Mickey: Bardziej Bajkowe Święta (2004)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Mickey: Bardziej Bajkowe Święta (2004)

Postprzez Maciek! » So lis 20, 2004 10:31 pm

Jak wiecie powstaje Nowy gwiazdkowy film "Mickey's Twice Upona Christmas"

(Więcej Info tu : http://disney.go.com/disneyvideos/anima ... /main.html
i tu : http://www.movietome.com/movietome/serv ... Christmas/)

Nie wiem jak wy ale ja jusz wpisuję go do listy świątecznych zakupów :-)
Maciek!
Dr Moderator

Re: Mickey's twice upona Christmas!

Postprzez lis » So lis 20, 2004 10:42 pm

Maciek! napisał(a):Jak wiecie powstaje Nowy gwiazdkowy film "Mickey's Twice Upona Christmas"
/ciach!/

No i tym sposobem wkraczamy w nowy rozdział w historii Disney Polski! Aż trudno mi ukryć wzruszenie :-)

A odnośnie samego filmu, to mam nadzieję, że dołączy w tym roku do mojej kolekcji. Mam nadzieję, że utrzyma on dobry poziom poprzednika, czyli "Mickey: Bajkowe Święta".

W filmie pojawia się też Sknerus, co dla mnie jest wystarczającym powodem posiadania tego filmu w domowej wideotece.

pozdrawiam,
lis 8-)
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez tajniak » N lis 21, 2004 10:01 am

Jak wiecie powstaje Nowy gwiazdkowy film "Mickey's Twice Upona Christmas"

Szczerze mówiąc ja niewiedziałem. Może dlatego, że ostatnio byłem zajęty i trochę zaniedbałem moją wiedzę o disneyu
Obrazek
tajniak

Postprzez Necro » N lis 21, 2004 10:23 am

A ja? Ja w ogole jestem zacofany w sprawach Disneya :] A fim - może kupię... Chyba zaczne kolekcjonować Disneyowskie filmy, gadżety itp.
http://kaczordonald.za.pl/ Świat Kaczora Donalda-moja strona!
Necro

Postprzez lis » N lis 21, 2004 10:27 am

Film powinien pojawić się w sklepach już w poniedziałek, w cenie, jak mniemam, koło 70 zł (wersja DVD).

Aha, do postu Maćka wkradł się błąd - film już powstał :-)

pozdrawiam,
lis 8-)
lis
administrator

Postprzez tajniak » N lis 21, 2004 3:29 pm

tak widziałem na ulotce jakiegoś supermarketu z mojego miasta o tym filmie na VHS i dvd chyba, ale ceny niepamiętam
Obrazek
tajniak

Postprzez Maciek! » Pt gru 17, 2004 9:13 pm

Moja recenzja Mickey "Bardziej Bajkowe Święta" :

To morze zanim przejdę do treści zacznę od Animacji. Była naprawdę dobra, nie jest to morze Pixar ale naprawdę przyzwoita. Było kilka momentów gdy Animacja dawała trochę „sztuczny” efekt. np. Piłki odbijające się od podłogi wyglądały jakby w ogóle jej nie dotykały… Nie wiem jak to określić. Postacie były dobrze wykonane, zwłaszcza Pluto miał fajną sierść.

Co ciekawe o ile tytuł na opakowaniu jest „Bardziej Bajkowe Święta” o tyle w filmie pada „Bardziej BAŚNIOWE Święta. Tak drobny błąd ale ujdzie.

Tak więc jest pięć opowieści które są powiązane wstawkami narratora. Trochę komentarzy o każdej :

„Pojedynek na Lodzie” (Belle On Ice). Poza Mini, Mickey, Daisy i Donaldem pojawią się Hipopotamy i Krokodyle z „Fantazji”. Dialogów jest całkiem mało i jak się nad tym zastanowić morze było by lepiej gdyby zrobili z tego cały Numer w stylu Fantazji, wycieli dialogi i dali samą muzykę. Ale ogólnie był to dobry „segment”.

