Kraina Lodu/Frozen (2013)

Tutaj rozmawiamy o disnejowskich filmach, zarówno kinowych, jak i tych, które wchodzą na DisneyDVD.

Re: Kraina Lodu/Frozen (2013)

Postprzez izaulka » Śr lis 20, 2013 2:45 pm

Akurat "renifercio" w ustach Olafa (postaci, która ma śmieszyć) pasuje, bo nadaje komizmu ;-)
Nawet nie wiedziałam, że jest takie imię Elza - kiedyś słyszałam o książce "Elza z afrykańskiego buszu", ale wyleciało mi to z głowy. Anna może być, bo skoro imię jej siostry jest spolszczone to czemu i nie jej. Ale Ania mi do filmu nie pasuje, Anna brzmi poważniej. Myślę, że Kristoff zostanie taki jaki jest (jak Flynn, pseudo Julka). Podejrzewam, że w scenie z wilkami nazwie go Krzysztof :D

Słucham trochę piosenek frozenowych i mam kilka przemyśleń:
- Let It Go za pierwszym odsłuchaniem (tej wersji z Elsą 2D) nie spodobało mi się zbytnio - jej sposób śpiewania wydał mi się dziwny, w jednym momencie głos Indiny się trochę załamał (ale pewnie to tak miało być), melodia mnie nie wciągnęła. Dopiero gdy obejrzałam wersję Full of Color - Winter Dreams, gdzie pokazano fragment filmu byłam pod ogromnym wrażeniem. Te kolory, ta mimika, to szczęście Elsy, które było słychać w tej piosence. Głos Idiny jest piękny, dzień w dzień słucham tej piosenki. Jedna z najlepszych Disneyowskich piosenek. Oscar murowany. Mam nadzieję, że Katarzyna Łaska zaśpiewa to najpiękniej jak potrafi
- Let It Go Demi jest ok, ale nie tak piękny jak filmowy (w końcu wersja POP). Jestem ciekawa, czy będzie leciał na naszych stacjach muzycznych.
- "Libre Soy" jest lepsze od amerykańskiej wersji pop. Ta dziewczyna ma tylko 18 lat :shock: :)
- "For The First Time In Forever" spodobało mi się w trailerze, czekam na więcej
- "In Summer" bardzo spodobało mi się za drugim razem (to chyba jakaś reguła), te tańczące mewy <3 Ciekawe, czy Czesław będzie lepszy od oryginału
- Hans i Anna mają piosenkę!!! *.* Nie wytrzymam do 29.11, chcę obejrzeć ten film teraz :D
EDIT:
- To jest hiszpańska wersja duetu Anny i Hansa - mam nadzieję, że to wersja pop, bo brzmi jak dowolna piosenka z radia. Z drugiej strony ma chwytliwą melodię, chyba wiem, jaką piosenkę będę teraz nucić ;) Teledysk jest fantastyczny. ;-) Słyszałam kawałek wersji oryginalnej - liczyłam na balladę, ale ma niezły tekst i już sam fakt, że śpiewają go ci dwoje upewnia mnie w przekonani, że to dobra piosenka :D
izaulka

Imię: Iza
GG: 0

Postprzez rarity » Pt lis 22, 2013 7:34 am

Też podejrzewam że Na Kristoffa Anna powie Krzysztof w tej scenie ;D
Libre Soy raz tylko słyszałam i szczerze to nie pamiętam czy piosenka mi się podobała. Miałam nadzieję że będzie ona miała trochę inne, indywidualne brzmienie od tej z Demi Lovato tak jak to wersje POP miały w latach 90'ątych.
Dlatego też się w głos Martiny (czy jak kolwiek ona się nazywa, kojarzę ją tylko z Violetty która teraz wszędzie jest xD) nie wsłuchiwałam, ale będę musiała dać tej piosence jeszcze raz szansę w wolnej chwili :)

Jak na razie For The First Time in Forever podoba mi się najbardziej, na drugim miejscu jest oczywiście Let It Go :)

Co do duetu Hansa i Anny to nagrania tego chłopaczka nie biorę zbyt poważnie bo jest chłopak beznadziejny jak na mój gust i w jego wykonaniu piosenka jest słaba :P Poczekam aż wyjdzie oryginał
Blog z moją kolekcją Disney:
http://kawaiiania.blogspot.com
rarity

Imię: Ania

Postprzez JanetJ » Cz lis 28, 2013 2:53 am

Witam
Czy ktoś ma link do wersji angielskiej filmu? Jestem z tych zdesperowanych żeby zobaczyć ten film nawet w najgorszej jakości byle już zobaczyć a nic w google nie znalazłam :(
JanetJ

