Zootopia (2016)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Re: Zootopia (2016)

Postprzez lis22 » Cz kwi 07, 2016 1:29 am

Scarpomaniak napisał(a):Na miliard nie widzę szans. Pewnie będzie z 850-900 milionów. Co i tak będzie świetnym wynikiem.

Już jest 800 milionów, a nie było jeszcze premiery w Japonii i w Turcji. Filmweb sugeruje, że film zmierza po miliard na świecie i myślę, że z końcem kwietnia może on do tej kwoty dobić ( o ile " Księga Dżungli " nie odbierze mu wielu widzów ).
Zastanawia mnie kwestia, dlaczego są tak duże różnice w tłumaczeniu i w doborze aktorów w każdym z trzech zwiastunów filmu? Praktycznie każdy z nich ma świetne teksty, które nie weszły do filmu, jak " albo współpraca, albo za kratki " czy " za co? Za jaja z królika? ". Wydaje mi się też, że w każdym ze zwiastunów głos Nicka jest lepszy niż w końcowym efekcie.
lis22

GG: 0

Postprzez Scarpomaniak » Cz kwi 07, 2016 2:09 pm

lis22 napisał(a):Już jest 800 milionów, a nie było jeszcze premiery w Japonii i w Turcji. Filmweb sugeruje, że film zmierza po miliard na świecie i myślę, że z końcem kwietnia może on do tej kwoty dobić ( o ile " Księga Dżungli " nie odbierze mu wielu widzów ).

Wszystko zależy od wyniku w Japonii. "Big Hero 6" i "Frozen" miały fenomenalne wyniki, ale już zeszłoroczne filmy Pixara słabe. Zobaczymy też jakie będą spadki w innych krajach.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez lis22 » Cz kwi 07, 2016 6:32 pm

Na BluRay.com pojawiło się już coś o wersji Blu-Ray, choć nie wiem, czy to jest do końca oficjalne źródło:

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2507d04&s=9

http://oi65.tinypic.com/2nsxppe.jpg

Twórcy udostępnili też dokument o realizacji filmu:

https://youtu.be/D3pF9owYlRI

a Byron Howard odpowiedział na najczęściej zadawane pytania:

https://pbs.twimg.com/media/CfZJiSOUEAAXCs0.jpg:large

https://pbs.twimg.com/media/CfZCwDPVAAA91A5.jpg:large
lis22

Postprzez lis22 » Wt kwi 19, 2016 10:09 pm

Doszedł mi ten Cinestory Comic z " Zootopii " i mam mieszane uczucia ... Komiks sam w sobie byłby fajny, niestety, ma parę wad: wydrukowano go na bardzo cienkim i słabej jakości papierze, jakby z makulatury, przez co zdjęcia są w bardzo słabej jakości, bardzo ziarniste, a w ciemnych scenach praktycznie nic nie widać, jak na słabej jakości filmikach z neta. Do tego część scen jest skrócona i nieczytelna ( pogoń Judy za łasicą w Little Rodentii ), a niektórych scen nie ma w ogóle ( Judy przepraszająca Nicka pod mostem i namawiająca go do podjęcia dalej śledztwa ). Szkoda, że nie pokuszono się o wydruk tegoż komiksu na papieże kredowym i że jak już się za to biorą, to skracają sceny, dodając na końcu kilka stron z " Dobrego Dinozaura " ... Ciekawy jestem, czy inne Cinestory też mają takiej samej ( słabej ) jakości zdjęcia na takim samym papierze? Mam nadzieje, że ten Graphic Novel będzie lepszej jakości, bo będzie rysowany i wypadnie to lepiej.
lis22

Postprzez Scarpomaniak » Śr kwi 20, 2016 4:07 pm

lis22 napisał(a): Ciekawy jestem, czy inne Cinestory też mają takiej samej ( słabej ) jakości zdjęcia na takim samym papierze?

Sam nie posiadam, ale widziałem zdjęcia i tak jest. Niestety papier jest taki, ponieważ taka jest cena. 400 stron w kolorze za 15 dolarów to bardzo tanio jak na standardy, więc się nie dziwię, że używają takiego papieru. Tak dla przykładu, mający tyle samo stron "Darkwing Duck" (ale o ciut większym formacie i białym papierze, choć nie kredowym) kosztował 30 dolarów. Dlatego też miałem nadzieję, że wydadzą komiks na podstawie "Zootopii" osobno, a nie w jakimś zbiorczym wydaniu, bo może być różnie. Np. adaptacja "Frozen" została wydana osobno, na ekstra papierze, a "Inside Out" pojawiła się w jakimś "funbook" w średniej jakości.
A w ogóle Joe Books po rozpoczętym w lutym "Disney Princess" i zaplanowanych na kwiecień i czerwiec "Darkwing Duck" i "Finding Dory", od lipca zacznie wydawać komiksową serię "Frozen".
http://www.previewsworld.com/Catalog/STL009748
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez lis22 » Śr kwi 20, 2016 4:32 pm

