Piękna i Bestia (1991)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Re: Piękna i Bestia (1991)

Postprzez Szympi » Pt lis 25, 2011 4:29 pm

Hm, nie ma nic w regulaminie o dubluwaniu posta? ;D
Lila napisał(a):Jesteś chłopakiem, więc aż tak bardzo mnie twoja opinia nie dziwi.

Nie... tu nie chodzi o to, że "Piękna i Bestia" jest przeznaczona bardziej dla damskiej widowni. Jak dla mnie, to każdy serial jest przeznaczony dla każdego. Ja na przykład nie lubię Aut. A jestem chłopakiem.
Lila napisał(a): Ale nie rozumiem, dlaczego irytuję cię Bestia? Powody?

W KAŻDEJ produkcji mnie MUSI ktoś irytować. Musi. Nie znam serialu z bezbłędnymi bohaterami... A Bestia... sam nie wiem. Jest taki dziwny, najpierw się drze, a potem zgrywa słodkiego lizusa. Bez obrazy dla fanów, wiem, wiem, Bestia miał powody do swego zachowania, ale póki taki był mnie irytował.
Mędrek1931 napisał(a): Tylko, że polska wersja jest do niczego i film wiele na niej traci

Nie zgodzę się, gdyż polski dubbing był bardzo dobry, z resztą jak we wszystkich tych starych produkcji.
Mędrek1931 napisał(a): a błędy? Jakie błędy? Wszystkie można racjonalnie wyjaśnic tylko trzeba wysiliś wyobraźnię.

Pewnie, że tak. Ale błędy da się uniknąć. W niektórych momentach były niepotrzebne.
Spójrz na gwiazdy. To z nich patrzą na nas wszyscy władcy z przeszłości. Jeśli będziesz samotny, nie zapomnij, że ci królowie pośpieszą ci z pomocą. I ja także.
Szympi

Imię: Szymon
GG: 0

Postprzez Lila » Pt lis 25, 2011 5:44 pm

Szympi napisał(a):
Lila napisał(a):Jesteś chłopakiem, więc aż tak bardzo mnie twoja opinia nie dziwi.

Nie... tu nie chodzi o to, że "Piękna i Bestia" jest przeznaczona bardziej dla damskiej widowni. Jak dla mnie, to każdy serial jest przeznaczony dla każdego. Ja na przykład nie lubię Aut. A jestem chłopakiem.

Dokładnie to napisałam. Ale chodzi mi o to, że może akurat ta animacja, która jest nieco dziewczyńska nie spodobał ci się klimatem. Na przykład, ja niezbyt lubię właśnie Auta, bo są dla mnie zbyt "męskie", ale uwielbiam Gwiezdne Wojny, które podobno są zarezerwowane raczej dla męskiej widowni.
Szympi napisał(a):

W KAŻDEJ produkcji mnie MUSI ktoś irytować. Musi. Nie znam serialu z bezbłędnymi bohaterami... A Bestia... sam nie wiem. Jest taki dziwny, najpierw się drze, a potem zgrywa słodkiego lizusa. Bez obrazy dla fanów, wiem, wiem, Bestia miał powody do swego zachowania, ale póki taki był mnie irytował.

Po pierwsze, Piękna i Bestia to film, a nie serial.
Po drugie, może ty na siłę szukasz w każdym filmie, kogoś kogo uznasz za irytującego (tylko głośno myślę :wink: )? W Królu Lwie też ktoś cię denerwuję? Pytam, bo wiem, że to twój ulubiony film Disneya.
Ja nie uważam, że Bestia podlizywał się Belli. Po prostu się w niej zakochał i złagodniał przy niej. Bella miała na niego dobry wpływ. Starał się, aby zobaczyła jak mu na niej zależy. Zresztą hej! Na tym polega adoracja! Tak jak powiedział Trybik: "czekoladki, kwiatki, obietnice, których się nie dotrzyma..." :mrgreen:
Szympi napisał(a):
Mędrek1931 napisał(a): Tylko, że polska wersja jest do niczego i film wiele na niej traci

Nie zgodzę się, gdyż polski dubbing był bardzo dobry, z resztą jak we wszystkich tych starych produkcji.