Postprzez kuperkowo » Cz lis 28, 2013 8:32 pm

JanetJ napisał(a):Witam
Czy ktoś ma link do wersji angielskiej filmu? Jestem z tych zdesperowanych żeby zobaczyć ten film nawet w najgorszej jakości byle już zobaczyć a nic w google nie znalazłam :(

Od jutra (29 listopada) film wchodzi do polskich kin. Wystarczy, że kupisz sobie bilet do kina a będziesz mogła oglądnąć film.
Nie polecam Ci hakerstwa (nielegalnego ściągania filmu z neta) , bo jest to nielegalne i nie wiem czy właściwie w necie jest jakaś wersja nawet po angielsku bo film wyszedł dopiero 20 listopada tego roku (tego filmu nie ma jeszcze nigdzie na DVD).
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez DarleenEnchanted » Pt lis 29, 2013 4:34 pm

Nie widziałam jeszcze filmu (poczekam na to trochę) ale mam maleńkie pytanko. Czy to prawda, że w napisach końcowych zamiast polskiej piosenki ma być "Libre soy" Martiny Stoessel?
DarleenEnchanted

Imię: Darla

Postprzez izaulka » Pt lis 29, 2013 9:12 pm

Też tak słyszałam. Jutro będę w kinie, to sprawdzę ;-)
izaulka

Postprzez DarleenEnchanted » So lis 30, 2013 12:10 pm

Nie żebym miała coś do wersji Martiny, bo piosenka w jej wykonaniu brzmi naprawdę pięknie, jednakże dla mnie byłoby bez sensu gdyby to właśnie jej wersja leciała w napisach końcowych a nie polska czy też angielska. Jeszcze się z czymś takim nie spotkałam, a przynajmniej nie pamiętam żeby było już kiedyś coś podobnego. Przeważnie było tak, że jak już nie robili polskiej wersji piosenki końcowej to dawali angielską (było tak np. w filmach o Dzwoneczku).
DarleenEnchanted

Postprzez izaulka » So lis 30, 2013 1:25 pm

Na końcu było "Libre Soy". Pewnie ze względu na Violettę.
Film był mega, recenzję napiszę po ochłonięciu, ale Oscar musi być :D

kuperkowo napisał(a):Nie polecam Ci hakerstwa (nielegalnego ściągania filmu z neta) , bo jest to nielegalne i nie wiem czy właściwie w necie jest jakaś wersja nawet po angielsku bo film wyszedł dopiero 20 listopada tego roku (tego filmu nie ma jeszcze nigdzie na DVD).

Chyba masz na myśli piractwo.
izaulka

Postprzez DarleenEnchanted » So lis 30, 2013 3:00 pm

W sumie szkoda. Liczyłam bardziej na polską piosenkę. Nie sądziłam że moda na Violettę sprawi, że w kinach usłyszymy hiszpańską wersję zamiast angielskiej jeśli już nie polskiej. Jeśli chodzi o mnie to jest to trochę nie fair. Nie powiem, "Libre soy" jest piękne... Jednak jestem pewna, że Katarzyna Łaska jest na tyle uzdolnioną piosenkarką, że zaśpiewałaby ją równie wspaniale podczas filmu jak i w napisach końcowych (podobnie jak Natalia Kukulska w "Herkulesie" ). xD No ale przynajmniej w filmie możemy ją usłyszeć. Tak w ogóle to jestem ciekawa jak wyszedł dubbing Elsy. Ale ja na obejrzenie filmu będę musiała niestety poczekać.
DarleenEnchanted

Postprzez izaulka » So lis 30, 2013 3:08 pm

Ale prawdopodobnie we wszystkich wersjach językowych na końcu filmu jest wersja pop. "Mam tę moc" Kasi Łaski odpada, bo to wersja z filmu. Nie ma polskiej wersji pop. W ang wersji dali wersję Demi, a u nas dali "Libre Soy" - pewnie ze względu na Violettomanię. Mnie przyjemnie się wychodziło z kina po "Libre Soy".
Idina>>>>>>>>>>>>>>Martina>>>>>>>>>Demi
izaulka

