Moana (2018)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Moana (2018)

Postprzez walkiria » Pn wrz 02, 2013 2:53 pm

"Moana" czyli 57 klasyk WDAS w reżyserii Rona Clementsa i Johna Muskera ma wejść do kin 09.03.2018.

Oto źródła:
Oto źródła:
1. daty filmów, nad którymi obecnie pracuje WDAS i Pixar
http://www.therotoscopers.com/2013/05/2 ... 6-to-2018/
2. tytuły filmów, nad którymi pracuje WDAS
http://www.therotoscopers.com/2013/07/1 ... oana-more/
3. informacje o filmie "Moana"
http://www.therotoscopers.com/2013/08/28/ron-clements/
walkiria

GG: 0

Re: Moana (2018)

Postprzez asia55 » Śr wrz 25, 2013 3:53 pm

ciekawie się zapowiada:)
asia55

Postprzez rarity » So wrz 28, 2013 11:00 am

Ciekawa jestem tego filmu, będzie to najprawdopodobniej pierwszy film Disney'a na który moja córka obejrzy w kinie razem ze mną, będzie miała wtedy 5 lat więc będzie to najwyższy czas na poznanie magii Disney'a na dużym ekranie^^
Blog z moją kolekcją Disney:
http://kawaiiania.blogspot.com
rarity

Imię: Ania

Postprzez Diona » So gru 07, 2013 7:19 pm

Pierwsze spojrzenie na Moanę:
Obrazek

“The lead character, Moana Waialiki is the only daughter of a Chief in a long line of navigators. She’s really a bit of nerd, but a nerd about sea voyaging, and when her family need her help, she sets off on an epic journey. Some of the other characters are demi-gods and spirits drawn from real mythology.”
Diona

Imię: Amelia
GG: 49331305

Postprzez Lila » Pn mar 03, 2014 8:05 pm

Brzmi obiecująco :). Wreszcie jakiś nadchodzący film Disneya który mnie naprawdę zainteresował. Film zostanie zrobiony komputerowo mimo pogłosek, według których miałby być stworzony w stylu Papermana. Według jednego z reżyserów, Johna Muskera, jest zdecydowanie za wcześnie na powstanie takiego filmu. A szkoda :(. Więcej informacji tutaj: http://disney.wikia.com/wiki/Moana
Lila

Imię: Paulina
GG: 23162456

Postprzez Maciek! » Cz sie 07, 2014 8:42 pm

Byłoby super jeśli to było ręcznie robione ale pewnie się nie doczekam :(
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Rakshas » Wt wrz 09, 2014 8:41 pm

Według jednego z reżyserów, Johna Muskera, jest zdecydowanie za wcześnie na powstanie takiego filmu.

Za wcześnie? O ile pamięć mnie nie myli ostatnia była TAK NAPRAWDĘ (i 'pełnometrażowo', a nie "papermanowo' i krótko) "Księżniczka i Żaba", a to było już tak dawno... Oglądając "Krainę Lodu" i inne filmy Disneya robione komputerowo wychodzące ze studia, gdzie tradycją była ręczna animacja odnoszę wrażenie, że w rękach PIXARa wychodzi to o wiele lepiej, ciekawiej, zabawniej... Ale box office mówi samo za siebie więc nic dziwnego, że idą w tym kierunku. A szkoda, wielka szkoda.

Porównywałam zaciekle części składowe Krainy Lodu i Księżniczki i Żaby (jako ostatnie przykłady, które wyszły ostatnio z tego studia). I wszystko, od postaci po fabułę, muzykę, piosenki wydaje mi się bardziej ambitne, sensowne, LEPSZE w wersji 2d. Może to tylko wielki sentyment z czasów dzieciństwa, ale jestem dorosłą kobietą, kocham animacje, i tak jak Księżniczkę i Żabę oglądałam z zaciekawieniem, tak Frozen naprawdę była dla mnie ciekawa dopiero pod koniec. Komputerowe animacje z WDFA zdają się być bardziej "dziecinne". Naprawdę szkoda, że MOANA będzie zapewne kolejnym tego przykładem.

PS Wg mnie Zaplątani trzymają jeszcze poziom. I tyle...
Mam nadzieję, że doczekamy się jeszcze starego Disneya (wierzę, że stać ich na to;)
Rakshas