Ja, niestety, nie mogłem znaleźć w necie żadnych fotek z tego komiksu, tylko previev wydrukowany na papierze kredowym i on bardzo mnie zachęcił. Niestety, sam komiks wygląda tak, jak to opisują na Amazon.com ( że też sobie wcześniej nie przetłumaczyłem tych recek ): kadry z filmu sfotografowane komórką sprzed dwudziestu lat i wydrukowane na papierze toaletowym ... Ciemnych scen praktycznie nie widać, jasne są tak pozbawione kolorów i szczegółowości, że też nie jest lepiej. Czasami, oprócz ziarnistości, widać jakby ślady druku / drukarki. Do tego dochodzą błędy w kadrach, błędy scenariuszowe, nielogicznie zestawione sceny akcji ( pościg Judy za łasicą w Little Rodentia ), pocięte sceny, a wręcz wycięte ( przeprosiny Judy pod mostem ) a inne, niezbyt ważne sceny ciągną się w nieskończoność. Ciekawe jest jeszcze to, że na końcu komiksu mamy aż 10 stron z " Good Dinozaur Cinestory " - po co, skoro nie zmieścili ważnych scen z " Zootopii "? Niektórzy brak tej waznej sceny tłumaczą tym, ze jest ona ciemna, ale wszystkie inne sceny, min. dziejące się w nocy, są w komiksie,
Rozumiem, że wszystkie " Cinestory Comic ' są tak samo wydane? Tzn, na takim samym papierze i takim samym druku? Lepiej mogą się prezentować Cinestory na podstawie animacji klasycznych, np. " 101 Dalmatyńczyków ", bo tamtejsze zdjęcia są jaśniejsze i inne, ze względu na technikę i styl animacji. " Frozen ' o którym Piszesz to zapewne " Disney's Frozen : The Story of the Movie in Comics "? Bo zwyczajny " Frozen Cinestory Comic " wygląda podobnie jak ten z " Zootopii ", choć ma lepsze oceny i recki, podobnie " Inside Out ", choć jakość papieru i druku jest podobna. Szczerze? Sam bym dał te 30 - 35 dolców za porządnie wydany tego typu komiks.
lis22

Postprzez Scarpomaniak » Śr kwi 20, 2016 5:11 pm

lis22 napisał(a):Rozumiem, że wszystkie " Cinestory Comic ' są tak samo wydane? Tzn, na takim samym papierze i takim samym druku? Lepiej mogą się prezentować Cinestory na podstawie animacji klasycznych, np. " 101 Dalmatyńczyków ", bo tamtejsze zdjęcia są jaśniejsze i inne, ze względu na technikę i styl animacji. " Frozen ' o którym Piszesz to zapewne " Disney's Frozen : The Story of the Movie in Comics "? Bo zwyczajny " Frozen Cinestory Comic " wygląda podobnie jak ten z " Zootopii ", choć ma lepsze oceny i recki, podobnie " Inside Out ", choć jakość papieru i druku jest podobna. Szczerze? Sam bym dał te 30 - 35 dolców za porządnie wydany tego typu komiks.

Wydaje mi się, że wszystkie które kosztują ok. 15 dolarów tak są wydane. Oczywiście jakość papieru i druku może się lekko wahać.
Oczywiście - to o czym wspomniałem, to chodziło o komiks, a nie cinestory.
Poza tym z Joe Books mam "Disney Pixar Comics Treasury" (Princess, chociaż posiada znacznie lepszą zawartość, tzn. ma też kilka komiksów nie adaptacji) ma też zrobiony z obrazków z filmów komiks "Dawno temu w trawie" (wydany też w Polsce, w Disney Komiks), i co by powiedzieć, wygląda średnio czytelnie. To znaczy, tragedii nie ma, ale z rozszyfrowaniem co się dzieje na kilku kadrach może być lekki problem (ale z tego co widzę według zdjęć z Amazona to i tak dużo lepiej niż czarne kadry w Frozen Cinestory). Ale za to cała reszta komiksów, które są adaptacjami, wyglądają naprawdę dobrze. Czy tradycyjne filmy będą wyglądały nieźle w cinestory? Trudno powiedzieć, ponieważ filmy zwykle charakteryzuje znacznie chudsza kreska niż w komiksach.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez lis22 » Śr kwi 20, 2016 5:31 pm