Postprzez izaulka » So lis 30, 2013 11:12 pm

Okej, jestem pierwsza ;-)
Czekałam na ten film od roku i nie zawiodłam się. Jest przepiękny wizualnie – krajobrazy wychodzą Disneyowi najlepsze ze wszystkich wytwórni. Wygląd postaci jest przyjemny dla oka. Miło było zobaczyć Hansa na wielkim ekranie :D Piosenki – bomba. Każda była wyjątkowa, nie potrafię wskazać najlepszej – najwięcej emocji wzbudziła we mnie „Ulepimy dziś bałwana?”, chciałam płakać jeszcze zanim
Spoiler:
Przy „Miłość stanęła w drzwiach” zachciało mi się tańczyć, a Kasia Łaska świetnie spisała się w „Mam tę moc”. Scenariusz jest genialny – wszystko ma racjonalne wytłumaczenie, akcja trzymała w napięciu (w sensie byłabym bardziej zaskoczona, gdybym nie siedziała tyle na necie i przeczytała o antagoniście filmu).
Spoiler:

Jak ja się cieszę, że nie było tam nawiązań do popkultury :) Polski dubbing był świetny, nie mogę przyczepić się do żadnego z głosów, drażnił mnie trochę głos Kristoffa, ale to przez to, że Paweł Ciołkosz często dubbinguje w kreskówkach i osłuchałam się już z jego głosem. Nie mam nic do niego, wykonał dobrą robotę jako Kristoff. Mozil jako Olaf był niezły, ale czasami nie mogłam zrozumieć co mówił (szczególnie w piosence). Wasylik i Łaska zaśpiewały na poziomie oryginału, tak samo Jajkiewicz (dla mnie brzmi identycznie jak Kwiecień) Wątek miłosny nie przesłaniał fabuły filmu, ale ją uzupełniał – nie był nachalny, tylko uroczy.
Spoiler:
Siostry były ciekawymi postaciami, wyróżniającymi się na tle DP. Cóż, pozostało mi gorąco polecić ten film, dodać otuchy tym, którzy boją się na niego iść ze względu na wiek (sama doświadczyłam dziś braku zrozumienia moją disnejowską pasją) i czekać na Oscary dla „Krainy Lodu” i „Big Hero 6”.
Mam nadzieję, że nie będzie to jedyna recenzja w tym temacie i już niedługo zacznie się dyskusja – liczę na was ;-)
Ocena (a jakżeby inaczej): 10/10 <3
Ostatnio edytowano So lip 19, 2014 4:39 pm przez izaulka, łącznie edytowano 1 raz
izaulka

Postprzez Maciek! » Wt gru 03, 2013 12:04 pm

Jeszcze nie widziałem :(

Ale taką ciekaowstkę znalazłem :
http://www.cartoonbrew.com/disney/rapun ... 91634.html

:D :D :D
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez jakopo » Wt gru 03, 2013 4:50 pm

Wczoraj byłem w kinie na "Frozen", muszę przyznać, że film mnie pozytywnie zaskoczył i bardzo mi się spodobał. Szczególnie postać Olafa jest świetna, Czesław odwalił kawał dobrej roboty :wink: A piosenki świetne! Choć utwór "Let it go" w ogóle nie przypadł mi do gustu (w żadnej wersji).
Mój blog: http://sounfunny.tumblr.com
Moja kolekcja zabawek Pixar (i nie tylko): http://www.flickr.com/photos/jacobpl
jakopo

Imię: Jakub

Postprzez izaulka » Wt gru 03, 2013 5:39 pm

Maciek! napisał(a):Ale taką ciekaowstkę znalazłem :
http://www.cartoonbrew.com/disney/rapun ... 91634.html

:D :D :D

Wiedziałam o tym parę dni przed premierą, a w kinie cieszyłam się jak dziecko i mówiłam "Patrz, to Roszpunka i Flynn!" :D
izaulka

Postprzez Maciek! » Cz gru 05, 2013 8:17 pm

Widziałem i jestem oczarowany :D :D

Miejscami wzruszające, piosenki przepiękne ("Zbudujemy dziś bałwana" !!!), postacie przesympatyczne i podoba mi się bardzo, że nie próbowali robi z tego na siłę "Zaplątanych 2" (wszystkie zwiastuny wkazywały na bardzo podobną konwencję) tylko poszli we własną unikatową stronę. Może liczyłem w paru punkach, że trochę bardziej zaszaleją z kreatywnościom (np. ten pałac który tworzy Elsa wydawał się taki "zwyczajny" i pusty, a mogliby zrobić coś na miarę zamku z "Pięknej Bestii") Strasznie fajne punkty zwrotne pod koniec historii... :D

Jestem w mniejszości ale mi Olaf nieco w Polskim dubbingu wadził ale to bardziej dla tego, że odniosłem wrażenie, że aktor nawet nie próbował oddać głosu aktora z orygniału tylko szedł bardziej we własną kreację...

Także z drobnostek do których bym się chciał przyczepić :
Spoiler:
Maciek!
Dr Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Filmy