Postprzez Lila » Wt wrz 09, 2014 11:05 pm

Rakshas, "Paperman" nie był tworzony tradycyjną metodą, a poprzez kompletnie nową metodę która łączy 3d i 2d. Więcej możesz dowiedzieć się choćby tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=TZJLtujW6FY
Według mnie jest to genialna metoda, kocham tradycyjne animacje ale ten sposób sprawił, że rysunkowa animacja wygląda jeszcze piękniej.
Co do reszty komentarza, to cóż, niestety mimo, że bardzo lubię Frozen i Tangled to muszę przyznać, Księżniczka i Żaba wygląda wizualnie znacznie lepiej. Zgadzam się także, że Disney w sprawie 3d nie dorównuje Pixarowi i prawdopodobnie już za 10 lat animacja obu filmów będzie wyglądała przestarzale. Filmy Pixara nie starzeją się tak szybko bo każdy z nich ma inny, unikatowy styl graficzny. Dzięki temu nawet jeśli pierwsza część Toy Story widocznie się postarzała moim zdaniem i tak zachowuję klasę. Disney tymczasem stworzył jeden styl tworzenia modelu ludzi, co widać np. po Annie i Roszpunce które wyglądają bardzo podobnie. A tymczasem Królewna Śnieżka wizualnie praktycznie się nie starzeję, co więcej, animacja momentami jest nawet lepsza niż w wielu nowszych podobnych filmach, bo odpowiadali za nią legendarni dziś animatorzy (np. Ollie Johnson, Milt Kahl). Straszna szkoda, ze Disney poszedł w grafikę komputerową. Marnuję się przez to tyle talentów, którzy pracowali m.in przy Księżniczce i Żabie. Według mnie argument, że dzięki temu filmy się lepiej sprzedają jest śmieszny, bo wystarczy spojrzeć na popularność anime czy też zachodnich seriali rysunkowych, z Avatarem na czele. No, ale wiadomo, przecież animacja komputerowa jest znacznie tańsza :/.
Co do fabuły to kwestia dłuższej dyskusji, ale dla mnie wszystkie 3 filmy zachowują podobny porządny poziom. Może powód dla którego nie uwodzą cię tak nowe filmy Disneya polega na tym, że są one skierowane do innego pokolenia dzieciaków i przez to różnią się od klasyków lat 90-tych, niekoniecznie tylko pod względem animacji?
A na Moane czekam z zainteresowaniem i ufnością.
Lila

Postprzez Rakshas » Śr wrz 10, 2014 7:55 am

Lila, wiem o Papermanie, dlatego napisałam w cudzysłowie, bo czekam na PRAWDZIWĄ ręczną animację.
Co do stylów, ciekawe spostrzeżenie, które przeoczyłam, a które jest smutnie prawdziwe. Twarze, ale nawet całe modele postaci- bardzo podobne. Chociaż patrząc na Moanę, zdaje się na tym tle wyróżniać (i bardziej przypominać Meridę;). Lecz tak jak w przypadku Frozen, koncepty niekoniecznie mają odzwierciedlenie w wersji ostatecznej NP.
Niestety ostatni z 9 Starych Ludzi zmarł 6 lat temu. Myślę, że mają swoich godnych następców, tylko wytwórnia już nie ta.
Co do zarabiania na filmach- to niestety szczera prawda, wystarczy wejść na box office, już sama ilość cyferek mówi za siebie. Dla mnie Frozen reprezentuje w ogóle niski poziom, ale zarobiła o niebo więcej niż Księżniczka i Żaba. I chociaż nas, odbiorców ich kasa nie obchodzi... wiadomo jak jest.
I myślę, że porównywanie tego rodzaju filmów z anime nie do końca jest słuszne. To zupełnie inna kultura. Przede wszystkim większość filmów trafia wyłącznie na ekrany telewizorów. Mają inne budżety, inaczej zarabiają.
I niestety klimat złotego wieku poczułam ostatni raz przy "Mój brat niedźwiedź". Mam na myśli to, że będąc dzieckiem, te wszystkie Tarzany, Mulany, Król Lew etc to były filmy, do których dosiadali się dorośli i wciągali bardziej niż dzieci! Potem już chyba tylko ten niedźwiedź był porównywalny......
Rakshas

