Rodzinka Robinsonów (2007)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Postprzez Sknerus Mckwacz » Pt sie 24, 2007 2:35 pm

Na stronie imperiala pojawiła się informacja, że wydanie "Robinsonów" na dvd planowane jest na 25.09.07.
Sknerus Mckwacz
Sowizdrzał

Imię: Przemek
GG: 4828934

Rodzinka Robinsonów (2007)

Postprzez jupix » So sty 29, 2011 10:43 am

Myślę, że po wczorajszym seansie w TVP1 więcej osób miało okazję do poznania tego filmu. Moim skromnym zdaniem...
Scenariusz filmu jest strasznie pogmatwany, a wielu miejscach niezrozumiały. Z początku wszystko wygląda ładnie. Mały chłopak-sierota próbuję spełniać się w konstruowaniu wynalazków. Z każdą minutą widz dostaje nowe pytania. Poznajemy nowe wątki, nowe postaci. Wszystko to jednak nie prowadzi do naszego zaciekawienia, co będzie dalej, a daje nam poczucie chaosu. Sami Robinsonowie wbrew tytułowi nie pełnią tu ważnej roli gdyż nie mamy okazji dokładnie ich poznać. Poza tym niestety wszystkie postaci są na siłę śmieszne, przez co nie śmiejemy sie wcale. A wątek z melonikiem jako czarnym bohaterem jest po prostu bezsensowny.
Animacja jest niestety na niskim poziomie. Ludzie, nie wyglądają jak ludzie, postaci często stoją na pustej przestrzeni, a wykreowany świat przyszłości to zaledwie kilka domków, bo tak to zostało pokazane.
Muzyka - niezła, piosenki zaś w wykonaniu lidera zespołu Myslovitz są naprawdę ładne. I w ogóle dobrze, że w Polsce nadal piosenki Disneya są śpiewane po polsku (wbrew temu co serwuje DreamWorks).
A na koniec jeden duży plus - postać Leo. Od początku budzi w nas sympatię. Szczerze mu kibicujemy i współczujemy gdzy znów mu się nie udaje. Wątek z poszukiwniem rodziny, miłości w życiu jest naprawdę wzruszający, a ostateczna decyzja chłopca, żeby zostało tak jak jest współgra z przesłaniem filmu by iść wciąż "naprzód i naprzód", a marzenia prędzej czy później się spełnią. To przesłanie jak dowiadujemy się na końcu syworzył sam Walt Disney.
Ogólnie zatem Rodzinka Robinsonów mimo wielu poważnych błędów jest na pewno krokiem naprzód w porównianiu do Rogatego Rancza i Kurczaka Małego. Pozostaje nam się cieszyć, że studio wyciągneło wnioski, a kolejne tytuły szły wciąż "naprzód i naprzód".

P.S. Dziwna rzecz, że żaden angielski napis nie został spolszczony. W wielu miejscach (sam koniec) nie pozwala to zrozumieć filmu.
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek
GG: 0

Re: Rodzinka Robinsonów (2007)

Postprzez jupix » So mar 05, 2011 10:05 am

Aha i jeszcze jedno!
Zauważyliście, że przed filmem dali nowe logo z Myszką Miki :classic: Chyba puszczają je przed filmami z oficjalnego kanonu
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Re:

Postprzez izaulka » Pt lut 07, 2014 5:59 pm

Maciek! napisał(a):
tapir napisał(a):No w sumie to jak w "Ja, robot". 2036 (albo w 2034, nie pamiętam), i już jest cywilizacja robotów, a benzyna to niebezpieczny zabytek. A film był zrealizowany w 2004. Co prawda na motywach powstałej wcześniej książki (chyba), to to i tak niemożliwe.

To jeszcze nic, z tego co mi wiadomo akcja "Jetsonowów" dzieje się... Teraz :D

Wiem, że to post sprzed kilku lat, ale muszę sprostować - akcja "Jetsonów" rozgrywa się 100 lat po premierze serialu, czyli w 2062 roku.

"Rodzinka Robinsonów" to ciepła historia o bardzo mądrym morale, trochę pogmatwana, ale warto zwrócić na nią uwagę. Podoba mi się relacja Leona i Alberta (swoją drogą, niektórych imion nie powinno się zmieniać). Animacja mi się podoba, krajobrazy przykuwają uwagę. Może nie jest to arcydzieło, ale od razu się mi cieplej na sercu zrobiło po obejrzeniu tego filmu.
Ocena: 7/10
izaulka

Imię: Iza

Re: Re:

Postprzez IlonaOster » Śr paź 15, 2014 2:45 pm

izaulka napisał(a): Może nie jest to arcydzieło, ale od razu się mi cieplej na sercu zrobiło po obejrzeniu tego filmu.

Mogę powiedzieć, że również podpisuję się pod tym zdaniem. ;)
Choć moje serce skradł Mike 'Goob' Yagoobian. Dzieciak bardzo fajny, sympatyczny, rozgadany, sportowiec, który również miał marzenia jak Leon.
Cóż, Leon nie zdawał sobie sprawy, że dążeniem do swoich marzeń postępuje bardzo samolubnie. Nie pozwalając zasnąć Goob'owi pozbawił go marzeń o karierze bejsbolisty. W ten sposób na własne życzenie zrobił sobie wroga. Na szczęście później wszystko zrozumiał i zrehabilitował się. ;)
Postać Leona - porzuconego dzieciaka, który nie ma rodziny, kruszy nasze serca. W dodatku żadna rodzina zastępcza nie chciała go adoptować. Hasło "Keep moving foward" i podejście dorosłego Leonarda do życia jest pewną dla nas lekcją, aby się łatwo nie poddawać. ;)
Moja opinia jest pozytywna i w pełni zgadzam się z Izaulką ;)
IlonaOster

Imię: Ilona
GG: 688138

Postprzez cziksel » Śr gru 31, 2014 12:41 pm

Niezależnie od tego na ile oceniłabym ten film, zawsze otrzyma 1+ za piosenki Artura Rojka ;)
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Postprzez Scarpomaniak » Cz sty 01, 2015 10:51 am

Ja właśnie tego nigdy nie rozumiem dlaczego wielu osobom nie podobał się ten film. Mi film się dość podobał, ma dobry scenariusz, bohaterowie są dobrze skonstruowani, nie jest to może jakieś arcydzieło, ale przyjemny film do oglądania.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Maciek! » So sty 03, 2015 11:18 pm

Taki prosty i sympatyczny, po prostu z tego co widzę nic co odbiło się większym echem, źe to cytują etc.
Maciek!
Dr Moderator

Poprzednia strona

Powrót do Filmy