Dubbing był w porządku, ale w porównaniu z oryginałem i innymi polskimi dubami wypada słabo.
Lila

Imię: Paulina
GG: 23162456

Postprzez Szympi » Pt lis 25, 2011 5:48 pm

Lila napisał(a):Po drugie, może ty na siłę szukasz w każdym filmie, kogoś kogo uznasz za irytującego (tylko głośno myślę :wink: )? W Królu Lwie też ktoś cię denerwuję? Pytam, bo wiem, że to twój ulubiony film Disneya.

Nie, nie szukam na siłę. ;D Jakoś taki mam charakter, zawsze ktoś mnie irytuje. W Królu Lwie też. Zazu.
Lila napisał(a):Ja nie uważam, że Bestia podlizywał się Belli. Po prostu się w niej zakochał i złagodniał przy niej. Bella miała na niego dobry wpływ. Starał się, aby zobaczyła jak mu na niej zależy. Zresztą hej! Na tym polega adoracja! Tak jak powiedział Trybik: "czekoladki, kwiatki, obietnice, których się nie dotrzyma..." :mrgreen:

Ym, nie, że się podlizywał, ale najpierw się na nią darł, a potem był już grzeczniutki. I to mnie wkurzało. Wiem, że zaraz napiszesz "ale on po prostu [coś tam]", ale on był taki na początku i to mnie wkurzało.
Spójrz na gwiazdy. To z nich patrzą na nas wszyscy władcy z przeszłości. Jeśli będziesz samotny, nie zapomnij, że ci królowie pośpieszą ci z pomocą. I ja także.
Szympi

Postprzez Lila » Pt lis 25, 2011 9:41 pm

Szympi napisał(a):
Lila napisał(a):Ja nie uważam, że Bestia podlizywał się Belli. Po prostu się w niej zakochał i złagodniał przy niej. Bella miała na niego dobry wpływ. Starał się, aby zobaczyła jak mu na niej zależy. Zresztą hej! Na tym polega adoracja! Tak jak powiedział Trybik: "czekoladki, kwiatki, obietnice, których się nie dotrzyma..." :mrgreen:

Ym, nie, że się podlizywał, ale najpierw się na nią darł, a potem był już grzeczniutki. I to mnie wkurzało. Wiem, że zaraz napiszesz "ale on po prostu [coś tam]", ale on był taki na początku i to mnie wkurzało.

Rozumiem, że nie podobał ci się, gdy był "tym złym"? Ja z kolei chyba najbardziej go lubię w tej części filmu :). Myślę, że Bestia była zgorzkniała i trochę zdziczała po upływie tylu lat w samotności bez nadziei na odczarowanie (zresztą to samo jest powiedziane w prologu). Trudno przestawić się i zachować nienaganne maniery po 10 latach przesiadywania sam na sam w coraz bardziej zaniedbanym zamku. Oczywiście była tam też służba, ale widać w scenie gdy Maurycy natrafia na zamek, że Bestia niezbyt często wychodziła z zachodniego skrzydła. Poza tym, w filmie jeszcze jako książę przed przemianą był pyszny i nieczuły. W całej tej opowieści chodziło o to, że Bestia musiała się zmienić, zrozumieć co to miłość.
Lila

Postprzez Mędrek1937 » So lis 26, 2011 11:18 am

Szympi napisał(a):Hm, nie ma nic w regulaminie o dubluwaniu posta? ;D

Mędrek1931 napisał(a): a błędy? Jakie błędy? Wszystkie można racjonalnie wyjaśnic tylko trzeba wysiliś wyobraźnię.

Pewnie, że tak. Ale błędy da się uniknąć. W niektórych momentach były niepotrzebne.

W niektórych momentach były niepotrzebne...ha ha ha ha :lol: ha ha ha Myślisz, że oni je specjalnie robili?

C.d Bestii on faktycznie irytuje, ale tylko w polskiej wersji, bo ma taki (przepraszam za wyrażenie) pedalski głos. W oryginale wszystko jest ślicznie umodulowane, w ogóle głos Bestii po angielsku to najlepiej podłożony głos EVER.