Postprzez Lila » Pt wrz 12, 2014 12:38 am

A, to rozumiem. Myślałam, ze skoro wzięłaś w cytat mój cytat Johna Muskera, to uważasz, że Paperman był zwykłą animacją rysunkową. Ale Musker też miał na myśli mówiąc "za wcześnie" nie zwykły filmy animowany 2d ale właśnie pełnometrażowy film tworzony tą technika co Paperman. Tzn, widocznie uważają wciąż poza ich możliwościami stworzenie prawdziwego filmu długometrażowego tą techniką.
Ale nieważne, jak zwykle rozdrabniam co kto napisał.
Na to jak będzie wyglądać Moana, jak słusznie zauważyłaś, jest jeszcze za wcześnie by stwierdzić. A te podobieństwa bardziej przypominaniem z wyglądu, jak Merida/Moana denerwują właśnie tym powtarzalnym modelem. Już teraz wszyscy na necie skupiają się przy nowym filmie Big Hero 6 jak to mama głównego bohatera wygląda jak Anna, a znów Honey Lemon przypomina Rapunzel. Wystarczy poczytać komentarze pod trailerami i reklamami. Nie przeszkadza mi, że Disney postanowił stworzyć jeden styl, bo właściwie robią to od wielu lat. Wiadomo, że styl rysunku oczu, twarzy, sylwetki jest charakterystyczny dla tej marki długi czas. Ale mimo wszystko animatorzy rysunkowi prócz głównego wzoru w każdym filmie starali się stworzyć inny styl. W ten sposób po takich filmach jak np. Mała Syrenka, Aladyn, Mulan, Tarzan widać, że pochodzą od jednej wytwórni, jednak prócz tego tło, sposób kreski, kolory, to wszystko sprawia, że każdy z nich wyróżnia się i posiada własny, unikatowy styl odpowiedni do uniwersum filmu. Jasne, są wyjątki jak Pocahontas, Atlantyda, ale jak zwykle potwierdzają one regułę. W podobny sposób łączą/różnią się filmy Pixara. Jednak grafikom komputerowym Disneya widocznie brakuję tego wyczucia stylu i zarazem unikatowości. Z jednej strony to dosyć ciekawe, że Tangled i Frozen wyglądają jak z jednego uniwersum, ale z drugiej sprawia to, że filmy artystycznie się ze sobą "zlewają". Wielka Szóstka nie wygląda jakby miała się wyłamać pod tym względem. Można by przebrać głównych bohaterów nadchodzącego filmu w ubrania bajkowe i wpasują się jak ulał do Arendelle czy Corony (królestwa Roszpunki). Tymczasem, wracając do Papermana nie można odmówić mu niepowtarzalnego stylu z którego jednak wciąż widać robotę twórców spod Myszka Miki.
Wiesz, może jestem trochę naiwna, ale wierzę, że rysunkowy film od Disneya wciąż miałby wielką siłę przebicia. Zapominasz, że w Japonii prócz seriali anime dużą rolę spełnia tam studio Ghibli z animowanymi filmami pełnometrażowymi jak Spirited Away, Grobowiec Świetlików i wieloma innymi, które zdobyły ogromną popularność na całym świecie i zapisały się jako klasyka kina animowanego. No i wspomnę jeszcze raz o ogromnej popularności amerykańskich Legendy Aanga i Legendy Korry, bo może i są one serialami, ale jestem pewna, że gdyby powstały ich pełnometrażowe wersje zarobiłyby by one niemałe pieniądze, i to nie tylko w USA.
Księżniczka i Żaba to cudowny film, ale na jego dość małą jak na taką wytwórnię popularność przyczyniło się wiele pomniejszych spraw, jak śmieszna afera z rasizmem czy też fakt, że muzyka wykorzystana w filmie to jazz, który ma dziś raczej wąskie grono odbiorców wśród młodszej widowni, do której wszak film jest kierowany. Umiejscowienie filmu w realistycznych latach 20-tych też mogło mieć swój wpływ. Gdy zobaczyłam trailer do Tangled, pełen humoru ala Dreamworks, tak do niedawno jeszcze bardzo popularnego (dziś wydaje mi się nieco przemijać), osadzonego w bajkowym świecie z blond księżniczką jako główną bohaterką pomyślałam: "Tak! To jest film który się sprzeda!". Tangled był pierwszym filmem Disneya z typową bajkową historią od dłuższego czasu który tak się przyjął, ale jeżeli ktoś sobie przypomni, zauważy, że reklamowano go raczej jako lekką, komediową przygodę. Pamiętacie jak zmieniono tytuł z Roszpunka na Zaplątani, by przyciągnąć większą chłopięcą publiczność? Poza tym, w prawie żadnym zwiastunie nie dano poznać, że jest to musical. Taka była moda w kinie i tak trzeba było reklamować film. Ludzie przez dłuższy czas byli uczuleni na "disneyowską cukierkowatość" doszczętnie wyśmianą w Shreku. Dopiero po sukcesie Tangled zaczęto już otwarcie reklamować kolejny potencjalny blockbuster, Frozen, jako musicalową, bajkową historię.

PS: Zdaję sobie sprawę, że piszę bardzo chaotycznie i nieskładnie, ale z jakiegoś powodu nie potrafię dziś ułożyć myśli. Mam nadzieję, że można zrozumieć mój wywód ;).
Lila

Postprzez Lila » Cz paź 23, 2014 9:07 pm

http://disneyanimation.tumblr.com/post/ ... h-animated - premiera Moany przeniesiona wprzód na późny 2016 r. pewnie listopad :D
Lila

Postprzez izaulka » So sie 15, 2015 1:01 pm

izaulka

Imię: Iza

Postprzez Lila » N sie 16, 2015 12:54 am

http://www.insidethemagic.net/2015/08/d ... rformance/
oraz krótki urywek muzyki https://www.youtube.com/watch?v=DvZ321nHpq8
Zapowiada się coraz lepiej. Na pewno jest więcej zdjęć i filmików ale ja osobiście wolę ich nie szukać żeby mieć niespodziankę w kinie :D.
Lila

Powrót do Filmy