Zootopia (2016)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Zootopia (2016)

Postprzez Retlaw » Pn sie 12, 2013 4:32 am

Akcja skupia się na lisie wrobionym w przestępstwo, którego nie popełnił. Najlepszy glina miasta, królik, siedzi mu na ogonie, ale w końcu obaj stają się celem wielkiej konspiracji. Muszą współpracować, aby przeżyć i uratować miasto.

Obrazek

Film oparty jest na oryginalnym pomyśle. Akcja rozgrywa się w świecie, w którym człowiek nigdy nie istniał. Zwierzęta stworzyły własną wersję cywilizowanego świata. Sama Zootopia jest dostosowana do jej mieszkańców, więc jedna część miasta zwana Tundratown ma chłodny klimat. Tam mieszkają wszelkie zwierzęta, dla których jest to naturalne środowisko. Misie polarne zawsze tam znajduję dobre bary karaoke i salony lodowego masażu. Sahara Square to gorąca, tropikalna część miasta. Jest jeszcze Little Rodentia, dzielnica Rainforster oraz Burrow Burrough (mieszkanie królików).
Źródło: Hatak.pl
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

GG: 0

Re: ZOOTOPIA

Postprzez izaulka » So gru 07, 2013 5:15 pm

Zapowiada się ciekawie, fabuła jest interesująca oraz mogą ciekawie przedstawić społeczeństwo pełne zwierząt ("Kurczak Mały" zawiódł na całej linii)
Tylko pytanie, czy to będzie w 2D czy 3D?
izaulka

Imię: Iza

Re: ZOOTOPIA

Postprzez kuperkowo » Pn gru 09, 2013 5:16 pm

Nie wiem czy 2D czy 3D , ale na pewno grafika komputerowa (co się można było w sumie domyślić). Planowany debiut na 4 marca 2016r.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Re: Zootopia (2016)

Postprzez lis22 » Pt cze 12, 2015 2:20 pm

Pojawił się już, całkiem fany tester filmu:

http://stopklatka.pl/wiadomosci/-/16039 ... eya-wideo-

tylko ten tytuł - " Zwierzogród " ...
lis22

Postprzez Scarpomaniak » Pt cze 12, 2015 3:21 pm

lis22 napisał(a):tylko ten tytuł - " Zwierzogród " ...

Tytuł pewnie wymyślił Mariusz Arno Jaworowski lub Michał Wojnarowski - tak podejrzewam, bo aż dziwne podobieństwo do Kaczogrodu.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez EVE11 » Śr cze 17, 2015 4:22 pm

A mi tutaj strasznie zalatuje "Fantastycznym Panem Lisem"... I to nie tylko ze względu na głównego bohatera. No ale zobaczymy, co z tego wyjdzie :)
Jeśli chcesz być wielkim, zaczynaj od rzeczy małych. - św. Augustyn
EVE11

Imię: Ewa

Postprzez lis22 » Cz lip 09, 2015 2:58 pm

EVE11 napisał(a):A mi tutaj strasznie zalatuje "Fantastycznym Panem Lisem"... I to nie tylko ze względu na głównego bohatera. No ale zobaczymy, co z tego wyjdzie :)

" Fantastyczny Pan Lis " to animacja poklatkowa, kukiełkowa, a nie CGI - poza tym sam film bardzo odbiega od noweli, której jest ekranizacją.
lis22

Postprzez lis22 » Wt lut 16, 2016 6:50 pm

Jedna z pierwszych i dosyć obszernych recenzji:

http://recenzent.com.pl/1/recenzja-film ... -zechcesz/

wygląda na to, że dostaniemy na prawdę dobry film od Disneya i aż szkoda, że nie jest to animacja klasyczna ... na szkicach koncepcyjnych wygląda to znacznie lepiej niż w CGI.
lis22

Postprzez Scarpomaniak » Wt lut 16, 2016 6:53 pm

Pewnie w piątek się wybiorę do kina, mam nadzieję, że się nie zawiodę.
Ciekawie jak wypadnie polski dubbing, ponieważ jest to pierwszy film Disneya od 10 lat, do którego dubbing zrobił Start, a nie SDI, ciekawe jak wyjdzie?
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez lis22 » Wt lut 16, 2016 7:31 pm

Scarpomaniak napisał(a):Pewnie w piątek się wybiorę do kina, mam nadzieję, że się nie zawiodę.
Ciekawie jak wypadnie polski dubbing, ponieważ jest to pierwszy film Disneya od 10 lat, do którego dubbing zrobił Start, a nie SDI, ciekawe jak wyjdzie?

Ja mam pewne obawy ....

Drugi zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?v=GxLXGoEFc8Q

trzeci zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?v=KVfUIUfSud0

czwarty zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?v=zhfJns1qMKw

Zwróćcie uwagę na głos lisa, w drugim zwiastunie jest chyba najlepszy, potem jest taki jakiś beznamiętny i nie pasuje mi do postaci.

Obsada dubbingu:

- Judy Hops - Julia Kamińska
- Nick Bajer - Paweł Domagała
- burmistrz Grzywalski - Wiktor Zborowski
- pani Obłoczek - Barbara Kurdej-Szatan
- Pan Be - Wojciech Paszkowski

http://dubbing.pl/baza-filmow/z/zwierzogrod/
lis22

Postprzez Scarpomaniak » Wt lut 16, 2016 9:01 pm

lis22 napisał(a):
Scarpomaniak napisał(a):Pewnie w piątek się wybiorę do kina, mam nadzieję, że się nie zawiodę.
Ja mam pewne obawy ....

