznych (każda kwestia Charlotty przyprawiała salę o lawiny śmiechu..), kilka wzruszających (To z Rayem było takie rozczulające, a końcówka... Och! Aż się łezka w oku kręci... ) i doskonały czarny charakter (Dr. Facillier sprawiał momentami wrażenie kombinacji kilku czarnych charakterów z wcześniejszych filmów Disneya, ale to takie „najlepsze” elementy skupione w jednej postaci... Swoją drogą w tej scenie jak bierze dym w rękę i zmienia się w miasto miałem wręcz Dejavu z Hadesem i jego „dymowymi efektami”...)
Piosenki także super... Tylko tu jeden z moich problemów, mianowicie to, że film za często skakał od jednej do drugiej. Zwłaszcza na bagnach jak dają pod rząd cztery numery muzyczne, powinni robić między nimi większe przerwy. Też ze dwa momenty wydały mi się nieco przykrótkie... Ale to naprawdę krople w morzu.
Ach! I dubbing. Dobór głosu wyśmienity, tłumaczenie świetne... Mam dwa problemy, mianowicie w niektórych piosenkach jakoś za bardzo nie czułem, że to się rymowało [zwłaszcza w „When we humen”], także najpierw przez pierwszą połowę filmu pada tylko, że Tatko LaBouff jest „Królem parady”, poczym nagle po 2/3 filmu (gdy owy wątek staje się istotny dla historii) nagle tłumacze przypominają sobie, że owo święto nazywa się Martigrass i zaczynają rzucać tą nazwą co chwila... Ale to też detalik.
Ogółem – film wypadł w moich oczach bardziej niż pozytywnie, jak ktoś nie widział to polecam i w moim mniemaniu zasiada gdzieś razem z „Królem Lwem” i „Aladynem”...

SZEŚĆ GAPCIÓW!
:dopey: :dopey: :dopey: :dopey: :dopey: :dopey:
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez lis22 » Wt lut 16, 2010 12:01 am

Witam,to mój pierwszy post :)

Rozumiem że nie ma co liczyć na dwu płytowe wydanie DVD " Księżniczki i Żaby " w Polsce,gdyż nawet w USA takowe się nie ukaże?
dodatki tylko na Blue Ray? ... :cry:
lis22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Filmy