Król Lew/The Lion King (1994)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Re: Król Lew (1994)

Postprzez Maciek! » N sie 21, 2011 12:23 pm

Ja myślę by się wybrać tylko dla tego bo nie widziałem jeszcze tradycyjnie animowanego filmu w 3D plus będzie przyjemnie zobaczyć znów Króla Lwa na wielkim ekranie :)

W sumie moim zdaniem Disney powinien częściej wznawiać swoje klasyki w kinach tak jak kiedyś wnowili już "Małą syrenkę" czy "Królewnę Śnieżkę". Kto by nie chciał zobaczyć różowych słoni z Dumba na wielkim ekranie? :D
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Szympi » N sie 21, 2011 8:31 pm

Jak dla mnie najbardziej klimatowe 3D będzie w Circle of Life, w tej scenie, gdy Zazu leci na Lwią Skałę... Ale racja, Be prepared może wyjść cudownie... Kurcze, idzie ktoś na premierę? Bo ja będę dopiero w sobotę. CZEMU WSZYSTKIE PREMIERY SĄ W PIĄTEK?!
Szkoda, że nie mam Multikina. ;/ Ja mam Heliosa.
Spójrz na gwiazdy. To z nich patrzą na nas wszyscy władcy z przeszłości. Jeśli będziesz samotny, nie zapomnij, że ci królowie pośpieszą ci z pomocą. I ja także.
Szympi

Imię: Szymon
GG: 0

Postprzez Retlaw » Pn sie 22, 2011 7:11 am

W Heliosie w Kielcach zapowiadają 3D, ale osobiście wolałbym tradycyjną kopię.
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez lis22 » Śr sie 24, 2011 11:56 am

Na Filmwebie trochę " Króla Lwa " zjechali,za brak pogłębionej historii,skróty i uproszczenia i infantylizm - film ma nie dorastać do pięt filmom Pixara i ci,którzy od 1994 roku widzieli inne animacje mogą pożałować filmowej wycieczki do Afryki:
http://www.filmweb.pl/reviews/Lwi+transfer+w+3D-11590
lis22

Postprzez Szympi » So sie 27, 2011 3:07 pm

Właśnie wróciłem z kina. Nigdy tego seansu nie zapomnę. Wiecie, nic nie jest lepsze od Króla Lwa na wielkim ekranie. Po prostu: magia. A klimat wysoki. Usłyszenie Be Prepared w kinie to po prostu magia, ale jak dla mnie najlepszy był początek z Circle of Life... najpierw taka cisza, a potem na całe kino "naaa". xD
CO do efektów 3D - wiecie, że czegoś takiego się nie spodziewałem? Na prawdę, niektóre efekty były fajne, a już na pewno ta scena, gdy Skaza mówi Simbie "Zdradzę ci moją tajemnicę, ja... zabiłem Mufasę!", to było chyba najlepsze. Poza tym scena, gdy Zazu leci do Mufasy w "Circle of Life", to się aż wystraszyłem. Niestety scena w wąwozie nie ma fajerwerków w 3D. To tyle. Zachęcam każdego, bo się opłaca, Król Lew na wielkim ekranie to po prostu bomba. xD
Spójrz na gwiazdy. To z nich patrzą na nas wszyscy władcy z przeszłości. Jeśli będziesz samotny, nie zapomnij, że ci królowie pośpieszą ci z pomocą. I ja także.
Szympi

Postprzez duśka » Pn sie 29, 2011 7:34 pm

Pytanie do tych co byli w kinie - jakie są odstępstwa, różnice w porównaniu do oryginału? zmienione słowa piosenek, dodane lub usunięte sceny itp.???
Po raz pierwszy widzę blask...
duśka

Postprzez Szympi » Wt sie 30, 2011 1:18 pm

Żadnych dodatkowych scen i innych tekstów piosenek nie było (no, była nowa wersja "Kręgu życia", ale to ta z Edycji Specjalnej), lecz w jednej scenie, nie pamiętam w której, był wydłużony tekst Rafikiego.
Szympi

Postprzez Tarabu » Wt sie 30, 2011 1:21 pm

Ja też zauważyłem wydłużony tekst Rafikiego :D
Powrót do starego, mówionego Porannego Raportu :)
Tarabu

Postprzez duśka » Śr sie 31, 2011 6:26 am

Rafikiego? A o jakiej scenie mówicie? Aż jestem ciekawa. Jednak dali nową wersję Kręgu Życia? Cholera, głupio.
duśka

Postprzez Szympi » Śr sie 31, 2011 10:52 am

Mogę im podarować nową wersję Kręgu Życia, ponieważ dali starą wersję Porannego raportu. Matko, jaki ten film w kinie był cudowny! <33

Nie pamiętam, w której to było scenie.
Szympi

Postprzez Mędrek1937 » Śr sie 31, 2011 1:29 pm

Wczoraj byłem na Królu Lwie w Krakowskim Cinema City w 3D. I choc znałem ten film i
kochałem wcześniej to wczoraj poczułem się jakbym oglądał go po raz pierwszy. Efekt 3d
był i to świetny, ale sam film wywarł na mnie większe wrażenie niż wcześniej. Nie sądziłem,
że zacznę płakac na Kręgu życia, nie wiedziałem że będę się tak śmiał z Timona i Pumby.
Wszystkie moje zarzuty do tego filmu zostały zniwelowane. Ocena się polepsza, ale nie
mam sumienia żeby dac 10..

