Ralph Demolka 2/Wreck-It-Ralph 2 (2018)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Ralph Demolka 2/Wreck-It-Ralph 2 (2018)

Postprzez izaulka » Cz cze 30, 2016 10:58 pm

To już oficjalne: powstanie sequel filmu Disneya z 2012 roku. Moore wraca jako reżyser, dołączy do niego Johnston (scenarzysta jedynki). W nowym filmie Ralph i Wandelopa będą odkrywać sieć. Premiera 9 marca 2018, film "Gigantic" który pierwotnie miał się ukazać tego dnia wyjdzie w listopadzie 2018.

Concept art: http://i1.wp.com/bitcast-a-sm.bitgravit ... 03_LOP.jpg

Źródło: https://ohmy.disney.com/news/2016/06/30 ... n-its-way/
izaulka

Imię: Iza
GG: 0

Re: Ralph Demolka 2/Wreck-It-Ralph 2 (2018)

Postprzez lis22 » Pt lip 01, 2016 10:36 am

Dosyć długo po premierze jedynki (aż sześć lat).
Po co? Film zarobił tylko ponad 400 milionów dolarów na świecie i nie był jakimś wielkim przebojem.
Dlaczego nie 'Zootopia 2"? ... ;)
lis22

Postprzez Scarpomaniak » Pt lip 01, 2016 3:19 pm

Po co? Zobaczmy, współczynnik ilość zarobionych pieniędzy/budżet filmu filmów WDAS od 2000 roku.
Fantazja 2000 1,13
Dinozaur 2,74
Nowa szaty króla 1,69
Atlantyda 1,55
Lilo i Stich 3,41
Planeta skarbów 0,78
Mój brat niedźwiedź 1,96
Rogate ranczo 0,94
Kurczak mały 2,10
Rodzinka Robinsonów nw
Piorun 2,07
Księżniczka i żaba 2,54
Zaplątani 2,28
Kubuś i przyjaciele 1,52
Ralph Demolka 2,86
Kraina lodu 8,51
Wielka szóstka 3,99
Zwierzogród 6,77
Co z tego wynika? Ralph Demolka był największym sukcesem studia od "Lilo i Stich".
Zauważ, że premiera 2. części Ralpha Demolki ma być dziwnie szybko, bo za mniej niż 2 lata. Według mnie po sukcesie 1. części podjęto decyzję o sequelu, którą ogłoszono dopiero dziś. Bo w 21 miesięcy nie da się zrobić filmu animowanego od podstaw. Według mnie w 2019 roku możemy liczyć na "Krainę Lodu 2", w 2020 na "Wielką szóstkę 2", a 2021 na "Zwierzogród 2".
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez lis22 » Pt lip 01, 2016 3:45 pm

Scarpomaniak napisał(a):
Zauważ, że premiera 2. części Ralpha Demolki ma być dziwnie szybko, bo za mniej niż 2 lata. Według mnie po sukcesie 1. części podjęto decyzję o sequelu, którą ogłoszono dopiero dziś. Bo w 21 miesięcy nie da się zrobić filmu animowanego od podstaw. Według mnie w 2019 roku możemy liczyć na "Krainę Lodu 2", w 2020 na "Wielką szóstkę 2", a 2021 na "Zwierzogród 2".

Prace nad "Ralphem2" trwają ponoć od 2012 r. czyli w sumie potrwają aż sześć lat. Myślę, że "Frozen2' może pojawić się już w przyszłym roku, gdyż jego realizację ogłoszono już znacznie wcześniej. Gdyby jednak prace nad kontynuacjami miały trwać po osiem lat i Howard musiałby czekać na Moore'a aż ten zakończy pracę nad "Ralphem 2', to teoretycznie "Zootopia 2' pojawiłaby się w kinach w 2024 roku, gdy będę miał już 46 lat ...
lis22

Postprzez Scarpomaniak » Pt lip 01, 2016 7:39 pm

"Kraina Lodu 2" w przyszłym roku?
To że jego realizację ogłoszono wcześniej, wynikało z tego, że było masę pytań "czy będzie kontynuacja", bo produkcję kontynuacji rozpoczęli najszybciej w 2014 roku. Dlatego też sądzę, że 2019 rok jest bardzo realnym terminem, opcjonalnie jesień 2018 (ale musieliby przenieść Gigantic kolejny raz), szybciej nie.
A "Zwierzogród 2" jeśli się pojawi (a jestem tego praktycznie pewien) to w 2021-2022 roku, więcej niż 6 lat od premiery nie będą czekać.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez lis22 » Pt lip 01, 2016 8:41 pm

Skoro "Ralph 2' ma być w 2018, to 2019 na "Frozen 2" może być dobrym strzałem, choć dla mnie to i tak za długo ;) (jeśli powstanie "Zootopia 3" to będę po pięćdziesiątce ;)). Dobrze, że nie idą tropem Pixara - 10 - 13 i 14 lat ;)
lis22

