101 Dalmatyńczyków (1961)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

101 Dalmatyńczyków (1961)

Postprzez Bajkofil » Pn sty 08, 2007 2:57 pm

Obrazek

Dalmatyńczyk Pongo i jego pan Roger wiodą spokojne, kawalerskie życie. Podczas spaceru w parku spotykają piękną Anitę wraz z jej równie uroczą suczką Cziką. Psy, podobnie jak ich właściciele, zakochują się w sobie i postanawiają się pobrać. Niedługo potem Czika rodzi piętnaście szczeniaczków. Jednak na drodze ich szczęścia staje okrutna Cruella De Mon.

To mój ulubiony film Walta Disneya z lat 60 , w ogóle to jest to film z mojego dzieciństwa , ceniłem sobie w nim wartką akcję , świetne piosenki i dużo humoru , rysunki stoją na wysokim poziomie a polski dubbing był genialny , był bowiem dokonano profanacji ten film doczekał się nowego dubbingu który nie ma już tego czegoś co miał ten stary i co tu dużo pisać przez nowy dubbing bajka straciła część uroku , mimo wszystko to jedna z najlepszych animacji ze studia Walta Disneya , która doczekała się sequelu , serialu animowanego i dwóch filmów fabularnych o których też możecie podyskutować :)

P.S. Reżyserem dubbingu sprzed kilku lat jest Ewa Złotowska pamietna z dubbingu Pszczółki Maji a nam fanom Disneya jako Tasia van der kwak z Kaczych Opowieści.Jej mąż też maczał w tym palce :?
Bajkofil

Postprzez tapir » Pn sty 08, 2007 3:07 pm

Film jest uroczy, zwłaszcza animacja. Podoba mi się sposób w jaki narysowano psy. Za filmem fabularny nie przepadam, bo jest fabularną kopią animacji, ale ma w sobie cechy których nie lubie. Np.: Cruella zosała wzucona w gnój. W takich filmach fabularnych dla dziecizawsze czy to zwierzaki, czy małe dzieci, wpakowywują w takie obżydlistwa negatywnych bohaterów.

Co do dubbingu, czy jest w internecie jakaś próbka nowgo dubbingu, bo jestem ciekawa, czy oglądałam ze starym, czy nowym. :?
tapir

GG: 0

Postprzez Jakijajah » Pn sty 08, 2007 7:17 pm

Najbardziej żenujące jest imię Czika. Jego autora należałoby wychłostać.
Obrazek
Jakijajah

Postprzez metalcoola » Wt sty 09, 2007 4:33 pm

Heh,mam to na VHS na długo przed premierą w Polsce{gdzieś od 1991}jakość jest kiepska,ale da się oglądać,dubbing jest zupełnie inny{lepszy,jak obejrzałem ten nowszy z 1996 to mi się niepodobał}
metalcoola

Postprzez Kubusubu » Śr sty 10, 2007 6:47 pm

A ja tego filmu nie lubię.Jest bardzo,ale to bardzo nudny i nieśmieszny.Jedyny plus tej kreskówki to ta zwierzęca policja.Dużo bardziej podobała mi się wersja aktorska,która była dobrze zagrana i bardzo zabawna.Serial też był O.K.Sequel'i nie oglądałem.
Kubusubu

Postprzez Jakijajah » Śr sty 10, 2007 8:27 pm

Nikt jeszcze nie napisał, że 101 dalmatyńczyków dało nam chyba najciekawszy disneyowski czarny charakter - Cruellę de Mon. Doskonałe połączenie przerażającej i śmiesznej postaci.
Obrazek
Jakijajah

Postprzez Bajkofil » Śr sty 17, 2007 12:48 pm

UWAGA !!!

W październiku 2008 r. Disney planuje wypuścić wersję platynową filmu animowanego 101 Dalmatyńczyków , zapewnie w Polsce to wydanie też się ukaże ale najpewniej będzie to gdzieś tak w listopadzie lub grudniu , zacieram ręce i czekam , tylko ten nowy dubbing popsuje wszystko no ale pozostaje jeszcze wersja oryginalna czyt.angielska i napisy 8)
Bajkofil

Postprzez Retlaw » Śr sty 17, 2007 1:25 pm

Oglądałem 101 d. ze starym dubbingiem, lubie te stare, dubbingi z Pinokia, Piotrusia Pana i innych staroci, mają swój klimat

Taka ciekawostka, nie wiem czy wiecie, ale przed premierą tego filmu, dalmatyńczyki to była rasa psów na wymarciu a na świecie było tylko kilkadziesiąt zwierząt i groziło im wyginięcie, 101 dalmatyńczyków nie tylko tak rozpowszechnił rase że przetrwała, ale jest jedną z najpopularniejszych ras na świecie. Wyczytałem to w jednej z najbardziej cenionych książek o psach, której tytuł wyleciał mi z głowy.
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez dalilah14 » Cz cze 07, 2007 4:06 pm

Czytałam książke Dodie Smith na której podstawie chyba powstał ten film. Tam Czika ma na imie Mimi. 101 dalmatańczyków należy do moich ulubionych filmów disney'a
dalilah14

Postprzez backpack » N wrz 09, 2007 9:49 pm

Nie dziwię się, że w niektórych kręgach bajka uzyskała status kultowej :) Naprawdę nieziemska rozrywka w iście klasycznym - disney'owskim stylu. Ale ci animatorzy mieli pracy przy takiej ilości plamek... :) Ale to tylko dodaje temu filmowi artystycznej wartości.
backpack

Imię: Bartek

Postprzez Sophia » N wrz 09, 2007 11:22 pm

Film jest naprawde przecudowny i ogladalam go chyba 10 razy. Wprost uwielbiam takiego Disney'a!!!
Sophia

Re: 101 Dalmatyńczyków (1961)

Postprzez 101dalma » Cz lut 28, 2013 12:06 pm

Ja powracam do niego co jakiś czas, uwielbiam po prostu 101 Dalmatynczyków :roll:
Spoiler:
Lubie grać w: grajnik.pl/gry/101-dalmatynczykow
101dalma

Postprzez Trojden » So sie 03, 2013 8:50 pm

Moim zdaniem film jest dobry, ale nie jest bardzo dobry. Lubię ten film, ale go nie uwielbiam.

Rzeczy, które lubię i które moim zdaniem są plusami filmu: scena pościgu samochodowego, scena rozpadania się auta Cruelli, postać kociego sierżanta, który się nigdy nie poddaje, postać Cruelli (jednocześnie eleganckiej i odrażającej, co jest rzadkością), scena Nochal i Baryła vs Pongo i Czika, Cruella wrzucająca do kominka wybuchową butelkę, piosenka "Cruella Demon", scena spaceru właścicieli podobnych do swoich psów.

Minusy: postacie Rogera i Anity niezbyt ciekawe - ot, typowi mili mąż i żona, postacie niezbyt rozbudowane. Animacja - bardzo 'ołówkowa', bez intensywnych kolorów i ładnych teł. Większość czasu akcji - historia po prostu nie wciąga, lub słabo wciąga.
Trojden

Postprzez kuperkowo » Wt paź 15, 2013 1:47 pm

Oglądałem film już dawno i nawet mnie się podobał, ale bez rewelacji. Był jakiś taki straszny (zwłaszcza ta zła właścicielka tej fabryki czy tego czego) i dziwny.
Jest wiele lepszych filmów od tego. Edit: To co napisałem powyżej dotyczy filmu fabularnego, który był moim zdaniem cienki. Oryginał animowany był dużo lepszy .
kuperkowo

Powrót do Filmy