Księżniczka i Żaba/The Princess and the Frog (2009)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Re: The Frog Princess (2009)

Postprzez Rachel » Pt kwi 02, 2010 9:02 am

Na Empik.com pojawiła się zapowiedź filmu na DVD i Blu-ray.
http://www.empik.com/ksiezniczka-i-zaba ... 56520059,p
Rachel

GG: 0

Postprzez lis22 » Pt kwi 02, 2010 1:39 pm

Czyli tak jak zakładałem kupię box Blu Ray + DVD - ciekawe tylko czy wydanie pod względem dodatków będzie identyczne z tym wydanym w USA? - mam nadzieję że tak.
lis22

Postprzez duśka » Pt kwi 23, 2010 7:33 am

Ja także planuję kupić BD + DVD. Wytwórnia chyba specjalnie daje dość wysokie ceny samego DVD (powyżej 50 zł ) żeby bardziej się opłacało kupić box i mieć film na dwóch nośnikach (choć to też jest dziwnie pomyślane). Osobiście wolałabym wydanie np. 2 Blu-Ray z mnóstwem dodatków o powstawaniu filmu i różnych jego koncepcjach. Wątpię, że takie materiały zobaczymy na "Księżniczce...". Jest to nowy film, a takie dokumenty jak lubię są głównie we wznowionych wydaniach klasyków sprzed kilkudziesięciu lat. Czy zatem teraz na fajne dodatki w "Księżniczce..." trzeba było by nam czekać z 15 lat??? :lol:

Mam do Was pytanie - czy zauważyliście, że na wznowionych klasykach Disneya jak i na nowych produkcjach zniknął napis "Classic" :?: Na wydaniu Śnieżki z 2000 roku jest, na diamentówce już nie ma. Na wydaniu Śpiącej Królewny, Alicji, 101 Dalmatyńczyków, Pinokiu itp. także nie ma. Z tego co widzę na "Księżniczce..." także nie będzie mimo, że jest promowana jako "another disney classic story". Wielka szkoda :cry: czy to znaczy, że nie będzie już możliwości kolekcjonowania klasyków disneya :shock: Byłam przekonana, że nie każda disneyowska animacja zasługuje na miano klasyku, twórcy pewnie także myśleli o pewnej szczególnej kolekcji filmów wychodzących ze studia. teraz się to wszystko pomieszało... też macie takie odczucia czy tylko ja jestem przewrażliwiona na tym punkcie :?:
Po raz pierwszy widzę blask...
duśka

Postprzez lis22 » Śr maja 05, 2010 4:58 pm

Kilka teł do filmu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

te i wiele innych teł z pełnometrażowych animacji Disneya można znaleźć na tym blogu:
http://animationbackgrounds.blogspot.com/

zastanawia mnie jedna rzecz - czy one / te tła / nie są trochę zbyt bardzo ... rozmyte,nieostre?
ogólnie,sporo z prezentowanych na blogu prac jest właśnie taka - czy to jest zamierzony efekt czy po prostu są to słabszej jakości skany?,zdjęcia? lub po prostu materiał źródłowy jest już w gorszym stanie / choć w przypadku " Księżniczki i Żaby " nie powinno być o tym mowy / - co o tym myślicie?

Ogólnie chyba założę jakiś osobny temacik w kwestii the art of - mam taki dylemat; tła są bardzo ładne ale co cenicie bardziej - tła czy prace nad nimi / tzn.jakieś rysunki koncepcyjne,próby tworzenia prac w stylu jaki został założony,itp. / - wydaje mi się że tło do filmu jest już kompromisem na jaki artysta musiał pójść przy pracy nad filmem a przy pracach koncepcyjnych ma większą wolność i swobodę artystyczną i dlatego tamte prace są lepsze niż już efekt końcowy,czyli tło - jak myślicie?.
lis22

Postprzez Retlaw » Śr maja 05, 2010 6:17 pm

Dla mnie osobiście wszystko jest cenne. Bardzo np. lubię pierwsze szkice do filmów PIXARa, doskonale widać jak wygląda proces tworzenia od szkicu, po wyrenderowaną postać.
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez Jupiter » Śr maja 05, 2010 7:09 pm

Te tła na bank to ręczne robótki. Koleś porostu ściągał je z DVD.
Jupiter

Postprzez lis22 » Śr maja 05, 2010 7:48 pm

W to że to ręczna robota to nie wątpię ( i raczej nie pochodzą one / tła / z DVD gdyż jest to blog / jak zresztą wiele innych / jakiegoś pracownika lub animatora Disneya ) i ja także cenię sobie wszelkie prace - wydaje mi się tylko że te prace które powstają wcześniej a nie wchodzą bezpośrednio do filmu,są lepsze,bardziej szczegółowe i bardziej dokładne bo artysta nie jest niczym ograniczony i może sobie na wiele pozwolić.

