Księżniczka i Żaba/The Princess and the Frog (2009)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Re: Księżniczka i Żaba/The Princess and the Frog (2009)

Postprzez izaulka » N lut 17, 2013 3:12 pm

To jest dobry film, szkoda, że przeszedł bez echa (w sensie, po premierze). Tiana - najbardziej realistyczna i najsympatyczniejsza Disney Princess - IHMO. Fajna przemiana Naveena, z lekkoducha w faceta, który umie siekać warzywa :lol: NC wspomniał (dzięki jupixowi obejrzałam ok. połowę recenzji z Disneycember :) ), że fabuła jest pogmatwana - z tym się zgodzę, trochę przekombinowali. Sama do dnia dzisiejszego nie mogłam zrozumieć paru rzeczy, ale wszystko da się wyjaśnić. Piosenki - mało zapadają w pamięć oprócz jednej - ciągle nucę "Almost There", w polskiej wersji językowej śpiew Tiany jest niesamowity. Ciekawe postacie drugoplanowe, fajny wątek z Evangeliną. Jedyne co mi się w filmie nie podoba to motyw z tą czarną magią, ale czarny charakter sam w sobie jest dość niezły. Powrót do renesansu Disney'a, nie mam zbyt wielkich zastrzeżeń.
Moja ocena: 7/10
Ostatnio edytowano Cz mar 28, 2013 11:48 am przez izaulka, łącznie edytowano 2 razy
izaulka

Imię: Iza
GG: 0

Postprzez Maciek! » N lut 17, 2013 3:44 pm

Moje pytanie brzmi :
Spoiler:
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez jupix » Pn lut 18, 2013 4:34 pm

A nie miało związku z czasem? Chyba po prostu zrobiła to zbyt późno.
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez izaulka » Pn lut 18, 2013 4:44 pm

Spoiler:
izaulka

Postprzez Trojden » Pn sie 05, 2013 4:20 pm

Też bardzo mi się podobały tła, kolory, światła (generalnie animacja), postacie, czarny charakter i muzyka. Mimo że też wolę Alana Menkena niż Randy'ego Newmana, to akurat tu muzyka Newmana była bardzo dobrze dopasowana do miejsca akcji - brzmiała jak dixielandowy, nowoorleański jazz z lat 30. lub 40., a nie jak współczesna muzyka - i to jest zaleta.

Tiana to postać dość nietypowa jak na bohaterkę Disneya - bardzo pracowita. Nie wspominam już o tym, że ciemnoskóra. A Charlotta jest przezabawna. Dr Facilier jako czarny charakter dobrze świadczy o kreatywności i wyobraźni twórców - szaman wudu, i w przeciwieństwie do większości disneyowskich łotrów, nie dąży do władzy.

"Friends on the other side" to piosenka prawie tak samo dobra jak "Hellfire" z "Dzwonnika z Notre Dame" i "Przyjdzie czas" z "Króla Lwa". Jedna z najlepszych piosenek disneyowskich czarnych charakterów.

Nie rozumiem tylko, dlaczego wszyscy ludzie w tym filmie tak nienawidzili żab i chcieli je zgnieść - przecież żaby wyglądają bardzo sympatycznie, i nie budzą u ludzi takiej niechęci jak wiele innych zwierząt, a już na pewno nie taką jak robactwo, muchy czy komary.

Co do polskiego dubbingu, to trochę dziwnie brzmiał i wydawał się niedopasowany Stefan Friedmann jako Ray. I, jak już zauważył Maciek!, szkoda, że w tłumaczeniu zmienili sens w piosence "Przyjaciele w zaświatach". "Green" nijak nie znaczy "forsa".

Generalnie filmowi daję 8/10.
Trojden

Postprzez jupix » Cz gru 26, 2013 6:51 pm

Obejrzałem jeszcze raz i jestem pod sporym wrażeniem polskich wykonań piosenek szczególnie Tiany.
I film wciąż dobry jak pare lat temu
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez izaulka » Cz gru 26, 2013 7:13 pm

Zgadzam się z przedmówcą, film sympatyczny, bohaterowie też. Przegapiłam tylko dwa fragmenty no bo wiecie - święta są, trzeba posiedzieć przy stole :wink:
izaulka

Postprzez cziksel » Wt mar 25, 2014 6:16 pm

Trojden napisał(a):
"Friends on the other side" to piosenka prawie tak samo dobra jak "Hellfire" z "Dzwonnika z Notre Dame" i "Przyjdzie czas" z "Króla Lwa". Jedna z najlepszych piosenek disneyowskich czarnych charakterów.
.

Dokładnie, Wojciech Paszkowski to geniusz i zrobił z tej piosenki arcydzieło :)
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Poprzednia strona

Powrót do Filmy