Kraina Lodu/Frozen (2013)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Re: Kraina Lodu/Frozen (2013)

Postprzez JanetJ » Pn gru 23, 2013 9:25 am

To czemu nie było go na balu koronacji?
JanetJ

GG: 0

Postprzez izaulka » Pn gru 23, 2013 1:41 pm

A skad wieasz, ze go nie bylo? :p Przeciez nie musieli o nim wspominac, nie wszystko w filmach jest wyjasnione. To od wyobrazni widza zalezy, kto wladal Arendelle przez te 3 lata.
Innymi slowy - nie szukaj dziury w calym :wink:
izaulka

Imię: Iza

Postprzez Retlaw » Pn sty 06, 2014 10:54 am

this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez Amarylian » Cz sty 09, 2014 9:46 pm

To i ja dorzucę coś od siebie.
Do filmu nie byłam początkowo przychylnie nastawiona. I w internecie i wśród znajomych porównywany był on do Zaplątanych i często spotykałam się ze stwierdzeniem, że jeśli komuś podobali się Zaplątani, to i KL mu się spodoba. No cóż, mi historia Roszpunki do gustu nie przypadła. Nie jestem w stanie powiedzieć, dlaczego. Obejrzałam ją raz (na DVD, nie w kinie) i kilka dni później nic już z niej nie pamiętałam.
Ale wracając do KL - przekonało mnie dopiero 'Let it go' w wykonaniu Indiny, zestawione z oryginalnym fragmentem filmu. I jako wielka fanka musicali stwierdziłam, że po prostu muszę to obejrzeć. Co prawda polskie wykonanie trochę ostudziło mój zapał, ale i tak wybrałam się z siostrą (która jak tylko zobaczyła salę, stwierdziła, że powinnyśmy sobie dziecko skombinować).
O historii ogólnie nie będę się wypowiadać, bo jest wspaniała, cudowna, spójna itp., itd. - nic, co nie zostałoby już napisane.
Muzyka: jako fanka musicali mogę tylko przyklasnąć. Gdy na początku usłyszałam 'Serca lód' na myśl przyszło mi jedno: "Animowane Les Mis!" (i mam na myśli przedstawienie, bo o filmie wolałabym zapomnieć). I choć nie mogę niestety powiedzieć, że dalej było już tylko lepiej - bo jest to moja ulubiona piosenka z całego filmu - reszta również była wspaniałą. "Ulepimy dziś bałwana?" doskonale harmonizuje z animacją mającą streścić kilka lat, a "Pierwszy raz jak sięga pamięć" to typowa musicalowa piosenka, gdzie dwie przeplatające się różne linie melodyczne pokazują kontrast między głównymi bohaterami. "Miłość stanęła w drzwiach" od początku wydawała mi się przesłodzona i przypominała bardziej parodię disneyowskich romantycznych kawałków (patrząc na późniejszą akcję, mogłam się tylko uśmiechnąć). "Lód w lecie" podoba mi się głównie dlatego właśnie, że Mozil nie starał się odtworzyć oryginału, a nadał postaci Olafa indywidualny rys. "Nietentego" jest zabawne i chwytliwe - a chyba takie miało być, prawda? Ale prawdziwie zwijałam się ze śmiechu przy "Człowiek zwierzęciu jest wilkiem".
Postaci: Anna na początku bardzo mnie irytowała, ale potem wydała mi się całkiem fajna. O Elsie powiem tyle, że stała się moją ulubioną disneyowską księżniczką, a w przypadku osoby, którą większość żeńskich postaci irytuje, to coś. A relacje między siostrami pokazane są niesamowicie, ale w tej materii Disney nie musiał nam już nic udowadniać po stworzeniu "Lilo i Sticha". No a czarny charakter - bezbłędny. I cieszy mnie, że odważono się na trik, który ostatnio świetnie zaprezentowano nam w "Now you see me" - czyli zrzucenie wszystkich podejrzeń na jednego bohatera, by potem zaserwować nam taki zwrot akcji.
Żarty i komizm: zacznijmy od kilku drobnostek: zrobienie ze sprzedawcy górala - nic, tylko przyklasnąć polskiemu dubbingowi, choć gdy oglądałam oryginalny urywek (jeszcze przed kinem) nie sądziłam, że coś może przebić ten akcent. Po drugie Olaf - tutaj też gratuluję Mozilowi (za co - wspomniałam już wcześniej) oraz wciąż śmieję się na wspomnienie widowni, która po słowach "Lecz ja w słońcu w końcu stać mogę się..." chóralnie krzyknęła "WODĄ!". Monolog Kristoffa pod tytułem "Znasz go jeden dzień i uważasz, że go kochasz? Oszalałaś?!" rozśmieszył mnie bardziej, niż cała Zaczarowana.
Ale w końcu to, za co kocham Disneya najbardziej - aluzje dla dorosłych. Wszyscy chyba znają słynne "Oczyścił glob i zmierzył mu pi", "słodkie dni jak martini", "czy może człowiekiem najgorsza władać z żądz?" czy "Sposoby znam, by każdą z dam do głębi zgłębić". W KL również nie obeszło się bez kwestii, przy których dorosła część widowni mogła się uśmiechnąć, a dzieci nie wiedziały, o co rodzicom chodzi. Choćby "Jedziesz, Joanna!", "Znaczy - nie ty pasztet! Ty ciacho!", "Mój własny front skandynawski!"(siedząca obok mnie dziewczynka nawet spytała mamę, co to jest ten front) czy "Lubi rogaczy - to naturze wbrew, ale cicho sza!".
Wady: No cóż... przyczepiłabym się tego, że na początku, przed napisem "3 lata później", film trochę gna do przodu i jak dla mnie brakuje mu płynności. Poza tym piosenki są nierówno rozłożone, przez co początek przypomina klasyczny musical operowy, gdzie rzadko padają mówione kwestie, by potem stać się zwyczajnym filmem muzycznym.
I tak na koniec: zobaczyłam to dopiero przy chyba setnym obejrzeniu, ale czy podczas Let it go, kiedy Elza przerzuca warkocz do przodu... nie przenika on przez jej ramię? (nawet jeśli, jestem w stanie wybaczyć ze względu na wspaniałą sukienkę i pelerynę kilka sekund później).
Podsumowując: Uwielbiam ten fil, na pewno kupię DVD i obejrzę go jeszcze kilka razy :D

