Bajki Disney- wczoraj, a dziś- wg internautów

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Bajki Disney- wczoraj, a dziś- wg internautów

Postprzez cziksel » N lip 24, 2011 12:33 pm

Natknęłam sie w internecie na forum, które po prostu zwaliło mnie z nóg. Ludzie wypowiadają się na nim negtywnie o współczesnych bajkach disneya, jednocześnie chwaląc te, na których się wychowali. Nie widzą żadnej różnicy pomiędzy Disney Pictures a Disney Channel. Czy tylko ja denerwuję się czytając ten artykuł?
Nie chodzi mi o to, że komuś nie podobają się animacje Dsneya. Ok. Tylko jechać je bez żadnych arguentów, najwyraźniej niewiele o nich wiedząc?

http://www.kotek.pl/kotek_forum/02,3005 ... s.html?v=2
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Re: Bajki Disney- wczoraj, a dziś- wg internautów

Postprzez duśka » N lip 24, 2011 5:35 pm

Poczytałam i stwierdzam u wypowiadających się tam osób niewielką znajomość tematu. Nie ma co ukrywać, nie każdy musi być wiernym i oddanym fanem filmów Disneya tak jak my :mrgreen: Na naszym forum również mamy kilka wątków gdzie wypowiadamy się negatywnie w zależności od upodobań. Moja fascynacja klasyczną twórczością Disneya liczy już ok. 20 lat, nie mogę jednak w wyniku tego powiedzieć że absolutnie wszystko mi się podoba. Również kilka filmów do mnie nie przemawia, ale klasyki stanowią jedną wspólną całość i dlatego moja kolekcja liczy wszystkie bez wyjątków.
Ostatnio nawet natrafiłam na filmik pewnej organizacji która powstała specjalnie po to by ostrzec świat (uświadomić ludzkości niebezpieczeństwo) jakoby Walt Disney Company chciała zawładnąć wszystkim aspektami życia codziennego i stać się globalnym monopolistą. Po krótkim namyśle stwierdzam, że coś w tym jest. W końcu Disney ma swoje radio, swoją TV, swoją wytwórnię płytową, swoje studia filmowe, jest w branżach: RTV, AGD, odzieżowej, spożywczej, chemicznej, papierniczej, przemysłowej, zabawkowej, jubilerskiej, turystyczno-wypoczynkowej, rozrywkowej chyba kurka wszędzie!!!
Jak widać każdy ma swoje zdanie i nie mi oceniać czy jest to dobre czy złe. Wskazane przez Ciebie forum (które złościło mnie gdy je czytałam) teraz mnie tylko śmieszy. Niejednokrotnie się spotkałam z osobami, które myślą jedno ale w grupie zawsze powiedzą to co większość. Trzeba mieć swoje zdanie i już.
Bo grunt to nie kręcić nosem :wink:
Po raz pierwszy widzę blask...
duśka

GG: 0

Postprzez Innen » Cz sie 04, 2011 12:49 pm

Oczywiście ludzie z tamtego forum wykazują wielką nieznajomość tematu, bo wrzucają wszystkie produkcje Disneya do jednego worka - klasyki z DC chociażby. Jednak moim zdaniem jest to jakiś sygnał, że w ten sposób właśnie jest to odbierane - kiedyś było dobrze, a teraz jest źle. Taka jest ogólna refleksja. I niestety tak to właśnie wygląda. W pewnym sensie rozumiem tych ludzi, bo nie sposób nie zgodzić się z tym, że poziom bajek, które przeciętnie kiedyś można było zobaczyć w telewizji i które były popularne był tysiąc razy wyższy niż obecny. Wystarczy porównać chociażby MiniMini sprzed kilu lat z obecnym programem. Po prostu nie wdając się w szczegóły można zaobserwować znaczne pogorszenie asortymentu.
A to, że ludzie jako "Disney" rozumieją wszyskie filmy animowane i oceniają samo studio niesprawiedliwie, nie oddzielając klasyków od DC to już inna sprawa. Ale powinno to być jakąś nauką dla samego studia, któremu przez takie właśnie błędne rozumienie stopniowo pogarsza się reputacja. Bo cóż z tego, że my wiemy, że klasyki są klasykami, a Hannah Montana nie ma z nimi prawie nic wspólnego, kiedy stanowimy jakiś znikomy procent społeczeństwa?
Wish I could be
Part of your world.
Innen

Imię: Ida
GG: 6486709

Postprzez jupix » Cz sie 04, 2011 5:41 pm

Coraz niższy poziom seriali z DisneyChannel jest spowodowany rozwojem komputerów w animacji. Przez to seriale robione są szybko, po łebkach i bez pomysłów.
Co do aktorskich seriali to cóż... Jest pewna grupa widzów, która uwielbia Disneya właśnie za te produkcje. Stąd bardzo duża popularność Hanny Monntany, High School Musical czy Camp Rock. Mając tak pewny i łatwy zysk DisneyChannel nie może po prostu się tego wyrzec.
Poza tym czyżby Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki czy inne, starsze seriale były tak dużo lepsze?
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez Arcer » Cz sie 04, 2011 8:41 pm

jupix napisał(a):Poza tym czyżby Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki czy inne, starsze seriale były tak dużo lepsze?