„Akcja Na Biegunie” (Christmas Impossible) Najlepszy z wszystkich pięciu… a w każdym razie najzabawniejszy. Cała „Akcja” Hyzia Dyzia i Zyzia przypomina trochę jakąś grę przygodową. W jednym momencie odniosłem nawet wrażenie że oglądam „wstawkę filmową” z jakiejś Gry.
„Skończył mi się papier! Trochę dwu znacznie to zabrzmiało i ten tego… nie ważne”,
„Nagły przypadek w dziale Sportowym, ktoś zwymiotował na Posadzkę!” – Jakoś te dwa żarty nie pasują mi do „Gwiazdkowego Filmu” dla dzieci. Ale ponieważ były tylko w Polskiej wersji daruję im... ;-)
No i warto wspomnieć o… kochacie go… ubóstwiacie go… ale na to że wam kasę pożyczy nie liczcie! Wujek Sknerus McKwacz!
Głosu w Polskiej wersji użyczył mu... Uwaga!... Eu…Ge…niu… Jerzy Złotnicki! Niestety… Jego głos w moim mniemaniu nie zdał „Egzaminu”. Morze to przez to że jest kompletnie inny od Robakiewicza... Mimo to ten w Angielskiej wersji głos Sknerusa jest w porządku (pewnie dla tego że użyczał mu go ten sam co „Kaczych Opowieściach”).
Również w z jednego z Tekstów Sknerusa wynika że jest z Irlandii a nie ze Szkocji!
Poza tym wszystko doskonale…

„Gwiazdka Na Maksa„ (Christmas Maximius) Jedyny „Segment” który mnie w pewnym sensie zawiódł. Ogólnie przyjemny ale [Mateusz jeśli uznasz to za Spoiler wybacz] był naprawdę krótki. Nie spodziewałem się czegoś długiego z super rozbudowaną fabułą… Bardzo szybko zleciał. Był to właściwie teledysk bo w tle leciała większość czasu piosenka (która jest naprawdę dobra w wersji Angielskiej). Miałem nadzieje że pojawi się sąsiad Goofy’go Pete ale go niestety nie było. Jak wspominałem był przyjemny ale z fabuły mogli by zrobić coś dłuższego.

„Prezent Dla Donalda” (Donald’s Gift) Też krótki ale zabawny. O tym nie mam nic do skomentowania.

„Pluto Wróć“(Mickey Dog-Gone Christmas!) Drugi najlepszy segment w filmie. Zwłaszcza te Renifery które spotyka Pluto były zabawne.

Acha, taka tyci ciekawostka. Najpierw jeden z Elfów Mikołaja a później jeden z Reniferów wspominają coś o „wypadku sań z Sześćdziesiątego czwartego”. Mam dziwne wrażenie że to aluzja do jakiegoś wcześniejszego świątecznego filmu Disney’a…

Poza tymi uwagami Film dobry, świąteczny, zabawny… A TAK WOGÓLE TO CO WY ROBICIE PRZED KOMPUTERAMI???? DO SKLEPÓW I KUPOWAĆ! ....tak, polecam. :wink:

P.S.
Jak ktoś chce jakieś Screny niech wali do mnie śmiało!
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Inuitka » So gru 18, 2004 2:15 am

Ogólnie z tego so słyszałam, to ten film nie jest zły, wbrew temu co wszyscy myśleli. :) Nawet zagorzali przeciwnicy filmów 3D.

Mnie jednak zastanawia coś innego. Przed Świętami pojawił się na DVD film "Coś tam-coś tam, Zasypani w Myszyńcu". Owy Myszyniec to klub "House of Mouse" i wg tego, co jest napisane z tyłu okładki, kilka postaci zostało tam uwięzionych z powodu jakiejś śnieżycy.
Czy ktoś z Was to widział? Jeśli tak, to czy to jest po prostu świąteczny odcinek "House of Mouse"?
Dziwi mnie też, że ten film jest tak trudno dostępny. W Internecie nigdzie nie można go kupić... :?
i have almost forgotten the way it felt when he held out his hand for mine...
Inuitka

Postprzez Jakijajah » So gru 18, 2004 10:08 am

Nie widzialem tego, ale cudowne narzedzie jakim jest internet rozwialo moje watpliwosci.

