Piękna i Bestia (1991)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Piękna i Bestia (1991)

Postprzez Tiana » So sty 02, 2010 11:48 am

Na wstępie powiem że tematu o PiB nie ma a jeden zamknięty był o sequelach.Ten jest do dyskusji o pierwszej części.
Osobiście Piękna i Bestia to odkąt pamiętam mój ulubiony film.Są też tam ciekawostki,tajemnice itp.:

1 ciekawostka - W piosence Gościem Bądź Płomyk mówi(cytuje): 'Niepotrzebni,zagubieni.10 lat już tu rdzewiejemy'.A można wywnioskować że ta pisoenka dzieje się w tym samym roku co na końcu filmu,kiedy to opada ostatni płatek róży - 21 urodziny księcia.I prosta matematyka - 21-10 = 11.Czyli w momencie rzucenia czaru książe musiał mieć jedynie 11 lat a w filmie 'Zaczarowane Święta' i na witrażach wygląda na starszego.

2 ciekawostka - na początku filmu (ten las) można zobaczyć mamę Bambiego kilka sekund przed zastrzeleniem.Można nawet zauważyć jak przestraszona unosi głowę z nad wodopoju i rozgląda się(nasłuchuje?)

3 ciekawostka - kiedy Gaston przegląda książkę Belli stwierdza że nie ma w niej obrazków.A w scenie kiedy Bella siedzi na fontannie widoczne są kolorowe ilustracje

Mimo to proszę o nie zamykanie tematu bo te ciekawostki do dodatek a temat służy do tematu o dyskusji o tym filmie.

I może ktoś słyszał jakieś plotki o imieniu księcia które nie występuje w filmie?A może jest w innych wersjach językowych?
'-Ty jestes..
* Przerazajacy! Sliczny?
-Tyci!
* No jasne! Bo jestem formatu kieszonkowego, gdybym byl normalnej wielkosci twoja krowa zdechlaby ze strachu.. siad Beczka!' - Mulan
Tiana

GG: 0

Re: Piękna i Bestia

Postprzez Tiana » Cz sty 21, 2010 2:19 pm

Odświeżam.
'-Ty jestes..
* Przerazajacy! Sliczny?
-Tyci!
* No jasne! Bo jestem formatu kieszonkowego, gdybym byl normalnej wielkosci twoja krowa zdechlaby ze strachu.. siad Beczka!' - Mulan
Tiana

Postprzez Gęgul » Wt lut 23, 2010 11:34 am

Nie musisz pisać "Odświeżam". Po kilku dniach nieodpowiadania na dole jest opcja "Podbij temat" ;)
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez mrówka » Śr lut 24, 2010 12:52 pm

Ja zauważyłam więcej niedociągnięć!
Wróce do niespójności czasu, prócz dziwnego niedopracowania z wiekiem księcia i czasem rzucenia klątwy rażące jest też,,skakanie" po porach roku, Pani Imbryczek jest mówiąc nieładnie zdecydowanie za stara, by mieć dziecko w wieku Kubeczka(inaczej Bryczka), ten z kolei raczej nie ma więcej niż 10lat, a więc na logikę musiałby się urodzić już w czasie trwania klątwy, co jest nierealne.
Dosyć zastanawiające jest to, że jeden jedyny raz, gdy Bella jechała szukać ojca w lesie nie było ani śladu wilków(fuksa miała;)).
Jest jeszcze parę niedociągnięć historycznych, ale nie chcę być upierdliwa.;p
¿Qué será? Quiero saber
Pronto, ¿qué será? Quiero saber
Con emoción ya mi sueño quiero ver
Mi corazón quiere ya saber
mrówka

Imię: Joasia
GG: 202696

Postprzez Pahan » Śr lut 24, 2010 3:51 pm

mrówka napisał(a):Pani Imbryczek jest mówiąc nieładnie zdecydowanie za stara, by mieć dziecko w wieku Kubeczka(inaczej Bryczka), ten z kolei raczej nie ma więcej niż 10lat, a więc na logikę musiałby się urodzić już w czasie trwania klątwy, co jest nierealne.