Oh, gdyby puścili Piękną i Bestię to bym chyba musiał wynosic z kina wiadro łez :lol:
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek

Postprzez Arcer » Cz wrz 01, 2011 9:03 pm

Chyba bardziej z braku zajęcia, niż z faktycznej ochoty poszedłem dziś na Króla Lwa. Oglądałem wcześniej ten film w paru językach i różnych wersjach, w przeróżnych towarzystwie, w sumie ponad 10 razy, ale w kinie naprawdę robi wrażenie. Miał być to seans 3D, ale okazał się zwykłym 2D. Nie zmienia to faktu, że w kinie wszystko jest... bardziej :). Lepszy efekt dawały dźwięki (odwróciłem się, gdy Rafiki krzyknął z drzewa :) ), duży ekran dał też lepszy wgląd w jakość obrazu. Niestety, dało się zauważyć jakoś taśmy, z której powstała ta kopia - film autentycznie wyglądał miejscami na więcej niż te 17 lat. W dźwięku Dolby głos małego Simby, a zwłaszcza piosenki są po prostu koszmarne. W tym miejscu zawsze przełączałem sobie na wersję oryginalną, bo tutaj uszy puchły

Miałem wybrać się na Auta 2, ale nie było ich w seansach popołudniowych - czyżby Król Lew był adresowany do starszych widzów? :) Dość wątpliwe, poza mną byli tylko rodzice z dziećmi i trzy gimnazjalistki (najgłośniej reagowały). Akurat obróciłem się i nie wiem, czy w scenie, na temat której pojawiały się pewne doniesienia, kurz nadal układa się w te 3 litery ;). Natomiast pozostałych smaczków chyba nikt nie wyłapał, ludzie reagowali w sposób typowy dla tłumu (głównie na tematy związane z jelitami Pumby). No ale żeby nie zauważyć, dlaczego Timon (tj. K. Tyniec) mówi "Alll...." zamiast "Ale....."? Dokąd zmierza ten świat :wink:
Arcer
el moderatoro

Postprzez Tarabu » Pt wrz 09, 2011 6:57 pm

Jest też wersja 2D którą szczerze polecam :timon: A na 3D te warto iść, efekty nie przeszkadzają, przeciwnie :D
Tarabu

Postprzez Innen » So wrz 17, 2011 9:26 am

Będąc w kinie zauważyłam, że tekst małego Simby w piosenkach jest zupełnie nierówny z muzyką. Po prostu Simba wchodzi odrobinę za późno. Zastanawiam się, czemu tak się stało. Czy na wcześniejszym wydaniu dvd (którego nie posiadam) też tak było?
Wish I could be
Part of your world.
Innen

Imię: Ida
GG: 6486709

Postprzez duśka » Wt wrz 20, 2011 1:04 pm

Byłam dziś na pokazie 3D zatem napiszę i ja parę słów. Film wiadomo sam w sobie rewelacyjny, na wielkim ekranie robi wrażenie, powróciły wspomnienia kiedy oglądałam go w dzieciństwie.... hhhmmm
Od oryginału różni się tylko tekstem Kręgu Życia na początku (o dziwo końcówka jest oryginalna). Ktoś napisał wyżej, że zmieniony jest gdzieś tekst Rafikiego - moim zdaniem wszystkie dialogi są oryginalne. Po tym pokazie wiem, że jeśli Disney wypuści jeszcze jakiś wcześniejszy klasyk w 3D to wiem, że na pewno na niego NIE PÓJDĘ :!: Może powodem jest to, że jestem okularnicą i zakładam okulary na okulary co strasznie mnie wpienia. Mam wrażenie, że kiedy kamera się przesuwa to obraz zaczyna się dziwnie zamazywać - traci na ostrości. Dźwięk dla mnie do bani :!: Przedmówcy mają rację - wokale we wszystkich piosenkach wchodzą o ułamek sekundy za późno, daje to straszny efekt bo człowiek słuchając zwyczajnie się męczy. Ścieżka dźwiękowa była dla mnie zdecydowanie za cicho :!: Jedne filmy jak hukną to człowiekowi się flaki przewracają, tu miałam nadzieję, że piękna muzyka Zimmera będzie wypełniać całe kino i przeszywać mnie do szpiku kostnego (aż chciało się krzyknąć żeby podgłośnili) a tu d*pa :evil:
Byłam, zaspokoiłam swoją ciekawość, przekonałam się na własnej skórze i muszę powiedzieć, że lepsze odczucia mam we własnym domu na swoim prywatnym kinie domowym :wink: Jeżeli taka wersja wyjdzie teraz (bez dodanych scen i innych pierdół) to na pewno kupię na BD ale wersję 2D. Po wyjściu z kina za wersję 3D daję 3/10 :roll:
duśka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Filmy