Wielka Szóstka/Big Hero 6 (2014)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Re: Wielka Szóstka/Big Hero 6 (2014)

Postprzez Maciek! » Pn paź 27, 2014 8:32 pm

Obrazek

Ok, ok. Przyznaję rację ;)
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez izaulka » Wt paź 28, 2014 4:32 pm

izaulka

Imię: Iza
GG: 0

Postprzez Maciek! » Cz lis 06, 2014 10:51 pm

Poczytałem i posłuchałem sobie różnych recenzji i z ogółu wynika :

Fajne, zabawne i wizualnie prześliczne ale nic nowego.

Także w jednej mówili, że z tytułowej 6, tylko dwie (chłopiec i robot) mają głębie, a reszta ogranicza się tylko do "bycia zabawnymi" i mało ich ale zobaczymy jeszcze...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez cziksel » Cz lis 27, 2014 2:58 pm

:(
Po zawodzie z ,,Krainą Lodu" powinni się bardziej postarać :(
No mam nadzieję, że mnie jeszcze mile zaskoczą
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Postprzez kuperkowo » Cz lis 27, 2014 4:09 pm

cziksel napisał(a)::(
Po zawodzie z ,,Krainą Lodu" powinni się bardziej postarać :(

Ty tak na serio ? :)
A co do ,,Wielkiej Szóstki'' to mam mieszane uczucie, bo pójście w świat Marvela jest dla Disneya nietypowe, choć sam film wydaje się być całkiem w porządku.
Jednak nie będzie to wielka opowieść czy musicalowa baśń, choć może si mylę.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez izaulka » Pt lis 28, 2014 3:08 pm

Nie będę się rozpisywać:

+
- sympatyczne postacie
- świetna postać Tadashiego, uwielbiam jego relację z młodszym bratem
Spoiler:

-
- nie rozwinięto zbytnio postaci czwórki bohaterów
- Baymax był zabawny, ale nie wybuchałam kaskadami śmiechu
Spoiler:

- po prostu oczekiwałam nowej Krainy Lodu, a dostałam film porządny - tylko porządny

"Wielka Szóstka" jest dobra, ale nie nadzwyczajna. Mam zamiar oczywiście jeszcze do niej wrócić :)
izaulka

Postprzez Maciek! » Pn gru 01, 2014 11:31 pm

"BIG HERO SIX" - pierwsze 2/3 naprawdę dobre, na wysokim poziomie!!! Bardzo dorosłe, pięknie ukazana przyjaźń między braćmi, jak i chłopca z robotem i miejscami się uśmiałem, nawet jednym momencie zacząłem się zastanawiać czy to nie będzie poziom "Iniemamocnych"... tylko niestety wszystkie naprawdę mocne momenty były w pierwszej połowie, bo reszta jest spoko ale miałem wrażenie, że spędzili budując naprawdę ciekawą intrygę by ją zwinąć bardzo szybko. Tak jakby się kończy, gdy myślałem, że będzie jeszcze z pół godziny filmu. Także - jak wiele osób już mówiło - jak na film z "szóstką" bohaterów w tytule czwórka równie dobrze mogła być jedną czy dwiema postaciami. Fred był strasznie śmieszny ale miałem wrażenie, że reszta w sumie nic nie robi poza wspieraniem Freda. Nie mówię by każdy miał swój rozbudowany wątek ale jednak mogli ich role jakoś urozmaicić bo byli bardziej jak jednostka. Ich superbohaterskie alter-ego (moce jak i wykorzystanie ich w akcji)nie były zresztą specjalnie pasjonujące (zresztą ledwie się nimi stają już ostatnia 1/3 filmu) Gdyby nie był to film na podstawie komiksu powiedziałbym nawet, że wątek superbohaterski nieco wkręcony na siłę. Ale całość i tak bardzo super.
Ale całość i tak bardzo super.

To trochę dziwna uwaga, ale też to miła odmiana zobaczyć film, gdzie każda postać jest strasznie inteligentna i ilekroć już jako widz chcę powiedzieć "Em, czemu nie zrobią tego i tego" to robią ;)

izaulka napisał(a):
Spoiler:

Znaczy wiesz, to film superbohaterski więc złoczyńca w masce jest akurat na miejscu ;) Z jednej strony jego tożsamość była łatwa do odkrycia poprzez metodę eliminacji z drugiej jak już wyjaśniają czemu zrobił się zły wydało mi się to naprawdę ciekawe...