Z tego co widzę, to większość kosztuje od 10 do 15 dolarów - tylko " Disney Alice In Wonderland Cinestory Collector Editon (Disney Cinestory) ' to koszt 36 dolarów i " Disney Tangled Cinestory Comic - Collector's Edition Softcover ' za 27 dolców i " Disney The Lion King Cinestory Comic - Collector's Edition Softcover " - wszystkie mają premierę w tym roku. Widzę, że taki np. " Król Lew ' ma aż dwa droższe wydania z różnymi okładkami:

http://ecx.images-amazon.com/images/I/516lRA8WKJL.jpg

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51dqg%2BAeHxL.jpg

Szkoda, że " Zootopia " nie doczekała się takiego wydania. Tak miał się prezentować " Zwierzogród " na papierze kredowym i tylko to znalazłem przed zamówieniem komiksu:

https://2.bp.blogspot.com/-2cTjEX_2VWw/ ... o1_004.jpg
lis22

Postprzez Scarpomaniak » Śr kwi 20, 2016 8:21 pm

lis22 napisał(a):Z tego co widzę, to większość kosztuje od 10 do 15 dolarów - tylko " Disney Alice In Wonderland Cinestory Collector Editon (Disney Cinestory) ' to koszt 36 dolarów i " Disney Tangled Cinestory Comic - Collector's Edition Softcover ' za 27 dolców i " Disney The Lion King Cinestory Comic - Collector's Edition Softcover " - wszystkie mają premierę w tym roku. Widzę, że taki np. " Król Lew ' ma aż dwa droższe wydania z różnymi okładkami:
Szkoda, że " Zootopia " nie doczekała się takiego wydania. Tak miał się prezentować " Zwierzogród " na papierze kredowym i tylko to znalazłem przed zamówieniem komiksu:
https://2.bp.blogspot.com/-2cTjEX_2VWw/ ... o1_004.jpg

To co pokazałeś to wygląda naprawdę nieźle, choć jak nadal pisze, taki styl mi nie pasuje.
Co do tych droższych wydań (cena okładkowa 30 i wyżej), wiadomo że są większe (format B5 najczęściej), co na pewno wpływa na czytelność, ale trzeba byłoby zobaczyć jeszcze jakieś zdjęcia druku.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez lis22 » Śr kwi 20, 2016 8:47 pm

Scarpomaniak napisał(a):To co pokazałeś to wygląda naprawdę nieźle, choć jak nadal pisze, taki styl mi nie pasuje.
Co do tych droższych wydań (cena okładkowa 30 i wyżej), wiadomo że są większe (format B5 najczęściej), co na pewno wpływa na czytelność, ale trzeba byłoby zobaczyć jeszcze jakieś zdjęcia druku.

Wyglądało nieźle, ale tylko tutaj, na lepszym papierze - w komiksie jest szare i wyblakłe i ledwo zauważalne.
Yhy, czyli wyższa cena nie oznacza jeszcze lepszej jakości papieru i druku.
lis22

Postprzez lis22 » Cz kwi 21, 2016 2:46 pm

Jak liczony jest czas trwania filmu? Z napisami, czy bez? Oficjalnie " Zootopia " trwa 108 minut ale faktycznie są to ok. 95 - 98 minuty, czyżby napisy końcowe trwały aż 10 - 13 minut? Dlaczego tak to się liczy?
Czy w dzisiejszych czasach jest już szansa na to, że animacje przekroczą 100 minut faktycznego czasu trwania i zbliżą się, lub osiągną magiczną granicę 120 minut filmu bez napisów końcowych?
lis22

Postprzez Scarpomaniak » Cz kwi 21, 2016 3:25 pm

lis22 napisał(a):Jak liczony jest czas trwania filmu? Z napisami, czy bez? Oficjalnie " Zootopia " trwa 108 minut ale faktycznie są to ok. 95 - 98 minuty, czyżby napisy końcowe trwały aż 10 - 13 minut? Dlaczego tak to się liczy?
Czy w dzisiejszych czasach jest już szansa na to, że animacje przekroczą 100 minut faktycznego czasu trwania i zbliżą się, lub osiągną magiczną granicę 120 minut filmu bez napisów końcowych?

Ghibli niektóre animacje ma ponad 2-godzinne, natomiast kilka filmów Pixara, tzn. "Auta" i "Iniemamocni" mają prawie 2 godziny, więc bez problemu da się robić takie animacje.
Według informacji z nielegalnych źródeł "Zwierzogród" trwa 98 minut i sądzę, że jest to bliższe prawdy niż 108.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez lis22 » So kwi 23, 2016 12:09 pm

Tak też myślałem, że te 108 minut brzmi zbyt pięknie, żeby było prawdziwe ;)
Tymczasem film chwali Hayao Miyazaki, więc w Japonii może być nieźle, jeżeli idzie o zarobki, film chyba dzisiaj ma tam swoją premierę.
lis22

Postprzez Piotrek » N kwi 24, 2016 7:43 pm

Na "Zwierzogrodzie" byłem w kinie na początku kwietnia i... było naprawdę dobrze. Animacja na najwyższym poziomie, świetny humor (leniwce!) i bardzo fajne postacie, jestem na tak.
Piotrek

Imię: Piotr
GG: 48420567

Postprzez izaulka » Pn maja 02, 2016 4:15 pm

W końcu mogę pochwalić się disneyowskim plakatem na ścianie :D
Załączniki
po.jpg
po.jpg (205 KiB) Przeglądane 2195 razy
izaulka

Imię: Iza