Ratując pana Banksa/Saving Mr Banks (2013)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Ratując pana Banksa/Saving Mr Banks (2013)

Postprzez Hicior » So lis 24, 2012 11:17 pm

Film opowiadać ma zmagania Walta Disneya z P.L.Travers,autorki "Marry Poppins" o ekranizacje jej książki.
W rolę Walta Disneya wcieli się Tom Hanks, a w Travers Emma Thompson.
Film według mnie zapowiada się ciekawie, przede wszystkim z powodu przedstawienia postaci samego Disneya.
Są już też zdjęcia z planu :
http://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Tom+ ... sney-90468
I widać że charakteryzatorzy kiepsko się postarali :? (a może to Hanks za mało podobny?).
Hicior

Re: Saving Mr.Banks

Postprzez Arcer » N lis 25, 2012 10:13 am

To, co dało się ucharakteryzować, jest moim zdaniem zrobione nieźle (włosy, wąsy, strój - na zdjęciu). Hanks ma chyba zbyt popularną twarz, by po samych fotosach stał się dla mnie Disneyem... Ale to typowy problem. Przykładowo ś.p. Janusz Zakrzeński każdemu kojarzył się z J. Piłsudskim i dla wielu to właśnie jego twarz jest twarzą marszałka, ale już Daniel Olbrychski w tej roli wygląda groteskowo, nie mówiąc już o pozostałych aktorach z "Bitwy Warszawskiej" :).
Arcer
el moderatoro

GG: 0

Ratując pana Banksa (2013)

Postprzez jupix » Cz lis 28, 2013 10:03 am

Pod koniec stycznia w Polsce będzie miał premierę film o kulisach powstawania Mary Poppins.
Jednym z głównych wątków będzie prywatne życie Walta Disneya i jego rodziny. W rolach głównych Tom Hanks i Emma Thompson. [url=http://www.filmweb.pl/film/Ratując+pana+Banksa-2013-657700]Oto[/url] informacje z filmweba.
Zapowiada się coś wyjątkowego!
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Re: Ratując pana Banksa (2013)

Postprzez Arcer » Cz lis 28, 2013 5:22 pm

Dziękuję za tę wiadomość!
Przygotowanie do polskiej premiery zacznę od ponownego obejrzenia "Mary Poppins" właśnie. Ostatnio oglądałem ten film nawet nie w całości, ale wyrywkowo, w Polsacie kilka lat temu.
Rzeczywiście, spodziewam się czegoś bardzo ciekawego :).
Arcer
el moderatoro

Re: Ratując pana Banksa (2013)

Postprzez Semmko » Pt lis 29, 2013 9:01 am

Również czekam na ten film. Dowiedziałem się o nim ostatnio, ponieważ szukałem informacji na temat Mary Poppins - z jednej strony dlatego, że jakiś czas temu obejrzałem w całości (i w spokoju) ten klasyk, a z drugiej w związku z tym, że wybrałem sobie z niego pewien kadr na mój kolejny szkic. (Malutki spoiler. ;-)) Ale nie wiem, niestety, kiedy uda mi się go dokończyć.

Bardzo zajmuje mnie fakt, że w jednej z najważniejszych ról pojawia się postać samego Walta Disneya. A gdy dodamy, że gra go Tom Hanks, to każda kolejna informacja na temat filmu jest już tylko dopełnieniem słodyczy.

Chciałbym zwrócić uwagę jeszcze na dwie sprawy. Po pierwsze, jak dowiadujemy się z trailera, Mary Poppins przybyła, aby uratować nie dzieci, lecz ich ojca. I jest to (zgodnie z obietnicą WD) w klasyku z 1964 roku pokazane, choć, słusznie, nie wyeksponowane. W istocie Pan Banks jest, w przybliżeniu, jedyną postacią, która się poważnie zmienia. Po drugie, wydaje mi się, że film Mary Poppins zawiera w sobie element obcy dla kultury czy atmosfery amerykańskiej tudzież brytyjskiej. Chodzi o kluczową piosenkę Chim Chim Cher-ee. Wprawdzie komponuje się ona z postaciami Berta i Mary, „dostrzegającymi więcej”, ale kiedy ją słyszę, to w myślach pojawia mi się obraz przełomu XIX i XX wieku w obszarze geograficznym, rozciągającym się od Niemiec do zachodniej części Rosji. A może właśnie to jest element amerykański? Tyle że nie anglosaski. Dowodziłoby tego to nagranie.
Semmko

Imię: Ziemek

Postprzez Pasisia » Pt gru 20, 2013 5:16 pm

W Polsce wyjdzie 24.01.14 :D
Wybiera się ktoś?
Pasisia

Imię: Patrycja
GG: 5242422

Postprzez izaulka » Pt gru 20, 2013 5:34 pm

Ciekawy trailer, ale nie pójdę do kina. Głównie dlatego, że nie znam filmu, wokół którego skupiona jest akcja :wink:
izaulka

Imię: Iza

Postprzez Retlaw » Śr lut 12, 2014 5:46 am

izaulka napisał(a):Głównie dlatego, że nie znam filmu, wokół którego skupiona jest akcja

Pozycja do nadrobienia, przez wielu krytyków film uznawany za najlepszy musical. Doradzam oryginał z napisami dubbing wiele psuje.
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Re: Ratując pana Banksa/Saving Mr Banks (2013)

Postprzez izaulka » So lut 15, 2014 10:33 am

Oglądałam połowę z dubbingiem na tv puls, ale jakoś nie śpieszy mi się do obejrzenia drugiej. Ale wiem, źe muszę dokończyć ten film ze względu na SMrB. Chciałam iść na to do kina, ale nigdzie tego nie puszczali :( :(
izaulka

Imię: Iza

Postprzez Scarpomaniak » Śr lut 19, 2014 9:30 pm

Retlaw napisał(a):Pozycja do nadrobienia, przez wielu krytyków film uznawany za najlepszy musical. Doradzam oryginał z napisami dubbing wiele psuje.