Myślę, że możemy założyć że podczas trwania klątwy bohaterowie się nie starzeli.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez mrówka » Śr lut 24, 2010 9:01 pm

Nie mogli się nie starzeć, bo w takim przypadku książę nigdy nie doczekał się tych 21urodzin. I koło się zamyka!
¿Qué será? Quiero saber
Pronto, ¿qué será? Quiero saber
Con emoción ya mi sueño quiero ver
Mi corazón quiere ya saber
mrówka

Imię: Joasia
GG: 202696

Postprzez Pahan » Śr lut 24, 2010 10:01 pm

O tym (ważnym) aspekcie zapomniałem. Ale w dalszym ciągu można założyć, że nie starzał się nikt oprócz księcia. :wink:

Pozostaje jeszcze poniższa kwestia:
Tiana napisał(a):W piosence Gościem Bądź Płomyk mówi (cytuje): 'Niepotrzebni, zagubieni. 10 lat już tu rdzewiejemy'. A można wywnioskować że ta pisoenka dzieje się w tym samym roku co na końcu filmu, kiedy to opada ostatni płatek róży - 21 urodziny księcia. I prosta matematyka - 21-10 = 11. Czyli w momencie rzucenia czaru książe musiał mieć jedynie 11 lat a w filmie 'Zaczarowane Święta' i na witrażach wygląda na starszego.

Ewidentny błąd.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Re: Piękna i Bestia (1991)

Postprzez duśka » Wt mar 08, 2011 1:18 pm

Nie wiem skąd się to komu wzięło, ale słyszałam że Bestia w ludzkim wcieleniu to księże Adam. :shock: Piękna i Bestia - Bella i Adam :mrgreen:

Czy wiecie może jaki jest powód tego, że nie wydają ścieżek z filmów w polskich wersjach językowych? Np. nie wyszła u nas Piękna i Bestia, Aladyn, Tarzan, Zaczarowana. Tak jakoś się wymieniają, bo przecież Mała Syrenka wyszła, Król Lew wyszedł, Dzwonnik Wyszedł, Herkules Wyszedł. Nie kumam tego wszystkiego :cry:
Po raz pierwszy widzę blask...
duśka

Postprzez Connor » Wt mar 08, 2011 2:15 pm

duśka napisał(a):Nie wiem skąd się to komu wzięło, ale słyszałam że Bestia w ludzkim wcieleniu to księże Adam. :shock: Piękna i Bestia - Bella i Adam :mrgreen:

Rzeczywiście, książę to Adam :-). Imię to nigdy nie zostało wymówione w filmach, pojawia się jednak w produktach związanych z linią Disney Princess - tam w książkach, gazetach, lalkach itp. Bestia to Adam :-).
Connor

Postprzez Mędrek1937 » Śr kwi 20, 2011 1:25 pm

Już to pisałem, ale napiszę jeszcze raz- Piękna i Bestia to mój ulubiony film animowany. Ten obraz jest perfekcyjny, nie ma żadnych błędów (no może jeden małym... raczej malutki). Jednak nie będę pisał o moim zachwycie, bo słów i tak by brakło, tylko chcę zadac pytanie, bo nie wiem dokładanie o co chodzi:
Bella kilka razy mówi w filmie, że jej ojciec jest chory. Ja się pytam- na co? Ma coś z głową (to chyba to), czy coś poza tym? Wiem, że dokładniej odpowiedzi nie będziecie znac, ale może czytaliście jakiś wywiad, czy oglądaliście artykuł w którym była o tym mowa. Powiedzcie jak uważacie.
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek

Postprzez Lila » Śr kwi 20, 2011 10:45 pm

Mędrek1937 napisał(a):Bella kilka razy mówi w filmie, że jej ojciec jest chory. Ja się pytam- na co? Ma coś z głową (to chyba to), czy coś poza tym? Wiem, że dokładniej odpowiedzi nie będziecie znac, ale może czytaliście jakiś wywiad, czy oglądaliście artykuł w którym była o tym mowa. Powiedzcie jak uważacie.