Film jest oparty na House of Mouse, ale nie byl jednym z odcinkow. Historia jest taka: spadl snieg i nie mozna sie wydostac z ... Myszynca??? (Mam nadzieje, ze jesli serial dotrze do nas to zmieni tytul). Wszyscy sa wkurzeni, wiec Miki pokazuje im krotkometrazowki o prawdziwym znaczeniu swiat. Wszytskie krotkometrazowki sa "stare" - nie powstaly specjalnie do tego "dziela". Jest tam miedzy innymi *cała* "opowiesc wigilijna myszki miki"... Niezłe rozczarowanie dla kogos kto kupil obie kasety, bo staly obok siebie w markecie :)

PS: http://www.myszyniec.pl/ 8)
Obrazek
Jakijajah

Postprzez Inuitka » So gru 18, 2004 5:55 pm

"Opowieść wigilijna Myszki Mickey"... *sighs* Teraz już wiem na pewno, że kupię to DVD. Do tej pory zastanawiałam się nad zakupem "Mickey's Once Upon a Christmas", a tego Myszyńca nawet nie rozważałam, bo wyglądał nieciekawie... Ale "Opowieść wigilijna..." zmienia postać rzeczy! :D
Dziś dzieci uśmiechnięte są, lubią zapach Białych Świąt...

Swoją drogą, nie mam pojęcia skąd oni wzięli ten "Myszyniec"!? :? Już lepsza by była "Mysia Chata" :wink:
Inuitka

Postprzez Maciek! » So gru 18, 2004 6:50 pm

A powiem ci że "Mysia Chata" nawet pasuje. "Myszoniec" brzmi jak nazwa jakiejś Wsi...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Jakijajah » So gru 18, 2004 8:49 pm

No bo to jest wies :D

W Niemczech House of Mouse to Club Mickey czy jakos tak.
Obrazek
Jakijajah

Postprzez lis » So gru 18, 2004 9:10 pm

O filmie "Magiczne Święta Myszki Mickey", napisałem już trochę tutaj: http://www.disneypolska.jor.pl/viewtopic.php?t=17
Tam także link do sklepu internetowego, w którym film można nabyć.

Aha, ocena na IMDB: 4.9/10. Tam też trochę recenzji tych, którzy owy film mieli "przyjemność" obejrzeć, radzę przeczytać przed ewentualnym zakupem.
lis
administrator

Postprzez Inuitka » N gru 19, 2004 1:00 am

No tak, stary dobry Vivid.pl :) Ja mam jednak nadzieję, że znajdzie się jeszcze jakaś sztuka dla mnie w Media Markt.

"Magiczne Święta Myszki Mickey"... Teraz dopiero sobie skojarzyłam, że kiedyś mój duński kolega mówił mi o tym filmie, a zwłaszcza o tym, że wywalili z niego piosenkę, która leciała na napisach początkowych... :? Świnie! To przecież taka ładna piosenka... Dziwne... To by znaczyło, że wywalili też całe napisy początkowe, a to chyba niemożliwe?

Ja na 100% zaryzykuję i to... nabędę (jakie ładne słowo). Podjerzewam, że wyciągnę na Gwiazdkę, bo prezenty dla rodziny mnie kompletnie zrujnowały...
I tak uważam, że nie mogę już kupić nic gorszego od "Tristana i Izoldy" :roll:
Inuitka

Postprzez Maciek! » Cz gru 23, 2004 11:32 am

Acha i jeszcze jedno a propo "Twice" :

W scenie w kolacju Sknerusa w tle wiszą portrety. Na jednym z nich jest taki kaczor w koronie (król) z workiem kasy. Mam dziwne wrażenie że go gdzieś widziałem... Tak jakby to był kadr z jakiejś kreskówki... Poza tym przypomina trochę Ludwika Von Drake...
Maciek!
Dr Moderator

Następna strona

Powrót do Filmy