Pociągnę teraz offtop, ale aż mnie kusi... Ten serial był trochę wydumany, ale scenariusze nie były tak straszliwie powtarzalne i oglądało się to z przyjemnością. Tak naprawdę jednak bardziej porywający był już "Zorro", bo mimo upływu lat pojawiały się tam znacznie bardziej zabawne (i gustowne) dowcipy. Nic jednak nie przebije serialu "Veritas", którego niektóre wątki Touchstone poruszył kilka miesięcy później w "Zagubionych".

PS. Pamiętacie "To niesamowite"?
Arcer
el moderatoro

Postprzez TheHubi1998 » Śr paź 19, 2011 7:43 pm

Jak dla mnie seria Kochanie, ... jest tak denna i beznadzieja i muszę to przyznać, choć uważam się za wielkiego fana (jak większość z nas) Disneya. Mówiąc o produkcjach DisneyChannel to podobają mi się między innymi : "Powodzenia Charlie!", "Czarodzieje z Wervely Place" i "Fineasz i Ferb".

Pozdrowienia dla wszystkich :mickey: :mickey: :mickey:

PS Kto z was zbiera filmy na DVD i Blu-ray??? Ile już macie??? Jestem ciekaw czy mam wystarczająco dużo, żeby nazywać się kolekcjonerem takowych filmów.
TheHubi1998

Imię: Hubert

Postprzez JanetJ » So lis 21, 2015 3:55 am

Nie wypowiem się o artykule bo go nie widzę ale dzisiaj słuchając "Feed The Birds" naszła mnie refleksja o dzisiejszym Disneyu... Niby tworzy dużo filmów ale np 90% aktorskich to ekranizacje animacji nastawione tylko na efekty specjalne i pieniądze jak "Alicja w Krainie Czarów" albo "Maleficent". Z animowanymi filmami nie lepiej bo albo to komedie,albo skopiowane filmy (http://www.smh.com.au/entertainment/mov ... 35yaa.html http://kotaku.com/some-say-frozen-rippe ... 1548623784 Zootopia,Następcy,Dobry dinozaur,Inside Out) albo sequele. To samo seriale animowane jak Miki w szortach,Star Butterfly kontra siły zła,Gravity falls które wyglądają jak z Cartoon network a jeszcze niedawno Disney miał swój własny styl jak np w Gumisiach.
JanetJ

Postprzez cziksel » Pn lis 23, 2015 11:42 pm

Musze przyznac, ze seriale typu gravity falls tez bardzo mnie martwia. styl jest tak bardzo niedisneyowski a jednoczesnie mainstreamowy ze az razi w oczy... Ale widocznie to sie sprzedaje
cziksel

Postprzez JanetJ » Wt lis 24, 2015 12:15 am

Martwi mnie też że Disney ostatnio robi filmy na modłę Dreamworks(porównajcie Piotrusia Pana,Dumbo a Wielką 6 i Zaplątanych).
JanetJ

Postprzez cziksel » Wt mar 08, 2016 9:10 pm

JanetJ napisał(a):Martwi mnie też że Disney ostatnio robi filmy na modłę Dreamworks(porównajcie Piotrusia Pana,Dumbo a Wielką 6 i Zaplątanych).

Zaplątanych? o ile wielka szóstka faktycznie się o to otarła to Zaplątani są na totalnie drugim końcu według mnie
cziksel

Postprzez lis22 » Śr mar 16, 2016 1:42 pm

Mnie najbardziej martwi porzucenie klasycznej animacji na rzecz CGI.
Wszystkie szkice koncepcyjne do takich obrazów, jak " Zaplątani " czy " Kraina Lodu " pokazują, że te postaci wiele by zyskały w wersji rysunkowej. Niestety, ale CGI ma tylko naśladować kreskę i tradycyjną animacje, która, moim zdaniem, ma więcej środków wyrazów. Co z tego, że bohaterowie " Zootpoii " mają super realistyczne futro, skoro trochę to nie pasuje do animacji, która jest pewną formą karykatury. Osobiście uważam, że " Zootopia " w wersji 2D wiele by zyskała i trochę mi szkoda, że stracono tak dobry temat i moment na powrót do tradycji.
lis22

Powrót do Filmy