Ja myślę, że ojciec Belli nie jest tyle chory, co raczej "schorowany". Na starość człowieka łatwo łapią różne wirusy, a organizm nie jest już taki mocny. Do tego dochodzi przepracowanie i ambicje ojca Belli. Ale to tylko moja skromna opinia. Nigdy się nad tym poważniej nie zastawiałam. Za to głowiłam się milion razy, ile dokładnie minęło czasu przebywania Belli w zamku. Mimo zadziwiającej zmiany pogody, uważam, że nie mogło minąć więcej czasu niż tydzień. Gaston nie czekał by tak długo. To jest typ człowieka, który działa natychmiastowo :wink: .
Lila

Imię: Paulina
GG: 23162456

Postprzez Szympi » Pn lis 21, 2011 12:35 pm

Jeden z filmów, które niedawno obejrzałem. ;P
Co sądzę? Film... jest nijaki. Czegoś mi w nim brakuje. Naprawdę, to jeden z tych filmów Disneya, za którymi nie wiedzieć czemu nie przepadam. Po pierwsze, jest wiele nieścisłości, a ja je szybko wyłapuję... choć to dziwne, bo np. w innych filmach mi to nie przeszkadzało. Animacja może i jest fajna, ale to nie jest film, z którego wracałbym z kina z wiadrem pełnym łez. ;]
W ogóle to irytowała mnie postać Bestii...
Spójrz na gwiazdy. To z nich patrzą na nas wszyscy władcy z przeszłości. Jeśli będziesz samotny, nie zapomnij, że ci królowie pośpieszą ci z pomocą. I ja także.
Szympi

Imię: Szymon

Postprzez Lila » Pn lis 21, 2011 5:54 pm

Szympi napisał(a):Co sądzę? Film... jest nijaki. Czegoś mi w nim brakuje. Naprawdę, to jeden z tych filmów Disneya, za którymi nie wiedzieć czemu nie przepadam. Po pierwsze, jest wiele nieścisłości, a ja je szybko wyłapuję... choć to dziwne, bo np. w innych filmach mi to nie przeszkadzało. Animacja może i jest fajna, ale to nie jest film, z którego wracałbym z kina z wiadrem pełnym łez. ;]

Jesteś chłopakiem, więc aż tak bardzo mnie twoja opinia nie dziwi. Ja na przykład uważam za nijakie Auta, być może właśnie dlatego, że jestem dziewczyną, a opowieść o autach jest dosyć chłopięca. Oczywiście wielu dziewczynom może się spodobać ten film, tak jak wielu chłopaków może polubić Piękną i Bestię. Kwestia gustu :wink: . Ale nie rozumiem, dlaczego irytuję cię Bestia? Powody?
Lila

Imię: Paulina
GG: 23162456

Postprzez Mędrek1937 » Wt lis 22, 2011 4:09 pm

Szympi napisał(a):Jeden z filmów, które niedawno obejrzałem. ;P
Co sądzę? Film... jest nijaki. Czegoś mi w nim brakuje. Naprawdę, to jeden z tych filmów Disneya, za którymi nie wiedzieć czemu nie przepadam. Po pierwsze, jest wiele nieścisłości, a ja je szybko wyłapuję... choć to dziwne, bo np. w innych filmach mi to nie przeszkadzało. Animacja może i jest fajna, ale to nie jest film, z którego wracałbym z kina z wiadrem pełnym łez. ;]

Co to jest... I ty się dziwisz, że mi się nie podoba Kró Lew :shock: Ej Szympyi... Tylko, że polska wersja jest do niczego i film wiele na niej traci, a błędy? Jakie błędy? Wszystkie można racjonalnie wyjaśnic tylko trzeba wysiliś wyobraźnię.
Obrazek
Mędrek1937

Postprzez Mędrek1937 » Wt lis 22, 2011 4:10 pm

I nie waż się nic pisac o Królu Lwie w odpowiedzi na mój post,bo zakatrupię :evil:
Obrazek
Mędrek1937

Następna strona

Powrót do Filmy