Akurat trzeba powiedzieć, że mimo tak wielu piosenek, mało przetłumaczalnych dialogów dubbing wyszedł nadzwyczaj dobrze i ja bym polecił obejrzenie filmu i z dubbingiem, i z napisami. POD ŻADNYM POZOREM Z LEKTOREM, nie wiem czy taka wersja istnieje, ale zepsułaby cały film.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Lila » Pn mar 03, 2014 7:44 pm

Scarpomaniak napisał(a):
Retlaw napisał(a):Pozycja do nadrobienia, przez wielu krytyków film uznawany za najlepszy musical. Doradzam oryginał z napisami dubbing wiele psuje.

Akurat trzeba powiedzieć, że mimo tak wielu piosenek, mało przetłumaczalnych dialogów dubbing wyszedł nadzwyczaj dobrze i ja bym polecił obejrzenie filmu i z dubbingiem, i z napisami. POD ŻADNYM POZOREM Z LEKTOREM, nie wiem czy taka wersja istnieje, ale zepsułaby cały film.

Zgadzam się. Zwykle nie potrafię usiedzieć na filmach aktorskich z dubbingiem, ale ten wyszedł zaskakująco świetnie. Słychać, że podjęli się zadania z należytym szacunkiem. A lektor w musicalu to rozbój. Kiedyś widziałam Follow the yellow brick road z lektorem. Koszmar.
Lila

Imię: Paulina
GG: 23162456

Postprzez cziksel » Wt mar 25, 2014 6:13 pm

Czekałam na ten film sto lat i nie miałam możliwości pójścia, pobyt za granicą i same seanse w godzinach typu 10:00 ;(
Wkurzona jestem jak nie wiem co, znam trailery na pamięć, czekam na dvd :c
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Postprzez Maciek! » Cz sie 07, 2014 8:23 pm

Moja recenzja dla starszych bywalców przyrównująca "Ratując Panna Manksa" do filmu "Pod Mocnym aniołem"
http://panmilus.blogspot.com/2014/03/re ... ciech.html

Ale tak w skrócie :
FILM MNIE OCZAROWAŁ, PORUSZYŁ I DOPROWADZIŁ DO ŁEZ! Drażni mnie jak ktoś mówi "Oh, ten film przesadnie gloryfikuje osobę Disneya"... TO NIE JEST FILM O DISNEYU!!!! To film o kompletnie innej postaci w której życiu odegrał akurat taką, a nie inną rolę.
To także film o alkocholiźmie i D.D.A. ("Dorosłe dzieci alkocholików") i jako taki wypada rewelacyjnie! Nie wciera widzowi problemu tylko pokazuje go z dawką odpowiednią subtelności pokazując sytuację jako wspomnienia sprzed lat gdy bohaterka była jeszcze malutka.

Naprawdę piękna, wzruszająca, a zarazem bardzo przyjemna opowieść.

Nie mogę się nagadać jak bardzo POLECAM tę historię!
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Lila » Pt sie 15, 2014 12:19 am

Zgadzam się z Maćkiem, film przepiękny. Spodziewałam się nieco landrynkowego filmu, a tu takie coś. W dodatku popłakałam się, i to nie raz, a dwa! Tom Hanks jako Walt spisał się świetnie, ale i tak nie przyćmił cudownej Emmy Thompson. Aż przykro, że film dostał tylko nominacje.
Lila

Imię: Paulina
GG: 23162456

Postprzez Sparkling1986 » Wt mar 24, 2015 1:37 pm

Mnie również film doprowadził do łez i to nie jeden raz ;) Wszystko mi się praktycznie w nim podobało - aktorzy spisali się świetnie i nie chodzi mi tylko o głównych bohaterów. Przykładem niech będzie Colin Farrell i Ruth Wilson, których nie lubiłem, a wszystko zmieniło się po tym filmie (po Annie Kareninie Wilson bardzo nie przypadła mi do gustu). Muzyka idealnie oddaje klimat filmu, dodaje wręcz bajkowości. Podobało mi się, że film opowiadał jednocześnie dwie historie osadzone w różnych czasach, które świetnie się zazębiały na ekranie do samego końca i były czytelne da odbiorcy. Same napisy końcowe to jedna z moich ulubionych części filmu - nie tylko dostajemy oryginalne zdjęcia Disneya, Travers i innych twórców, czy współpracowników, ale również możemy posłuchać jednego z oryginalnych nagrań, które wykonano podczas pracy nad scenariuszem z obecną wtedy P.L.Travers. Uwielbiam takie filmy skierowane do dorosłych, którzy ciągle mają w sobie coś z dziecka ;)
500 days of magic, of distance, of tenderness.
500 days of intimacy, of awkwardness, of passion.
500 days of fury, of ecstasy, of uncertainty, of Summer.
Sparkling1986

Następna strona

Powrót do Filmy