ACH! Bym zapomniał
Spoiler:
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez izaulka » Cz gru 04, 2014 6:53 pm

Piszę to z perspektywy fana Disneya, nie filmów o superbohaterach :) Po prostu zauważyłam tendencję polegającą na zszokowaniu widza
Spoiler:
izaulka

Postprzez cziksel » N gru 14, 2014 1:35 pm

Widzę , że jedyna mam odmienne zdanie
Film mnie zawiódł
Jasne, Tadashi, świetny pomysł, ciekawie i całkiem miło się oglądało, ale jak dobry film Dreamworksa, nie Disneya.
Film według mnie jest po prostu pusty
Mam nadzieję, że ktoś poza mną dostrzega także ten czysty komercjalizm i jakiś brak celu, który Disney przecież zawsze sobie stawiał...
Właśnie zakupiłam ,,art of wreck it ralph" i tamten film był tak nowy, tak zaskakujący! Co zaskoczyło nas w ,,big hero 6"? co nas urzekło? Moim zdaniem film jest bardzo dobry, ale w swojej wyjątkowości i magii, której tak bardzo mi brakowało na pewno ma u mnie 1/10.
po prostu smutno...
Najpierw szablon i przepis na film we ,,Frozen" (chociaż akurat ten film jest magiczny ;) ) a teraz Big hero6... Może chcieli dobrze, ale według mnie jest to spadek formy w Disneyu. Będę czekać, żyję Disneyem i mam nadzieję, że to tylko chwilowy kierunek studia
(a tak poza tematem- krótkometrażówka była czarująca!)
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Postprzez lis22 » Wt mar 01, 2016 11:50 am

Obejrzałem sobie ten film żeby mieć skalę porównawczą przy " Zwierzogrodzie " i żeby sprawdzić, co tak zachwyciło widzów i nadal nie wiem, co ;)
Film to tacy ' Iniemamocni " w Japońskim sosie. Zgadzam się, że cztery postacie są zbędne, mogliby zrobić z nich jedną. W sumie żadna postać 9 no może poza tym balonowatym robotem ) nie zapadła mi w pamięć i żadna nie ma nawet startu do Judy i Nicka z " Zootopi ". Wątek relacji braci fajny, ale zbyt szybko się urywa. Film przegrywa też pod względem kreacji świata, opowiadania historii i humoru. Ogólnie ujdzie ale nie jest to nic nadzwyczajnego.
lis22

Postprzez backpack » Pt mar 04, 2016 1:12 pm

W 2017 roku zadebiutuje serial będący bezpośrednią kontynuacją fabuły :-) Wyemituje go Disney XD.

Obrazek
backpack

Imię: Bartek

Postprzez Scarpomaniak » Pt mar 04, 2016 5:38 pm

Fajnie, choć z produkcji zapowiedzianych na przyszły rok bardziej czekam na "Kacze Opowieści".
Tak sobie przy okazji pomyślałem - szkoda, że Disney z seriali telewizyjnych wydaje tylko "Star Wars Rebelianci" i produkcje Disney Junior. Nie licząc kilku produkcji, po prostu czasem nie mam motywacji, żeby zerkać kiedy będzie leciał następny odcinek.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez backpack » Wt mar 08, 2016 9:42 am

Scarpomaniak napisał(a):(...) czekam na "Kacze Opowieści". (...)

Mam podobnie, oby tego nie schrzanili :-)
backpack

Imię: Bartek

Postprzez kuperkowo » Wt mar 08, 2016 10:36 am

backpack napisał(a):
Scarpomaniak napisał(a):(...) czekam na "Kacze Opowieści". (...)

Mam podobnie, oby tego nie schrzanili :-)
Raz na wozie raz pod wozem ! Kaczki! Whooo ! :) Również czekam na reedycję Łączyć Opowieści i liczę że wykorzystają jako inspirację do scenariusza kilku odcinków jakieś komiksy Carla Barksa, których jeszcze nie użyli. Disney ujawnił pierwsze rysunki: Obrazek
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Poprzednia strona

Powrót do Filmy