Ufff... trochę długo, jak na pierwszą wypowiedź na forum
Amarylian

Postprzez izaulka » Pt sty 10, 2014 11:23 pm

Witamy na forum. Ja osobiście czekam na takie długie posty więc nie krępuj się :wink:
Widać, że tłumacz nie silił się na dość ryzykowne aluzje dla dorosłych i chwała mu za to. Do twoich propozycji dopisałabym jeszcze "Rozmiar nie ma znaczenia" - te słowa wypowiada Anna, gdy Kristoff pyta się jej, czy zna rozmiar stopy swojego narzeczonego :D
izaulka

Postprzez izaulka » Pn sty 13, 2014 3:03 pm

ZŁOTY GLOB DLA KRAINY LODU!!! :D :D :D Koniec dominacji Pixara!
Annie to tylko formalność, a i Oscar nie powinien być zaskoczeniem.
Szkoda tylko "Let It Go", ale można było spodziewać się takiego wyniku.
izaulka

Postprzez izaulka » Cz sty 16, 2014 2:04 pm

Dwie nominacje do Oscarów!!
Za najlepszy film animowany oraz piosenkę "Let It Go".
izaulka

Postprzez JanetJ » Cz sty 16, 2014 3:07 pm

Myślicie że wygra? Boje się że dadzą Miyazakowi na koniec kariery...
JanetJ

Postprzez izaulka » Cz sty 16, 2014 6:06 pm

Akademia musiałaby strasznie nie przepadać za Disneyem, żeby nie przyznać statuetki "Frozen". Film nazywany "najlepszą animacją od czasów Króla Lwa" jest faworytem i liderem co do ilości nagród przyznanych przez krytyków filmowych (na filmwebie robią co jakiś czas takie zestawienia). Miyazaki ma już statuetkę, poza tym ten jego nowy film nie ma super pochwalnych recenzji, więc tak, myślę że "Kraina Lodu" wygra.
Z piosenką jest taki kłopot, że Złoty Glob wygrał utwór U2 z filmu o Mandeli i najprawdopodobniej Oscary też pójdą tym tropem.
izaulka

Postprzez Scarpomaniak » Cz sty 16, 2014 7:31 pm

JanetJ napisał(a):Boje się że dadzą Miyazakowi na koniec kariery...

Trudno coś powiedzieć, bo choć jak pisałem wcześniej "Kraina lodu" jest BARDZO DOBRA (na pewno najlepszy film od "Lilo i Stich", a może nawet od "Mulan"), ale o filmie Miyazakiego mało co wiemy i może się okazać, że może być na podobnym poziomie co "Kraina lodu", a jak wszyscy wiecie Miyazaki jest bardziej promowany przez Amerykańska Akademię Filmową od Disneya. Więc może być naprawdę różnie. I tu mi trudno coś powiedzieć - pół mojego serca jest za filmem Miyazakiego, a pół za "Krainą lodu".
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez cziksel » Cz sty 23, 2014 3:50 pm

Według mnie film nie dorównuje ,,zaplątanym'', ale oczywiście zasługuje na statuetkę. Za piosenkę hiekoniecznie, chiciaż jest świetna, to niestety trudna i źle wykonana, nagrodzenie jej by mnie zdziwiło
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Postprzez izaulka » Pt sty 24, 2014 7:32 pm

Do kin w Stanach ma wejść wersja "Sing-Along" filmu, a kanał Disneya opublikował "Mam tę moc" Mulitilanguage
"Kraina Lodu" zarobiła około 764 miliony $. Film nie miał jeszcze premiery w Szwecji, Japonii i Chinach - coś myślę, że "Frozen" pobije "Króla Lwa" i zarobi 1 miliard :wink:
izaulka

Postprzez DarleenEnchanted » Pt sty 24, 2014 8:23 pm

O rany! Jak usłyszałam fragment japońskiej wersji to... Zakochałam się! Tak chciałabym usłyszeć ją w całości po japońsku. Co do filmiku to podoba mi się. Oficjalne multilanguage robione przez Disneya to rzadkość (z reguły fani je robią), ale nie dziwię się że zrobiono taki dla "Let it go".
DarleenEnchanted

Imię: Darla

Postprzez izaulka » Pt sty 24, 2014 8:40 pm

Mogłoby być więcej takich oficjalnych filmików multilanguage :D Najbardziej lubię czytać komentarze pod tymi fanowskimi i wyłapywać pochwalne słowa pod adresem naszych dubbingów :wink:
izaulka

Postprzez Marie » So lut 08, 2014 8:06 pm

Filmu nie widziałam ale muszę go
zobaczyć bo kiedy znalazłam piosenkę
Demi Lovato Let it go uwielbiam ją.
Marie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Filmy