Postprzez kuperkowo » So lip 02, 2016 5:19 pm

Postacie z gry platformowej z ery przedinternetowej wkraczają w świat World Wide Web ? Powiem tak , dużo pomysłów nawet z pozoru trochę dziwnych przy dobrej realizacji mogę wyjść naprawdę nieźle jednak czy nie sądzicie że Disney wypuszcza trochę za dużo sequeli? Nie chcę uchodzić za znawcę sekcji filmowej Disneya gdyż ciągle jeszcze wielu sequeli nie widziałem (+ tak z 10 filmów z klasyki ) ale jeśli jedyny powód wypuszczania sequeli jest fakt że ,,pierwszy " film zarobił dużo to coś tutaj nie gra. Ralf Demolka nie ważne ile zarobił i co o nim sądzili krytycy uważam za bardzo dobry film mimo swojej prostoty (no może finałowa walka z Turbo była troche niepotrzebna ). Są filmy ewidentnie tworzone z myślą o kontynuacjach np Toy Story ale czy Kraina Lodu i RalpH Demolka jakie by dobre nie były do tej grupy się zaliczają. Jako fan Disneya nie oczekuję aż tak bardzo sequeli moich ulubionych filmów a filmu animowanego rysunkowo w dobie komputerów.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez lis22 » N lip 03, 2016 10:01 am

"Ralph" za dużo nie zarobił 9chyba 470 milionów dolców na świecie0, a dostał kontynuacje, więc liczę na to, że 'Zootopia 2" prędzej czy później, powstanie. Swoją drogą, Disney nie ma zbyt wielu kontynuacji animacji ("Bernard i Bianka w Krainie Kangurów" i może 'Kubuś Puchatek"), więc można im dać kredyt zaufania.
lis22

Postprzez Scarpomaniak » N lip 03, 2016 4:08 pm

lis22 napisał(a):"Ralph" za dużo nie zarobił 9chyba 470 milionów dolców na świecie0, a dostał kontynuacje, więc liczę na to, że 'Zootopia 2" prędzej czy później, powstanie. Swoją drogą, Disney nie ma zbyt wielu kontynuacji animacji ("Bernard i Bianka w Krainie Kangurów" i może 'Kubuś Puchatek"), więc można im dać kredyt zaufania.

Disney ma masę kontynuacji, tylko że one nie były robione przez WDAS (lub były tylko współprodukowane przez nich). Gdyby nie to, że istniało coś takiego jak Disney ToonStudio, to WDAS miałoby na koncie już wiele kontynuacji.
A Ralph zarobił dużo, jak pisałem wyżej współczynnik zarobek/budżet najwyższy od 10 lat. Podejrzewam, że produkcję Ralpha Demolki 2 zaczęli przed premierą Krainy Lodu, ponieważ co by powiedzieć, wówczas to był sukces.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez lis22 » Pn lip 04, 2016 2:01 pm

Scarpomaniak napisał(a):Disney ma masę kontynuacji, tylko że one nie były robione przez WDAS (lub były tylko współprodukowane przez nich). Gdyby nie to, że istniało coś takiego jak Disney ToonStudio, to WDAS miałoby na koncie już wiele kontynuacji.
A Ralph zarobił dużo, jak pisałem wyżej współczynnik zarobek/budżet najwyższy od 10 lat. Podejrzewam, że produkcję Ralpha Demolki 2 zaczęli przed premierą Krainy Lodu, ponieważ co by powiedzieć, wówczas to był sukces.

Wiesz, ja nie uznaję tych kontynuacji robionych tylko na VHS i DVD i to zwykle przez Chińczyków, a nie przez animatorów od Disneya. Ja uznaję tylko te filmy, które miały premierę kinową i łapią się na Walt Disney Classic, a tu mamy chyba tylko dwie kontynuacje, a "Frozen 2" i "Ralph 2" oraz prawdopodobnie "Zootopia 2" będą kolejnymi, aczkolwiek nielicznymi sequelami. Tak przy okazji, słyszałem gdzieś o "Zaplątanych 2" ...
lis22

Postprzez Scarpomaniak » Śr lip 06, 2016 10:55 am

Ale tłumaczyłem dlaczego WDAS nie ma dużo kontynuacji, ponieważ przez wiele lat dział kontynuacji był w Disney ToonStudios. Gdyby nie powstało coś takiego pewnie już od 25 lat WDAS masowo by produkowało kontynuację. Według mnie za 10 lat to będziemy mieli już masę kontynuacji zrobionych przez WDAS, tak samo jak to jest w Pixarze czy Dreamworksie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez lis22 » Śr lip 06, 2016 2:29 pm

Scarpomaniak napisał(a):Ale tłumaczyłem dlaczego WDAS nie ma dużo kontynuacji, ponieważ przez wiele lat dział kontynuacji był w Disney ToonStudios. Gdyby nie powstało coś takiego pewnie już od 25 lat WDAS masowo by produkowało kontynuację. Według mnie za 10 lat to będziemy mieli już masę kontynuacji zrobionych przez WDAS, tak samo jak to jest w Pixarze czy Dreamworksie.

Nie jestem pewien, czy tych kontynuacji z lat 90-tych byłoby tak dużo, gdyby robił je sam Disney - każdy film musiałby być produkcją kinową, zrobioną przez główne studio za duże pieniądze i na wysokim poziomie, tak więc zapewne byłoby tego znacznie mniej, niż to, co klepano na VHS i na DVD.
lis22

Postprzez Scarpomaniak » Cz lip 07, 2016 6:45 pm

Tyle by nie było, ale byłoby sporo.
Oczywiście możesz zapytać - dlaczego od razu nie zaczęli robić sequeli? Ponieważ od początku wieku nie umieli stworzyć żadnego dochodowego filmu ("Zaplątani" nie byli sukcesem przez ogromny budżet), co prawda kiedyś Disney (Toon Studio) tworzył sequele niedochodowych filmów, ale czym innym jest sequel skierowany do kin, a czym innym na rynek domowy.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Powrót do Filmy