Księżniczka i Żaba/The Princess and the Frog (2009)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Re: The Frog Princess (2009)

Postprzez Lone Star » Wt gru 15, 2009 5:31 pm

Paszkoś w "Friends from the other side" :D :D :D
Pozdrawiam, Lone Star
“Tajemnicą długiego życia jest czerpanie przyjemności ze swej pracy.” Carl Barks
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.” James Dean
Pierwsza polska strona o Flintstonach
Lone Star
Fan Barksa

Imię: Artur
GG: 0

Postprzez Cleonina » Cz gru 17, 2009 3:40 pm

Maciek! napisał(a): SPOILER/NA WŁASNE RYZYKO
Dosłownie niechcący znalazłem na You-Tubie to :
http://www.youtube.com/watch?v=igg3FyLG ... re=related – Pierwsze sześć minut filmu... Tyko że po Hiszpańsku!! Autorzy filmu robią introdukcje, także by nie było wszystko znalazło się tu jak najbardziej legalnie. Osobiście rzuciłem tylko okiem (biedny kotek...) i z tego co wdzę część scen jest nie pokolorowana i w formie szkicowej ale jak ktoś ma ochotę to proszę bardzo...

W nowym wydaniu Królewny Śnieżki jest w dodatkach właśnie pierwsze 6 minut filmu, o którym wcześniej wspominano. Podobało mi się :D. Nie mogę się już doczekać. Przy okazji... Podobno na koncercie, który odbędzie się w tą sobotę w sali kongresowej ma zostać zaśpiewana jedna z piosenek po polsku z Księżniczki i Żaby.
Cleonina

GG: 7795825

Postprzez Nara » So gru 19, 2009 10:58 am

Właśnie obejrzałam angielską wersję "Księżniczki i Żaby" <3
Fakt, że to była wersja CAM nagrywana z kina ale na razie dobre i to :D
Na pewno wybiorę się do kina kiedy już będzie w Polsce <3
Nara

GG: 4623405

Postprzez Malaki_Ravenous » Pn gru 28, 2009 10:41 pm

Na disney channel leci teraz dużo z tych rzeczy.. tzn- w porównaniu z tym co mamy w amerykańskiej TV- mało, ale tu jest Polska.. A propos sobotniego koncertu- byłam na nim (i nie było tam aż tak dużo smarków jakby się wydawać mogło;] I słyszałam panią Trębacz- muszę przyznać, że zaśpiewała to genialnie. Wg mnie nie odbiega od głosu Aniki, a już na pewno nie śpiewa od niej gorzej. No, oby tylko reszta obsady była tak trafiona..
I superanckiego Nowgo Roku życzę;]
Malaki_Ravenous

Postprzez Maciek! » Cz gru 31, 2009 1:19 am

Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Maciek! » So sty 09, 2010 10:16 pm

Ciekawostka :
Spoiler:
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Jakijajah » So sty 16, 2010 6:13 pm

Drugi dzień w kinach i żadnych recenzji?
Obrazek
Jakijajah

Postprzez Maciek! » So sty 16, 2010 9:27 pm

http://www.youtube.com/watch?v=-sEztrIbcmM - relacja z uroczystej premiery ... Polskiej znaczy się... :D

http://www.youtube.com/watch?v=Qt5wMSWr_uQ - Piotr Gąsowski o swojej roli...

Dubbing się jednak świetnie prezentuje z tego co widzę.
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Minky » N sty 17, 2010 8:46 pm

Właśnie wróciłam (uległam pokusie i porzuciłam Oświecenie <1688-1789> na rzecz lat 20-tych ;p) z seansu,na którym byłam z moim Informatykiem (lat 26 dla przypomnienia). Sala pełna rodziców z maluchami (a czego się można było spodziewać ;]), byliśmy chyba jedynymi, którzy nie przyprowadzili pociech. I mogę powiedzieć tylko jedno - ten film jest ABSOLUTNIE UROCZY. ABSOLUTNIE.
I na to właśnie czekałam! ^o^ Do dubbingu nie miałam większych zastrzeżeń, wpadający w ucho, ale na początku miałam problemy ze zrozumieniem Stefana Friedmanna jako Raya (akcent, makaronizmy, etc.), ale było to tylko kilka początkowych kwestii. Naween jest niesamowity - i naprawdę, jestem w stanie uwierzyć w tę jego przemianę (w sensie charakteru). To, że w końcu chce coś wykonać swoimi rękami, i że jest to rzecz zrodzona z uczucia - to takie Disneyowskie, w tym starym dobrym stylu.
Animacja jest boska. Osobiście zakochałam się w tłach :classic: Za to Luby skrzętnie wyłapywał wszystkie niuanse dot. samego Orleanu. A wyłapywanie (ż)aluzji do innych filmów studia było świetną zabawą. Zwróćcie uwagę na półkę w pokoju Charlotty, na gości na przyjęciu czy na słowa, które Triana mówi Ray'owi na temat jego Wielkiej Miłości, Evangeliny. Ktoś, kiedyś, gdzieś, coś takiego powiedział, prawda? ;3
Charlotta zaskoczyła mnie pozytywnie. Urocza dziewczyna z ADHD, chciałoby się rzec, ale o naprawdę dobrym sercu. Na plus. Zwykle w takich momentach najbliższe przyjaciółki skaczą sobie do oczu.
Spoiler:

Jestem na tak,mój Luby jest na tak, mój kot pewnie też byłby na tak, gdyby go wpuścili do kina, co daje nam 3x tak - gratulujemy, zapraszamy do półfinału!
Minky

Imię: Magdalena
GG: 1372890

Postprzez Arcer » N sty 17, 2010 9:55 pm

Taka recenzja naprawdę zachęca - nawet gdyby była negatywna, i tak nakręciłaby mnie na obejrzenie filmu :-). Muszę się wybrać, zwłaszcza jeśli film jest rzeczywiście kontynuacją tego dobrego Disneyowskiego stylu.
Arcer
el moderatoro

Postprzez dokil » Pn sty 18, 2010 7:07 am

W pełni sią z tobą zgadzam, Minky. Film był pełny tej disneyowskiej magii, której nie było przez ponad 6 lat. A co do dubbingu, to muszę powiedzeć, że... Wojciech Paszkowski był świetny w roli Faciliera, a jak śpiewał... G. Markowski też był dobrym wyborem.

PS. Tła też były dla mnie zniewalające :wink:.
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa." - Arystoteles
dokil

Imię: Daniel

Postprzez Jakijajah » Pn sty 18, 2010 9:32 pm

Ja też jestem cały czas pod wrażeniem. Na pewno pójdę jeszcze raz.

Postać Charlotty jest fantastyczna. Wydawałoby się, że będzie po prostu irytująca, ale animacja w połączeniu z głosem Dominiki Kluźniak razem tworzą postać, której kibicuje się na przekór wszystkiemu. Nie spodziewałem się tego.

Mnie akurat piosenka Markowskiego się zupełnie nie spodobała. Jakoś tak bez ikry i rytmu, w porównaniu do dr Johna. W ogóle mam wrażenie, że niektóre polskie teksty piosenek były raczej karkołomne. Niesamowita za to jest sekwencja "Przyjaciele z zaświatów". Naprawdę można dostać gęsiej skórki. Powalająca od strony kierownictwa artystycznego jest "Prawie udało się". Życzyłbym sobie więcej takiej stylizowanej animacji.

Co do teł, właśnie czytam "The Art of Princess and the Frog" i ze zdziwieniem odkryłem, że wszystkie tła były malowane cyfrowo. Ale nic to.

[SPOILER]

Zaskoczyła mnie historia. Myślałem, że będzie po bożemu, i że wizyta u Mamy Oddie rozwiąże sprawę. Ale na szczęście było o wiele ciekawiej.
Obrazek
Jakijajah

Postprzez Cleonina » Śr sty 20, 2010 5:15 pm

Więc byłam w kinie w ten poniedziałek na filmie. Bardzo mi się podobało, ale jednak mam jakiś taki niedosyt... Być może będę musiała obejrzeć film jeszcze raz. Muzyka jest wspaniała i tylko czekam, aż w empiku pojawi się ścieżka dźwiękowa. Charlotta stanie się chyba jedną z moich ulubionych postaci. Jakoś mi się tak spodobała ;). Tiana także jest sympatyczna. Wypatrywałam Disneya, ale nie niestety nie znalazłam.
Cleonina

GG: 7795825

Postprzez Mędrek1937 » Wt sty 26, 2010 8:01 am

W stanach zapowiedziane jest już wydanie DVD i okładka :D

http://www.ultimatedisney.com/images/m-p/patf-lg2.jpg

Okładka mi się za bardzo nie podoba. Może blu- ray będzie inna.
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek

Postprzez Mędrek1937 » Wt sty 26, 2010 3:12 pm

Oto okładka blu- ray. To żółte po boku uatrakcyjnia okładkę, przez co jest lepsza:

http://www.amazon.com/gp/customer-media ... F8&index=0
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Filmy