A wracając do teł z " Księżniczki i Żaby ":

tło:

Obrazek

/ choć trochę dziwne bo widać tu postać,choć trochę zniekształconą /

scena z filmu:

Obrazek

czy nie wydaje wam się że na scenie z filmu tło,cała sceneria jest wyraźniejsza i ma żywsze kolory niż na samym tle? ...
heh,widać też inny samochód na scenie z filmu niż na tym tle ... więc,albo oni to później przepuszczają przez jakiś filtr poprawiający jakość,ostrość i kolory - albo te tła są jeszcze nie ukończone,niekompletne ... nie wiem ...
lis22

Postprzez lis22 » Pt maja 07, 2010 12:34 am

Kurczę,dzisiaj premiera a mi Empik ma wysłać combo / Blu-Ray + DVD / dopiero 12 maja ... czyli w salonie będzie gdzieś za tydzień,15 maja ... :?
lis22

Postprzez Scarpomaniak » Pt maja 07, 2010 5:47 am

lis22 napisał(a):Kurczę,dzisiaj premiera a mi Empik ma wysłać combo / Blu-Ray + DVD / dopiero 12 maja ... czyli w salonie będzie gdzieś za tydzień,15 maja ... :?

Z tym, że przesyłka do salonu trwa 3 dni to czysta bujda. Do mojego Empiku (Rybnik Plaza) zawsze przychodzi w 1 dzień, no może raz szło 2 dni.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Salinas » Pt maja 07, 2010 9:40 am

wysyłka do salonu czasem idzie 3 dni - zależy od magazynu :) najczęściej idzie 24 godziny :)

my dostalismy wczoraj duuuuuuuuużo zwykłego dvd i 2 blu ray ... i takiego specjalnego kartonowego standa, którego sama składałam :)
wystawione zostana dziś chyba lub jutro :)

śliczne :)
Salinas

Postprzez lis22 » Pt maja 07, 2010 10:56 am

Dziś pójdę do mojego Empika i jak się okaże że naprawdę mam a tyle czekać to zrezygnuję z tego zamówienia / o ile jest to możliwe / i kupię sobie film w MM lub w Saturnie.
W Krakowie to macie fajnie,do Sosnowieckiego Empika mało BD przychodzi - z nowości był tylko " Avatar " ;)
lis22

Postprzez Scarpomaniak » Pt maja 07, 2010 12:21 pm

Salinas napisał(a):wysyłka do salonu czasem idzie 3 dni - zależy od magazynu :) najczęściej idzie 24 godziny :)

my dostalismy wczoraj duuuuuuuuużo zwykłego dvd i 2 blu ray ... i takiego specjalnego kartonowego standa, którego sama składałam :)
wystawione zostana dziś chyba lub jutro :)

śliczne :)

A można się dowiedzieć w którym Empiku pracujesz?
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez lis22 » Pt maja 07, 2010 1:12 pm

W Sosnowieckim Empiku " Księżniczka i Żaba ' jest tylko na DVD - BD nie ma ponoć w żadnym salonie / tylko 200 sztuk w hurtowni /
mało tego - nie ma ani jednego filmu z tej nowej serii - a tak liczyłem na " Dzwonnika ",ech ... :roll:

Dzwoniłem do Saturna - " Księżniczka i Żaba " na BD jest,cena - 130 zł ... :?
są też inne dzisiejsze premiery na DVD - podobnie jak w MM a do tego taniej - BD - 119 ZŁ.

Zastanawiam się jeszcze czy na polskim wydaniu BD są wszystkie dodatki dostępne na wydaniu z USA?:

Play Movie with “Work in Progress”
Backstage Disney
Deleted Scenes
Bringing Life to Animation
Filmmaker Intros and Audio Commentary
Magic in the Bayou: The Making of a Princess
The Return to Hand Drawn Animation
The Disney Legacy
Disney’s Newest Princess
The Princess and the Animator
Conjuring the Villain
A Return to the Animated Musical
Art Galleries
Disney Family Play
“What Do You See?” Princess Portrait Game
Music & More
“Never Knew I Needed” Music Video by Ne-Yo
Easter Egg: Drawing the Frog"

szczególnie interesuje mnie to czy jest film w wersji “Work in Progress” - spis dodatków BD z FW:

Płyta Blu-ray:
- Komentarz audio twórców
- Sceny niewykorzystane z wprowadzeniem
- Portrety księżniczek – gra
- Magia w Bayou
- Wielki powrót tradycyjnej animacji
- Czarny charakter wyczarowany
- Jak ożywają rysunki?
- Galerie i zwiastuny
oraz dużo więcej...

nic nie pisze o takowej wersji filmu ...
lis22

Postprzez lis22 » So maja 08, 2010 1:44 pm

Kupił ktoś już Blu-Ray? - są wszystkie dodatki z wydania oryginalnego?
pytam,bo mam zamiar kupić ale boję się tego że rodzimy dystrybutor znowu robi nas " w konia ",sprzedając za normalną cenę " wykastrowany " produkt ... :?
lis22

Postprzez Inuki » Wt maja 11, 2010 10:12 am

Też jestem ciekaw, czy ktoś już ma wydanie Blu-ray? U mnie w Empiku nadal nie mają, a miało być wczoraj :?
Inuki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Filmy