Lila, nie kłóc się z nim. I tak go nie przekonamy. Wiem to własnego doświadcznia bo sam chciał mnie przekonac do Króla Lwa :o
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek

Postprzez cziksel » So lis 26, 2011 5:36 pm

Hah, szykuje się morderstwo :)

Też uważam, że absolutnie wszystko w tej bajce można łatwo wytlumaczyc- nawet fakt, że książę rósł, a meble nie. Po prostu on pozostał istotą żywą, a przedmioty po prostu się nie zmieniają z upływem czasu (bla bla korniki i odpadający lakier- nie o to come on). A po drugie- to klątwa. Czarodziejka mogła zatrzymać czas dla wszystkich poza księcięm, prawda?
Choć swoją drogą, pani Imbryk wygląda na za starą aby mieć synka Bryczka, ale może tak tylko wygląda. Biorąc pod uwagę wiek Belli i wygląd ojca, jej matka mogła wyglądać podobnie gdy byla w jego wieku.
A film już od początku pachnie magią- ścieżki dźwiękowej ze wstępu mogę słuchać i słuchać, a napięcie nie maleje. A cała bajka jest, moim zdaniem, jedną z najbardziej Disneyowskich bajek- ma wszystkie cechy typowie dla Walta Disneya. Spełnione marzenia, miłość, zmiana zła w dobro, czarny charakter o pieknym wygladzie, ale złym sercu itp.
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Postprzez Szympi » Wt lis 29, 2011 6:02 pm

Lol, przecież każdy może mieć własne zdanie. Nie przepadam za Piękną i Bestią. Mam do tego prawo... i w ogóle, czemu macie mnie do czegoś przekonywać? Bo czegoś nie lubię? Oo'
Mędrek1937 napisał(a):W niektórych momentach były niepotrzebne...ha ha ha ha :lol: ha ha ha Myślisz, że oni je specjalnie robili?

?
Szympi

Postprzez Lila » Wt lis 29, 2011 6:22 pm

Szympi - Oczywiście, ze próbuje cię przekonać, ponieważ na tym polega dyskusja. Jednak ty nie musisz poddać się mojej opinii, jeśli nie chcesz, a ja nie zamierzam jej narzucać. Spokojnie.
Mędrek - mi to nie przeszkadza, że nie da się go "nawrócić" :mrgreen:. Świat byłby nudny, jakby wszyscy się zgadzali, że Piękna i Bestia to film wspaniały.
Lila

Postprzez Mędrek1937 » N gru 11, 2011 10:54 am

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... sU_T8HB-9U

Nowy zwiastun 3D:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... sU_T8HB-9U
Tak bardzo chcę iśc, ale po ostatnich remontach głupio mi prosic rodziców... A wszystkie oszczędności poszły na mój własny LCD...
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek

Postprzez Szympi » Pn gru 12, 2011 2:39 pm

Ja pójdę. :D Jeśli nie będzie nic ciekawszego... bo w końcu 2012 rok ma być rokiem epickim i będzie dużo nowych serii.
Kto wie, może zmienię nastawienie na ten, jakże wspaniały film.
Szympi

Postprzez Maciek! » Pn gru 12, 2011 3:53 pm

Czy tylko mnie bawi stwierdzenie, że ten film będzie jeszcze bardziej magiczny w 3D? ;)

[EDIT]
(tj. ten film JEST magiczny, by nie było, poprostu podkreślając,że będzie jeszcze magiczniejszy w 3D brzmi nieco prześmiewczo...)
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez mat1510 » Cz sty 19, 2012 10:54 am

Hej,
Mam pytanie ;)
Kto wybiera się do kina na Piękną i Bestię 3D ???
Oraz jak myślicie czy będzie nam dane ujrzeć tą wersję również w domowym zaciszu???
Bardzo chciałbym nabyć wersję 3D Pięknej i Bestii w końcu posiadanie takiej efektownej wersji nie powinno być problemem dla wydawnictwa jakim jest CD project ;)))))
mat1510

Imię: Mateusz
GG: 7494291

Postprzez cziksel » N sty 22, 2012 7:48 pm

Ja pójdę na pewno, nie tylko dla samego filmu, ale też dla krótkometrażówki ,,Tangled: ever after".
A nie szykuję się na zakup filmu w 3D, bo w ,,domowym zaciszu" nie czuję różnicy czy to 3D czy normalna jakość :)
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Postprzez lamero » N sty 22, 2012 9:45 pm

Hmm, wydaje mi się, że różnicę między obrazem trójwymiarowym, a obrazem płaskim można zobaczyć niezależnie od warunków 'domowego zacisza' :).
lamero

Postprzez panna_pollyanna » Śr lut 08, 2012 11:37 am

Moja ulubiona bajka i najpiękniejsze piosenki, zwłaszcza pierwsza:)
panna_pollyanna

Imię: Pola

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Filmy