Ja też mam pewne obawy. Całe grono użytkowników polski-dubbing.pl ma obawy, ale i tak wszyscy się cieszą, ponieważ dubbing zrobił Start. Wynika to z tego, że SDI w ostatnim czasie przejął dubbingi do kolejnych wytwórni, co powoduje, że studio rośnie na prawdziwego monopolistę w Polsce. Jeżeli, na co wygląda, kontrakt wygasł i teraz Disney będzie mógł zlecać innym studiom to i tak, wcześniej lub później będzie lepiej.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez lis22 » So lut 20, 2016 12:52 am

lis22

Postprzez lis22 » Cz lut 25, 2016 1:36 pm

Nikt jeszcze nie był w kinie?
Dostaliśmy najlepszą samodzielną ( bez udziału Pixara ) animację od Disneya, a na forum taka cisza?
lis22

Postprzez kuperkowo » Cz lut 25, 2016 2:10 pm

Na forum ostatnio w ogóle ogroooomna cisza :) Mnie się komputer zepsuł i piszę z telefonu, więc może coś napiszę jak oddam kompa do naprawy :) Co do filmu: Aż tak jest dobry czy po prostu chciałeś zachęcić innych do rozmowy o nim ?
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez lis22 » Cz lut 25, 2016 6:09 pm

kuperkowo napisał(a):Na forum ostatnio w ogóle ogroooomna cisza :) Mnie się komputer zepsuł i piszę z telefonu, więc może coś napiszę jak oddam kompa do naprawy :) Co do filmu: Aż tak jest dobry czy po prostu chciałeś zachęcić innych do rozmowy o nim ?

Moim zdaniem, jest tak dobry.
Zacytuję może mój post z innego forum:

W momencie gdy Disney porzucił klasyczną animację i przeszedł na animacje CGI ich filmy prezentują różny ( głównie przeciętny ) poziom i nawet po wielkim ( aczkolwiek niekoniecznie zasłużonym ) sukcesie " Frozen " myślałem , że Disney już niczym mnie nie zaskoczy , niczym nie oczaruje , nie podbije mojego serca , a tu taka niespodzianka.
Siłą najnowszej animacji spadkobierców Walta Disneya jest na prawdę dobra , inteligentna i wciągająca fabuła , nawiązująca do filmów a la " 48 Godzin ", itp. Fabuła , bazująca na wątku kryminalnym obudowana jest najlepszą i najbardziej kreatywnie pomyślaną miejscówką jaką możemy oglądać w kinie - jest to tytułowy Zwierzogród, wielka metropolia , podzielona na wiele stref klimatycznych ( Tundrówka, Las Padas czy Stara Sahara ) gdzie żyją rozmaite gatunki ssaków w środowisku odpowiadającym ich naturalnym preferencją siedliskowym. Cechą tej zwierzęcej metropolii jest też zanik relacji ofiara-drapieżnik i pokojowa egzystencja drapieżników i roślinożerców , ich potencjalnych ofiar. Ta pokojowa i harmonijna egzystencja jest jednak powierzchowna , gdyż pomimo zasypania biologicznych podziałów nadal mamy krzywdzące stereotypy przypisane poszczególnym gatunkom , a skryty strach potrzebuje tylko iskry , żeby wydobyć leki na wierzch - jedną z osi fabuły jest zaginięcie i zdziczenie drapieżników.
Powoli dochodzimy do jednej z największych zalet filmu , czyli do bohaterów. Główną bohaterką jest króliczka Judy , która chce zostać pierwszym króliczym policjantem , która na swojej drodze spotyka lisa imieniem Nick , drobnego oszusta i cwaniaka. Obaj bohaterowie prezentują odmienne postawy życiowe: Judy to uparta , zdeterminowana idealistka obdarzona silnym charakterem i wierząca, że każdy może być tym, kim chce. Nick to z kolei jest cynicznym realistom, uważającym, że każdy jest tylko tym, kim jest i nie warto tego zmieniać. Obaj bohaterowie posiadają stereotypy gatunkowe, które wynieśli z domu i z niemiłych doświadczeń z młodości i obserwowanie ich słownych gierek i potyczek jest bardzo przyjemne.
Poza parą głównych bohaterów mamy tu plejadę postaci drugoplanowych: od lwa burmistrza , poprzez bawoła , komendanta policji czy geparda , recepcjonistę w komisariacie policji.
Poza ciekawą fabułą , świetną kreacją tytułowego miasta , genialnie sportretowaną i skonfrontowaną ze sobą parą głównych bohaterów i plejadą postaci pobocznych , film oferuje jeszcze inteligentny i nienachalny humor , który nie ogłupia i nie obraża widza. Zresztą o jakości tego filmu może świadczyć fakt, że wszelkie animacje, których zwiastuny leciały przed projekcją wydają się przy nim infantylne i nie warte uwagi.
Podsumowując , Disney zaskoczył mnie pozytywnie chyba pierwszy raz od 2004 roku , robią inteligentny, zabawny ale przy tym wartościowy film animowany, który łączy w sobie Disneyowskie ciepło z pomysłowością i scenariuszową solidnością cechującą do tej pory tylko Pixara i zasługuje on na uwagę i na równie udaną kontynuację.

Do tego dochodzą rewelacyjne recenzje i spory sukces w Europie, także w Polsce, gdzie film w pierwszy weekend obejrzało 230 tysięcy widzów.
lis22

Następna strona

Powrót do Filmy